m Iff Nieuwe Tennisklub op Erembodegemse Heuvel René De Brucker voor tweede maal in een week tijd Nederlander Van Goethem klopt streekrenners TENNISCLUB HEUVEL Tweede plaats voor KSC Denderstreek Gino Verhasselt op solotoer i' |fV Werner Van Der Fraenen, Frans Daeleman en Verbr. Denderhoutem sportlaureaten van Persbond Denderstreek TENNIS GEBOEID DOOR TENNIS TENNIS TENNIS TENNIS Interklubkampioenschap /ij 11. v,. w ij;. Amateurs Mere 14 Nieuwe Gazet van Aalst 8 april 1983 Familiefoto van de aanwezigen bij de opening van het tennisterrein. OJ) Verleden zaterdag knipte schepen A. De Maght het lint door van de gloednieuwe privé-tennisklub De HeuvelAalst is weer vier tennisvelden en een stemmige kafetaria rijker. Een kans voor tennisliefhebbers, beginners inbegrepen, die elders nog geen plaats vonden in Aalsterse klubs. Nog voor ze echt startten had «De Heuvel» 60 leden, maar d'r kunnen er nog een pak bij. Onze fotograaf, die ook wat aan zijn konditie wil werken, was zo enthousiast dat hij zich onmiddellijk inschreef... Schepen De Maght opende plechtig de Initiatiefnemers zijn de Aalsterse aanne mer Theo Van Biesen, zijn vrouw Suzan ne en zoon Frank. De idee rijpte een paar jaar geleden, toen het slechter begon te gaan in de bouwsektor, en ook de be staande Aalsterse tennisvelden overbe volkt raakten. Dhr. Van Biesen, zelfs ten- nisliefhebber, zag daar een kans in en waagde het erop hij begon een nieuwe nieuwe tennisvelden. tennisklub te plannen, geschikte grond te zoeken, enz... Zowat een jaar geleden begon hij met de aanleg van de vier ten nisvelden en de bouw van de kafetaria. Eigen weekend- en avondwerk drukten de kosten, en verleden weekend werd het resultaat aan het publiek voorgesteld. Schepen De Maght, die Sportschepen Bourlon verving, dankte en feliciteerde de familie Van Biesen met hun origineel en gedurfd initiatief. Een receptie en een openingsbal met radio Caroline rondden de feestelijke dag af. De 4 banen in ge malen baksteen" werden, samen met de moderne akkomodatie, enthousiast in gebruik genomen. De privé-tennisklub De Heuvel staat open voor alle tennisliefhebbers, begin ners, mensen die tennis als rekreatie- sport willen beleven,... Het lidmaatschap bedraagt voor een jaar 3000 fr. voor volwassenen, 2000 fr. voor 16-jarigen en 1000 fr. voor kinderen. «Geen overdreven prijs,» meent Theo Van Biesen,» als je'r rekening mee houdt dat de leden daar heel wat uren tennis- plezier voor krijgen. Een elitesport kan je het dus toch niet meer noemen. We heb ben op dit moment zo'n 60 leden, en we stellen voorop dat het er maksimum 250 mogen worden. Meer mensen opvangen kan niet, want anders hebben de leden onvoldoende «rendement» van hun lid geld. We voorzien ook de oprichting van een sportbestuur voor onze klub, binnen afzienbare tijd». Wie nog wil aansluiten - en plaats is er nog genoeg - kan bellen naar de Heuvel (053/78.93.75) of er zelf eens naartoe gaan. Aalstenaars moeten daarvoor de Brusselse Steenweg op en aan «den Tir» schuin-links de Oude Aardeweg nemen, die uitloopt op Heuvel nummer 19. De moderne kafetaria en tennisplei- nen zijn dagelijks open vanaf 14 u., en daar kan je bij de initiatiefnemers terecht voor informatie en/of inschrijving. Een ideale kans voor wie tot nog toe enkel tegen de garagepoort tenniste, want ook het volgen van een initiatiekursus voor jeugd en volwassenen is mogelijk, (k.n.) Amateurs te Hofstade De organisatoren van de ereprijs «Visvijver Landhuis» hadden het getroffen. Men kreeg dinsdag te Hofstade een kwantitatief en kwalitatief uitgebreid deelnemersveld aan de start. De Bondt, Mettepenningen, Vermote, Knockaert, Van Hul en De Brucker behoren inderdaad tot de beste liefhebbers van het land. Het koersverloop was eerder naar de saaie kant; de renners gunden elkaar geen vrijheid en iedere ontsnappingspo ging werd onmiddellijk te niet gedaan. Streekrenners als Van Den Bossche, Baeyens, Brackman, De Brucker en Van Raffelghem lieten zich niet onbetuigd in de weinige schermutselingen. Bij het in gaan van de laatste ronde namen Jean De Bondt en Franck Wielandt toch een honderdtal meter. Het peloton liet echter niet begaan en onder impuls van de hardwerkende Van Hul kwam er terug een hergroepering tot stand. Hierop had er een lichte valpartij plaats in het peloton en namen een zevental renners de vlucht. Het was tenslotte de Aalstenaar René De Brucker die het vrij vlot haalde voor Gino Knockaert, Daniel Schuddinck en Gerrit Van Lancker. Voor René meteen de tweede zege van het seizoen Te Den derhoutem toonde hij zich reeds de sterkste van een honderdtal renners Hij klopte er plaatselijk renner Willem Wijnant Zondag kende hij tegenslag toen hij alleen voorop was te Galmaar den en in het zicht van de aankomstlijn gegrepen werd door het peloton. Wanneer men weet dat het grootste deel van de huidige amateurs niet werkt, dit in tegenstelling tot René, dan moet de Aal stenaar blijkbaar geweldig rijden. Hij leeft Vrijdagavond werd Werner Van Der Fraenen verkozen tot sportlaureaat van de Denderstreek voor individuelen. Hij haalde het voor Jef Ghees die uitstekende prestaties in de atletiek leverde. Van Der Fraenen als Kampioen van België cyclo-cross en zilveren medaille winnaar op het WK te Bir mingham werd uiteraard verkozen met eenparigheid van stemmen. Frans Daeleman werd gelauwerd voor zijn tomeloze inzet in het belang van K.S.C. Eendracht Aalst. Kamiel Ser geant kwam als tweede uit de bus voor De grote Paasprijs Ophasselt-Hekelgem nu omgevormt tot Brussel-Hekelgem, lokt de massa van weleer niet meer. Het ongelukkig samenvallen met de Ronde van Vlaanderen en het niet zo uitgebreide deelnemersveld kan daar wel voor iets tussen zitten. Er schreven amper 46 renners in, eigenaardig toch als men weet dat er een grote prijzen pot te verdelen was. Er was een Braziliaanse en een Nederlandse ploeg aanwezig. Het waren onze noorderburen die het wedstrijdverloop beheersterr Reeds vroeg in de koers viel de beslissing. Men kreeg zeven renners aan het kommandoDe Bruecker, Wijnant, Van Den Brande, Van Goethem'; De Bondt, Durant en Lemmens. Van Den Brande viel later weg door pech. Baeyens en Jean-Marc De Nil poogden nog aansluiting te krijgen maar hun moeite was vergeefs. De zes koplopers maakten er een boeiende finale van. Men wou het niet op een spurt laten uitdraaien. De Bondt en Wijnant lieten zich met onbe- Breng nu een bezoek aan deze nieuwe CLUB Heuvel 19, EREMBODEGEM Tel. 053/78 93 75 Wij zijn reeds gestart. 4 banen in gemalen baksteen. 0 Moderne accomodatie. Gezellige bar familiale sfeer. Inlichtingen en inschrijvingen, alle dagen vanaf 10 uur. INITIATIECURSUS voor jeugd en volwassenen vanaf 2' week van april. Wanneer na één rónde van 18 km. of half wedstrijd Merelbeke-Schelde- streek een tijd liet optekenen die alle voorgaande op meer dan 1 min. plaatsten zag het er toen reeds naar uit dat het voor Denderstreek moeilijk zou worden de titel met een jaar te verlengen. Als titelverdediger werden zij als laatste de weg opgestuurd en hielden er tot bijna op het laatste de spanning in, tenslotte legden ze beslag op een tweede plaats. zijn bewezen diensten voor zijn Kamil- lekes. Verbr. Denderhoutem haalde het in clubverband. Eigenlijk verkoos men Verbroedering omdat het over uitste kende jeugd beschikt. Miniemen, kadetten en scholieren zijn reeds kampioen en het eerste elftal kan mis schien doorstoten naar bevordering. ■BTi sluit: 'H. •'Ui' -■ ill i t yi t f -1 - volledig voor wielersport en zijn puike resultaten zijn dan ook een logisch ge volg van de enorme inspanningen die hij voor zijn sport over heeft. (J.V.L.) De ploeg van KSC Denderstreek. (EL) Dienden in bijwijlen onmenselijke" om standigheden sommige ploegen het par cours af te leggen, de grote dooddoener bleek dit niet te zijn. In het verleden kwam steeds de tijd van de derde renner in aanmerking. Deze maal ging het om de vierde deelnemer en daar clubs of geen wet van of werkte die vierde man hen in de problemen. Met Van Der Massen, Saeys en Pottie liep het bij de nieuwelingen voor Dender streek behoorlijk, Jansegers diende als vierde man regelmatig worden opge wacht. Vooral eerstgenoemde deed het als eerstejaars meer dan behoorlijk. Dat hij op de gesloten omlopen heel wat stuurervaring heeft opgedaan bleek al snel, wanneer hij aan de leiding kwam moesten de overigen zich dubbel plooien. Ook Rudy Saeys leverde een grote bijdrage tot het behalen van een eérvolle zesde plaats. Verlost van de Partiele examens had hij zich nog eens op trainen kunnen toeleggen en wou zijn overgang naar de juniores nog eens van zich laten horen. In die categorie wisten ze op een 13de plaats beslag te leggen. Gezien de bezetting op papier toch een ontgoocheling. Met Ludwig Van Tittel boom, Rony Pauwels, Luc De Neef, en Mare Verhasselt, stuk voor stuk toch winnaars, zat er op het eerste gezicht meer in. Snel kwam aan het licht dat er tussen rijden en samenrijden nog een groot verschil is. Tenslotte de liefhebbers naar wie de grootste hoop ging en die tenslotte met hun tweede plaats niemand beschaam den. De eerste, en ook enige moeilijk heid, ondervond Lieven Brackman. Even uit de wielen werd hij door Benny Mechant opgewacht, van de overigen kregen ze geen gehoor. Met Roger Van Den Bossche en Roger De Brucker als «machenisten» een vlot meedraaiende Gino Verhasselt en Rudy Baeyens, geen voorloper, maar iemand die men in alle disciplines kan uitspelen, moesten tus sentijden een plaats prijsgeven. Uitein delijk haalden ze één crono niet, het werd een tweede plaats maar die alle omstan digheden in acht genomen zeker een ovenwinning waardig. tuigd maar hun ontsnappingspogin gen werden te niet gedaan door de andere medevluchters. In de slotkilo- meters plaatste de Nederlander Van Goethem echter de beslissende demarrage. Een korte aarzeling bij de andere renners bracht de 20-jarige Nederlander de zege op. Het was meteen zijn tweede zege van het sei zoen. De Bondt die erg ontgoocheld was, eindigde tweede voor Lemmens. De organisatoren hadden het niet getroffen te Mere. Het hondenweer had ervoor gezorgd dat er amper belangstelling was voor deze wielerwed strijd. Gelukkig stoorden de moedige renners zich niet aan de barre weersomstandigheden en zorgden zo voor een boeiend koersverloop. Rudy De Veylder was de eerste aanval ler, hij hield het een drietal ronden uit en toen was het de beurt aan Peter Van Impe en Marc Van Gijseghem. Deze ren ners werden op hun beurt bijgebeend en toen trok Rudy Van Impe op avontuur. Het was de bijzonder bedrijvige Mare Van Gijseghem die terug reageerde. Op een tweetal ronden van het einde viel echter de beslissende ontsnapping. De Baardegemnaar Gino Verhasselt dema- reerde krachtig en had vrij vlug één mi nuut boni. In de laatste ronde reageerden Marc Van Laer en Erwin Van Tittelboom nog wel maar Gino behield zijn voor sprong en rijfde zijn eerste palm van het seizoen binnen. Mare Van Laer werd tweede en de verdienstelijke Erwin Van Tittelboom werd derde. Erwin kreeg ook nog een trofee als eerste renner van Erpe-Mere. Filip Van Vooren won de spurt voor de vierde plaats voor Mare Van Gijseghem. Een door de regen getekende winnaar Verhasselt was dolgelukkig. Begrijpelijk want Gino is geen winnaarstype, hij komt dikwijls iets te kort in de spurt vandaar dat hij het alleen probeerde. Voor zijn durf en inzet werd hij dan ook terecht Liefhebbers te Mere beloond. (J.V.L.) overwinnaar Gino Verhasselt (E.L)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14