't KAPOENTJE DE TROYER M. Minister Geens sprak moed in Kinderschoenen FRANS JANSEGERS 2 Nieuwe Gazet van Aalst 1 april 1983 «In tegenstroom» Vanaf vandaag wordt verhuizen moeilijker Jackie D'Herde overleden NIEUW - NIEUW - NIEUW - NIEUW - NIEUW Dendermondsesteenweg 1D (Zeshoek) Aalst Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21 35 34 U wenst een zaak over te nemen Pontweg 57 Herdersem 5 sr 053/77 51 34 1, -k sfeervol behang *Histo'r-verven - 10 -k rozetten -kmouiuren Dendermondsestreenweg 15, AALST Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... wil ik een Qazct \>an qcil>t abonnement op de Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Geachte PANORAMIST PANORAMIST schrijft in verband met het boek van Bert Van Hoorick «dat de door hem aangekleefde ideologie tot de zelfde machtswellust had geleid als die andere door hem bekampte gruwelhet nazisme». Ik weet niet in hoeverre «PANORAMIST de communistische ideologie kent en of hij wel ooit «Mein Kampf» gelezen heeft. In bevestigend geval, zou hij moeten we ten, dat deze ideologieën diametraal te genover mekaar staan. Hitier vond de tijden dat er oorlog was een normale toe stand, terwijl de vredestijd een uitzonde ring is. Hij betreurde dit niet en richtte er heel zijn politiek op. Daarentegen zal ieder zinnig mens, ook de communist, de oorlogen betreuren en trachten er voor goed een einde aan te stellen. PANORAMIST schrijft van de stroming in de ideologie. Of één van de stromingen Weet hij wel, dat voor de Communisten in de kapitalistische wereld, de Sovjet-Unie niet als model kan staan. Volgens de sta tuten van de Communfstische Partij van België, is onze Partij een onafhankelijk bestanddeel van zowel de arbeidsbewe- ging in België als de internationale com munistische beweging. De communisten ijveren om langs een vreedzame en de mocratische weg tot een pluralistische, federalistische en zelfbeherende socia listische maatschappij te komen. De Communistische Partij van België, heeft de inval in Tsecho-Slovakije, in 1968, veroordeeld; de Sovjet interventie in Afghanistan afgekeurd en gaat niet ak koord met de houding van de meerder heid van de Poolse communistische lei- vervolg van p. 1 Het is immers duidelijk dat op die wijze de positie van de meerderheid kan verstevigd wor den. Toch geldt dit politieke achter poortje enkel en daar werd op de perskonferentie de nadruk op gelegd indien er maar weinig aanvragen zijn; wie zijn belastingen vooruit betaalt, heeft ook meer kans te mogen emigre ren. Wat onverminderd wel mag is zijn fei telijke verblijfplaats hebben in bv. Erpe-Mere en gedomicilieerd zijn in Aalst. Het zijn immers de belastingen die tellen, aldus schepen Bogaert. Op die wijze hoopt het schepenkollege dat het inwonersaantal van Aalst sta biel blijft, en mede daardoor ook de inkomsten. Gezien de aanzienlijke kosten, wordt evenwel niet gedacht aan een soort Chinese muur rond de stad; men rekent op de fair-play van de burgers. (P.D.) Jackie D'Herde is niet meer. Hij overleed op 25 maart 1983 in het Stedelijk Hospi taal. Jackie D'Herde was voorzitter van de marktcommissie, lid van het stedelijk feestcomité, lid van verschillende ver enigingen. In 1972 werd hij prins-karna- val verkozen. Hij was uitbater van het café 't Pompierke en de zaal Madeion Woensdag 30 maart had de burgerlijke uitvaart plaats met bijzetting in het co lumbarium De redaktie biedt aan de fa milie haar deelneming aan. vervolg van p 1 slechte betalingen, lonen, relancemaatregelen, registra tie, sociale en fiskale problematiek, arbeidsvoorwaarden, premiestelsels, verwijlinteresten, erkenningsregle mentering, vennootschapsreglemen tering, meldingsplicht, sluikwerk, boekhouding, enz...» Vlaanderen en de bouw Bij de introductie van minister Geens, formuleerde voorzitter Daeleman de problematiek met een woordspeling «Afbraak van de bouwsector is tegen het karakter van de aannemerHij richtte zich ook tot de aanwezige bur gemeester Uyttersprot opdat het stadsbestuur een aantal onderhouds werken zou uitbesteden aan de Aalst- serse aannemers en vroeg deze laat ste tenslotte, niet te «marchanderen» met hun prijzen. Volgens «eerste minister» Geens is de belangstelling vanwege de Vlaamse deelregering voor de bouw terecht, gezien zowat 2/3 van de werknemers in deze sector, Vlamingen zijn. «De bouwsector hield lange tijd stand tegen de krisis. Door de hoge inflatie ging de bevolking meer beleggen in vastgoed, maar ook de overheid deed de bouw, via enorme investeringen, floreren, zelfs tijdens de eerste krisis- jaren. De dreigende werkloosheid deed de kandidaat-bouwer echter terugschrikken en de reuze-program ma's lopen nu ten einde, zodat de Staat niet langer als reddende engel kan optreden», aldus Geens. «Een remedie moet gevonden worden langs het overleg tussen de overheid en de sociale partners uit de bouwsec tor De minister wou dan toch even verduidelijken waarom de Vlaamse Executieve niet had deelgenomen aan de Nationale Conferentie voor de Bouwsector, hoewel ze hiertoe door premier Martens was uitgenodigd Vooreerst is de bouw geen nationale sector ten tweede is er nog steeds geen regeling voor de (nationale) Tas ten uit het verledende Nationale Maatschappij voor de Huisvesting heeft huizen gebouwd met geleend geld en die schulden wenst de Vlaamse deelregering niet over te nemen; en tenslotte waren er de slechte ervaringen die Geens en de zijnen reeds hadden met de nationale overheid en die telkens een financieel verlies voor Vlaanderen betekenden. I.v.m. het VBOC (Vlaams Bouw Over leg Comité), dat alle administratieve en technische problemen tussen over heid (de klant) en aannemer, moet opruimen, zei Geens dat er snel een eenvoudige subsidieregeling en een vlotter betalingssysteem zal ingevoerd worden. Voortaan zal men voor kleine werken (een verandaatje of duiven hok) bij de gemeente, en ENKEL de gemeente, terecht kunnen, om een aanvraag te laten inwilligen Er liggen ook ontwerpen van dekreet klaar waardoor in de toekomst de bouw- en (eventuele) exploitatievergunning samen worden afgeleverd, daar waar dit nu nog gescheiden gebeurt. Woningbouw Een, voor de man in de straat, interes sant deel van de uiteenzetting, behan delde de maatregelen die de woning bouw zouden moeten gaan stimule ren. Uiteraard gaat het hier om initia tieven, uitgaande van de Vlaamse Ge meenschap. Minister Geens kondigde nog eens aan dat va.naf vandaag, 1 april, een nieuw systeem van bouw- premies, van kracht wordt. Naarge lang het inkomen zullen deze premies schommelen tussen 250.000 en 120.000 BF, met een inkomenspla fond van 1,25 miljoen. Zowat 90 van de Belgische gezinnen zouden in aanmerking komen voor een derge lijke premie. Nieuw is ook dat de uitbe taling reeds kan geschieden wanneer het buitenmetselwerk is voltooid, dus vooraleer het -dak op het gebouw staat, zodat de bouwpremie niet hoeft gebruikt te worden voor verfraaiing van het huis, zoals dit vandaag nogal eens het geval is. Goed nieuws voor diegenen die bij of na het bouwen van een nieuwe woning, werkloos of langdurig ziek worden. Vanaf 1 april is men verze kerd tegen voornoemd inkomstenver lies, voor een periode van 5 jaar. Deze nieuwe verzekering, betaald door de overheid, zou meteen de reële angst bij kandidaat-bouwers moeten helpen wegnemen. En dan is er nog de stads- en dorps vernieuwing. Minister Geens deed burgemeester Uyttersprot een sug gestie in dit verband. Een gemeente die een welomschreven gebied wenst te renoveren kan hiervoor tot 60 subsidies bekomen, waarbij de parti culiere gebouwen in dat gebied ook in aanmerking komen voor subsidie. In 1 jaar tijd zou de Vlaamse regering reeds 10 dergelijke renovatiegebieden hebben goedgekeurd. Rooskleurig Tot slot probeerde Geens de Aalsterse aannemers ervan te overtuigen dat de economische barometer weer de goede richting uitgaat en dat er ook duidelijke perspectieven zijn voor de bouwsector, op voorwaarcfe dat de snelle, diepgaande, technologische ontwikkelingen worden aangewend. Als voorbeeld haalde de minister aan dat het mengen van beton reeds in vele bedrijven door een computer wordt gestuurd. Hij eindigde met de waarschuwing dat «De Vlaamse bouw de 3e Industriële Revolutie niet mag missen». Wie ze wel aan het missen waseen blijkbaar moegewerkt aannemer naast mij, ingedommeld en rustig snurkend, tot het moment dat Geens iedereen dankte voor de aandacht. Een aantal belangrijke thema's bleven helemaal onbesproken de werkgele genheid in de sector bijvoorbeeld (of zouden de bouwpatroons hier niet in geïnteresseerd zijn Jammer genoeg was er achteraf geen gelegen heid tot vragen stellen, zodat wij en U op onze honger bleven zitten. (JVG) Burgemeester R. Uyttersprot volgt met aandacht de toespraak van Geens. (OJ) ding tegenover de vakbond «Solidari teit». In Latijns-Amerika worden de Commu nisten en andere Marxisten, tezamen met de Christenen, ertoe gedreven een gezamelijke strijd te voeren tegen uitlui- ting en dictatuur, gesteund door de V.S.A. Die mensen hebben belangrijker dingen te doen dan te twisten over «de Russen» of een conservatieve Paus. Waar ligt in dit alles de machtswellust die kan leiden naar een gruwel Integen deel, de politiek van de Communisten leidt tot de uitroeiing van ELKE gruwel. Hoogachtend, René DE.WAEGENEER Aalsters lid C.P.B. Geboortegeschenken Babykleding «Dominique», ondergoed «Caddy» Verzorgingsprodukten Speelgoed puzzels gezelschapsspelen Klantenkaart zegels BGJG zegels Valais. Dan rijzen een reeks problemen zoalsovernameprijs, inschrijving in handelsregister, aanvraag B.T.W.-nummer, enz. Goede raad is dan goud waard Daarvoor kan U terecht bij: Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen en financiële verrichtingen Redakbe, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v.z.w,. Aalsterse informatie, Peter Dauwe, voorzitter, Reinaertdreef 4, Aalst. Prijs abonnement jaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr.3 maanden 300 fr. Prijs per nummer 25 fr. DUS nirviK-llr. Onafhankelijk weekblad voor Qroot-Aalet Eta urtjave ven v.z.w. Aalsterw info matte Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2