FRANCIS SMET Dealer Delmac atliMa Aalsters unicum een zaak in een zaak VIVOKO Immerzeeldreef 31, 9300 AALST 053-21 66 79 Francis Smet met zijn racing team stelt zesde 12-uren van Aalst voor Nieuwe Gazet van Aalst 27 mei 1983 11 Houten ramen PVC en ALU-ramen - dubbel glas Zonnewering Isolatie Veorzetrolluiken - voorzetramen rf Oudere lezers wan dit blad zullen zich waarschijnlijk nog herinneren hoe sommige handelaars tegelijkertijd herber- qier, en winkelier of haarkapper waren. Deze traditie ging vrijwel helemaal verloren, doch in Aalst werd de draad op- nieuw opgenomen. Hieronder verhalen wij U het samengaan van een wijnhandel met een binnnnhuisinrichtinoszaak. De Troyereen gevestigde waarde De zaak De Troyer werd door de huidige eigenaar gesticht in 1947 Gestart als een all-round drogisterij met ruim assortiment groeide ze langzaam maar zeker in de richting van de decoratie. Gym- en fitness center voor dames Sint-Annalaan 121 9300 AALST Voor meer inlichtingen 053/77 46 43 fraKuken RIST0RANTE Dl ROMA DA BRUNO Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis Autosport a In 1973 ging het Aalsterse Racing Team van start. Al dadelijk kreeg het een zwafe erfenis mee. Racing Team Brisard uit Oostakker had achtmaa de 12-uren van Gent georganiseerd, ging ter ziele en Francis Smet met zijn mannen nam deze roemrijke nachtrally over. In 1978 werd gestopt met deze 12-uren van Gent en werd overgestapt van de nachtrally naar de 12-uren van Aalst een dagrally. Op 5 juni e.k. is het Racing team aan zijn zesde 12-uren van Aalst toe. Een rally, die van jaar tot jaar meer aan dacht krijgt, en waarvoor nu opnieuw alle beste Belgische piloten hebben inge schreven. Zaterdag 4 juni 1983, worden de proefrit ten en verkenningsronden gereden. Op zondag 5 juni 1983, wordt aan de Hop markt de eerste start gegeven te 9 uur. Deze Aalsterse 12-uren telt mee voor het Oostvlaams kampioenschap en het re gionaal kampioenschap. Circa 120 pilo ten zijn reeds ingeschreven. Nieuw in de rally is de deelname van Yvette Fontaine, de voormalige Belgische rally-kampi oene die op Lancia deze 12-uren be twist. Ook komt er een vrouwelijk Aal sters team aan het vertrek Uit de technische fiche blijkt, dat er 5 klassementsproeven zijn. waarvan één circuitproef. Snelheidsproeven zijn er te Erembodegem. Hofstade Lede en Leb- beke. Een gesloten circuit op het Indus trieterrein te Ottergem (Erpe-Mere) en de omloop van 60 km dient viermaal afge legd. Op de omloop zorgen 300 mensen voor een zo groot mogelijke veiligheid. CB- klubs. het Rode Kruis, de karnavalgroe- pen Boival, De Sjieperekens, de Toere- bijoukes Verder de politie, de Rijkswacht en de Brandweer verlenen hun mede werking Dank zij de feilloze orgamzatie o lv koersdirekteur en voorzitter Francis Smet van het Racing Team. verwierf de rally in 1982 een 92 kwotatie voor vei ligheid De 12-uren van Aalst staat aan geschreven als de beste van Oost Vlaan deren en heeft ook ver daarbuiten een stevige reputatie verworven. Vorig jaar telde men ruim 20.000 toeschouwers en alles laat uitschijnen indien het weder van de partij is, dit cijfer zal overtroffen worden. De omloop van de 12-uren van Aalst werd voor deze zesde uitgave voor 50 hernieuwd. Reeds van de zaterdag 4 juni vanaf 18 uur gonst het op de Hopmarkt van aktivi- teit In de Lancia-tent gaat er een drive- in-show door en op zondag is er in die zelfde tent een ganse dag een totaal show te bezichtigen De toegang tot deze attrakties is gratis Verdere attraktiepun- ten op zondag 5 juni zijn - De snelheidsproef op het industriepark te Ottergem een gesloten omloop door het groot publiek bekend omwille van zijn verzekerd spektakel. - Te Erembodegem een spektakulaire «iump» achter het Industrieterrein Auto schouwing Aankomst Houten Hand - Te Hofstade op de wijk Babbelaar, bij insiders bekend omwille van zijn ongena dig bochtenparcours - Te Lebbeke enorm zwaar parcours afwisselend kassei en asfalt diepe grachten en scherpe bochten De aankomst van één doorgangbewijs geeft toegang tot alle proeven. En dan is er ook nog gezorgd voor een uitzonderlijke prijzenpot ter waarde van 300.000 fr. waaronder de eerste priis ter waarde van 70 000 fr Onnodig te vertellen dat de organisators heel wat werk achter de boeg hebben om alles in orde te krijgen In een nabeschouwing wist koersdirek teur en voorzitter Francis Smet te vertel len voor welke problemen dergelijke or ganisatie zoal komt te staan. Men moet toelatingsbewijzen hebben van de diverse burgemeesters van de aangedane gemeenten, van de Rijks wacht. de Gemeentepolitie, medewer king van verschillende diensten als het Rode Kruis, de Brandweer enz en wanneer alles ogenschijnlijk op punt staat, komen dan bepaalde «groen»-ge- zinden voor de dag dat de natuur zal aangetalst worden e.d m. Allemaal pro blemen. die niet kunnen voorzien wor den doch wanneer deze zich voordoen heel wat bijkomstig werk opleveren Alles bi| elkaar een reuze organisatie met een reuze deelnemersveld, en hope lijk een reuze aantal toeschouwers (AVH) Slotstraat 1,9300 Aalst Tel. 77 94 30 vogels zaden visgerief alles voor honden en katten alle soorten koudwatervissen De winkelruimte bleek al spoedig te klein zodat verbouwingswer ken zich opdrongen. Dankzij de enorme persoonlijke inzet van dhr De Troyer werden de num mers 15 en 17 van de Dender- mondsesteenweg tot één ruime handelszaak geïntegreerd. Hij ontgroeide de drogisterij en inte resseerde zich verder enkel voor binnenhuisdecoratie verf, be hang, vloerbekleding, enz. De technische background en erva ring, verworven als doe-het-zel- ver, en zijn warenkennis, als dro gist, waren onontbeerlijk bij de keuze van de aangeboden kwa- liteitsprodukten. De Troyer is de alleenverdeler van de befaamde HISTOR verven en vernissen. Daarnaast is hij verdeler van de XYLOPHENE houtbescher- mingsprodukten. Op het vlak van de binnenhuis inrichting is De Troyer in Aalst nog steeds toonaangevend. Men kan er steeds terecht voor goede raad. Wijn een oude liefde Reeds in de beginperiode kon men bij De Troyer de materialen voor het zelf maken van wijn be komen. De familie De Troyer heeft immers steeds veel be langstelling gehad voor wijn. Deze belangstelling werd nog versterkt door dochter Linda en schoonzoon Herman Verhoe ven. Hij is immers niet alleen een wijnkenner, maar heeft heel wat ervaring met het zelf maken van wijn en bier. Hierbij constateerde hij dat het niet zo eenvoudig is de noodzakelijke produkten te ko pen. Geleidelijk ontstond de idee zelf een speciaalzaak te starten. De daad werd bij het woord ge voegd en in maart 83 opende «wijndepot» zijn deuren. Dit laat- eto Han niet letterlijk want de Het brouwen van bier is even eens eenvoudig, en bovendien goedkoper. Met de handige doe- het-zelf kits kan men zeer vlug voor zijn eigen brouwsel zorgen. Kwaliteitswijnen Wiindepot is er niet enkel voor de zaak werd geïnstalleerd in het huis De Troyer. Hiervoor was echter een uitbreiding van de gevestigde zaak noodzakelijk. Na heel wat eigenhandig uitge voerde verbouwingswerken werd in de Denderstraat nr 10 een nieuwe winkelruimte ge opend. Wijn en bier zelf maken een boeiende hobby Bij ons bezoek onderstreepte Herman Verhoeven dat het hele maal niet zo moeilijk is om zelf, met behulp van enkele eenvou dige hulpmiddelen, zelf wijn en bier te maken. Bovendien hoeft deze vrijetijdsbesteding hele maal niet duur te zijn. Voor 1500 fr. kan men zich reeds een basis uitrusting aanschaffen. Wijnde pot biedt op dit vlak trouwens een uitgebreide keuze. Alle be nodigdheden zijn in voorraad, maar daarnaast kan men er ook terecht voor literatuur en des kundig mondeling advies. Vrijwel alletuinprodukten komen in aanmerking voor het maken van wijn appelen, peren, peter selie. rabarber, enz. Wiindepot biedt een keuze aan kwalitatief hoogstaande wijnen doe-het-zelver maar ook voor de ancjere wijnliefhebbers Dit is trouwens een nog steeds groei ende groep Door publikaties al lerhande krijgen meer mensen enig inzicht in de wijnhandel. Meer en meer kan men een goe de fles wiin appreciëren Hierbij geldt niet langer de vroegere stelregeldure wijn goede wijn. Wijndepot biedt een gamma van kwalitatief hoogstaande, doch steeds betaalbare wijnen. Het zijn vooral Franse, Italiaanse en Spaanse landwijnen. Ook min der bekende, doch kwalitatief zeer goede, chateau's zijn ver krijgbaar. Bij Wijndepot kan men wijnen kopen die 20 tot 25 goedkoper zijn dan normaal. Deze wijn is per 10 liter verpakt in een stevige folie met aftapkraan. Rond dit geheel is een stevige kartonnen beschërming gebouwd. Hiermee kan men op een uiterst hygiëni sche manier wijn aftappen. De folie krimpt na ieder gebruik mee met jet vulume van de wijn, ver mits deze verpakking luchtdicht blijft. Daarmee is ook gewaar borgd dat een aangebroken vaatje rustig nog enkele maan den goed blijft. Deze «Bag-in- box» is werkelijk ideaal voor bar becue en andere feestjes. WIJNDEPOT biedt de wijnlief hebber werkelijk een groot aan tal mogelijkheden om de wijnkel der uit te bouwen. Bovendien be staat de mogelijkheid vooraf te proeven, want het vertrouwen in het gekochte produkt zeker doet stijgen. Het huis De Troyer is een geves tigde waarde voor binnenhuisin richting. Wijndepot heeft alle mogelijkheden in zich om het eveneens waar te maken. NGvA Publi-Reportage ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11