burgerlijke stand WARTBUR Garage ST.-MAARTEN Kamiel DE SCHRIJVER Gitaarduo Kammermann - Krug troubadours verzeild in twintigste eeuw EDDY 053/21 08 88 6 - Nieuwe Gazet van Aalst - 1 april 1983 Antoine BRUYLAND BOGAERT Erembodegemse Hopbelletjes Bescherm uw bezit - Beveilig u zelf Kapellestraat 2 AALST 053/21 19 30 HONDEN- en KATTEVOER TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Uw Wartburg-dealer Hoek Geraardsbergsestraat en Kerkhoflaan AALST Stoere auto's, zachte prijzen 101.750 F 25% BTW Geboorten te Aalst van 14/3 tot en met 19/3/1983 Frank Meulemans. Aalst, Heilig Hart- laan 16; Jurgen Beeckman, Meldert, Klaarhaagstraat 5; Andy Robijns, Aalst, Hof ten Bergestraat 20; Kenny Blomme, Gijzegem, Dorpstraat 7; Ste- faan De Kuyper, Aalst, Gentsestraat 63; Joke Van der Schueren, Erembo- degem, Wilgstraat 9. Huwelijksafkondigingen op zondag 20 maart 1983 Louis Willems, Ternat-Sint-Katharina- Lombeek, Vianestraat 26 en Nicole Van der Niepen, Erembodegem, Beu kenlaan 9; Herbert Paeleman, Haal- tert-Denderhoutem, Daal 51 en Nadine Verspeet, Gijzegem, Dijkweg 1Paul Vinck, Erembodegem, Nachte gaalstraat 9 en Rita Le Clair, Erembo degem, Keppestraat 136; Pierre Coo- reman, Aalst, Leopoldlaan 42A en Ingrid Rubbrecht, Aalst, Ouden Den- dermondsesteenweg 177; Geert Van der Veken, Meldert, Klaarhaagstraat 17 en Christiane Philips, Baardegem, Dorpstraat 80; Ludwig Coen, Aalst, Schietbaan 97 en Suzy De Wit, Aalst, Bergemeersenstraat 54; Mare Dieu- saert, Aalst, Gustaaf Papestraat 92 en Nelly Janssens, Aalst, Sint Jobstraat 125; Mare Vlasschaert, Aalst, Water torenstraat 53 en Anne Coopman, Aalst, Dirk Martensstr^at 45; Serge Avenel, Aalst, Bolleweg 33 en Carol Clarke, Aalst, Bolleweg 33; Willy Daem, Aalst, Raffelgemstraat 12 bus 24 en Hilde Bogaert, Aalst, Val. de Saedeleerstraat 92; Andrzej Samol, Aalst, August Marcelstraat 2 en Viviane Smekens, Aalst, August Mar celstraat 2; Prosper Meirte, Aalst, Tra gel 1 en Eliane De Neef, Aalst, Korte Sint Janstraat 33; Jan Deghels, Aalst, Spaarzaamheidstraat 82 en Margot HUylebroeck, Aalst, Grote Markt 28; Geert Van Vaerenbergh, Nieuwerker- ken, Papestraat 26 en Beatrice Pal sterman, Erembodegem, Leuvestraat 172; Günther Laureys, Aalst, Mere- straat 99 en Patricia Fruithof, Hof- stade, Koningshoflaan 14; Jan Van De Velde, Erembodegem, Wilgstraat 21 en Vera Depuydt, Aalst, Pieter Coec- kestraat 13; Wim De Rpeck, Aalst, Weggevoerdenstraat 25 en Diane Bel ton, Herdersem, Aartstraat 41; Dierik Van den Meerssche, Aalst, Moorsel- baan 586 en Martine Fermont, Gent, Biekorfstraat 35; Stefaan Pyck, Aalst, Bergekouter 103 en Petra Schoop, Affligem, Zegershofstraat 17; Patrick Stragier, Aalst en Gretel Huysmans, Herentals; Frangois De Decker, Asse, Heuvelstraat 18 en Marleen De Koninck, Meldert, Putstraat 6F; Johan Galle, Aalst en Ariane De Latte, Her- zele; Alfons Van Rie, Aalst, Molen straat 48A en Beatrice Van der Vurst, Haaltert, Lippensbekweg 14 Voltrokken huwelijken te Aalst van 14/3 tot en met 19/3/1983 Erwin Bomon, Aalst, Doornstraat 100 en Carmen Kets, Aalst, Brakelstraat 78; Guido Verhoeven, Erpe, Kleine Steenweg 70 en Hilde Lebacq, Aalst, Raffelgemstraat 14 bus 32; Geert Van den Neucker, Nieuwerkerken, Bremt- straat 122A bus 5 en Annie Van Der Heyden, Nieuwerkerken, Bremtstraat 122A bus 5; Mare Fosselle, Erembo degem, Nieuwstraat 3 en Sonja Baeyens, Erembodegem, Alfons Van de Maelestraat 57; Hendrik Thien- pont, Erembodegem, Resschebeke 41A en Annick Meuleman, Nieuwer kerken, Kwalenhoekstraat 6; Eddy De Vis, Moorsel, Bredestraat 18 en Vera De Clercq, Moorsel, Molenstraat 4; Mare Colson, Herdersem, Grote Baan 178 en Monique Van Langenhoven, Herdersem, Grote Baan 178; Stefaan Penne, Denderleeuw, Vijfhoekstraat 10 en Chantal Luckx, Aalst, Erpe- straat 18. Overlijdens te Aalst vao 14/3 tot eo met 19/3/1983 Carlier Alice, gepensioneerd, 90 j., Nieuwerkerken, Edixveldestraat 42, ongehuwd, dochter van Zephier en van Philippine Cauchetuer; Van den Eynde Jan, gepensioneerd, 69 j., Aalst, Ten Berg 6, echt. Clementina Lenain; Bekaert Robertus, gepensio neerd, 77 j., Aalst, Rozendreef 158, wedr. Paulina Van Cauter; De Rauw Frans, gepensioneerd, 75 j., Aalst, Eikstraat 99, echt. Maria Matthys; Georges De Schryder, gepensio neerd, 68 j„ 'Aalst, Goudbloemstraat 11, wedr. Josephina Callebaut; Ber tha Bortoli, zonder beroep, 53 j., Aalst, Osbroekstraat 32, wede. Jan Backaert; Margareta De Pauw, gepen sioneerd, 76 j., Aalst, Jan Jeliestraat 9, echt Benedictus Plas; Hortentia Van Renterghem, zonder beroep, 68 j., Aalst, Gustaaf Papestraat 92 bus 8, wed. Richard de Vleeschouwer. wed. Laurent Van Impe; Benedikt Van Houdt, gepensioneerd, 73 jMoorsel, IJzerenwegstraat 9, echt. Elisa De Landtsheer; Hugo Meert, ijzervlech- ter, 27 j., Erembodegem, Geraards- bergsesteenweg 15, echt. Linda Van den Broecke; Omer Amant, gepensio neerd, 61 j„ Aalst, Diepestraat 20, echt. Josephine Sonck; Maria Van den Bossche, gepensioneerd, 69 j., Aalst, Marktweg 20, wed. ReneHeire- mans; Carolus De Bolle, gepensio neerd, 71 j., Baardegem, Elderberg- straat 48, echt. Joanna Willems; BEGRAFENISSEN - CREMATIES - CEREMONIEWAGENS Moorselbaan, 32, 9300 AALST Tel. (053) 701 047 Zaterdag 2 april «Niets zonder Arbeid» organiseert in de Volkskring, om 20 u,, een grote belotwedstrijd. Inschrijving vanaf 19 u. (5.000 fr. vooruit, inleg 50 fr.beker en ereprijs schepen Remi Van Vaeren bergh). maandag 4 april Vanaf 17 u., paasfeest KWB Erembo degem eucharistieviering in de OLV- kerk, daarna gevarieerde broodmaal tijd, familiekwis (met Herman Van Molle), tombola en gezellig samenzijn in het parochiehuis. woensdag 6 april om 20 u. vergadert AA-groep Om Mekaar in het parochiehuis. Verleden week overleed te Gent Jozef De Geest, in Erembodegem bekend als biograaf van de werkman-dichter Fons Van De Maele. De Geest was maatschappelijk assistent Arbeiders vraagstukken en Volksontwikkeling, en werkte vroeger als redakteur en archivaris van het dagblad Het Volk. Hij ontmoette Van De Maele (1874- 1938) voor het eerst in 1933, tijdens een eerbetoon in het Aalsterse stad huis. Een jaar later werd de Holleweg naar de dichter genoemd. Naar aanlei ding van de honderdste verjaardag van Fons Van De Maele publiceerde Alfons Bayens, gepensioneerd, 74 j., Nieuwerkerken, Marktweg 18, wedr. Adelina Lievens; Joseph Van den Driessche, fabriekswerker, 52 j., Aalst, Sint Jobstraat 203, ongehuwd, zoon van Victor en van Maria Groot- vriendt; Adela De Waegeneer, zonder beroep, 86 j., Herdersem, Lange Haagstraat 12, wed. Jan Van Nuffel; Alphonsus De Haeck, bediende, 48 j Hofstade, Babbelaarstraat 59, echt. Adriana Schockaert; Omer Hoebeeck, gepensioneerd, 67 j., Erembodegem, Kloosterstraat 10, wedr. Marguerite Mertens; Joseph De Nys, gepensio neerd, 74 j., Arbeidstraat 110, Aalst, echt. Julietta Nieuwlandt; Petronilla Camu, gepensioneerd, 79 j., Aalst, Oude Gentbaan 1wed. Jan Van Impe; Rosina Van Gysegem, gepen sioneerd, 80 j.Hofstade, Blektestraat 91, echt. Joost Trogh; Alphonsus Sonck, gepensioneerd, 77 jAalst, Marktweg 168, wedr. Barbara Van Rossen, echt. Julia Roggeman; Cesa- rius De Vuyst, gepensioneerd, 68 j., Nieuwerkerken, Laarstraat 7, echtge- sch. Leonia Pluym, echt. Leontina Hendrickx; Hortentia Mortier, gepen sioneerd, 88 j., Aalst, Dokter De Moorstraat, wed. Petrus Meurfese. DOORLOPENDE DEMONSTRATIE op de BOUWBEURS AALST VRIJ TECHNISCH INSTITUUT Sint-Annalaan Aalst op 1, 2, 3 en 4 april Op aanvraag gratis toegangskaart VERS en HAPKLAAR van uw slager KWALITEITSBEENHOUWERIJ - CHARCUTERIE Brusselbaan 125, EREMBODEGEM Tel. 053/21 04 62 KOM GRATIS een PROEFPORTIE halen «Pro Arte» heeft fijne voelhorens voor jonge mensen die muzikaal zijn. Maandagavond was hier in de feestzaal van het stadhuis zo'n gitaarduo te gast. Jürg Kammermann, een Zwitser uit Biel, lijkt een blonde student uit het middeleeuwse Uppsala of een vredelievende viking. Romeo Krug, een Duitser uit Salzgitter, lijkt zopas teruggekeerd van Julia's bebloemde huis in Verona. Beiden zijn bedeesd, maar bloeien open als ze hun instrument bespelen. Hun dialoog verloopt rimpelloos, techniek is slechts een middel, virtuositeit geen doel. Dat bewijst hun programma, afgestemd op muzikaliteit. Spijtig dat de Aalstenaars afwezig blijven. Ze missen iets kostbaars. Fons Van Maele (links) met zijn bio graaf Jozef de Geest, voor het huisje van de dichter (archieffoto). hij in 1973 een boeiende levensbe schrijving en bloemlezing van zijn dichter-vriend. De Hopbelletjes moesten hier vorige week plaatsrui- men voor de Oude Kerk in Aalst, die vier bladzijden lang afbrandde. Een kluif voorde Erembodegemse brand weermannen. Er was nochtans wat te doen, vorig weekend. Naklanken dus op vrijdagavond kwam Andries Mens- chaert, dankzij VTB-VAB, naar het Oud Gemeentehuis met dia's en verhalen over Duitsland, en hield Jeugd en Gezondheid een eerste avond over «gezonde voeding» voor kotstudenten en geïnteresseerde jon geren (vervolg op 29 april en 6 mei in de crypte). Bakschieting en pitjes- bak t.v.v. tafeltennisklub Omego was In de eerste nummers primeren sfeer schepping en intimiteit. Het anonieme «Le Rossignol» is gekleurd door naboot sing. De pavane en gaillarde van John Johnson, een van die talloze grote mene ren uit de tijd van Elisabeth I, munten uit door gratie en verfijning, kenmerken dïe we terugvinden in de vertolking. Toch missen we het timbre van de luit die een eigen, expressiever taal spreekt. Ook wiskunde kan poëzie zijn. Daarvan getuigt Kadinsky met zijn wereld vol vreemde tekensymbolen. En Bach ver legt de grens met de prelude in d-mol BWV 999 uit de suite voor luit de fuga in a-mol BWV 1001 uit de sonate voor vioolsolo. Noemde Bach zichzelf een vlij- er ook, een suksesvol bal van de VKSJ-meisjes in het Gerstenhof en in de Volkskring ging de laatste fuif door. Na dit weekend gaan café en zaal defi nitief dicht. Het wachten is dan op de afbraak tenzij er weer uitstel van executie komt... Tot slot: verleden weekend werd in Erembodegem en de omliggende Europese landen de zomer tijd weer ingevoerd. Wie toen het uur werk op de kerktoren in het centrum een uurtje later zette, heeft deze week de harten van talloze Erembodegem- naars sneller doen kloppen. Bijvoor- heeld X woont op de Hoqeweg, stapt om 20 voor 8 op zijn fiets want om kwart voor vertrekt de trein naar laat ons zeggen Brussel. En dan bolt hij over d'e Denderbrug, blikt naar de kerktoren en... krijgt bijna een beroerte. Tien voor acht al Trein kwijt Baas kwaad Hij trapt zich een ongeluk naar 't perron en merkt dan dat de trein er nog niet eens is. Reden de kerkklok staat méér dan 10 minuten voor. Op den duur went men er wel aan, maar bij wijlen kan 't ambetant zijn. tig ambachtsman, hier blijkt hij bezeten door musiceervreugde. En Romeo Krug blijft er beheerst bij zonder koel te wor den. Bij Fernando Sor spreekt de melodie. De wals uit «L'encouragement» roept - misschien ben ik oneerbiedig - de citer en Wenen op. En de Italiaan Boccherine lijkt asiel te hebben gevraagd in Spanje. Óp de achtergrond zweeft de donkere toon uit een van zijn strijkkwartetten. En het samenspel der twee gitaren verloopt zonder één kreukje. Na de pauze wordt de stemming bepaald door de vluchtigheid van het impressio nisme en het milde licht van Spanje. Ravels «Pavane pour une Infante défun- te» is een klaaglied maar introvert. Kam mermann en Krug spelen het beheerst bijna stoïcijns. Maar Albeniz, Granados en de Falla laten ze wervelend dansen in een zonnig Andaloesisch landschap. Jürg Kammermann slaagt erin de orkest klank te suggereren die tussen de lijnen hangt van Giuliani's «Grand Ouverture», sprankelende muziek van een briljant, dus veeleisend gitaarvirtuoos. De zaal smeekt om een paar toemaatjes, en die komen er Maar wie op heksentoe ren wacht vergist zich. Jürg Kammer mann en Romeo Krug blijven op hun mu zikaliteit staan en ronden de avond af met Moessorgski. Twee taferelen uit zijn «Schilderijententoonstelling» leiden de nachtrust in «promenade en Gnomus» en «promenade en Oud Kasteel», een vi sioen van minnestrelen en middeleeuw se serenades. Het applaus is even gul als de waarde ring. Laat «Pro Arte» maar voortploegen P.S. Voor vrijdag 15 april kondigt «Pro Arte» een recital van Louis Van der Paal (klavecimbel) en Mark Drobinsky (cello) aan, in de winterkapel van de paters Kapucijnen. W.D.B. Een unieke witte bruidswagen en old timer. Bediening gratis Ceremonie Terug een Pro Arteconcert, deze maal kwam de gitaar aan bod. (OJ) [353W] NIEUWE UITVOERING '83 MET 15 VERBETERINGEN! Nog spaarzamer, nog moderner Nieuwe superkomfortabele zetels Zuiniger register carburator Halogeenkoplampen Nieuwe smeerautomaat Moderne 13" .Wielen» Regelbare hoofdsteunen*Verwarmde achter- ruif» Frontspoiler, enz ('basismodellen uitgezonderd) En bovendien nog steeds 5 Ruime zitplaatsen, enorme koffer-of laadruimte Lage njtaks en verzekering (6 Pk) Din-verbruik 90 km/u7,4 I /100 km normale benzine Vinnige 50 Pk-motor Vóórwielaandrijving Ultra komplete uitrusting 8 Modellen Berline Break (5- of 7, plaatsen), leverbaar met LPG uit rusting en automatische koppeling BREAK STANDAARD

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 6