FRANCIS SMET ELFI Kinderschoenen /NTIEK VAN MOL Garage Frangois )e Smedt Immerzeeldreef 31, 9300 AALST - 053-21 66 79 's°latie, Gevaert en Van Elsuwé verdiende winnaars op St. Job Marc Van Laere te snel voor Van Gijseghem, De Vijlder en De Brucker S.K. Welleweg verrassend winnaar bij Hoké Ondanks verdedigend spel zware nederlaag rj* [ijl 14 - Nieuwe Gazet van Aalst - 20 mei 1983 Houten ramen Dealer Delmac pvc en ALU-ramen - dubbel glas Zonnewering ww w Voorzetrolluiken voorzetramen Wielrennen Amateurs te Mere Kaatsen gew. bev. Sportkalender Waterpolo RESTAURATIE-ATELIER VAN LIERDE Johan 1 'i Metaal- en aluminiumconstructie Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21 35 34 PRACHTIGE OKKAZIEWAGENS TE KOOP BIJ Zondagnamiddag werden ter gelegenheid van St. Jobkermis twee wedstrijden voor veteranen inge richt; verreden op de plaatselijke omloop. Reeds om half twee startten de vetera nen, catergorie C, hun wedstrijd. De Nationaal kampioen Van Elsuwé haalt het hier duidelijk voor Lampaert, Grieten, Dael- man en Hermans. Winnaar van de 1e reeks. (JC) De derde grote prijs Elie De Smet werd een succes over de ganse lijn. De weergoden waren de tal rijk opgekomen renners en supporters gunstig en we kregen er bovenop een erg geanimeerde wed strijd te zien. Van een echte ontsnapping kon men amper spreken, het waren eerder schermutselingen waarin Redant, Pauwels, Brackman, De Brucker en Van Laere betrokken waren Ondanks het selektieve parcours kwam de be slissende ontsnapping pas in de voor laatste ronde tot stand. Een zevental renners sloegen de handen in elkaar en mochten meteen uitmaken wie van hen de bloemen zou wegkapen. Marc Van Gijseghem, René De Bruc ker als streekrenners, Willy Desmedt, Rik Van Slijcke, Marc Van Laere, Het Erembodegemse derby Hoké-Welleweg kende een verrassende ontknoping. Onder impuls van een uitstekende De Braeckeleer leidde S.K. met 6-8 cijfers aan de rust. Hoké nam nochtans een erg goede start en liep tot 4-1 uit maar toen diende het de gekwetste Nelis te vervangen door junior Stijlemans. Daar Luc Cooman nog voor weken buiten strijd is, was Hoké te fel gehandicapt. plaats maar veel zoden aan de dijk bracht dit niet Steven Moorsel won bij het fel Dit doet natuurlijk niets af aan de verdien sten van Welleweg dat uitstekend speel de. Via 13 gelijk won het dan ook voor de eerste maal buitenshuis. Voor Hoké daarentegen betekende dit een eerste thuisnederlaag. Het le^k erop dat Welle weg voor een tweede stunt zou zorgen tegen Denderbelle. Luc Franck en de man in forme De Braeckeleer zorgden voor een riante voorsprong aan de rust. De stand was toen 8-5 in het voordeel van de Erembodegemnaars. Tijdens de tweede helft had S.K met een ernstige inzinking af te rekenen en haalde geen enkel spel meer op Hoké verloor ook bij Opstal. Nelis diende opnieuw vervangen te worden in de be ginfase van de lutte. Toen het 10-3 werd zag het er zelfs naar uit dat Hoké geen enkel punt zou halen. Opstal verzwakte echter en zo werd er toch nog een puntje uit de brand gesleept. Terjoden haalde het na een propagandalutte van Moorsel Steven. Steven liet aanvankelijk de beste indruk na maar Terjoden kwam terug en haalde het na 14 gelijk en een 40-15 stand Steven miste achterman Steels die gekwetst was. Terjoden verloor bij Baasrode dat voor de eerste maal com pleet aantrad. Terjoden leverde er een matte partij Ledegen werd aan de rust vervangen door De Boeck en De Wolf. D'Hauwe en Kieckens wisselden van bedreigde Nieuwerkerken waarbij Sonck in een uitstekende dag verkeerde De Denderzonen hielden stand tot 7-8 maar konden met verhinderen dat Steven uit eindelijk met 8-15 cijfers won. Herdersem maakte een slechte beurt Tegen Zele Loïs dwong men amper een tweepuntenzege af en tegen Puurs werd er verloren Chris Janssens acteerde opnieuw schit terend maar zowel Zele als Puurs zetten Chris weinig aan het werk Tegen Puurs liet men zo maar eventjes een 8-2 voor sprong teloor gaan (JVL) Stand 1 Kastel 19 p 2 Hoké 18 p 3. Opstal 18 p 4 Merchtem 18 p.; 5. Terjoden 16 p 6 Herdersem 16 p 7 Denderbelle 15 p 8. Baasrode 14 p; 9 Puurs 11 p 10 Steven 11 p 11 Welleweg 10 p 12 Zele Loïs 8 p.; 13 Nieuwerkerken 6 p. Programma voor 22/5 en 23/5 Steven/Welleweg Kastel/Hoké Nieuwerkerken/Lois Terjoden/Opstal Denderbelle/Steven Hoké/Herdersem Opstal/Nieuwerkerken Welleweg/Puurs Rudy De Veylder en Patrick Flies maakten deel uit van deze kopgroep De verstandhouding raakte echter in de slotkilometers zoek zodat Peter Van Impe en Willem Ceulemans nog erg dicht naderden De zeven hielden stand zij het erg miniem en iedereen tipte op René De Brucker. René rijdt echter sinds enkele weken wat minder na een bijzonder sterke seizoenaan- hef en daar hij gewoon is met de grootste versnelling te spurten lag de aankomst die licht bergop ging hem minder Het werd dan ook geen vijfde palm voor de stoere Aalstenaar. Het was Marc Van Gijseghem die voor eigen volk reed die nog het meest tegenstand bood aan de aalvlugge Marc Van Laere Van Laere die net terug was van Frankrijk waar hij aan een internationale koers deelnam was aan zijn tweede palm toe Overigens een verdiende zege Marc had bijna het volledige koersverloop beheerst en was ook nog tweede geèindigd in het bergklassement. Verstraeten toonde zich de beste klimmer van het deelnemersveld, Rene De Brucker eindigde derde in dit nevenklasse ment (JVL) 32 deelnemers dienden veertien ron den af te leggen. De eerste noemens waardige aanval kwam er in de tweede ronde. Karei Smet, 's zaterdags nog winnaar te Temse, trachtte uit het peleton te ontsnappen. Meer dan 150 m. kreeg hij echter niet. In de zesde ronde viel Gerard Gevaert aan, net op het moment dat het begon te regenen. Hij nam onmiddellijk 20 sec. voor sprong. Verschillende renners beslo ten de wedstrijd te staken. «De omloop werd te gevaarlijk» wist de plaatselijke Willy Lievens ons te vertel len. Het was nl. zo dat er heel wat bochten dienden genomen te worden (vooral aan de watertoren was het oppassen geblazen) en er bijna geen rechte stukken in voor kwamen. De omloop was echter een kolfje naar de hand van Gerard Gevaert. Die liep alsmaar verder uit op een steeds dun ner wordende groep. Van 20 sec. steeg zijn voorsprong langzaam naar één minuut. Uiteindelijk kwam hij in een gutsende regen over de finish met een boni van 1.15 sec. op Willy But sen die de spurt voor de tweede plaats won vóór Louis De Boeck. De tweede wedstrijd bevatte een rui mer deelnemersveld. Hier reden de veteranen, categorie A en B samen. Grote afwezige was Jan Janssen, nochtans de attraktie van de dag. Jan liet zich echter schriftelijk veront schuldigen. In deze wedstrijd werd er duidelijk sneller gereden. Het peleton bleef steeds goed gegroepeerd tot er tenslotte een kopgroep van 29 ren ners restte. Vier ronden voor het einde snelde Willy Van Elsuwé plots weg uit deze kopgroep. Méér dan 200 m. kreeg hij echter nooit en in de voorlaatste ronde diende hij het gezelschap van vier medevluchters te dulden: Grieten, Hermans, Daelman en Lampaert. Deze vijf spurtten voor de bloemen. Het was Willy Van Elsuwé, de natio nale kampioen, die de zege in extre mis binnenhaalde. Lampaert werd tweede voor Grieten, Daelman en Her mans. Al bij al een geslaagde namiddag op St. Job, ondanks de regen. Uitslagen: Veteranen, categorie C1Gerard Gevaert (Asper-Gavere), de 56 km. in 1 u.30 2. Willy Butsen op 1 '15". 3. Louis De Boeck z.t. 4. Jos Carpentier z.t. 5. Jos Caethoven z.t. Veteranen, categorie A-B: 1Willy Van Elsuwé (Denderleeuw) de 60 km. in 1u.31'. 2. Raoul Lampaert (cat. B). 3 Daniel Grieten. 4. W. Daelman, 5. E. Hermans. ROBBY sterke ploeg van Meetjesland zal het de ajuinen zeker moeilijk maken om enige puntenwinst te behalen. (PVB) Voetbal Op zaterdag 21zondag 22 en maan dag 23 mei grijpt op het terrein van Stormvogels, Gentsesteenweg te Papegem het MTSA-pinkstertornooi plaats. Tien ploegen nemen aan deze kompetitie deel. Kaatsen 22.5, Steven Moorsel - Welleweg, 15 u 22 5, Nieuwerkerken - Lois, 15 u 22.5, Baardegem - St. Amands, 15 u 22.5, Gijzegem - Durmen, 15 u. 23.5, Hoké - Erembodegem, 15 u. 23.5, Welleweg - Puurs, 15 u. 23.5, Baardegem - Opdorp, 15 u Zaalvoetbal Op zondag 22 en maandag 23 mei gaat op de hovingen van het St- Jozefscollege, Capucijnenlaan 95 te Aalst het «zaalvoetbaltornooi» van Comar Sport Aalst door. MINIVOETBAL 24.5, Gerpola - Politie Erpe-Mere Hovingen OCMW, 18u.30 24.5, OCMW A - Stadspersoneel Hovingen OCMW. 19u.45 26,5, OCMW B - Post Aalst Hovingen OCMW, 18u.30 26.5, Rijkswacht - ASLK Vorige week was ZNA te gast te Brugge om er de plaatselijke ploeg te bekampen. De verwachtin gen van deze match waren zeer laagBrugge is vrijwel de enige ploeg van tweede a steeds onqeslagen is ZNA bleek het volgende slachtoffer op de Brugse slachtbank. Ondanks een voor de verdediging opterende Aal- sterse ploeg, liepen de gastheren uit tot 24-5. Een uitslag die in feite nog minder slecht is dan men wel zou den ken Andere ploegen werden te Brugge reeds met zwaardere cijfers ingepakt. Aalst, van zijn kant kwam wel gehandicapt in het water. Zo ont braken zowel Patrick De Schrijver als André Groebels in de ploeg. Hij traint momenteel zeer intensief voor een estafette kanaal-overtocht Deze zou gepland zijn voor eind augustus. Het belooft voor ZNA een moeilijk sei zoeneinde te worden. De verschil lende studenten die de ploeg rijk is worden meer en meer opgeeist door de nakende examens. O.a John Cas- siman en Guy Backaert komen in tijds nood, wat waterpolo betreft. Hierdoor wordt duidelijk dat de basis van het Aalsters waterpolo te smal is Het spe- lerspotentieel is te klein waardoor men de afwezigheid van kernspelers te moeilijk kan opvangen. Het ziet er dan ook naar uit dat ZNA, dat dit jaar praktisch onafgebroken in de staart van de rangschikking ver toefde, nog moeilijk de degradatie zal kunnen ontlopen Op 29 mei speelt ZNA zijn volgende match in het Aalsterse zwembad De Belgisch kampioen won 2e reeks. (JC) c VERKOOP RESTAURATIE Valerius de Saedeleerstraat 38 9300 AALST Tel. 053/70 02 31 - 70 18 75 Therm isch-geïsoleerde ramen met dubbele beglazing en volledige afwerking veranda's Leuvestraat 43 Erembodegem s? 053/21 39 99-77 98 03 Langestraat 218 9300 AALST Tel. 053/70 06 17 Datsun Bluebird 180 SSS coupé. 10 pk. 1977 Dacia 1300 (1980), 7 pK.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14