INFOBO 83 KLEDING PAUL KIEKENS DE MOOR Laat je schouw kuisen Verdwijnt revalidatiecentrum SWARTEBROECKX LOUIS TAXI WILLY alles raad Drukproblemen zijn er om opgelost te worden. En snel ook! 7U*umfauU 23 /4<tUC 4 Nieuwe Gazet van Aalst 1 april 1983 Over het waarom van een nieuwe verkeersregeling Starten drukkerij Het Reklaamblad PVJU Nieuwstraat 19-125 9310 LEDE 2de arrondissementen Bouwbeurs V.T.I.-Aalst, Sint-Annalaan, Aalst een NaCeBo-initiatief f' Slommerdonk 10, 9200 WETTEREN 091/69 90 28 Molenstraat 68 Tel. 053/21 65 72 Meester-kleermaker. Kwaliteitsstoffen Scabal Dormeuil AALST Tel. 053/77 82 36 78 52 OO Likeur- en wijnhandel Rechtstreeks invoer van de grote kasteelwijnen. Hovenierstraat 64-70 9300 Aalst - s 053/21 45 82 vervolg van p. 1 Sommigen pleitten voor een verhoogde berm... Men moet tevreden zijn met wat men kan verkrijgen. Als Bruggen en Wegen niet langer Sinterklaas kan spelen, moet men dat onder ogen zien en dan vind ik de huidige oplossing, gezien de midde len, goed. Toen ik voor het eerst doorheen de Parklaan ben «geslalomd» vond ik dat men een gevaarlijke weg in een onveili ge had omgetoverd, niks veranderd dus. Zijn er nog geen ongelukken ge beurd met bijvoorbeeld de afwisselend links en rechts geparkeerde auto's Ongelukken Voorheen ja, zoveel je maar wou... Ik kan hier meerdere plus- plunten aanhalen van de nieuwe oplos sing. De knikbeweging in de weg (mijn «slalom»...) en het herleiden tot één rij vak hebben de snelheidsduivels aan banden gelegd. Men kan niet langer in halen, wat trouwens belemmerd werd door die voertuigen die, vanwege de te smalle dwarsverbindingen, een deel van de linkerrijstrook gebruikten om links in te draaien. De «linksaffers» hebben het nu gemakkelijk en worden meteen be schermd door geparkeerde wegens langs de middenberm Men mag bij de leefmilieugroeperingen tevreden zijn dat het fietspad niet langer zal worden stukgereden door voertuigen die de verhoogde rechterberm als par king gebruikten; ook vóór de ingang van het stadspark is het voortaan verboden te parkeren. Men zou dit perk trouwens kunnen verfraaien zodqt die eeuwige stof- en modderpoel verdwijnt En dan was er nog de Hopmarkt. Was het eigenlijk wel logisch in de Korte Nieuwstraat en de Boterstraat eenrich tingsverkeer in te voeren in de bestaan de zin, dus van het Keizerlijk Plein naar de Hopmarkt langs de Korte Nieuw straat en de omgekeerde richting langs de Boterstraat. Er zouden al een vracht wagen en een autobus klemgeraakt zijn aan de Boterstraat Ook deze opvatting wens ik te verdedi gen. Hadden we de rijrichting van de twee «sens unique»-straten andersom bepaald, dan zou iemand die, komende van het Vredeplein, langs het Keizerlijk Plein, de Hopmarkt wil bereiken, hele maal rond het Keizerlijk Plein moeten rijden. Ten tweede wie de Hopmarkt langs de Korte Nieuwstraat oprijdt, kan dit plein onmiddellijk weer verlaten langs de Boterstraat. Indien de rijrichting om gekeerd was geweest, wel dan zou men, komende van de «Vesten», langs de Bo terstraat, de Hopmarkt volledig rond moeten rijden om deze langs de Korte Nieuwstraat te verlaten. Verder blijft de voorrang van rechts op het Keizerlijk Plein gelden, voor wie uit de Boterstraat komt, zodat de automo bilist ook hier zijn snelheid moet matigen en het Keizerlijk Plein geen snelweg wordt Dat er moeilijkheden zouden rijzen voor het zwaar verkeer aan de Boterstraat, durf ik te betwijfelen, aangezien enkele parkeerplaatsen werden opgeheven, om de doorgang te vergemakkelijken. Iets anders nu. De niet-Aalstenaar die de ring gebruikt krijgt een degelijke, soms zelfs verlichte, bewegwijzering voorgeschoteld. Wanneer hij echter het stadscentrum binnenduikt, verdwijnen de wegwijzers vaak, in het beste geval resten er enkele veel te kleine platen die dan nog onbeduidende informatie ge ven. Bijvoorbeeldop de Markt wijst men wel de weg naar Moorsel a.u.b., maar wie naar Gent of de E5 moet, loopt in de mist. Komt daar gauw verbetering in Het is wachten tot de nieuwe Verkeers- commissie is samengesteld; daarenbo ven weten we niet hoe belangrijk het nieuwe college de verkeersproblematiek acht. Maar ik geloof dat de nieuwe, de gelijke bewegwijzering reeds aange vraagd is en dat het echt niet zó lang meer kan duren voor ze geplaatst wordt. (J.V.G.) Aprilse grillen, zoals dat heet: Vrijdag 1 april 18 u., aan Begijnhofkerk: stille tocht door de stad uit solidariteit met de ver volgden en ontheemden in ons werelddorp: themaKristus wordt weer gekruisigd. 20 u.lijf in Netwerk. Toegang gratis 17u.30 in feestzaal V.T.I. (St.-Anna- zaal)konferentie «als de bouw goed gaat, gaat alles goed» met als sprekerds: Donderdag 24 maart kraaide terug het rode beest. Deze keer in de Capucienen- laan nr. 128. Gelukkig weinig spektakel, maar voor de spuitgasten veel werk. Een doordeweekse schouwbrand. Het kan niet dikwijls genoeg gezegd laat uw schouw regelmatig reinigen door een erkend schouwveger en gebruik steeds de gepaste brandstof. Veel narigheid en nuttoloze kosten worden zo vermeden. (JC) vervolg van p. 1 Vast staat nog dat de socialistische vak bond na een aanvankelijk gebrek aan in teresse, momenteel toch haar militanten - met o.m. syndikale afgevaardigde Jean Louis - ondersteunt. Revalidatiecentrum In wezen is het een nationaal probleem, dat evenwel in Levensvreugde scherp aangevoeld wordthet dreigende snoei mes in funktionele revalidatiecentra. De maatregelen die het Rijksfonds voor So ciale Reklassering van de Mindervaliden (RSRMV) overweegt hebben, zowel vol gens de patroons (Nationale Federatie van Revalidatiecentra) als volgens de vakbonden, drastische gevolgen. Een belangrijke groep gehandikapten zou uit gesloten worden van hun recht op revali datie ernstige leerstoornissen, spraak- en taalstoornissen, M.B.D., licht mentaal gehandikapten, enz. Een groot aantal re validatiecentra zou arbitrair zijn erken ning verliezen. Het aantal en de duur van de revalidatieverstrekkingen zou dras tisch beperkt worden en een zeer hoog remgeld (40 zou ten lasten komen van de gehandikapten. Tenslotte zou ook de werkgelegenheid van maar liefst 2000 revalidatiemedewerkers (kinesisten, ergotherapeuten, logopedisten, psy- cnologen...) in het gedrang komen. Alleen nog maar omdat het Levens vreugde - revalidatiecentrum gelegen is in de direkte nabijheid van een school voor buitengewoon onderwijs, zou het met verder mogen bestaan Zowel de betrokken gehandikapten als 13 werk nemers zijn de eerste slachtoffers. Op 18 maart waren de personeelsleden van Levensvreugde met 3 vertegen woordigd op een aktienamiddag vóór het R S.R.M V, Zo'n 1000 personeelsleden waren daar aanwezig. Men kwam er o.m. te weten dat de definitieve beslissing bin nen de beheerraad getroffen wordt op 22 april, na overleg met de sociale partners, waarna het woord aan Minister Hansen- ne is. Donderdag 24 maart is - op Levens vreugde zelf - een syndikale afvaardiging (Jean Louis en Wim Govaere) samen met de personeelsleden van het revali datiecentrum naar het verantwoordelijke diensthoofd, Mw Thérèse Verhulst-De Wael (psychologe) getrokken voor een onderhoud. Er werd zowel gevraagd waar men nu eigenlijk aan toe is (m.a.w. naar bijkomende informatie) als naar steun in de aktie. In het oudertijdschrift Sprokkels wordt door Mw Verhulst-De Wael onder de hoofding «Krisis in de Revalidatiecentra» ingegaan op de problematiek. Gesteld wordt dat de revalidatiecentra zullen blijven ijveren en alles doen wat in de mogelijkheden ligt om de hulpverlening te vrijwaren. Tevens wordt meegedeeld dat op politiek vlak geageerd wordt om dë maatregelen te beletten. Zowel vakbonden als beheerraad zijn in derdaad druk doende met het aanspre ken van politici. Bij wijze van voorbeeld op 24 maart hield kamerlid Jan Caudron een interpellatie. Hij liet er geen twijfels over bestaan tegen de overwogen maat regelen te zijn, hoewel andere besparin gen in deze sektor (via rationele bezui nigingen en uitsluiting van misbruiken) mogelijk zijn, wat trouwens ook door de vakbonden en de Nationale Federatie er kend wordt. In Levensvreugde houdt men intussen zijn adem in, en hoopt men erop dat de wind zal keren Men is ook niet vergeten dat in augustus '82 aan de revalidatie- personeelsleden de mogelijkheid van oververplaatsing naar andere diensten gegeven werd. Eén persoon is daar toen op ingegaan Men hoopt dat dit geen aanwijzing is dat het Revalidatiecentrum al «opgegeven» is, maar vooralsnog blijft onzekerheid... (P.D.) tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 weet met (bijna) Vooral in méérkleurenwerken hebben wij een gevestigde faam. Frans Duhamel, direkteur Nacebo, en André Minsaert, sekretaris N.C.M.V. Om 16 u. aldaar wordt de Infobo (infor- matiebeurs voor bouw en woningin richting) officieel geopend. 20u.30 in V.T.I.eetmaal in restaurant (prijs 750 fr.) in kader van Infobo. 14 u. in Levensvreugde: opvoering door de leerlingen van het passiespel. (Botermelkstraat 201 Zaterdag 2 april 11 tot 12 u.stil gebedsuur in Begijnhof kerk, gevolgd door solidair hongermaal in Jebron (Begijnhof 1). 18u.30, in Begijnhofkerk verrijzenisvie- ring. 14 tot 21 u.Infobo (zie vrijdag). 20 u. in Netwerk: optreden van 5 Che- vaux. 13u.30: 70km.-fietstocht naar Gaas beek. Vertrek op koer TTKring, Vrij heidsstraat 64. 20 u. in 't Koerken (St.-Martensplein 2): phaasphuif. Zondag 3 april Voor dageraadde klokken van Rome strooien zacht paaseieren neer. 8 u. aan kafee 't Hoeksken vertrek 50 km.-fietstocht naar Hillegem. (org. W.T.C. Den Blok). 14 u. Paashazefeest in J.A. Arend (Drie- sleutelstraat 51). Om 16 u., Paasmodeshow en kwis. Maandag 4 april 20 u. in NetwerkTwirling door de Blue Stars. NACEBO Arr. AALST Dirk Martensstraat 67 053/21 99 96 Officiële opening door gemeenschapsminister J. Buchmann en burgemeester R. Uyttersprot op vrijdag 1 april om 16 u. Perskonferentie te 17u.30. Openingsuren :vr. 1 april, 17 tot 21 u.; za. 2 april, 14 tot 21 u.: zo 3 april 10 tot 21 u.; ma. 4 april, 10 tot 21 u. 83/142 Perfekte bediening Veilig thuis Juiste prijs Stationsplein 7, 9300 AALST

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4