PEUGEOT Sport-te-kort COMAR SPORT groot - kleinhandel SERGANT SPORT H||! Garage Frangois De Smedt Hamse ploegen beheersen tornooi van Blauw Wit Malst STANDPUNT Excelsior kampioen en Geuzen bekerwinnaar WÊÊr'' IMfT* Redaktie mwmm Mr Renaaf Specialisatie de beste Europese Fiets Fietsen Peugeot Bromfietsen Moorselbaan 107-113 9300 AALST 1 Tel. 053/21 18 65 Sportkalender GEERINCKX VERZEKERINGEN Vishandel Hydra PRACHTIGE OKKAZIEWAGENS TE KOOP BIJ Nieuwe Gazet van Aalst 3 juni 1983 11 Blauw Wit Aalst hield een geslaagd tornooi gespreid over de maand mei. Er schreven acht ploegen in. Zes Aalsterse en twee Hamse. De Aalsterse clubs dienden zich tevreden te stellen met de ereplaatsen. Handbal Koolstraat 159 Voetbal Schoolstraat 54 Ten™s 9300 Aalst bkl ■s 053/21 25 56 Een sportzaak met ERVARING. Te verkrijgen bij Beide Hamse ploegen haalden de finale. St.-Anna Hamme haalde het weliswaar met de strafschoppen tegen Apostelken I maar klopte in de halve finale Apostel ken II met 3-1 cijfers. Hardy Hamme ken de weinig problemen bij het doorstoten naar de finale. Bikkens en Blauw Wit wer den vrij vlot verslagen. Perlav was het zwakke broertje van het tornooi. Verhoeven en Co. streden ech ter met enorme inzet en kwamen erg sympathiek en sportief over. Perlav kreeg dan ook de beker van de fair-play terwijl Apostelken II de meeste goals lukte. In de strijd voor de derde en de vierde plaats stond Blauw Wit aan het kwartier reeds 2-0 voor. Ronny Daeleman en John Peynsaert zorgden voor deze uit stekende uitgangspositie. Apostelken II milderde nog voor de rust. Apostelken, dat het moest stellen zonder de gekwet sten Marcel Brisard en Paul Corthals kwam terug langs Frans Van de Velde die de Blauw Wit doelman mooi lobde. Blauw Wit nam na de gelijkmaker terug het initiatief in handen en lukte een derde treffer langs Tony D'Herde. Doelman Rudy Vinck hield de inrichtende club in de slotfase nog overeind maar moest zich vier minuten voor tijd gewonnen ge ven op een loeier van de man van de match Frans Van De Velde. In de straf schoppen toonde de oude garde van Apostelken zich de betere van Blauw Wit. In de grote finale haalde Hardy Hamme het verdiend van St.-Anna met 4-3 cij fers. Het werd een vinnige partij waarin de akteurs er vrij hard tegenaan gingen. Al bij al werd dit tornooi een succes over gans de lijn, spijtig dat er geen enkele Aalsterse club de finale bereikte. (JVL) Halve finales Perlav - Bikkens 0/8 Apostelken I - O.C. Aalst 3-3 (Apostelken gepl.) St.-Anna - Apostelken II 3/1 Blauw Wit - Hardy 1 /3 Finales voor 7e en 8e pl Perlav - O.C. Aalst 0/5 voor 5e en 6e pl. Bikkens - Apostelken I 1/2 voor 4e en 3e pl Blauw Wit - Apostelken II (Ap. gepl.) Finale Hardy - St -Anna 4-3 Drie jaar geleden gestart met slechts vier ploegen, waren er één jaar later al acht. Vorig jaar negen, en het streefdoel voor volgend seizoen is tien. Een hoog aantal als men ziet wat technisch en ad ministratief gegoochel er zoal komt kijken bij dergelijke organisatie. Voorzitter Dua dankt dan ook de heren sekretaris Guy Van Leuven en penningmeester Jean Pierre Van den Bulcke voor de geleverde inspanningen. Een andere niet te onder schatten faktor was het verdelen van de ploegen in de beschikbare zalen. Met het HRITO is er geen probleem en hopelijk kan het VMVA volgend seizoen een paar uren vrij krijgen in de stedelijke sporthal Ten Rozen. Ook de heren scheidsrechters Borms, Van den Bulcke, Keppens en Peerlinck betrok de voorzitter in zijn hulde. Dank zij hun, was het mogelijk om gedurende et telijke uren de mini-voetbal-hobby te be oefenen. Zonder deze kundige mensen, was het hele VMVA een troep mensen, mensen, die hij vergeleek met een ver loren gelopen kudde schapen. Verder wees hij op de fairplay, die het verbond kenmerkt. Aldus kon het seizoen 82-83 afgesloten worden zonder noemens waardige incidenten. Zijn hoop is dan ook, dat het VMVA de ingeslagen weg nog vele jaren verder mag bewandelen. Tot slot van de feestviering werd overge gaan tot de huldiging van de laureaten. Het OCMW kwam als eerste aan de beurt als fairplaylaureaat. De beker van het verbond ging naar De Geuzen en de eindlaureaat van het kampioenschap was Excelsior. Uit handen van Schepen van Sport Gilbert Bourlon ontvingen de verschillende afgevaardigden hun trofee. In zijn slotwoord beloofde Schepen Bour lon, dat het nodige zal gedaan worden om het VMVA een paar uren in een stadszaal te bezorgen. Prees de inzet Atletiek 5.6: Grote Prijs Rupa voor pupillen- miniemen-kadetten en scholieren. Eerste startschot te 14u.30 in het Osbroekstadion. Kaatsen -r.t>: de 18e Grote Prijs Henri Lempe- reur op het terrein van Hoké Erembo- degem. Deelnemers: Blamont, Jur- bise, Leignon, Hoké. Eerste opslag te 14 u. 5.6: Welleweg - Herdersem Nieuwerkerken - Hoké Erembodegem De Heuvel Erembodegem - Durmen Gijzegem - Flinstones Minivoetbal 7.6: Od de hovingen van net OCMW worden de finalewedstrijden ge speeld. Te 18u.30 voor de 7e en 8e plaats en te 19u.45 voor de 5e en 6e plaats. Waterpolo 3.6: Hasselt - Zwemclub Neptunus Aalst. van de bestuursmensen en nam afscheid met de belofte vanaf volgend seizoen een wisselbeker in te stellen, die zijn Dertien jaar MTSAtnaar... Naar aanleiding van de jaarlijkse beker overhandigingen aan de diverse win naars van de MTSA competitie, sprak schepen van Sport en Vrije Tijd Gilbert Bourlon met veel lof over dit reeds dertien jaar durende initiatief. «Het Mini Tornooi Stad Aalst is uitge groeid tot een succesformule waarvan de grondleggers, de heren Haerens en De Pauw, wellicht nooit durfden van te dro men. Men stak van val met zes teams; drie ervan zijn nog steeds actief. (VK. St. Anna, VK. Stadspersoneel en VK. Firtelboys - meteen ook de eerste kam pioen). Momenteel verbeiden zowat 1200 spelers, verenigd in vierenveertig teams op zaterdagna- en zondagvoor middag hun tijd met voetballen. Dit aan vankelijk kleine bedrijf is als het ware ge expanseerd tot een gigantisch concern. MTSA is een niet meer weg te denken begrip in het Aalsterse sportieve beleid» aldus de schepen. Verder richtte hij nog de schijnwerpers op de bestuursploeg, onder leiding van voorzitter De Boitselier, die elke week de nodige administratieve formaliteiten met veel zorg vervult. Het MTSA is inderdaad een eigen be staan gaan leiden in ons sportmilieu. Tijdens het seizoen '73-74 bijvb. toonde men niet alleen belangstelling om op zondag te spelen. De zaterdagreeks werd dan ook gecreërd en negen elftallen gingen van start. Acht jaar na de oprich ting van het MTSA (1970) kreeg het scheidsrechterscomité een definitieve gestalte. Onder de waakzame hoede van oud-scheidsrechter en voorzitter Daniël Kieckens werd tevens contact gezocht 2. Ti- >_/xOIOItJI Inoxefina/BBL/OCMW/Apostelken/Ti- marcha/'t Velleken/De Geuzen/Liars (AVH) met de Koninklijke Belgische Liefheb bers Voetbalbond (KBLVB). Ondanks dit gegeven bleef het MTSA zijn autonome structuren behouden. Met enkele minder fraaie gebeurtenissen werd men eveneens geconfronteerd. Het absolute dieptepunt noteerde men wel tijdens het seizoen '80-'81 met het over lijden van scheidsrechter Jean Bastiaens gedurende een partij. Het plaatste een domper op de tweede lustrumviering maar ook deze tegenslag we/d manmoe dig verwerkt. De strijd om de definitieve erkenning is wellicht gestreden. Vele «vrijetijdsvoetballers» gaan tijdens het week-end maar al te graag de wei in om hun wedstrijd af te haspelen. Voor de meesten onder hen zonder direct geld gewin maar.. Het is een publiek geheim dat enkele ploegen hun spelers reeds betalen, Is het niet op dergelijke wijze dat een mooie liefhebberssport, in de reële zin van het woord teloor kan gaan Daarom dient het bestuurscomité in ieder geval een oogje in het zeil te houden. De sportiviteit en het vriendschappelijk karakter moeten steeds gewaarborgd blijven. Van zodra er echter over geld wordt gesproken zijn deze «waarden» van generlei betekenis meer. MTSA is nog altijd een gezond en demo cratisch bestuurd geheel; laat het dan in deze vorm gegoten blijven. R.G. Gerrit Muylaert heeft aanbiedingen van Fc. Denderleeuw en KV Oostende op zak. Bij deze laatste club mocht Muylaert reeds een test afleggen doch zijn optreden was van korte duur. Oostende's tegenstander was met amper zeven spelers komen opdagen en na vier minuten mochten er twee de kleedkamers opzoeken. De partij werd dan maar afgefloten. Tony Alloo en Danny De Sterck kijken eveneens uit naar een nieuwe ver eniging. Beide spelers zijn inzetbaar zowel in verdediging als op het middenveld. Tony Alloo, vorig seizoen actief bij Denderzonen Pamel. is technisch begaafd terwijl Danny De Sterck (Sk. Welle) een neus heeft voor doelpunten. De stratenloop van de dekenij Hovernierstraat-Varkensmarkt-Molendries werd in de pré-pupillen categorie voor meisjes gewonnen door Sonja Steen. Bij de pupillen toonde Sandra De Nijs zich de sterkste terwijl Veronique De Pierre bij de miniemen zegevierde. In de leeftijdsgroep 71-72-73 voor jongens finishte Gunther Lanckman als over winnaar. Bij de oudsten (74-75) toonde Christof Waterinckx zich primus. Hij kwam met een straatlengte voorsprong over de eindmeet. Op de provinciale judokampioenschappen voor kadetten - beloften - juniores en seniores te Gent behaalde judoclub Moorsel vier medailles. Bij de beloften was er drie maal zilver weggelegd. In de gewichtsklasse - 48 kg. kon Jurgen Van Nieuwenborgh zich op het tweede hoogste schavotje plaatsen. Marco Wobben 68 kg.) en Hans Brisard 62 kg.) deden het evengoed. Bij de juniores-seniores 65 kg.) behaalde Yannick Vonck tenslotte een eervolle derde plaats. (R.G.) Op zaterdag 4 juni grijpt op het terrein van Hoké Erembodegem (Varent) een groots kaatstornooi plaats. Deze Grote Prijs Henri Lempereur, voorbehouden aan nationale juniores wordt reeds voor de 18e maal georganiseerd De deel nemende oioegen zijn Blamont (Brabant), Jurbise (Henegouwen), Leignon (Na men) en het plaatselijke Hoké (Vlaanderen) De eerste opslag is voorzien te 14 uur. (R.G.) Mini-voetbal Er was heel wat belangstelling opgekomen voor de algemene vergadering van het VMVA, gevolgd door de prijsuitreiking. In zijn toespraak wees voorzitter Roland Dua op de verdiensten van alle deelnemende ploegen, die hij graag op een even hoog podium zou plaatsen, iets wat in kompetitieverband natuurlijk onmogelijk is. Er is steeds een eerste en een laatste. naam draagt. Eindstand beker1De Geuzen; marcha 3; Inoxefina 4; O.C.M.W. Eindstand kamninpnschan 1 Fyp verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66 - 21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8-12 u. en 13-15u.30,j De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST m 053/77.33.77 mMiïSFï HfiflllRJI Geraardsbergsestraat 98, i lEEifiJi in Aa|St s 053/78 63 18 of 77 41 54 Zelfbereide slaatjes en visschotels te bekomen, Langestraat 218 9300 AALST Tel. 053/70 06 17 Datsun Bluebird 180 SSS coupé, 10 pk, 1977 Dacia 1300 (1980), 7 pk. Kamillekes Aalst gehuldigd voor promotie naar eerste afdeling.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11