Brandweeri nterpel latie mocht niet openbaar CAFE SNACK Vier donderdagen voor een antwoord op de krisis autobanden BENOIT DE SMEDT TAXI WILLY Bestuur en oppositie bekvechten urenlang Aalst toch niet vergeten in intercity-treinsysteem Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Tel. 053/77 82 36 78 52 00 aan de tapkastJACKY Korte Nieuwstraat 21 9300 AALST Receptie vrijdag 29 april 1983 van 20 tot 22 uur. ledereen hartelijk welkom Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus nieucpc wil ik een Gazet aan qafct abonnement op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst 29 april 1983 In dit blad werd op 18 dezer de vraag gesteld «Welk gemeenteraadslid gaat eens snuffelen in de verslagen, en uitzoeken wie hier verantwoor delijk is Tal van toestanden bij de aalsterse brandweer zijn de laatste jaren inderdaad zo scheef gegroeid dat een grondige behandeling in het hoogste gezagsorgaan van de stad dringend vereist werd. Men vergete niet dat tienduizenden gezinnen, tot en met Denderhoutem, met pe aalsterse brandweer te maken kunnen hebben, en dat aan de gemeenten wettelijke verplichtingen tot brandbeveiliging opgelegd zijn. Raadslid Caudron diende tijdig een vraag tot interpellatie in, en afgesproken werd dat deze zou gehouden worden op dinsdag 26 d. 's Morgens kregen alle raadsleden echter het bericht dat de in terpellatie «OVER DE PROBLEMEN VAN DE BRANDWEER IN HET ALGE MEEN EN DE BRAND ROMA IN HET BIEZONDER» enkel in de geheime zit ting zou doorgaan. Bij 't begin van de raadszitting vroeg dhr. Caudron echter het woord bij ordemotie, zich afvragend waarom zijn tussenkomst was afge voerd. Daarop ontspon zich volgende dialoog BurgemeesterWij hebben ons daar in het college lang over beraad en uw tekst nauwkeurig onderzocht Er valt daarop niet te antwoorden zonder dat zulks tot het identificeren van personen zou lei den. Wij zullen u schriftelijk antwoorden, en de pers zal acht dagen later ons ant woord ontvangen. Caudron Uw antwoord hoeft helemaal niet te leiden tot het noemen van namen, maar ik ben bereid vraag «zes» te laten vallen. Ik dring aan om mijn interpellatie in het openbaar te mogen houden, want thans geeft u de indruk dat u iets te ver bergen hebt. BurgemeesterMisschien heeft het vorig college iets te verbergen maar uw tekst vormt één geheel U kunt volgende maal terugkomen op uw onderwerp. Van Mossevelde Wij kunnen desnoods vijf of zes vragen schrappen, maar wij hebben recht op een antwoord. BurgemeesterWe gaan stemmen of de interpellatie van dhr. Caudron kan door gaan zoals gevraagd Daarop volgde de stemming alle leden van de koalitie stemden «neen» en alle leden van de oppositie «ja». Vragen blijven Dit incident doet heel wat vragen rijzen, temeer dat inde toelichting van dhr. Cau dron de volgende zin voorkomt «Het ligt niet in mijn bedoeling schandaal te verwekken of bepaalde personen aan de schadpaal te spijkeren. Ik wens alleen op een rustige en serene manier de pro blemen van ons brandweerkorps te be spreken en de menselijke fouten die eventueel begaan werden tijdens de laatste jaren en tijdens de recente brand aan te stippen door middel van een aan tal vragen met de enige bedoeling gelijk aardige katastrofen in de toekomst zo mogelijk te vermijden en de bescher ming van onze bevolking beter te verze keren». Op hun beurt hebben onze lezers recht op informatie, en wij zullen hen die niet onthouden In afwachting drukken wij hieronder samengevat de dertien vragen af van dhr. Caudron over dit probleem dat nog een tijdje brandend zal blijven 1Welke lessen werden getrokken uit de onvoldoende waterdruk bij de brand van meubelfabriek Verbraekel. en welke maatregelen werden genomen i v.m hy- dranten in de nabijheid van apparte mentsgebouwen. scholen hospitalen en fabrieken 2 Is het juist dat aan de voorgaande brandweerkommandant meermaals werd gesignaleerd dat de Dender moei lijk bereikbaar is vanaf de industriezone aan het Wijngaardveld en dat het stads bestuur daarop gewezen werd doch zonder resultaat 3 Is het waar dat op de plannen van deze industriezone een brandweg voorzien was. en indien ja. waarom werd hij nooit aangelegd 4. Waarom worden de hydranten met meer jaarlijks na elke winter gekontro- leerd op vorstschade en werking zoals vroeger, zodat sommige thans onvind baar zijn en waarom zijn momenteel twee soorten deksels in gebruik waarvor twee verschillende brandweersleutels nodig zijn 5. Wanneer zullen de beroepsbrand weermannen praktische oefeningen krij gen op plaatsen waar brand kan ver wacht worden zodat zij vertrouwd gera ken met de plaatselijke toestand 6. Wie gaf het bevel vanop de Roma- brand, dat de beschikbare brandweer mannen van de hoofdpost Aalst niet meer mochten uitrukken zulks reeds binnen de tien minuten na de eerste op roep en waarom werd dit bevel gege ven 7. Als die tientallen voornoemde Aalste- naars met hun meerdere pompen hun kazerne niet mochten verlaten waar- De vraag is prangendhoe de krisis te boven geraken, en zo mogelijk kunnen de idealen van groe nen, basissocialisten en andere alternatieve lieden daar nuttig bij zijn Wereldscholen-regio Aalst richt er een kursus over in. Vier donderdagavon den m centrum Netwerk Voor al wie droomt van ekologie, kleinschaligheid, zachte technologie, zinvolle arbeid, zelfbeheer, een leefbare buurt, in spraak en kontrole in zijn gemeente maar er toch meer over wil weten. Vervolg van blz. 1 Hier was het VU-er Willy Van Mossevelde die de reeks opende met een aantal vragen rond het mogelijk ontslag van tewerk gestelde werklozen. Uit de antwoor den van het schepenkollege kon opge maakt—worden dat alle spekulaties rond afdankingen van personeel alles bij elkaar voorbarig waren Maar de slechte financiële toestand van de stad voorspelt weinig goeds op dit vlak. De suggesties van SP-raadslid Gra- cienne Van Nieuwenborgh inzake de kulturele sektor en van haar partijge note Dolores Baïta over voorstellen tot inspraak en betrokkenheid bij het stadsbeleid, waren op zichzelf interes sant Het schepenkollege beloofde dan ook de inhoud grondig te onder zoeken en te bespreken Heel wat herrie was er rond de inter pellatie van Gracienne Van Nieuwen borgh over de brief die Robert De Pauw aan de Baardegemse bevolking richtte onder hoofding van de stad en die enkele weken geleden in dit week blad bekend gemaakt werd Hierbij waren verwijten van de ene kant van de zaal naar de andere niet uit de lucht en werd permanent gewezen op iden tieke feiten die zich in het verleden afspeelden. Dit verwijzen naar toe standen onder het vorig stadsbestuur liep trouwens als een rode draad door de ganse raadszitting. Voorlopig kunnen meerderheid en oppositie elkaar nog schaakmat zetten door gebeurtenissen uit het verleden in herinnering te brengen Details Met de interpellatie van SP-raadslid Louis Saerens over rioleringswerken in de Dreefstraat te Moorsel was men duidelijk de dorpspolitieke toer op. Op bepaalde momenten waande men zich inderdaad op een zitting van de vroe gere gemeente Moorsel. Waar gaat men heen als een gemeenteraad van 80.000 inwoners dergelijke detailpun ten moet bespreken in openbare zit ting Iets interessanter was de vraag van dezelfde interpellant nopens de maat regelen van het stadsbestuur tot het vernietigen van in het wild verdwaalde duiven. Maar hierop kwam dan een nietszeggend antwoord van schepen van leefmilieu Doorns Dat Danny De Naeyer duidelijk in vorm was, werd bewezen door het feit dat hij een zeer gedokumenteerde inter pellatie hield over de toestand van de speeltuigen en sportinrichtingen Vrij wel iedereen was het erover eens dat hier dringend maatregelen dienden genomen te worden maar ook hier weegt de toestand van de stadskas zwaar door op mogelijke verbeterin gen SP-er Patrick De Smet had minder sukses met zijn vraag tot het ter be schikking stellen van een petitie inzake de bezuiniging van Kultuurmi- nister Poma aan het publiek van de stedelijke bibliotheken Schepen van Kuituur, Chris Borms, was het duide lijk met eens met deze petitie, noch met de manier van werken Zowel zij als burgemeester Uyttersprot waren eerder voorstander van een diplomati- scher manier van werken. In dit ver band heeft binnenkort een onderhoud plaats met Minister Poma, aan wie trouwens ondertussen reeds een brief gestuurd werd als protest tegen de bezuinigingsmaatregelen op het vlak van het bibliotheekdekreet Ondertus sen was het bijna middernacht gewor den en maakte de pers zich klaar om de zaal te verlaten. De volgende mor gen wachtte hen immers hun gewone dagtaak, en er was reeds stof genoeg om een maand lang «De Nieuwe Gazet van Aalst» te vullen (M P Voor wie geen oplossing ziet in steeds meer produceren, steeds meer kunst matige behoeften scheppen, een steeds ingewikkelder technologie die alsmaar arbeidsplaatsen uitschakelt, alleen nood heeft aan hooggeschool de werkkrachten en de mens overdon dert. De kursus wil het alternatief vorm geven Op 5 mei gaat het over nieuwe arbeidsplaatsen (door Luk Vanneste, filosoof bij de Kortrijkse Culturele Cen trale). Op 19 mei spreken Ri De Ridder (dokter in De Sleep te Gent) en Chris Verstraete (vormingswerker in het gezondheidshuis te Ledeberg) over onze gezondheidszorg Op 26 mei komen mensen van S.V Ten Hoey en S V- Boer Koöis spreken over koöpe- ratiefjes of kleinschalige bedrijfjes. Tenslotte komt Ludo Abbicht hoofdre- dakteur van Komma) handelen over ekologie-zelfbeheer en arbeidersbe weging, op 2 juni Telkens om 20 u Vervolg van blz. 1 Afgezien hiervan zou de N.M.B S, er goed aan doen niet enkel in Gent en Brussel, maar ook in Denderleeuw goede aan sluitingen van en naar Aalst te voor zien. Wie Aalst zegt, zegt 80.000 inwoners plus een belangrijke hinter land Station Tenslotte werd ook een mededeling gedaan betreffende de restauratie van het Aalsters station De bestekken voor oprichting van fietsenstalling en modernisering van het sanitaire gebouw liggen klaar. De bouwvergun ning en het akkoord van Monumenten en Landschappen werd reeds beko men. Voor de herinrichting van het dienst gebouw en de restauratie van het sta tionsgebouw zijn de studies aan de gang. De uitvoering van de werken wordt evenwel om bezuinigingsredenen over een veel langere termijn gespreid dan aanvankelijk voorzien. Een trein met vertraging dus, om het even zo te zeg gen. (PD) om werd dan toch nog zij het na zeer vele minuten fataal tijdverlies beroep ge daan op de Erembodegemnaars die van zoveel verder moesten komen. en waarom werd hiervoor zo lang gewacht 8 Waarom wordt bij brand te Aalst slechts de helft van de vrijwilligers opge roepen. en waarom mogen er van deze helft slechts vijf naar de brand 9 Welke richtlijnen zullen afgeschaft worden waardoor bij nachtelijk alarm nog slechts 5 a 7 man komt opdagen 10 Is het juist dat door de huidige kom- mandant een medisch onderzoek ge pland wordt, waardoor onvermijdelijk tal van oudere maar verdienstelijke erva ren. bekwame en vooral gemotiveerde vrijwilligers uit het korps zouden uitgesto ten worden 11Waarom werd door de nieuwe Kom- mandant de korpsdag onlangs afge schaft, de vriendschapsbetrekkingen met andere vrijwilligerskorpsen bemoei lijkt en het uitreiken van eretekens bij 't bereiken van de ouderdomsgrens van vrijwilligers als overbodig betempeld 12. Welk totaal bedrag werd door de stad Aalst in 1982 uitbetaald aan alle wedden en vergoedingen van alle beroepsbrand weermannen samen 13 Welke initiatieven gaat het college van burgemeester en schepenen nemen om de herwaardering van het voluntari- aat te bewerkstelligen, de goede ver standhouding onder alle brandweer mannen te bevorderen, en de aalsterse brandweer haar uitstekende reputatie van vroeger weer te geven Redaktie, publiciteit en abonnementjdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77 62 94 Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v z w Aalsterse informatie, Peter Dauwe, voorzitter, Reinaertdreef 4, Aalst. Prijs abonnement jaar 1.000 fr,, 6 maanden 550 fr 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer 25 fr. Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag: 8- De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 9300 AALST s 12 u. en 13-1 Su.30. «Jj fttnll:1- r 053/77.33.77 Perfekte bediening Veilig thuis Juiste prijs Stationsplein 7, 9300 AALST alle dagen open van 11 u. tot 3 u. s morgens. Weekend tot 5 u. s morgens. Woensdag gesloten. Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave *>n v.l w. Aalster» intormelie lk neem een abonnement Van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. ★- Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. Handtekening

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2