FRANCIS SMET Dealer Delmac pvc en ALU-ramen - dubbel glas ST.-J0RIS Sport-te-kort Lada Boys en Rode Duivels spelen bekerfinale Moorselbaan 78 Aalst Zaterdag Setokfinale Wapens Munitie Eerste trainerscolloqium succesvol (vervolg) 12 Nieuwe Gazet van Aalst 8 april 1983 Zonnewering Immerzeeldreef 31, 9300 AALST - 053-21 66 79 ESSn*,™ - voorzetramen MTSA Strafcomité MTSA TRAITEUR PROVENCE HOTEL-RESTAURANT-CAFE DES ARCADES Sportmaand stad Aalst Kalender Tijdens het paasweekend werd het bekerprogramma afgewerkt. Bartan-Sport- kring, nog een achterstallige wedstrijd in het kader van de kwartfinales van de' beker, eindigde op een gelijkspel. In een gelijkopgaande eerste helft zette Jozef Cornells de netten bol voor Bartan. Adriaan Steghers bereidde dit doel- punt mooi voor, de Sportkringdoelman ging bij dit doelpunt echter niet vrijuit. Amper een minuut later stonden de bordjes gelijk. André Bruyland zette een paar tegenstanders in de wind en stak mooi door naar de goed gevolgde Alois Herman, die prompt inschoot. Bartan had heel waarschijnlijk de wedstrijd van zaterdag nog niet ver teerd, want het ging roemloos de boot in bij Rode Duivels. Aan de rust prijkte er reeds een veilige 2-0 voorsprong op het bord voor Rode Duivels. Rony Van Kutsem en Jan Van Belle maakten de goals. Nd de koffie liepen de gasthe ren nog verder uit langs Van Hols- beeck en Van Kutsen. Adriaan Steg hers milderde en Jan Van Belle dreef de score verder op. In de slotfase redde Jozef Cornelis de eer voor Bar tan. Lada Boys zorgde voor de verrassing door bij het gereputeerde Nieuwe Wijk vrij vlot te gaan winnen. Emiel Gallee werd de grote figuur van de match, hij lukte een onvervalste hattrick. Lada Boys was over de gehele wed strijd de betere ploeg. De Nieuwe Wijkverdediging was zeker in hun dagje niet, men stapelde er de ene blunder na de andere op. (JVL) MTSA Kwartfinale Beker Bartan - Sportkring 1-1 Strafsch. 5-3 Halve finales Beker Nieuwe Wijk - Lada Boys Rode Duivels - Bartan Zondagsreeks Pano - 't Duifken 0-3 5-2 2-5 Programma voor 9 en 10 april Zaterdagkompetite 1e afdeling Rode Duivels - Tinne Boys V.D. Veken Zondagreeks Inno - Amapola DeSutter Pano - IJsboerke D'Herde Sportkring - Star Boys Garcia Rode Roos - 't Duifken De Munter Real Familial - Adelaars DeTroch Sunset - Nieuwe Wijk V.D. Veken grensrechters Roels en Van De Velde Sportief 81 - Corner Dalschaert Koszen - Timarcha Van Schuylenberg Uitsluiting voldoende voor: Dany De Boeck (IJsboerke) en Etienne Gril- laert ('t Duifken). Voor drie speeldagen geschorst vanaf 10/4: Willy Deckmyn (Pano). Voor vier speeldagen geschorst vanaf 10/4: Eddy Van Impe (Timarcha) en Mare De Schrijver (Corner). Voor vijf speeldagen geschorst vanaf 10/4: Jozef Bikkems (Corner) en Geert Bombeeck (Rode Roos). Voor zes speeldagen geschorst vanaf 17/4 Freddy Everaert ('t Duifken). Voor acht speeldagen geschorst vanaf 10/4 Frank Deckmyn (Pano). De wedstrijd G.M.I.C.-Leeuwerik, uit slag 1 -3 wordt 0-5 FF. (scheidsrech- tersblad te laat binnengestuurd). De wedstrijd Melckenbeeckvr. - Camu, uitslag 8-1 wordt 0-5 FF. (scheidsrechtersblad te laat binnen gestuurd). Zaterdag a.s. heeft de setokfinale plaats te Opwijk op het terrein van S.K. Nij- versele. Voor de derde enrde vierde plaats komt Opwijk uit tegen bekerhouder AZ'77, de wedstrijd gaat van start te 14u.30. Bij eventueel gelijkspel wordt er onmiddellijk overgegaan naar strafschoppen. AZ'77 gaat ongetwijfeld als favoriet de arena in. Scheidsrechter is de Heer Borms en grensrechters ziin de Heren Everaert en Van De Velde. De grote schok tussen de kampioen van vorig jaar en deze van het huidig seizoen gaat door te 16u.30. Bij even tueel gelijkspel wordt er wel overge gaan tot verlengingen. Als de stand na 2x15 min. verlengingen nog steeds gelijk is dan wordt er Overgegaan tot het nemen van strafschoppen. Pittig detail is wel dat Snas de vijfde bekerfi nale in vijftien jaar speelt en hem nog nooit won. Tijl heeft nu een enige kans om eindelijk de zo begeerde beker te winnen. O.C. Aalst van zijn kant heeft een unieke kans om de dubbelslag te lukken. Het speelde reeds kampioen en kan nu nog de beker halen. Er wordt gespeeld voor bekers Minis ter Ollivier en Poma, staatssecretaris Waltniel en volksvertegenwoordiger Van Renterghem. (JVL) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Stationsplein 8, AALST x 053/77 32 96 Restaurant open alle weekdagen en zondagmiddag. Specialiteitscampis, paling Aperitief gratis Voetbal Nationale en Provinciale Afdelingen Tweede Nationale 9.4, La Louvière - E. Aalst (De Zutter), 19u.30. Jacques Van Den Berghe, nog één- jaartje langer bij E. Meldert. Wedstrijden van zondag 10 april Tweede Prov. B Rc. Wetteren - E. Meldert (Samsom), 15 u. Derde Prov. C Terjoden - Voorde (Vancoillie), 15 u. Nieuwerkerken - Deftinge (Lievens), 15 u. Derde Prov. D TK. Meldert - Baasrode (Burm), 15 u. Kallo - Herdersem (Van Goethem), 15 u. Sk. Aalst - Bazel (Van Leuven), 15 u. W. Moorsel - Boonwijk (Weytens), 15 u. Vierde Prov. G Edixvelde - Mere (Heirman), 15 u. Vierde Prov. H Opstal - Doggen (Lambrechts), 15 u. Baardegem - Welle (Hertveldt), 15 u. Hofstade - S. Moorsel (De Bruyne), 15 u. Sk. Erembodegem - Gijzegem (Galle), 15 u. Voetbal dames Tweede Nationale 9.4, SKOG Oostende - Kamillekes Aalst (Fraipont), 15 u. Beker van De Denderstreek voor Jeugdploegen 1/4 finales 1. Scholieren 9.4, Sk. Erembodegem - Wieze (Vonck&, 15 u. 9.4, E. Aalst - Welle (Willems), terr. B, 1 7 u. 2. Knapen 9.4, E. Aalst - Denderhoutem (Van De Velde), terr. B, 15u.30 3. Miniemen 9.4, E. Aalst - Sp. Appels (Van Der Meerssche), terr. B, 14 u. Bowling 8.4, BC Aalst - Wimaboxers 4 Bowling De Kat, 21 u. 8.4, BC Artevelde 2 - BC Alloo, 21 u. Liefhebbersbasketbal 13.4, Diversy - Torenhof Zaal Okapi, 20u.45 14.4, Cockpit - Hugh's Zaal Okapi, 21 u.15 Basketbal Tornooi «The Best of Six» 11.4, Ploeg Elias - Ploeg Van Keer Zaal Okapi, 20u.30 12.4, Ploeg Famaey - Ploeg Minnebo Zaal Okapi, 20u.30 13.4, Ploeg Van Keer - Ploeg Schor ree! Zaal Okapi, 20u.30 Bowling Tornooi «Ereprijs Marc Van Houdt» Op maandag 11 april gaat in bowling center «Ganzendries» te Erondegem de derde «Ereprijs Marc Van Houdt» door. De eerste bal wordt gegooid te 20u.30. Waterpolo 10.4, ZN Aalst - Charleroi Stedelijk Zwembad, Kapucijnenlaan, 15 u. Vrijdag 8 april Golfbiljart: Kampioenschap van Oost- Vlanderen schiftingen. Zaal Kos- zenklub, Leo de Bethunelaan. Aan vang te 19 u. Judo: gratis filmavond over judo. Gemeentelijke school, Kloosterstraat te Moorsel. Zaterdag 9 april Golfbiljart: kampioenschap van Oost- Vlaanderen schiftingen. Zaal Kos- zenklub, Leo de Bethunelaan. Aan vang te 19 u. Zondag 10 april Wielertoerismefietszoektocht. Inschrij vingen café 't Hoeksken, Spinner straat 22 te Aalst. Dit kan vanaf 8 u. Fietscross: grote fietscross voor jon gens en meisjes van 5 tot 16 jaar. In het dorpscentrum Harding te Herder sem. Aanvang te 11 u. Basketbal: beker van de stad Aalst schiftingen. Zaal Okapi, Burchtstraat. Wedstrijden te 10u.30, 15 u., 17 u. Wandelen: geleide wandeling doorheen Mijlbeek. Bijeenkomst in het Beuke- hof, Langestraat te Aalst. Aanvang te 14 u. Atletiek: vriendenwedstrijd met deel name van E. Aalst, ZOVA, AC Leb- beke en Racing Gent. Sportcentrum Osbroek, Frans Blanckaertdreef. Aan vang te 14u.30. Golfbiljart: kampioenschap van Oost- Vlaanderen finale. Zaal Koszen- klub, Leo de Bethunelaan. Aanvang te 19 u. Maandag 11 april Bowling: bowlingwedstrijd BC. Irtas - BC. Alloo. Bowling «De Kat», Vrede plein 7 te Aalst. Aanvang te 20u.30. Dinsdag 12 april Golfbiljart: Federaal kampioenschap schiftingen. Zaal Koszenklub, Leo de Bethunelaan. Aanvang te 19 u. Donderdag 14 april Golfbiljart: Federaal kampioenschap schiftingen. Zaal Koszenklub, Leo de Bethunelaan. Aanvang te 19 u. Aalst is een nieuwe synchroon-zwemclub rijker. Onder leiding van Annie van Driessche en Rosane Corten kan men elke dinsdag van 19.45 tot 21 u., woensdag van 16 tot 17 u, en zaterdag van 12.30 u. tot 14 u. terecht in het Stedelijk Zwembad. Een uitstekende gelegenheid voor een eerste of hernieuwde kennismaking met deze prachtige sport. De sportmaand van de Stad Aalst opent op vrijdag 8 april in de Gemeentelijke School, Kloosterstraat te Moorsel met een gratis filmavond over judo. Dit initiatief berust in handen van de Judoclub Moorsel. De scholieren van E. Aalst behaalden in het tornooi van SC Mechelen een vijfde plaats. De juniores daarentegen gingen in het tomooi van Wieze met de eer lopen. Onder barslechte omstandigheden kaapten zij de eerste^plaats weg. (R.G.) Voor 14 dagen eindigden wij met het gegeven dat spelers die zich als buitenbeentje opwierpen (de zogenaamde «rotte appels») of in de overtuiging verkeerden dat ze konden bogen op bestuurlijke steun, uit de groep moesten verwijderd worden. Valery Laureys wees in geval van konflikt wel op de noodzaak dat persmensen de beide «kampen» aan het woord dienen te laten. De lezers hebben immers recht op goede en rechtstreekse informa tie en geen van-horen-zeggen berichten. Alle trainers hadden dezelfde opinie betreffende de benadering van een wisselspeler. Vooral deze jongens hebben het moeilijk en een bemoedigende schouderklop of opbeurend woord is dan ook nooit weg. Na de pauze werd het derde, en meteen ook belangrijkste, vraagstuk van de avond aangepakt. Hoe groot is de waarde van een trainersdiploma Leon Becqué, jarenlang actief in het eerste elftal van E. Aalst en in het bezit van dergelijk attest, sprak de gedachte uit dat vooral jeugdtrainers bij deze cursussen veel baat hebben. Ook vanuit medisch standpunt vond hij deze drie jaargangen durende leerschool best nuttig. Willy Devos (UEFA's E. Aalst) repli ceerde hierop dat een trainer met laatstgenoemde informatie (medisch) weinig kon aanvangen. Volgens Willy kwam het erop neer dat en trainer een afwisselende oefenstof kon voorleg gen die zowel de technische als fysi sche bagage van een speler verrijkte. Tevens vond hij de Heizelschool geen reële weergave van de dagelijkse clubarbeid omdat aldus Devos«De Heizelschool alle mogelijkheden biedt om fantastische trainingsessies in elkaar te knutselen. Dat vindt men niet weer bij een club waar soms in onpret tige omstandigheden gewerkt moet worden. Men heeft immers niet altijd het gewenste materiaal voor handen». Hier werd Willy Devos dan weer gecounterd door Pierre Cornelis (jeugdtrainer TK. Meldert) en Jacques Van Den Berghe die óók in de Heizei-' school verplicht werden om met beperkte middelen aan de slag te gaan. Gilbert Waterinckx, Frans Roelandt, Jean-Baptist Pfaff en Staf Thienpondt (W. Moorsel) achtten het voldoende dat een trainer op aanvaardbaar niveau gespeeld had om aan bepaalde eisen te voldoen. Het rtiveau waarop een oefen meester destijds actief was diende wel in evenredigheid te blijven met de club die hij nu onder handen had. Hierbij werden voorbeelden geci teerd als een Pol Van Himst, Jean Dockx, Johan Boskamp enz. Leon Becqué sloeg misschien wel de nagel op de kop toen hij, tot slot van dit boeiend colloqium, zei: «Een com binatie van beide, groot speler en Hei- zeldiploma, maken wellicht iemand tot een vakbekwaam oefenmeester». (R.G.) De heer Bellon en echtgenote werden in de gemeentelijke meisjesschool te Moorsel gehuldigd. De kampioen mocht een hpus Samourai-zwaard als ge schenk ontvangen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12