In de nacht van 12 juni zullen heel wat knutselende papa's van hetzelfde dromen.. Metabo Beleidsnota volgens oppositie paternalistisch en kitch 5.555 F* 5 495 F' Vaderdag nadert, r Wij bieden U allerhande promoties aan superkortingen. Breng ons een bezoek, het is de moeite waard. ijzerwaren en gereedschappen achtdienst MOTORCENTRALE BRUSSELBAAN 108, 1790 AFFLIGEM - TEL. 053/66 40 11 R00DKRUISSTRAAT 1, 9160 HAMME - TEL. 052/47 22 32 8 Nieuwe Gazet van Aalst 27 mei 1983 Elders in dit weekblad geven wij een de beleidsvisie 1983-1988 van het Zoals te verwachten lokte deze nota positiebanken. Namens de Volksunie stelt raadslid Willy Van Mossevelde aldus dat de beleidsno ta nogal paternalistisch overkwam Hij waarschuwde dat overorganisatie wel eens kon leiden tot desorganisatie. De hachelijke financiële toestand van de stad diende volgens hem evenmin in de schoenen geschoven te worden van de huidige oppositie. Ook de PW was vori ge maal koalitiepartner terwijl er erfenis sen waren uit vroegere bewindsploegen zoals het kultureel centrum, het nieuwe zwembad, enz. Konkreet wenste Van Mossevelde voor eerst dat de nieuwe dorps- en wijkraden op een eerlijke basis zouden samenge steld worden. Dat de schepen voorzitter is van zijn of haar eigen adviesraden vond hij een ongezonde situatie, dat ruik- te naar dirigisme De Volksunie staat wel positief tegenover het invoeren van optimale dienstverle ning ook na de normale werkuren, tegen over het uitgeven van een driemaande lijks krantje, tegenover het bestuderen van de verkeerstechnische situatie, te genover het voortzetten van de studies voor het struktuurplan tegenover de geplande wooninbreidingsstedebouw en tegenover het aantrekken van nieuwe in dustrieën. Ook het feit dat Openbare Werken nu de volledige technische dienst onder haar beheer kreeg vond de spreker positief maar volgens hem was het juist Schepen De Maght die zich vroeger tegen deze centralisatie verzette. Na gewezen te hebben op de verhoging w. dokters, apotheken, tandartsen, dierenartsen, begrafenisondernemers SOS-telefoonnummers DOKTERS Aalst Dr. J. Van Neck, Moorselbaan 547, Aalst, tel. 21 79 97: vrijdag 27 mei vanaf 20 uur; zaterdag 28 mei vanaf 8 uur 's morgens; zondag 29 mei de hele dag tot maandag 8 uur 's mor gens; maandag 30 en dinsdag 31 mei vanaf 20 uur; woensdag 1 juni vanaf 12 uur, donderdag 2 juni vanaf 20 uur tot en met vrijdag 3 juni om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Beazaer, Bergstraat 139, Kersken, tel. 77 45 00zaterdag 28 en zondag 29 mei 1983. Hofstade, Gijzegem Dr. Amelinckx, Hoogstraat 8, Hofstade, teel. 70 55 28zaterdag 28 en zon dag 29 mei 1983. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. De Cang, Grote Baan 226, Herdersem, tel. 78 72 00: zaterdag 28 en zondag 29 mei 1983. Nieuwerkerken Dr. De Buyst, Dorpsstraat 39, Erpe, tel. 21 32 55: zaterdag 28 en zondag 29 mei 1983. APOTHEKERS van zaterdag 28 mei om 9 uur tot zaterdag 4 juni om 9 uur: Mestdagh, Dirk Martensstraat 99, Aalst Roels, Geraardsbergsestraat 63, Erem bodegem TANDARTSEN Stassijn, Bouckhoutstraat 38A, Hekelgem, tel. 66 49 93zaterdag 28 mei van 14 tot 18 uur en zondag 29 mei van 9 tot 12 uur. Belangrijke telefoonnummers Antigifcentrum: 02/345 45 45. Zelfmoordpreventie02/649 95 95. n Hoogstraat 56, AALST Tel. 053/77 69 33 Hoofdverdeler HONDA, SUZUKI en KAWASAKI. bondig overzicht van de inhoud van Aalsters schepenkollege, een aantal kritieken uit op de op- van de belastingen met 212 miljoen, zei Van Mossevelde geen woord gevonden te hebben over het Daensmuseum. Is het waar dat men het een andere bestem ming wil geven Zo vroeg hij zich af, terwijl hij tevens vroeg of er plannen be staan om het kultureel centrum te verko pen Hij pleitte ook voor meer aandacht voor populaire kuituuranimatie. De VU-woordvoerder wenste vervolgens te weten wat er zal gebeuren met het oude zwembad als het nieuwe geopend wordt. Over de vakantiespeelpleinen wou hij weten waarom de monitors moeten aan wezig zijn op 11 juli en niet op 21 juli De belofte om het personeelsbeleid te depolitiseren liet hij voorlopig zonder kommentaar. Ook het zoeken van een aanvaardbare oplossing voor de begraafplaats te Mel dert lokte vragen op bi] het oppositielid. Met de interpellatie over de brandweer in het achterhoofd was hij van oordeel dat openheid in het beleid toch iets anders betekende dat een interpellatie om duis tere reden naar de besloten vergadering te verwijzen. «Bij leefmilieu is de Pas- en Steenbeek problematiek vergeten» aldus Willy Van Mossevelde. die pleitte voor het uitvoe ren van kleine verbeteringswerken. Ook over het projekt Hof ter Leeuwergem werd in de nota niets vermeld. Hij vroeg hierover meer inlichtingen te krijgen van het schepenkollege Gezien de glas- en papierrecuperatie worden gereorganiseerd stelt de VU de vraag of de reorganisatie van de organi satie gedurende de afgelopen 6 jaar niet goed was. Tot slot wees hij erop dat de Vlaamse raad de systematische inentingen tegen polio heeft afgeschaft, zodat de vermel ding in de beleidsnota ervan in feite ach terhaald is. Aan een anti-rook kampagne werd volgens hem echter niet gedacht. Het feit dat sommige departementen slechts «stiefmoederlijk» behandeld werden, riep bij Van Mossevelde de vraag op of meteen ook de krachtverhou ding in het CBS werd vastgelegd 5 SP'ers Namens de SP kwamen zomaar even tjes vijf sprekers aan bod. Eddy Monsieur opende de reeks met te stellen dat er maar weinig nieuws in de beleidsvisie vermeld werd. Met het verleden voor ogen zag hij weinig heil in de koördinatie en samenwerking tussen de verschillen de adviesraden Inzake ontwikkelingssamenwerking diende de stad Aalst volgens Monsieur niet alleen te koördineren. maar ook te stimuleren. Een uitgave van 100.000 fr. was hiervoor dan ook nodig Het aantrekken van arbeids- en kapitaal intensieve bedrijven zag Monsieur evenmin realiseerbaar gezien Aalst niet weerhouden werd als T-zone Eddy Monsieur wenste nog te vernemen waar de uitbreiding van de begraafplaats van Aalst er zal komen. Naar zijn mening hield de herziening van de kontrakten van de huurwoningen van de stad een verhoging van de huurprijs in Tot slot wees hij erop dat niets vermeld werd in zake de gronden de Biolley. Zijn partijgenote Gracienne Van Nieu- wenborgh vroeg hoe men de zelfwerk zaamheid van de inwoners zal stimule ren. Anderzijds mocht de week van de kuituur volgens haar geen tweede Fes tival van Vlaanderen worden Na de vraag gesteld te hebben wanneer het kultureel centrum openging, wees Gracienne Van Nieuwenborgh tot slot op het belang van een kinderboerderij. Haar seks- en partijgenote Dolores Baïta polste naar de konkrete inzichten inzake de beleidsnota zelf. Zijn er nog wijzigin gen mogelijk zo ja door wie en wanneer zo vroeg Baïta. Ook zij was niet akkoord dat de schepen voorzitter werd van de eigen adviesraad. Toen zij teveel details aanhaalde over de werking en samenstelling van de nieuwe jeugdraad, werd zij door Burgemeester Uyttersprot onderbroken. Voor de dorps- en wijkraden vroeg zij administratieve hulp en begeleiding van de overheid. Inzake verkeer wenste Baïta een totaal verkeersplan in plaats van een studie over deelaspekten Ook informeerde zij naar de stand van zaken omtrent het struktuurplan Het hoofdstuk over de ekonomische po litiek was volgens haar te éénzijdig ge richt op de producenten. Zij vroeg inte gendeel meer aandacht voor de verbrui kers o.a. via een konsumenteninfocen- trum. Ruimtelijke ordening diende vol gens Baïta onder één schepen te vallen, terwijl zij tot slot erop wees dat een groe ne stad nog geen synoniem is van ge zonde stad. Haar partijgenoot Patrick De Smet had vooral de sociale en welzijnszorg onder de loep genomen Dit jonge raadslid pleitte voor een intense samenwerking met het Aalsters Sociaal Overleg. Inzake personeel vroeg hij of de mutuaties ka derden in de funktionele aanwending er van De speelpleinwerking diende volgens hem uitgebreid te worden tot de 14 jari gen en tot de woensdagnamiddag, terwijl De Smet informeerde naar de inzichterr inzake de speelpleinen zelf. Na gewezen te hebben op het belang van het open baar vervoer, waren volgens Patrick De Smet de schooldirekties niet betrokken geweest bij het opstellen van de beleids nota. Hij pleitte voor samenwerking met andere schoolnetten en voor apolitieke benoemingen van direkteurs en leer krachten. Ook bij ontwikkelingssamen werking bleef De Smet lang stilstaan. Hij vroeg konkreet een visie op de Derde Wereldproblematiek een aktieplan. een derdewereldraad, informatie van de be volking en een officiële bevoegdheids omschrijving van de schepenfunktie. Tot slot vroeg het jongste SP-raadslid bij de dienst militie eveneens informatie over de alternatieve mogelijkheden zoals burgerdienst. gewetensbezwaarden, enz. Tot slot van de toch wel lange en weinig gekoördineerde tussenkomst van de SP- fraktie kwam fraktieleider Edgard Hooghuys aan het woord. Naar zijn mening was er weinig nieuws in de beleidsnota te bespeuren, wat een goedkeuring inhield van het vorige be leid «Men krijgt de indruk dat het CBS leeft zoals God in Frankrijk» aldus Hooghuys, die het nogal kras vond dat men nu een driemaandelijks krantje zal uitgeven, daar waar er in de vorige koalitie zoveel ruzie gemaakt werd over Impuls. De oud schepen vond de beleidsvisie dan ook gewoon kitch (M P.) Gereedschap maak! de man. Elektronische regelbare klopboormachine 680 Watt Sb E 680/2 S-automatic Handcirkelzaag 820 Watt Expert Ks 0846 S-automatic 25 BTW inbegrepen WBkïUMGEB

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8