m E iTi U5TV0 ESCLUSIVO ELFI iTHP Crënchil 20 korting meid voor alle werk. ki ih I i Tl 11 Worden Keizershallen gerestaureerd met medewerking van brouwerij De Gheest Tussen 1 en 12 mei... Kinderschoenen COPCOGRIL80 SPEELGOED - HOBBY Geraardsbergsestraat 8 AALST Tel. 21 86 92 Specialist elektronisch speelgoed ATARI-spelcomputer nu met 2 gratis spelcassettes. Tijdelijk aanbod lilde Industriezone 9440 EREMBODEGEM 053/77 70 00 Erembodegemse Hopbelletjes Ons geschenk voor moederkensdag op SWAROVSKI-beeldjes Molenstraat 6 AALST 053/21 19 30 Kattestraat 41, 9300 AALST 2? 053/21 61 71 8 - Nieuwe Gazet van Aalst 29 april 1983 K O A W.mer Communication»Corr Bloemen, planten en geschenken aan groot- handelsprijzen. Vrij in en uit. Alle werkdagen van 10 tot 19 uur. Zaterdag van 9 tot 18 uur. Maandag gesloten. Eén var. de verrassingen van de eerste perskonferentie, die het nieuw schepenkollege gaf, was de mededeling dat er door de nieuwe schepen van ekonomische zaken en middenstand Robert De Pauw met de brouwe rij De Gheest koritakten gelegd werden met het oog op een eventuele hulp in de exploitatie en restauratie van de Keizershallen, die vlak naast de brouwerij gelegen zijn. Deze Keizershallen bevinden zich op dit ogenblik niet alleen in een erbarmelijke staat, maar zijn ook te duur in exploitatie. De huur alleen reeds bedraagt 30.000 fr. per avond. Hierin is dan wel verwarming en verlichting inbegrepen. Als men hierbij nog de kosten voor bekleding, bewaking, enz rekent komt een organisator vrij vlug tot uitgave van 100.000 fr Het nieuwe stadsbestuur heeft nu de be doeling de Keizershallen, die stads- eigendom zijn aantrekkelijker en betaal baar te maken en hiervoor wenst men beroep te doen op privé-firma's. De slechte financiële toestand van de stad laat immers geen grote uitgaven toe Ook met andere bedrijven werd door de ekonomische dienst reeds kontakt opge nomen zoals met Ziegler. Honda. Uni versal Express, enz. De bedoeling is niet alleen tot een goede samenwerking te komen met de privé-nijverheid maar eveneens te vragen dat deze, bij nieuwe sche dienst van de stad ook heel wat hulp aanbieden bij de afhandeling van allerlei administratieve en financiële dossiers Ook op andere vlakken is de ekono mische dienst en de dienst middenstand reeds aktief. Zo werd zopas het auto salon georganiseerd, en heeft er op 14 mei eerstkomende de volgende Topdag plaats. Hiervoor wordt beroep gedaan op de hulp van het klein komitee van de stedelijke middenstandsraad in zijn oude samenstelling, en op de hulp van de dekenijen tussen de rode Dag van de Arbeit en de katholieke Rerum Novarumher denking ligt het verzuilde Vlaanderen Ligt de verdeeldheid van wie zich pro gressief pleegt te noemen. Het kor niet onopgemerkt blijven, zeker met ir n krisistijd die als het ware smeekt orr samenbundeling van krachten. Het is in dit perspektief dat recent een open brief verspreid werd, waarin onom wonden gepleit wordt voor «progres sieve samenwerking». 1 mei zowel als Rerum Novarum zou den, aldus die brief, dagen voor de arbeid moeten zijn De werkloosheid blijft immers maar stijgen, en de koopkracht blijft maar dalen. Intussen wordt veel zuur geld aan militaire uit gaven verspild, komt de rakettendrei- ging steeds dichterbij en wordt de kans op vrede maar kleiner De onder tekenaars van de brief (vooralsnog enkel KPL RAL, SP, Jongsocialisten, Masereelfonds, Piet Van Tittelboom, Gi Van Moesieke. Guido Saey, Lud- gard Herremans) willen het beginsel van maatschappelijk nut in de plaats van dat van winst, willen ijveren voor vrede, groei van sociale en kulturele voorzieningen, voor het leefmilieu, verwerpen vreemdelingenhetze en racisme en roepen op tot gezamenlijke aktie van arbeidersbeweging, vrou wenbeweging, vredes- en milieubewe ging, anti-kernbeweging, derde-we- reldbeweging, kortom de ganse «basisstrijd». Stop dus een rode anjer in je groene tank als je op 1 en 12 mei in de file zit op de E5 (PD) TE KOOP STENCILEER MACHINE GESTETNER. Als nieuw, volledig autom. Telefone ren 052/21 63 55. Ook de volgende jaarbeurs wordt reeds voorbereid, ditmaal in samenwerking met het stedelijk feestkomitee. Kontak ten werden reeds gelegd met exposan ten, en met de firma, die voor de reklame zal instaan Naast de 160 kandidaat-ex posanten namen ook reeds 80 nieuwe kandidaat-exposanten kontakt op met het stadsbestuur De inschrijvingen wor den afgesloten op 30 april eerstkomende en zoals de vorige jaren wordt achter- Vrijdag 29 april kermisbelotting in cafe Corona (Leuvestraat) om 20 u van 19u.30 tot 21 u.30 in de crypte deel 2 van de cursus «eet gezond». Org. jeugd en gezondheid CM, deel name kosten 100 fr. Zaterdag 30 april finale Eureka-voetbaltornooi met prijs uitreiking s Avonds jaarlijks Eureka- TD (gratis inkom) eenvolgens voorrang verleend aan de vroegere deelnemers, aan de nieuwe kandidaten uit Aalst en pas nadien aan belangstellenden van buiten de stads grenzen Ook de dossiers met betrekking tot de spektakels en de huur van een tent wer den reeds in aanbesteding gegeven. Of Aalst zoals de vorige jaren over een eigen stand zal beschikken, kon men ons nog niet mededelen. Wel zou de akade- mie voor schone kunsten een stand ver zorgen Tot slot weze nog vermeld dat er reeds gestart werd met de organisatie van de avondmarkten in Moorsel, Baardegem, Herdersem en Erembodegem Hiermee hoopt men ook het plaatselijk leven te stimuleren. (MP) Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21 35 34 0 SWAR0VSKI Silver Crystal Prestige in Crystal Bent U ook zo iemand die nergens een geschikt kadootje vindt Loop dan eens bij ons binnen De barbecue voor de lekkerbekken Hij heeft 2 braadroosters waarop u vlees op verschillende temperatuur kunt bakken De gietijzeren stookroosters verspreiden een gelijkmatige warmte die u een beter resultaat geeft. Ze kunnen gekanteld worden en zijn in de hoogte verstelbaar. De COPCO 80 is volledig in geemailleerd gietijzer, eenvoudig te onderhouden en roest niet. COPCO 80 voor een betere kookkunst en een levenslang plezier 10.900 F (BTW mbegr Sm/blad uit beukenhout Sauskom voor vleesnat en vet Draaigrills voor het braden aan t spit Op wielen, makkelijk verplaatsbaar Ontwerpen, studies en uitvoeringen voor "N alle openvuurmogelijkheden, alle mate- rialen. mbouwelementen, bouwpaketten _J f j voor doe-het-zelvers, grote keus in I I Jj voorzet-openhaarden. houtkachels, open-haard-benodigdheden en origine le tafelgezelligheden barbecue, fondue en alle toebehoren St.-Jorisstraat 12-16, AALST - tel. 053-700874

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8