Installatie nieuwe OCMW- raad werd afgelast De Pelikaan Menslievende vereniging Radio-en TV-amateurs^ openden deuren MOET EB 61 ZAAT OP? Eten-:-plus Eten-i-plus Eten-:-plus Eten-i-plus Eten-:-plus Eten+plus Grappige R.T.T. Eten-:-plusNieuwstraat 37, Aalst Onze zorg de ganse dag U wat lekkers aan te bieden. Eten-:-plus Nieuwstraat 37,Aalst is er de ganse dag voor U 83/74 Nieuwe Gazet van Aalst 29 april 1983 3 Alhoewel alle voorbereidingen reeds getroffen waren, kon de installatie van de nieuwe OCMW-raad, die voorzien was voor vrijdag 15 april jl, niet doorgaan. Op het laatste nippertje, en dit ingevolge een tussenkomst van het provinciaal goevernement, werd de eedaflegging uitgesteld tot 1 juni 1983. Om deze be slissing te hegrijpen, dient men wel enige juridische informatie te bezitten. Art. 19 van de Organieke Wet op de Openbare Centra voor Maatschappe lijk Welzijn vermeldt letterlijk: «Het mandaat van de leden van de raad voor maatschappelijk welzijn vangt aan de eerste dag van de derde maand volgend op de datum van de inwerkingtreding van de gemeentera den verkozen na een volledige ver nieuwing, of ten laatste de eerste dag van de tweede maand volgend op die gene tijdens de welke de uitslag van de verkiezing definitief is geworden». Gezien de perikelen met de installatie van de gemeenteraad zelf, kan men logischerwijze verwachten dat de tweede paragraaf van het bovenver meld artikel van kracht is. Om zeker heid hierover te hebben, werd vanuit het stadsbestuur o.a. door burge meester Uyttersprot himself enkele malen telefonisch kontakt opgenomen met de bevoegde ambtenaar van de provincie. Gezien de verkiezing van de OCMW-raadsleden door de Besten dige Deputatie definitief goedgekeurd werd en niemand beroep aantekende tegen deze beslissing meldde deze ambtenaar namens de goeverneur in een recente brief aan het stadsbe stuur dat de nieuwe OCMW-raadsle den de eed onmiddellijk mochten afleggen na uitnodiging van de burge meester. Op basis van deze officiële brief werd dan ook beslist de nieuwe Raad samen te roepen op 15 april jl. Slechts op het laatste nippertje meldde de provinciale overheid echter telefonisch dat deze installatieverga dering niet rechtsgeldig zou zijn en dat de goeverneur zou genoodzaakt zijn de eedaflegging te annuleren omdat deze strijdig zou zijn met het bovenvermeld artikel 19 van de OCMW-wet. Op vraag van het nieuwe stadsbestuur werd een nieuwe brief klaargemaakt die de inhoud van dit laatste telefonisch onderhoud zou bevestigen, en die de eedaflegging zou vastleggen op 1 juni eerstko mende. Om alle juridische moeilijkheden te vermijden, en eventueel ook de vernie tiging van alle beslissingen van de nieuwe OCMW-raad legde de burge meester zich tenslotte bij de nieuwe interpretatie van de wet neer. Het pro bleem is wel dat het stadsbestuur ondertussen heel wat moeilijkheden heeft met de oude OCMW-raad, waar van SP-er Martin Van Der Speeten voorzitter is, en die nog gebaseerd is op een SP-VU-PVV-koalitie. Op de perskonferentie van het sche penkollege, waar al deze gegevens bekend gemaakt werden, hadden wij de indruk dat de problemen met de installatie van de nieuwe OCMW- raadsleden eerder op politiek dan op juridisch vlak dienden gezocht te wor den. Op de provincie had men alles zins een blunder begaan door een offi ciële brief te versturen, getekend namens de goeverneur door de gemachtigde ambtenaar Van Hyfte, waarin aan de stad Aalst de toestem ming werd gegeven om de nieuwe raad samen te roepen. Achteraf moet men dan bekennen dat men zich ver gist had, zodat een nieuwe brief zal moeten opgemaakt worden, die de inhoud van het eerste schrijven tegen spreekt. (M.P.) De Pelikaan 25 jaar nu in feest (O J Sinds 25 jaar bestaat in Aalst De Pelikaan, de vriendenkring van de vrijwillige bloedgevers. Vorige week profiteerden zij van het prettige lenteweer om hun zilveren jubileum op een passende wijze te vieren. De vriendenkring «De Pelikaan» ont stond in 1958 en sindsdien onafgebroken dhr Clemens Hoste als voorzitter. In die 25 jaar heeft De Pelikaan en het Aalster- se bloedtransfusiecentrum een enorme vlucht genomen. Immers de vraag naar kwalitatief hoogstaand bloed blijft stijgen Vooral door het uitvoeren van hartopera ties in de O.L.Vrouwkliniek steeg de noodzaak de activiteiten uit te breiden. Na het neerleggen van bloemen aan het monument der gesneuvelden trokken de bloedgevers in stoet naar de St.-Marti- nuskerk waar door enkele priesters bloedgevers de H Mis opgedragen werd Nadien volgde een korte optocht door de voornaamste straten van de stad Door de aanwezigheid van verschillende bui- ten-Aalsterse delegaties kreeg deze stoet extra kleur. Allen hadden immer hun vendel meegebracht Na deze rondgang volgde een akademi- sche zitting in de feestzaal van het stad huis, waar verdienstelijke bloedgevers gehuldigd werden. Burgemeester Uyttersprot schetste kort de evolutie van de vriendenkring en schonk bijzondere aandacht aan de hulp die de bloedgevers verlenen aan de hart patiënten Ook sprak hij lovende woor den voor voorzitter Clemens Hoste. Dr Matthieu, hoofdgeneesheer van het bloedtransfusiecentrum deelde mee dat het centrum momenteel meer dan 25000 afnames per jaar kan registreren. Dit ver tegenwoordigt ongeveer 12000 liter bloed en 3500 liter plasma. Ongeveer 12000 mensen zijn regelmatig bloedge ver. Daarna volgden toespraken door Clemens Hoste C Van de Kerckhove (Direkteur-Generaal van het Belgisch Rode Kruis) en van E. Paternostre (voor zitter van het Nationaal Verbond der Vrij willige Bloedgevers) De feestviering werd afgerond met een feestmaal in Ter Mael. De Pelikaan sloot 25 jaar acitiviteiten af Zij staan echter klaar om ook de volgen de 25 succesvol te beginnen. Ook U kan hen steunen wordt bloedgever (PVB) TE KOOP STENCILEERMACHINE Merk GEHA. Tele foneren 052/21 63 55. Zondag 1 7 april organiseerden de amateurradio- en TV-zenders van de regio Aalst een opendeurdag in het oud gemeentehuis van Nieuwerkerken. Aanleiding daartoe is het feit dat 1983 tot het wereldjaar van telecommunicatie is uitgeroe pen. De klub telt 56 leden, waarvan er zo n 30-tal regelmatig naar de vergaderin gen komen. Deze gaan door elke vrijdagavond om 20 u. in de Dorpsstraat 1 7 te Nieuwerkerken. Elke 4e vrijdag van de maand om 20 u is er een speciale verga dering in café 't Landhuis op de Aalsterse Grote Markt, waar een spreekbeurt over een radio- en TV-amateurzenders interessant onderwerp wordt gehouden Het verschil tussen radio- en TV-amateurzenders en CB-ers ligt daarin, dat de eersten een examen moeten afleggen voor de RTT, waarna ze een door de RTT erkend toestel in aebruik mogen nemen. Radioamateurzenders hebben al talloze keren door hun tussenkomst hulp kunnen bieden (zeer recent) is de overstro mingsramp in de prov. Antwerpen) Kommumkatie en koordinatie werden toen in uiterst effektieve samenwerking met het Rode Kruis door de radio-amateurs ver zorgd, via een amateur-relaisstation. (JC) Kleding PAUL KIEKENS Molenstraat 68 AALST s 053/21 65 72 Moet er na nog mier verteldj werren oever die sirk die ze Songfestival noemen Da't 'n kommerse es, ja da zal allemaan naa toch zeikes al weiten en da't er op oonkomt van zuveil meigelijk ploten te verkoeipen. oeik. Mor omda'k er na al zuveil joren nor gezing hem, waa'k da na verleide weik toch nog ne kier zing. Veil van die liekes hooi 'k al g'hoeird va weiken op avans En dat er hier ba ons al kwèddelen geweist hooin oever de keis van wie da ze nor Dosjland ginke zennen, ja dad hoeirden gè alle daogen in de radio of da koste zing op den teivei Ni da moy da veil kaan schille zee, want 't er zen anders dinges woor da mensj hem moe zenne kop oever breiken, mor ja hoe goot da As 't op 'n doeng komt. awei tèn drooide gè toch on da knopken (van den teivei vanoyges) en ge zetj a toch te zing... En wa ziede En wad hoeirde Twintjeg lannen die heer dochters of heer zoenjs ooitgezonnen hemmen ver op die seen 'n betjen onnoeize kommen te doeng. En waffer 'n seen tèn nog Nen hoeip booizen en 'k weit ni hoeveil honderden lampekes die op den dier zjier begosten te doeng on a oeigen. 't lenegste da schoein was da worren de blommenen die der opkwampen, ver elk land defrémt meh de koleiren van heer vlagge. En 'n spiekerinne die, gelèk as 't op 't léste ooitkwamp wel kost dansen - mor heer brifken af leizen, da was ewad anders. En oever wa dammen te zing en 't hoeire kreigen, op dien dier 'n omthaavde dor niet nimmer af. Want oygentlèk ne kier iet dagge zotj zeggen zé, dad es na ne kier 'n toef lieken, da was 't er volges moy ni boy. Van toyd tot toyd ne kier ienegte schoein bloeite billekes - en 't valt op dat de die tèn oeik veil poentjen meikreigen En veil gele kliekes of kostims. Of anders in koleiren va kinjeke-sooiker of fondangs. Allei, 'k goon dad hier allemol vei om ni nog ne kier ooit den hoek holen hein. Wie da't gezing heit, wetj woroever da't ek hem. En wie da't ni gezing 'n heit, dad es 'n tieken da't hem gin sjik 'n kost schillen, 't Gein da 'k 't best zal omthaven woren de die die gien poentjen gekreigen 'n hemmen, de sikkeleers. Da woren de die van Turkoyn. pertank schoein verklidj ver nor onze karnaval te kommen. Mor ja, de zjurie 'n was gien karnavalzjurie. En tèn Sponjen meh da masken woor da ze tèn nog iest over gezeid hooin da ze nie 'n kost leizen of schroyven. Azoei 'n soert Bojeimersche - of gelèk as z' in den aan toyd zoyn 'n zjippenès Bèrrevoesj en meh eh lieken da ghiel zeikes gralèk goe zol ooitkommen op 'n ploot va volksmeziek of folklore. mor toch ni op azoei 'n kommèrse-sirk Mor ze zeilen gepeisd hemmen ongezing da ze toch nie 'n kaan leizen, 'n za ze ni weiten oeik dammen heer gien poentjen 'n geiven... En door zjustekes veiren... ja, door kwampen die twie mokskes van ons hein Woor dat er azoei oever gedisketeird es. En dedie die der teige woren, zelle kontent zen Dedie die der veir woren. meigen toch zeggen da ze toch vieting poentjen gekreigen hemmen. Ver moy poort mocht da toch mier geweist hemmen. Al was 't mor omda ze toch nekier iet anders gebrocht hemmen, 'n Was 't ni schoein, 't was toch noyg... niefEn godweit hooin ze oeik meh bloeite billekes opgekommen inplosj van meh azoei eh soert judo-oeveraal 'n hooin ze ni veil mier poentjen gekreigen Mor door 'n hemme ze ghiel zeikes ni op gepeisd, gin ien van de twie pas de deux PETJEN Op huidig ogenblik ontvangen een aantal abonnees van de Regie van Tele grafie en Telefonie, opnieuw samen met hun telefoonrekening een sympa thiek geel kaartje, dat we hierbij afdrukken, ledereen heeft inderdaad wel recht eens te (grim)lachen. Lezen we met dat een groot aantal abonnees reeds koos voor de moderne betalingswijze die de «bestendige opdracht» is? De R.T.T. legt uit: «Uw rekeningen worden stipt betaald, zelfs wanneer U afwezig bent Dat pas is vooruitgangminister De Croo rekent U (50) telefoongesprekken aan die U niet voert, en de R.T.T. inkasseert de betaling die U niet doet. En de controlemogelijkheid blijft ongewijzigd. U kan dus gerust uw telefoon rekening evengoed kontroleren als voorheen... regie van telegrafie en telefonie U HEEFT EEN POST- OF BANKREKENING Er nooit aan gedacht uw telefoonrekeningen via een "bestendige opdracht" te laten betalen Een groot aantal abonnees koos reeds voor die moderne betalingswijze uw rekeningen worden stipt betaald, zelfs wanneer u afwezig bent! De controlemogelijk_heid_ b 1^ijf_ton9ej^ijzj;9d^ U ontvangt nog steeds uw telefoonrekening. Ze zal echter de melding dragen "Uw financieel organisme werd verzocht uw betaling uit te voeren" HOE BEKOMT U EEN BESTENDIGE OPDRACHT Vraag het standaardformulier aan bij uw finan ciële instelling, die het, behoorlijk en vol ledig ingevuld, aan de Regie van T.T. zal toeze nden EENVOUDIGER KAN NIET co jl

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3