32e kruisweg door de stad Infobo '83, schot in de roos MOET ER 61 ZAAT OP? SERRU TRAITEUR PROVENCE vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT 't Was ten gisteraoved Nieuwe Gazet van Aalst - 8 april 1983 - 3 700 gelovigen trotseren regen Politiek abortusdebat WOONINRICHTING Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 5 9300 AALST I Tpl 053/21 49 38 83/44 ook op zon- en feestdagen. in iene kier stillekes... De kinjeren hooin geweist, ni tegoor, mor elk appoort. En z'hooin de kleinkinjeren meigebrocht. Want 't was de verjoordag van ons vraken. Allei, ver zjust te zèn, denne verjoordag es mor vandaog zee, mor de kinjeren woren toch mor al nen dag op avans gekommen. Omdat da ver heer beiter oitkwamp, op ne zondag. En ten koste ze vandaog ne kier op heer gemak ooitslaopen, want 't was toch ne konzjeidag! De kinjeren hooin eh kadaoken meigebrocht, of blommekes, heer ma ,n beis gegeiven en de kleinkinjeren doeng zeggen: "profisijat meh anne verjoordag". En de kadeikes hooin da gezeid en heer poosoykes beginnen op te knoebelen, want 't was toch Posen ver iet hein? Balven 't klansjte vanoyges, da zat nog op de schoeit en 'n kost nog niet zeggen. Eh koeksken eiten en eh gelozeken drinken, ja da was 't er vanoyges oeik boy. En domei wird er ten al insj geklapt van nor hoois te goon, ja de kinjeren mosten toch op toyd slaopen hein... En :t es domei da 't in iene kier zu stillekes was, as ze allemol weg woren. En dammen verom allien zaoten, onder onschentwien. 'k Zag heer zitten, stillekes, en 'k zag da ze zat te peizen... Want as ge al zoeveil joren tegoor geweist hetj, tèn kejje op den dier 'n betjen makanders gedacht leizen. Zonder da z'er eirg in hooi, zat ek heer op snei te pakken. En 'k wist dammen tegoor, 't zelde peisden... Oever aal die joren die toch zoei rap gepasseird zen. Op aal 't gein dammen tegoor meigèmokt hemmen. Hoe dammen makanderen liere kennen hemmen binsjtden oerlog. Denne toyd dagge va nimmeridalen zeikes ,n kost zenop alle momenten kost er iet veire- vallen, ze kosten a wegsteiken, 't er kosten bommen vallen... En ten noding, noor den oorlog: traan en kinjeren kroygen. Die kinjeren die a oeik veil plezier mor oeik veil zjier kosten bringen. Ja, dad es na iene kier 't leven van alle daogen... Da leven da toch zu rap goot. Want die kinjeren werre groeit, traan oeik en kommen op den dier azoei van toyd tot toyd ne kier nor hoois, meh heer kinjeren. En 'k zag heer hannen, die hannen die zuveil gewerkt hemmen. Die de kinjeren gelidj hemmen en die oeik alle joren 'n betjen aver werren. En 'k zag heer oeigen, die oeigen die gelachen hemmen en oeik al ne kier geschried, of ne kier va kolere vlammekes geschoeten, want ja, 't es stillekes woor da 't noeit ni 'n wooit! En 'k zag here mond... Allei, ik zag heer dor zu stillekes zitten en 'k wist wel da ze weiral eh jorken aver wird. Mor in moyn gedachten was ze toch attoyd da masken on wieda 'k oever aal die joren gevraogd hem: zolle men 't ons tegoor riskeiren? En wajjer hemmen 't ons geriskeird. En naa zaote men hier, zoy die dor oeik op aal die dinges on 't peize was en ik die heer zat gooi te sloon. En 'k kreig gralèkke goeste ver heer nog ne kier teige men zjilei te trekken. En 'k hem 't gedoon, zonder iet te zeggen. Mor 'k weit da ze wist wa da 'k peisden... En van deize meired hem ek heer 'n dikke beis gegeiven en 'k hem gezeid: profiesijat meh anne verjoordag! PETJEN. Onder de talrijke aanwezigen merkten we opProf. dr. Em. Ir. De Beer, voor zitter van de Raad van Beheer van het VTI, Direkteur Wouters van het VTI, Volksvertegenwoordigers Caudron en Willems, schepenen Bogaert, Lorie en De Maght, evenals talrijke prominen ten- uit de bouwsector. Opvallend op de beurs zelf was dit jaar de aanwezigheid van heel wat niet- rechtstreeks-aan-de-bouw-gebonden- stands. Zo waren er stands met meu bilair, wasautomaten, strijkijzers... Vooral de specifiek bouwgebonden stands betreurden dit en spraken van een degradatie van het initiatief. Het aantal bezoekers lag,terug zeer hoog. De mening van de standuitbaters was verdeeld. Sommigen spraken van een bevredigende verkoop, anderen daar entegen kloegen over het feit dat er wel veel kijkers voorbijgestapt waren maar zij slechts weinig kopers moch ten noteren. Voor de organisatoren zelf was het een geslaagd initiatief. Men moet immers ook rekening houden met de periode. Het paasweekénd is voor velen gunstig, maar voor anderen, die op verlof zijn,'dan ook weer minder gunstig. Voor iedereen goéd doen is immers een utopie. Diegenen die de beurs bezochten kwamen er echter niet bedrogen at. Infobo '83 was terug een schot in de roos en hopelijk blijft het dat. (S.J.) Tussen «abortus is moord» en «baas in eigen buik» liggen vele nuances. Gewoonlijk wordt er verhit over ge praat. Of zelfs niet, want zo gaat dat met taboe-onderwerpen. De v.z.w. Kreja brengt op maandag 25 april een markante abortus-debat- avond, m.m.v. Miet Smet (CVP), Leona Detiège (SP), Lucienne Her- man-Michielsen (PVV), Nelly Maes (VU), Joske Van Sande (KP), Nicole Delbecque (Agalev). Denis Gheys is de enige man in het pannel; hij mode reert... Melden we dat een eveneens geplande abortusdebatavond over medische en morele (en niet zozeer politieke aspekten) niet kon doorgaan wegens weigering van de «tegenstan ders», zoals Pro Vita. (PD) üp Goede Vrijdag trok de kruisweg door de straten van de stad. De Ghe- sellen van het H. Kruis» stonden, ondanks de hevige regen, in voor een prachtige evokatie. (JC) Massa's volk Kwamen Kijken hoe erg het wei was. Politie en rijKswacht dienaen voortdurend de massa achteruit te drijven. (OJ) Dit is het resultaat zondagmiddag. Een trieste puinhoop. (OJ) Tijdens de voorbije paasdagen, van 1 april tot en met 4 april, bezochten terug duizenden belangstellenden het Nacebo-VTI-initiatief. Op vrijdag 1 april om 16 u., opende de heer Vinck, voorzitter van Nacebo, het Nationaal Centrum voor de Bouw, de openingsplechtigheid door de talrijke prominenten te verwelkomen. Vervol gens verleende hij het woord aan de afgevaardigde van Minister Buch- mann, die het voornamelijk had over de veranderingen die op til zijn en die alle tot doel hebben de huidige krisis in de bouwsector ongedaan te maken. Tot slot van de ooeningsplechtigheid nam burgemeester Uyttersprot het woord. Ook hij beklemtoonde het belang van een dergelijke beurs voor Groot-Aalst en van het facet 'bouw' voor een levende staat. Na de officiële openstelling van de beur$ en de rondgang van de geno digden had in de feestzaal van het VTI een conferentie plaats ortder dé titel «Als de bouw goed "gaat, gaat alles goed Infoboop deachtergrond deuren te bezichtigen, vooraan een antiek salon. (OJ) Kantoren, refter, kleedplaats, alles moest eraan geloven. (OJ) De hele fabriek stond in lichterlaaie. De spuitgasten trachtten achteraan de apoteose, werden dit jaar in een nieuw Huwelijkslijsten Geschenken Molenstraat 70 AALST 8 Tel. 21 76 08 8 Voor de 32e maal trok op Goede Vrijdag een kruisweg door onze stad. Om 8u.30 vertrokken zo'n 500 gelovigen aan de St. Jozefskerk. Na een 5 km. lange 'mars' waren ze met 700 doorweekte getuigen van een buitengewoon prachtige apoteose in de kerk. Het is door de jaren heen een traditie geworden dat er op Goede Vrijdag een Kjruisweg door onze stad trekt. Gegroeid uit een simpele ommegang door de St. Jozefsparochie, met hier en daar een versierd kruis, is de kruis weg nu uitgegroeid tot een unieke prestatie. Nergens bestaat er een kruisweg die in dit genre kan verge leken worden. Niet in Vlaanderen, niet in de ons omringende landen. Elke statie werd uitgebeeld door levende beelden, volledig in een witte kleur de helmen, pruiken, gezich ten, lansen... dank zij het gebruik van kleurenspots waren de bekomen effekten volledig van deze tijd. De hele kruisweg door werd er door de gelovigen gebeden, in afwisseling met teksten van Ghijs van Rode en muziek van Bach. De laatste statie en verrijzenis, de kleedje gestoken. Het was een harmo nisch geheel van ritme, muziek en kleur waar al de gelovigen zich bij betrokken voelden.. De 'Ghesellen van het Kruis', de orga nisatoren, zijn er meer dan in ge slaagd de kruisweg en het lijden van Kristus op een andere manier voor te stellen en er een hele hoop mensen mee te betrekken. Het is een ideale gelegenheid om de gelovigen met hun overtuiging onder de mensen te laten komen. Misschien ware het niet slecht om in de toekomst het parkoer in te korten en om nog meer aandqcht te besteden aan het sakrale van zo'n kruisweg. Ik denk maar aan fakkels, een langzamer ritme, niet alleen een kruis bij het begin maar verspreid over gans de massa... In elk geval een initiatief waar elke Aalstenaar, gelovig of niet fier De kruisweg van de St.-Jozefsparochie op Goede Vrijdag, uitqebeeld door de Ghesellen van het H. Kruis». (jq)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3