Zakenkantoor FRANS JANSEGERS Horebekeveld wordt mastodontenwijk n n alles weten of kennen Nationaal Kampioenschap Haarkappers Belastingsaangifte reeds ingevuld Betaal volgend jaar minder belastingen Doe aan bijkomende pensioenvorming Voordelen minder belastingen betalen een uitstekende belegging de toekomst van uw gezin beveiligen. Laat U inlichten over de goedkoopste manier bij: Pontweg 57, HERDERSEM s 053/77 51 34 4 Nieuwe Gazet van Aalst 29 april 1983 Verleden week publiceerden wij in dit weekblad een aantal mistoestanden, die op dit ogenblik nog steeds in een deel van de nieuwe sociale woonwijk Horebekeveld bestaan. Eerder toevallig publi ceerde de Maatschappij van Goedkope Woningen, die de bouwheer is van deze sociale woonwijk haar traditioneel jaarverslag over de verrichtingen over het dienstjaar 1982. Op dit ogenblik bestaan er in de wijk reeds 214 huizen, maar in de toekomst wenst men hier nog eens 204 huizen bij te bouwen, waarvan 45 reeds in aanbesteding werden gegeven. Van lot IV en lot V respektievelijk be staande uit 50 en 32 huizen, zijn de bouwwerken reeds voltooid. Wel dient de omgeving nog aangelegd te wor den. In dit verband deelt het jaarver slag mee dat de werken voor het aan leggen van de voetpaden, opritten van garages en de beplantingen voor Lot IV in aanbesteding gegeven werden op 23 december 1980, en aangevan gen werden op 21 april 1981. Deze werken zijn ondertussen volledig vol tooid, en de voorlopige oplevering ervan had plaats op 23 juni 1982. Voor lot V, dat bestaat uit 32 huizen had op 6 april 1982 de voorlopige oplevering plaats. De huizen zelf, zijnde 10 bungalows voor gezinnen op leetijd en gehandikapten en 22 éens- gezinswoningen met 3 slaapkamers, werden in huur gegeven door de maat schappij vanaf 1 mei 1982. Het is o.a. hier dat de aanleg van de omgeving, ingevolge allerlei moeilijkheden, op zich laat wachten. Het dossier voor deze aanleg werd op 12 juni 1981 aan de Gemeenschaps minister voor Huisvesting overge maakt. Het ministerie stuurde dit dos sier ter goedkeuring aan de stad Aalst. Deze ging echter niet akkoord en eiste dat de grond gelegen in het speelplein (ongeveer 75 are) aan haar kosteloos zou worden afgestaan. Met deze voorwaarden kon de Maatschap pij voor Goedkope Woningen niet in stemmen Ook de bevoegde diensten van de Nationale Maatschappij voor de Huisvesting ging niet akkoord en stelden voor de grond af te staan tegen de kostprijs, doch de stads diensten bleven weigeren. Uiteindelijk werd het dossier herwerkt en het speelplein werd eruit genomen. Dit aangepast dossier werd op 7 november 1981 terug aan de stad Aalst overgemaakt. Om onbegrijpe lijke redenen is het dossier daar tot 23 september 1982 onaangeroerd blijven liggen. Op 3 december 1982 kreeg men dan van het Ministerie de toe stemming om de werken der voetpa den, opritten van garages en beplan tingen der voortuintjes in aanbeste ding te geven. Dit gebeurde op 28 december jl.en in zijn vergadering van 10 januari 1983 hechtte de Raad van Beheer zijn goedkeuring aan deze aanbesteding. Het ziet er dus naar uit dat een deel van de wijkbewoners wel dra van alle problemen zullen verlost zijn, en geen zitstaking zullen moeten houden op de Grote Markt. Uitbreiding Ook aan de uitbreiding van de wijk wordt ondertussen ijverig voortge- werkt. Het dossier voor de bouw van een nieuwe reeks van 45 woningen is volledig klaar en de bouw werd op 7 juli 1982 in aanbesteding gegeven. De laagste inschrijvingsprijs was 64.920.197 fr. Ondanks het feit dat het dossier op 29 juli 1982 ter goed keuring aan de Nationale Maatschap pij voor de Huisvesting werd overge maakt, was er op 31 december 1982 nog steeds geen toelating tot bestel ling van de werken gegeven door de Gemeenschapsminister voor de Huis vesting Zoals Ludovic Moyersoen, naar wie de Maatschappij voor Goed kope woningen in de volksmond ook genoemd wordt, in zijn voorwoord ver meld, zijn de huidige moeilijkheden grotendeels te wijten aan de slechte Staatsfinanciën. Deze hebben voor gevolg dat het Fonds Brunfaut, dat voor de betaling van de werken instaat slechts druppelsgewijs gespijsd wordt. Oud-Minister Moyersoen hoopt noch tans dat men eerlang een oplossing vindt. Anderzijds eist de bevoegde Vlaamse minister voor de Huisvesting niet alleen dat er infrastruktuurplan- nen voor wegen en riolering zouden bestaan, maar ook dat de aanbeste dingsdossiers voor deze werken Vervolg van blz. 1 Zonaag en maandag jl streek de mon daine kapperswereld neer in Aalst. Voor de tweede maal organiseerde de Club Artistiek er het Kampioenschap van Bel gië, een organisatie die kon rekenen op een vrijgrote belangstelling vanwege de verschillende beroepsverenigingen. Men telde dan ook meer dan 150 deelnemers die aan de verschillende proeven deel namen. Zondagmiddag werd het kampioenschap officieeel geopend met een receptie waarbij tal van personaliteiten aanwezig waren. Naast enkele leden van het Schepencollege, was minister Mare Gal- le één van de voornaamste gasten. Bij de prijsuitreiking, maandagavond was ook burgemeester Uyttersprot aanwezig. Deze prijsuitreiking werd vooraf gegaan door een Aerobic-demonstratie en een sport-modeshow. Alhoewel wij in deze materie weinig thuis zijn, was het opval lend de modellen te zien evolueren in trainingspakken voorzien van prijs- en andere etiketjes. Ook de tennisraketten die zonder besnaring ten tonele gebracht werden, onderstreepten het amateuris me van deze modeshow. Het publiek had voor dit gebeuren trouwens weinig aan dacht het was vooral wachten op de bekendmaking van de uitslag. Enkel de «presentatie» van een Anderlechtsup- porterssjaal zorgde voor enige reactie bij de toeschouwers. Uiteindelijk begon men met de indruk wekkende prijsuitreiking met als apothe ose het toekennen van de titel «Kampi oen van België». goedgekeurd zijn. Tot slot weze nog vermeld dat men dit jaar ook hoopt het voorziene speel plein te kunnen inrichten en uitrusten, waarbij de medewerking van de bewo ners toegezegd werd. Inbreiding Aan inbreidingsplannen is de Maat schappij voor Goedkope Woningen in feite nog vrijwel niet aan toe. Reeds jaren vinden wij in het jaarverslag het dossier terug van drie woningen aan de Boudewijnlaan. Nog maar eens werd dit dossier hierzien, ditmaal omdat de kostprijs van deze huizen te hoog was, en er geen kandidaat-ko pers werden gevonden. Na herwer king kwam de architekt tot een nieuwe kostprijs van 4.408.336 fr. zijnde ongeveer 1,5 miljoen per woning. De werken zullen op basis hiervan opnieuw aanbesteed worden. Tot slot weze nog vermeld dat de nood aan sociale woningen nog steeds zeer groot is. Op basis van nieuwe gege vens bleven er eind 1982 361 aanvra gen op de wachtlijst over. gaande van alleenstaanden tot gezinnen met 9 kin deren. In hoofdzaak (66 betreft het arbeiders, gevolgd door bedienden en niet-aktieven. (M P.) Naamloze brieven en brieven waar privepersonen worden m beledigd kunnen niet 0P9e"°"l®" worden. De redaktie is met verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zie het recht brieven in te korten nei ouGSie huis van Aalst en een «gekke droom» J.L. zou er goed aan doen zich beter te informeren. De meeste gegevens heeft hij ontleend aan publikatie van de V.V.A.K. Hij had beter het hele dos sier van de V.V.A.K. komen raadple gen Het voorstel van de V.V.A.K. is niet de «Stad Antwerpen» herop te bouwen naast het Oud Hospitaal aan de Burchtstraat, maar wel in plaats van de lelijke 19de eeuwse muur van het Oud Hospitaal (cfr bijgevoegde afbeelding). Dat het niet zo «een gekke droom» is bewijst de instem ming destijds van Schepen Bert Van Hoorick, dieAe vraag stelde: Wie zal dat betalen v waarop het antwoord luidde: Wie zal het Cultuurcentrum betalen dat nu nog als een zware hypotheek weegt op de stad en op gans de Aalsterse gemeenschap. J.L. weet ook niet dat toen de coiffeur het huis bewoonde er twee gothische schouwen uit het huis verdwenen zijn, zodat het huis op aiieriei manieren toe getakeld werd. Het gerangschikt monument gevel en zijgevel, zal steen per steen moeten afgebroken worden, hersteld en vernieuwd. Het wordt hoog tijd dat er ingegrepen wordt. Wie is de verantwoordelijke J. VAN DER HULST voorzitter van de V.V.A.K. Uitslag Bij de wedstrijd voor scholen kon Nancy Verhofstadt van de Dames Van Maria in de tweede proef de tweede plaats beha len In de wedstrijd «eerste stap dames» behaalde zij de derde plaats Sonja Du- wez van de Club Artistiek Aalst was in dezelfde wedstrijd 13de en Dinisi Van den Abbeel 14de De Grote Prijs Ford, sportkapsel dames, ging naar Guido Buyst. De onderschei ding voor het sportkapsel heren was voor Ludo Montjoie Pina Attanasio werd Kampioen van Bel gië bij de seniores dameskapsels. De prijs van de stad Aalst in deze discipline ging naar Valentijn Matthijs. Betty Ver sprille bemachtigde de prijs van het Al gemeen Middenstandsverbond. Tom Mikse werd kampioen van België bij de seniores herenkapsel Raymond Geysen veroverde de prijs van de Stad Aalst terwijl Jean Van Hees de prijs van het Algemeen Middenstandsverbond mee naar huis kon nemen. De Prijs Nieuwe Gazet van Aalst, be stemd voor de pechvogel ging naar de Hasseltse kapper Pascal Dosogos wiens model op het laatste ogenblik verstek liet gaan. De Club Artistiek is erin geslaagd een moeilijke opdracht geslaagd uit te voe ren. Zij brachten een voor de leek ietwat vreemd gezelschap naar Aalst De kap pers hebben kunnen kennis maken met Aalst, hopelijk zien we ze nog eens terug, ze sieren het straatbeeld PVB Neem nu Leê 6 of 7 km van uw deur, maar toch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen I Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het met één bus over te slaan I En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe, Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraag net aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87. De Hasseltse kapper Pascal Desogos werd de pechvogel van het tornooi (J.C

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4