i AUDRIEY agisters Tal van belastingen omhoog Moeilijke doorgang Kwis kwispelt verder VOOR DE MODEBEWUSTE VROUW REAKTIES Vulcainstraat 6 (Ledebaan) AALST Tel. 053/21 11 14 Win je eigen kartoon Nieuwe Gazet van Aalst 27 mei 1983 5 Vooraleer de bespreking aan te vatten van de eigenlijke begroting 1983, diende de Aalsterse gemeenteraad eerst 30 stedelijke belastingen goed te keuren. Daarbij bleven de meeste belastingen onveranderd vergeleken bij de vorige jaren, maar toch zullen de Aalstenaars dieper in de geldbeurs moeten zitten voor het ophalen van het huisvuil, dat stijgt van 1500 fr. naar 1750 fr., voor de pendelparking dat stijgt van 10 fr. per dag naar 40 fr. per dag, of 800 fr. per maand. Ook voor het verdelgen van wespen nesten door de brandweer, voor het ophalen van bedrijfsvuil, voor het plaatsen van een marktkraam, voor het vervoer van dronken personen moet nu meer betaald worden. HDezeer de oppositie ook zijn best deed. wijzigingen aan de voorgestelde tarieven werden met aanvaard door schepen van financiën Bogaert en met hem door de ganse meerderheid. Uitblinker in het ganse debat was onge twijfeld VU-raadslid Danny De Nayer, die een ganse reeks verhogingen en verla gingen voorstelde. Deze werden echter op een nogal hautaine manier door sche pen Bogaert afgewimpeld, o.a. met de belofte dat men ze later opnieuw in de bevoegde kommissie zou bespreken en eventueel bij de volgende begroting zou toepassen. Aldus stelde Danny De Nayer voor de op centiemen op de hondenbelasting af te schaffen voor gepensioneerden en ge- handikapten en deze te vervangen door een verhoging voor de andere burgers van 150 naar 180 opcentiemen. Bogaert noemde het voorstel echter een gok Heel wat diskussie was er bij het voorstel van De Nayer om de aanvullende belas ting op de aanplakborden te verhogen tot 200 fr per m2. omdat deze het voorko men van de stad schaden. Mastodont borden zoals aan de 1 -meistraat dienden vermeden te worden. Terloops vroeg De Nayer ook een typekontrakt op te stellen voor de bevolking, die vaak misbruikt wordt door de publiciteitsfirma's Namens de SP vroeg Van Nieuwenborgh ook een belasting op de lichtreklames. Schepen van openbare werken De Maght stelde dat het nieuwe politiereg- lement nog niet goedgekeurd werd. In de toekomst zouden er strenge beperkingen komen op de reklameborden. Burgemeester Uyttersprot deelde mee dat de nieuwe borden aan de 1-mei straat er onwettig gekomen waren en deze zullen afgebroken worden. Meerderheid tegen minderheid werd de belasting dan ongewijzigd aanvaard. Bij de belasting op het huisvuil vroeg CVP-raadslid Eddy Couckuyt een kleiner bedrag te voorzien voor de gepensio- Als je de Zeshoek kunt vermijden, doe het dan. De werken aan dit druk kruispunt zorgen voor heel wat opstoppingen. CJC MOLENSTRAAT 2593CC AALST f CS3/77 S6 S3 Nieuwe weekbladen zoals deze N.G.v.A. hebben een aanlooptijd nodig om bij het publiek aanvaard te worden. Het duurt een tijd eer reakties komen via telefoontjes, of brieven voor opname in de rubriek Inspraak. Dat begint nu te beteren en de Aalstenaars krijgen traag maar zeker smaak in hun blad. Deze Gazet van Aalst is morgen, zaterdag, precies één jaar oud. Proficiat en vansgelijken. Ik dacht even om een klein gewetensonderzoek te doen bij deze gelegenheid omdat ik in deze veertiendaagse rubriek wel eens de scheve schaats durf rijden, mensen in hun hemd zetten en politiekers door de buis sleuren. Diezelfdedag kreeg ik eert verre-afstand-lezer aan de lijn bij wie een paar woorden uit deze rubriek een gevoelige snaar hadden geraakt. De man wou mij absoluut eens spreken en had er een lange reis en haast een ganse dag voor over. Enkel voor een gesprek over de Aalsterse brandweer van destijds, zijn stad en zijn leven. Een heerlijk leven. Op zulk ogenblik dringt het nog beter door dat een gazetteschrijver onbe dacht zcweel schoons kan losweken, zoveel geluk kan brengen, maar ook zoveel kwaad kan aanrichten. Als ik bijvoorbeeld de tekortkomingen van jonge beroepsbrandweermannen veralgemeen, dan tref ik op onrechtvaardige wijze diegenen die wel degelijk hun plicht doen. Nu weet ik wel dat de Aalstenaars ook wel graag hardnekkige roddelpraatjes rond strooien die zeer schadelijk zijn voor feèstzalen die zogezegd falliet gingen, voor winkels die zogezegd een konkordaat aanvroegen en zelfs voor gezins toestanden die zomaar te grabbel worden gegooid. Wie daaraan meedoet vindt het meestal nog leuk ook. Maar voor een medewerker aan dit blad is dat allemaal veel ernstiger. Hij mag zijn stylo weliswaar in honig, wierook, azijn of vitriool steken, maar het moet de waarheid zijn, en niets dan de waarheid. Zoals voorde rechtbank. Vanzelf sprekend hebben onze lezers af en toe recht op een onschuldige portie zwans, en pogingen in die zin worden wel eens ondernomen met wisselend sukses. De taak van een schriivelaar is benijdenswaardiger dan die van een rechter want bij ons mag daarenboven nog eens gelachen worden. DE panoRAMIST. neerden (WIGW). Gracienne Van Nieuwenborgh (SP) vroeg een belasting op de krotwoningen en onbebouwde percelen Danny De Nayer toonde vervolgens dat hij van het goede politieke hout gesne den is. De belasting op de bardienders en diensters wenste hij verhoogd te zien van 15000 tot 20.000 fr. per persoon «omdat de mensen er toch leeggeschud worden en de meest abnormale dingen er gebeu ren». Om uitbreiding van de agentschap pen op paardenwedstrijden te vermijden wenste hij tevens deze 15.000 fr per ka lenderjaar te doen betalen. De belasting op het huisvuil wilde hij ten slotte gereduceerd zien tot 1250 fr. per jaar mits het gratis afleveren van 25 zak ken. In ruil zou elke bijkomende zak 20 fr. dienen te kosten i p v 10 fr Aldus zou het principe van de vervuiler betaald gehul digd worden Dolores Ba 'a (SP) wenste van haar kant een belasting in te voeren op de bank- en financieringsinstellingen Deze belasting zou proportioneel zijn naargelang het aantal tewerkgestelde personen Alle diskussies ten spijt, waren de voor stellen boter aan de galg Meerderheid tegen minderheid werden de ingediende belastingen aanvaard Ook de belastingen op het afleveren van administratieve stukken en op het ver voer van dronken personen werden ge wijzigd. Posrief is wel dat. op voorstel van SP-fraktieleider Hooghuys de werk lozen met langer meer zullen moeten be talen voor bepaalde administratieve stukken wanneer zij voor een werk sol>- citeren Pendelparking De huwelijkspraal stijgt tot 1750 f' voor het verdelgen van wespennesten door de brandweer moet nu 300 fr betaald worden en voor de pendelparking stijgt de prijs van 10 fr naar 40 fr per dag Vooral deze laatste verhoging lokte heel wat diskussie ui' o a van De Nayer en De begroting is erdoor, «Eindelijk sluitend» riep de meerderheid in koor. «Ja, maar alleen maar op papier vond de oppositie, en ondertussen grijnsde de grijze financiële excellentie. Hij kon het toch weeral niet laten, om heel superieur en neerbuigend te praten. Maar kom, hij kan er immers niets aan doen hij moet zich waarmaken als citroen. Het duurde erg lang en naarmate de uren passeerden, waren er verscheidene van de meerderheid die deserteerden. De burgemeester moest een junior-lid sturen om te gaan zien, waar ze nu eigenlijk zatenin de «comte» of in «Het Land van Riem». Gelukkig hebben sommige leden hun naam niet gestolen De Naeyer wist en zei het onverholen de Aalsterse barmeiden schudden iedereen (letterlijk uit, maar hij vond bijna niets in de begroting van die rijke buit. Dus zal Bogaert nu persoonlijk moeten controleren, of hij op dat gebied van De Naeyer iets kan leren, en of daar inderdaad méér geld te halen valt dan hij had vermoed, wellicht maakt die karwei zelfs zijn citroen wel zoet perversje Groot- en kleinhandel. Betaalbare kwaliteitsverven, bijprodukten, lijmen en glas. van Hooghuys Beiden vreesden dat op nieuw de straten rond de stations vol met geparkeerde wagens zouden komen Terloops weze vermeld dat men nu ook op de pendelparking te Erembodegem zal moeten betalen Namens de meerderheid wees schepen Bogaert op de hoge kostprijs van de aan leg van de pendelparking te Aalst en op de prijs die men in Brussel moet betalen Van de Siipe van zijn kant wees erop dat men al 25 fr per dag moet betalen voor het stallen van een fiets in het station SP'er Hooghuys wilde van zijn kant nog dat de prijs van een ontgraving zou ver hoogd worden van 10 000 naar 20.000 fr. dit wegens de ongezondheid en het lugu ber karakter van zo een werk Zoals de andere voorstellen werd ook deze verhoging door de meerderheid af gewezen die tenslotte zijn goedkeuring hechtte aan alle belastingen zoals door het schepenkollege voorgesteld (M P) De zestig vragen voor de derde kwis- avond in zaal Netwerk werden vorige week gesteld door de ploeg Fiasko, en zij waren niet van de poes. Er werd diep getast in de werelden van ge schiedenis, aardrijkskunde, weten schappen, moderne muziek. Voor de mannen van Hoe Grijzer Hoe Wijzer werd het deze keer een waar fiasko en het kwam op zeker ogenblik zover dat zij van de ganse zaal een luid applaus kregen toen zij eindelijk nog eens een antwoord wisten. Tijdens de tweede helft viel vooral de remonte op van de FN-Club die verschillende malen de enige was om de goede oplossing te weten. Uitslag van de derde avond Opba 86 p.; Volgend jaar beter 85 p.; Val-Bug- genhout 81 p.; Asdammen 55 p.; De Rossers 51 p.; Palugama 49 p.; FN- Club 44 p.; Bende van Jan de Lichte 42 p.; Hoe Grijzer hoe Wijzer 33 p. Volgende speeldata 27 mei, 10 en 1 7 juni, 1 juli, 9, 16 en 23 september. Hopelijk wordt het voor de groep Fiaskogeen fiasko. (JC) r m u 11 De derde reeks is ten einde. Vul onder elke tekening de echte Aalsterse zegswijze in. Stuur het invuibulletin naar de redaktie. Uit de juiste inzendingen wordt een winnaar geloot. Deze ontvangt een kartoon van zichzelf, getekend door Frans Wauters. Wij aanvaarden de inzendingen tot donderdag 2 juni

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5