Kind bezwijkt na ontzetting Baton Twirling Waar is het stokje C.B.0.15 jaar brug tussen school en bedrijf MOET ER G1 ZAAT OP? k ka Aalst kreeg speciale telefooncentrale Win een aankoopbon van 500 fr. Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-i-plus Eten-:-plus Eten-:-plus Eten+plus Erembodegemse Hopbelletjes GALERIJ ^lETER MB COECKE b hi vanzelfsprekend1! Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Eten-:-plusNieuwstraat 37, Aalst g lp. Onze zorg de ganse dag U wat lekkers 3 -!- aan te bieden. -j- S Eten-:-plusNieuwstraat 37,Aalst P4 is er de ganse dag voor U 03/74 co Nieuwe Gazet van Aalst 27 mei 1983 3 Zoals bij praktisch alle andere bestaande competities worden de deelnemers ook bij Twirling onderverdeeld in verschil lende leeftijdscategoriën. Zo zijn er wed strijden voor miniemen, juniores, senio res en tamboer-majoors. Het peil tussen de Verenigde Staten en Europa is sterk verschillend. Zelfs bij de seniores zagen wij de stokjes veelvuldig op de grond terecht komen, wat natuurlijk niet de bedoeling is. Wat de uitslag be treft kwamen de Aalsterse twirlers er niet zo slecht uit. Esmeralda Vijverman van de Faluintjes Twirlers werd kampioen bij de miniemen. Claudine De Becker van dezelfde vereniging was de beste bij de juniores. Patrick Berckx, de enige jongen in competitie werd vanzelfsprekend bij gebrek aan concurrentie, tot kampioen gekroond Ook hij is lid van voormelde vereniging. Chris Van de Velde was de beste Tamboer-Majoor Hij is lid van Concordia et Docilitas uit Herdersem. Nicole Pieters. eveneens uit Herdersem kon het beste met 2 sticks uit de voeten. Gerda Cami werd. zoals door de insiders verwacht, kampioen bij de seniores. Evenals Bianca De Cock die tweede werd, is zij lid van de Faluintjes Twirlers. Dit duo zal dit jaar trouwens deelnemen aan de wereldkampioenschappen die in Milaan gehouden worden De Belgische Twirlers zullen nog een lange weg moeten afleggen om het grote publiek te kunnen boeien. Oefening baart kunst, ook met het stokje. (PVB) Er was een tijd dat elke fanfare die zichzelf respecteerde een ma- jorettenkorps samenstelde om hun optreden meer te laten opmerken. Vele Vlaamse dochters wandelden aldus van de ene festiviteit naar de andere, ondertussen flink zwaaiend met een stokje. Precies dat stokje was de aanleiding tot een nieuwsoortige competitie Baton-twirling, een combinatie van technische vaardigheid en artistieke expressie. De laureaten van het provinciaal kampi Baton-twirling is eigenlijk geboren in de USA. Op het vlak van dit soort animatie heeft men daar heel wat ervaring. Den ken we maar aan de cheer-girls bij sport wedstrijden en aan de massale steet pa rades. Europa pikte natuurlijk in op deze nieuwe rage, en zo komt het dat de boven schap Baton-twirling. (JC) reeds vermelde dochters nu individueel met het stokje gooien. Vorige zaterdag hebben in de sporthal Ten Rozen de provinciale kampioen schappen plaats. Deze kampioenschap pen werden georganiseerd door de Blue Stars en het Jeugdatelier Klakson. Twee weken geleden berichtten we over de infobeurs «Computer en onderwijs», ingericht door het Contactcentrum Bedrijfsleven - Onderwijs (CBOj en de Generale Bankmaatschappij. Dit weekend, op zaterdag 28 mei, wordt die afgesloten met een rijkgevulde studiedag over hetzelfde thema. CBO Denderstreek vierde nu ook zijn 15-jarig bestaan... tijd dus om hen even voor te stellen. CBO Denderstreek is eigenlijk het enige overlevende centrum van een groep der gelijke contactcentra die 15 jaar geleden werden opgericht in Vlaanderen. De af deling Denderstreek overleefde de finan ciële bezuinigingen en verzandde niet in gebrek aan interesse. Ze lijkt zelfs ster ker te staan dan ooit. - getuige hiervan is de grote belangstelling voor hun recent ste initiatieven B Cantineaux schetste de doelstelling als volgt«We willen een bijdrage leve ren om de kloof tussen school en maat schappij (vooral het bedrijfsleven) te hel pen overbruggen Tot voor kort beteken de dat konkreetkontaktnamiddagen met studiereizen naar bedrijven, univer sitaire en andere onderzoekscentra. De laatste vijf jaar alleen al organiseer den we er meer dan 20. Directieleden, leerkrachten uit secundair onderwijs en NUHO hebben daar veel belangstelling voor getoond, en gingen er nadien dik wijls zelf met hun leerlingen op bezoek. De Haringgevaarlijk Sinds vorig jaar pakten we vooral het thema chips en micro-electronica aan Zo'n 150 leerkrachten volgden vorig jaar onze initiatiecursus over het gebruik van de micro-computer. De steun van de Ge nerale Bankmaatschappij hierbi; is niet te onderschatten. Met die bijsturing van onze werking zitten we ongetwijfeld op het juiste spoor». Dhr. Lodewijckx sekretaris van het Vlaams Economisch Verbond drukte zijn waardering uit voor het werk van CBO Denderstreek Kontakt tussen scholen van de verschillende netten en het bedrijfsleven is nu immers nog nood zakelijker dan 15 jaar geleden. Waar om Bedrijven kunnen getuigen welke opleidingen geen zekerheid meer bie den zij moeten de onderwijsvernieuwin gen leren kennen en op hun beurt de scholen op de hoogte houden van de technologische vernieuwing Dhr. Lode wijckx beklemtoonde nog dat jonge men sen meer tot kreativiteit en zelfstandig heid moeten opgeleid worden en drukte de wens uit dat CBO Denderstreek een pilootprojekt zou mogen worden naar nieuwe samenwerkingsvormen tussen onderwijs en bedrijfsleven Leerkrachten en andere geïnteresseer den kunnen met het CBO kontakt op nemen via B. Cantineaux Graanmarkt 3. Aalst (053/21 77 35) (k.n Zaterdagavond kantelde een tankwagen op het gevaarlijk kruispunt De Haring. Een tankwagen gevuld met glucose kwam op zijn zij terecht. De be stuurder had zijn 2 kinderen aan boord. Wellicht een Pinksterreisje voor de beide kinderen. De Aalsterse brandweer moest met een ontzettingswagen uitrukken om de slachtoffers te bevrijden. Ondanks de bekwame spoed had den de hulpdiensten het moeilijk om de ongelukkigen te bevrijden. Eén van de kinderen overleed later in het ziekenhuis. Vader en ander kind waren ge kwetst. Zaterdag 28 meiwandel-zoektocht, inge richt door de woonkern «Fonteinbos». Vrije start tussen 13u.30 en 14 u. op het speelplein, Pater Rasschaertlaan. Schrijfgerief niet vergeten I Er wordt een gratis verfrissing aange boden en er zijn ook prijzen te winnen. Zondag 29 mei: 9u.30: postzegel kring «Dendria» in de crypte. 10 u., feest voor de bloedgevers in het parochiehuis. Woensdag 1 juni: de A.A.-groep «Ommekaar» komt om 20 u. samen in de bovenzaal van het parochiehuis Om 20 u. gaat er een vormingsavond door in de crypte rond het thema «Stress». (Org. Jong-K.V.L.V). Zaterdag 4 juni: Juliana Staels, die binnenkort weer naar Haïti vertrekt, geeft een dia-avond rond dit land. Af spraak om 20 u. in de grote zaal van het parochiehuis. Door het kantelen van de tankwagen was ook de verwarming uitgevallen die de glucose vloeibaar moest houden. Speciaal zwaar heismateriaal was nodig om de wagen recht te trekken. Wooninrichting Molenstraat 42-44 Aalst 't er zen azoei van die daogen dad alles meisloot en tér. zen der ander daogen dad alles, met ten oeik ne kier alles, teigesloot... Allei verleide zondag. Wejjer waan der malgerei ne kier ooit Regenen of ni regenen, oongoon deimen, dad hooi men gezwoeren. Want, as ge moetj wachten op de zoemer kenne men nog lank wachten... As men teminsjten nog ne kier zoemer kroygen I En sé, 't was goe weir. En 't zonneke schein, en 't was lanst de kanten woor dammen nortoe gegoon woren. gralèk schoein. De boeimen stonten allemol in heer schoeinstje klieken. Lanst de weg zaoten der mensjen te piknikken en heer kinjeren hippelden gelèk as jonge lemmekes.. En zelfs in 't weirkommen zaote meh wel in 'n opstoppingsken alhier of adoor, mor 't kost nog passeiren Wajjer 'n mokten ons m zeinewechteg en kosten zelfs ne kier lachen meh aal die hostegors die van in 't ien royvak in 't ander waan springen en heer per slot va reikenink domej vantoyd gralèk misreikenden Allei, wajjer woren gralèk kontent van onzen dag. Balven, ja, 'k hooi dor toch iet gezing da malgerei most gereppareird werren on den otto Mor da zol ek agaa ne kier zelf rap gon flikken En vandaog Ja. as men opstonten vond ek da 't mor reidelèk kaad was. Op de gazet stont er pertank dammen schoei weir ginke kroygen. 't Most insj woor zen Ne ghielen dag groys - en kaad - en windj. 'k Mokten der sonne in van naa de stoef al doeng te brannen. Mor van eiremoei (en va kaa), hem ek meh toch moeten déssedeiren Noor dak in de loeip van de meired al 't ien en 't ander loten ooit men fiem vallen hooi, schiij den bidong van de gaas af binsjt dammen zjust beizeg woren meh eite maoken. Noding most er eh klein ploddewasken gedoon werren. De bidong meh gaas van 't weirem woter es 't oeik gon zeggen. Kommisjes gedoon en vanoyges mor den helft gevonnen van 't gein dammen mosten hemmen. Der in iene kier op gepeisd dat er in den otto nog twie plantjes liggen die 'k gisteren iveranst meh veil zérg ooitgegraoven hem en die g'hier lanst ons kanten nie 'n ziet. Ja, die moen ek nog gon planten in den hof I Eh klein irken nor da goe plantschipken gezocht, mor tèn toch gevonnen De twie plantjes honken der mor tristeg boy. Dad ien was zelfs afgekrokt. Allei. toch mor in de grond gestoeken. Wie da nie 'n probeirt 'n hei m Ja - en naa goon ek ne kier nor da klei reparoosjeken zing. Oei. 't es mor eh klei stiksken plastikken deirem da locht trekt Wajjer zeilen da ne kier rap gon arranzjeiren meh van denne spesjole mastik, zé Alles losgemokt mastik tissegedaven en verom gemonteird Mor doveir moen ek op men zoy liggen en 'k lig zjust op 'n voys die in menne zak zitj. Da zal oeik 'n schoein blaa plek werren Geprobeird. 't Goo nog ni Verom ootiengesmeiten Da plastikdeiremken es mil- ledjie gebosten. Mor dad hem ek oeik nog zee. Jooi'k, mor veil te klein. Haan, menne gebier zal dad hemmen Jooi 'n. mor oeik te klein Hè zal der meiren ne kier nor zing. zeit'n Meire zing PETJEN aa Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen De aanwezigheid van bepaalde ministers binnen een arrondissement heeft soms verrassende beslissingen tot gevolg. Naast Minister Mare Galle telt Aalst sinds de regering Martens v ook twee staatssexretarissende RVV Waltniel en de CVP D'Hondt-Van Opden Bosch. Deze laatste is staatssekre- taris van PTT en RTT. Naar wij vernamen werd, teneinde haar in staat te stellen vanuit haar ministeriële wagen te telefoneren naar om het even welke uithoek van het land, een speciale elektronische installatie geplaatst in de Aalsterse RTT- gebouwen aan de Ridderstraat. Voorheen was het slechts mogelijk de wagentelefoon te gebruiken binnen de zones van Gent en Brussel zodat de ministers, wanneer zij eenmaal de grenzen van ons arrondissement overschreden hadden, enkel gebruik konden maken van de klassieke huistelefoons. Dank zij Paula D'Hondt kwam hierin verandering. De ontelbare Aalstenaars die een speciale telefoon bezitten in hun auto, zijn haar natuurlijk van harte dankbaar voor de nieuwe service die zij viav,de RTT voor het publiek beschikbaar stelde. Elke week kan u in uw Aalsterse krant een aankoopbon ter waarde van 500 F winnen, geschonken door een Aalsterse handelaar I Wat moet U doen Makkelijk U hoeft slechts de afgedrukte ajuintjes te tellen (kijk eveneens naar de voetnoten), neemt een gele briefkaart, schrijft er het aantal ajuintjes op alsmede het volgens U aantal juiste antwoordeii'die op ons redaktieadres zullen binnenkomen I Waag uw kans 81 lezers telden in ons n' 19, 40 ajuintjes. Mevrouw INGRID GHEYS uit Aalst raadde 97 juiste antwoorden en was het dichtst bij de waarheid. De aankoopbon van 500 F. van Autobanden BENOIT DE SMEDT wordt haar eerstdaags over gemaakt. Proficiat

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3