Bang Olufsen Center 1 Kinderschoenen B 0 Systeem 1700 CUVELIER 2 Nieuwe Gazet van Aalst 27 mei 1983 Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21 35 34 Bistouri of guillotine bestaande uit: tuner-versterker 1700 Pic 1700 Deck 1700 Boxen S30 normaal 69.900 Korte Zoutstraat 35 AALST AANDACHTOp ons oud adres Steenweg op Aalst 94, Denderleeuw LIKWIDATIEPRIJZEN - VERLICHTING TOT 50 KORTING p.v.b.a. GADEC0 jsjgpiPl HONDENSALON FRANK Koolstraat 110, AALST 'JtieuwtfoMt 23 AcUóf hout- en bouwcenter Gebroeders Van Den Nest Frans en Luc Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus nicucoG wil ik een CklZGt VClfl abonnement op de 83 Ook het ophalen van huisvuil en de aansluiting aan de riolering wordt duurder De huisvuilbelasting wordt immers 1750 fr. en de aansluiting van de riolering wordt 750 fr. voor een gewoon huis en 2.000 voor de andere. Andere tarieven gaan eveneens de hoogte in, maar deze betreffen minder de ganse kollektiviteit, zoals de afgite van administratieve stukken, de plaatsrechten op markten, parkeren op een pendelparking (er komt er een bij aan het station van Erembodegem en het tarief verhooqt van 10 fr. naar 40 fr. per dag), luxe-paarden en de baroienaers en -diensters Voor deze laatste belasting werd nu eindelijk de discriminatie tussen mannen en vrou wen weggewerkt, want de mannelijke «serveuzen» zullen nu ook belast wor den. Vraag is nu wel of we dergelijke personen in Aalst hebben... Voor het aandeel uit het Gemeente fonds wordt een verhoging van onge veer 50 miljoen ingeschreven. Dit geheel bedraagt nu nog 27,5 van de totale stadsinkomsten Als we dit maar even vergelijken met het eerste jaar van de fusie, en dat kunnen we gemakkelijk in de bij de begroting gevoegde «evolutie van de budgettaire toestand en analyse van de begroting voor 1983», dan zien we dat toen het Gemeentefonds nog bijna 41 van de totale ontvangsten betekende Maar toen bedroeg de belastingop brengst nog geen 32 terwijl dit nu opgelopen is tot 43,5 °/o. Als aan iemand nog moet aangetoond worden dat het Rijk zijn verplichtingen t o v de gemeenten niet nakomt, dan behoeft hij slechts deze vergelijking te maken. Het is wel typisch dat de CVP- PVV-regering die het land bestuurt en er zich wil op beroemen geen belas tingsverhoging door te voeren, het CVP-PVV-bestuur van Aalst verplicht meer dan 837 miljoen uit de zakken van de eigen burgers te halen Ons komt het voor dat het de belastingbe taler weinig uitmaakt aan wie hij moet betalen, maar des te meer hoeveel hij moet betalen, en dat kan hij nu bere kenen Hiermee hebben we praktisch de ganse sektor overdracht-ontvangsten onder de loep gehouden. In de sektor schuldontvangsten is het meest opmerkelijke wel de vermindering van de ontvangsten t.o.v. de vorige begro ting. Deze vermindering mag helemaal op rekening geschreven worden van de dividenten van Intergem voor qas- en elektriciteitsvoorziening en voor TV-distributie. In één jaar tijd 10 mil joen minder krijgen is natuurlijk niet aangenaam voor het stadsbestuur maar doet tevens de vraag rijzen of het vorig bestuur er wel goed aan gedaan heeft het voorstel van minister Mare Galle, tot oprichting van een zui vere intercommunale, van de hand te wijzen Heeft men indertijd de gemeenten geen zand in de ogen ge strooid met aangekondigde super winsten om nu, wanneer ook op andere plaatsen in het land de keuze tussen de gemengde en zuivere vorm gemaakt is, de rekening te presente ren Met de vaststelling dat de ontvangsten uit prestaties met 4 miljoen de hoogte ingaan is de totale rubriek ontvang sten in feite beëindigd. De uitgaven worden verdeeld over vier sektoren, personeelskosten (51,6 werkingskosten (10,9 overdrach ten (7,3 en schuld (30,2 Wat de personeelsuitgaven betreft heeft de bistouri de programmatietoe- lage van het vast en tijdelijk personeel en waarschijnlijk ook van de tewerkgestelde werklozen wegge sneden. Merkwaardig is wel dat deze operatie gebeurde op voorstel van de CCOD en het VSOA, t.t.z. de twee vak bonden van het overheidspersoneel die aanleunen bij de partijen van de meerderheid. Hoe goed bedoeld dit ook moge wezen, bij ons rijst toch de vraag of dergelijk voorstel van die kant moet komen, die toch mag veronder steld worden de belangen van zijn aangeslotenen te verdedigen. Dit zal natuurlijk door de leden zelf moeten uitgemaakt worden Het standpunt van de socialistische bond ACOD is klaar en duidelijk niet akkoord. Inzake werkingskosten werd een ernstige bezuinigingsmspanning gedaan, want deze sektor vermindert zowel nominaal als relatief ten opzichte van wat voor 1982 voorzien werd. In plaats van een nulgroei, die door de overheid voorgeschreven werd, kennen we hier dus een min- groei. Wie enigszins met stedelijke financiën vertrouwd is, weet dat dit een gevoelige sektor is en sterk kon- junktuurgebonden. Het zal er hier dus in de eerste plaats op aankomen de geraamde bedragen strikt op te volgen en geen slippertjes te gedogen. Het bestuur beloofde daarover te zullen waken; wij zullen over het bestuur waken. Ook bij de sektor overdrachten, vooral bestaande uit de toelage aan het OCMW, de dekking van het tekort van de openbare ziekenhuizen en van de kerkfabrieken, en in mindere mate aan het verenigingsleven, zien we een dalende trend. Het meest in 't oog springende is hier wel de opmerkelijke daling van het tekort van het OCMW. Ten opzichte van de begroting voor 1982 wordt ongeveer 33 miljoen min der tekort voorzien. De begroting van het OCMW zelf voorzag nochtans een tussenkomst van de stad die slechts 11 miljoen minder zou zijn dan voor 1982. Het verschil tussen de ramin gen van de stad en van het OCMW zelf zal, volgens de woordvoerders van de stad. door het OCMW opgëheven wor den in een begrotingswijziging. Maar hiervoor moet nog gewacht worden op de installatie van de nieuwe OCMW- raad. Hopelijk is de visie van het stadsbestuur de juiste, want met dit verschil staat of valt het evenwicht van de begroting. Anderzijds werd dan wel een aanzienlijk hoger bedrag inge schreven voor de dekking van het tekort van de openbare ziekenhuizen, namelijk 50 miljoen. Dit bedrag schijnt wel geïnspireerd te zijn door de reali teit en is dus niet betwistbaar. Met de sektor schuld zijn we dan bij het einde van dit begrotingsonderzoek beland En ook hier een verheugende vaststellingde schulduitgaven zak ken. De twee voornaamste oorzaken hiervan zijn enerzijds de strikte beper king van de geplande investeringen en anderzijds de minder-uitgave aan inte resten voor kredietopening. Het is logisch dat, als men minder leningen aangaat dan men aan aflossingen moet betalen, op het einde van het jaar een vermindering van de nomi nale schuld mag verwachten. Dit is nu het goede voornemen van het Aalsters bestuur. Dat men ook minder lasten op kredietopening meent te zullen moeten betalen is een gevolg van het feit dat men binnen afzienbare tijd de saneringslening zal ter beschikking krijgen, waardoor de zieke stadskas zal kunnen opgekalefaterd worden omdat er liquide middelen inzitten die niet moeten terugbetaald worden met eigen centen Met deze begroting heeft het bestuur van Aalst de eerste definitieve stap gezet op de weg naar de sanering van onze financiën. ""UW0 B 0 Systeem 1700 verwarmingsapparaten meubelen witgoed tijdens de TOPDAG speciale barbecue-aktie IJ De Coninckstraat 2, Molenstraat 59 AALST s 053/21 34 67 Verzorging van alle honden op afspraaktel. 053/78 54 67 Elke zaterdag grote keus in ras honden. 1 jaar schriftelijke waar borg bewijs en kontrole veearts. IJZERWAREN H. Hartlaan 54 AALST Tel. 21 11 19 83/66 1* 83/142 steenweg op dendermonde 24 9308 hofstade-aalst tel. 053/21 58 43 - 21 80 22 privé 053/78 54 23 specialiteit franse eik, beuk. es, balken, uitheemse houtsoorten, parketvloeren, bouwmaterialen, verven, lijmen, ijzerwaren, tuingereedschap, isolatie, plafond- en wandbekledingen, deuren, ladders, lichtkoepels, dakbedekking, tuinmeubelen enz Alles op maat te verkrijgen Alles voor de doe-het-zelver. Gratis zagen en aan-huis-bestelling. Ridiktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v z w. Aalsterse informatie, Peter Dauwe, voorzitter, Reinaertdreef 4, Aalst. Prijs abonnement jaar 1 000 fr., 6 maanden' 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer 25 fr. Ik neem een abonnement Van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aaist. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. Handtekening

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2