Body-building te Nieuwerkerken CHRIS DE TR0YER Kawasaki TAPIJTEN VLOERBEKLEDING TRAPLOPERS Zonnestraat 7, 9300 AALST Tel. 77 12 94 Onze service Beaufays, Scherpereel en BC Speelberg laureaten in succesvol Zilverspar tornooi DE PRIJZENKLOPPER gratis leveren (ook 's avonds) presenteren van tapijten thuis gratis opmeten bestek vakkundige plaatsing van traplopers, vast- tapijt, vinylbekleding reinigen en herstellen van mechanische en handgeknoopte tapijten Alle grote merken in voorraad, aan de laagste pupil DE PRIJZENKLOPPER 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 3 juni 1983 De verenigde krachtmeters van Aalst zijn ontstaan in '62-'63. De trainer is Ferdinand van Geert. Met hem hadden we een gesprek na de opendeurdag van zijn klub op zaterdag 30 april. «Sinds oktober '78 hebben we ons gevestigd in de Schoolstraat te Nieuwerkerken. Op dit moment tellen we een 150-tal leden bestaande uit mannen, vrouwen, en kinderen. De vrouwen komen ech ter meestal voor aerobic-dansen en fitness. Het leven van een body-builder wordt beheerst door zijn voeding. Elke dag leven van eiwitten, geroosterde kip, volkoren brood, platte kaas; geen vet eten is dus onze leuze. In de handel bestaan er ook produkten voor de ont wikkeling van de spieropbouw, maar die zijn relatief duur. Het verschil tussen body-building en power-training is dat body-building gebaseerd is op het ontwikkelen van het lichaam, terwijl power-training meer het accent legt op het ontwikke len van dié bepaalde spier. Body-building werd jarenlang met een kritisch oog bekeken daar de mensen vonden dat dit geen sport meer was maar veeleer een spel voor gekken. De laatste jaren echter wordt er Een brede borstkas en gespierde armen is het synoniem voor body-building en gewichtheffersvereniging VK Aalst. In aanwezigheid van talrijke prominente figuren groeide de derde ereprijs Marc van Houdt, georganiseerd op de banen van het Erondegemse BC Zilverspar, opnieuw uit tot een zeer succesvol tornooi. Nationaal mag het zeker aanzien worden als één van de voornaamste competities. Zowel wat de kwantiteit als de kwaliteit van de deelnemers betreft. Bovendien vormt de flink gespekte prijzenpot (ongeveer 150.000 fr.) een aan trekkelijk gegeven voor al wie zich in het bowlingwereldje beweegt. Van maandag tot zaterdag liepen de schiftingsreeksen terwijl op zondag de halve finales en de finale betwist werden. In de halve eindstrijd kregen de talrijke toeschouwers een op professionele, amerikaanse leest geschoeide man-tegen-man match voorgeschoteld. Dolf Kegels (what's in a name) begon uitermate zwak en diende dan ook heel vlug de duimen te leggen tegen Pol Ver- straeten. Met 175 pins was ook de score van laatstgenoemde niet al té schitte rend Het openingsspel bleek hem noch tans alle zenuwen te hebben ontnomen en na een spannende strijd nam hij ook de maat van Roger Scheepmans en Frangois De Cuyper. De laatste wedstrijd speelde Verstraeten tegen de winnaar van vorig jaar; Mare Beaufays. Dat Beaufays in topvorm verkeerde kon men onmiddellijk opmaken uit de score van zijn eerste game Niet minder dan 222 kegels gooide hij omver. Bij aanvang van de tweede game werd verwisseld van baan - wegens defect aan de pinsetter - wat Beaufays enigszins uit concentratie haalde, De strikes bleven dan ook uit maar met 166 en een totaal van 388 pins tegenover 372 voor Verstraeten, zege vierde Beaufays voor de tweede opeen volgende maal in individueel scratch. 1 Gentsestraat 8, AALST Tel. 053/21 83 50 Fietsen Bromfietsen en moto's speciale aktie tijdens BRADERiJ AR 50 BF 44.625 41.055 BF in promotie 34.990 BF steeds met meer bewondering opge keken naar deze sporttak. Ondermeer omdat een van onze Belgische verte genwoordigers, Erwin Note, op de wereldkampioenschappen vorig jaar een derde plaats behaalde bij de seniors in de gewichtsklasse 85 kg. Body-building is onderverdeeld in ver schillende kategorieén juniors lichtgewichten - 70 kg. 70 kg. seniors: lichtgewichten: - 72,5 kg. - 77,5 kg. 77,5 kg. (1) Deze 2 groepen noemt men de eerste stappers omdat het om beginners gaat. Dan zijn er nog de seniors (2) lichtge wichten - 75 kg., - 85 kg. 85 kg Een wedstrijd wordt beoordeeld door een jury van maximum zeven leden. Er zijn verschillende opdrachten 1)de line-up: de kandidaten tonen zich allen aan het publiek. 2. het tonen van vier zijden van hun lichaam voor-, zij-, achter- en weer zijkant. 3 de deelnemers komen afzonderlijk op het podium voor vrije oefeningen. 4 de verplichte oefeningen. De jury geeft geen punten maar rang schikt de deelnemers in volgorde. Bij de body-buildingshow van zaterdag avond waren er vijf «kleerkasten» die zich een extra kleurtje gegeven had den, en in uitrusting (een zwem broekje) poseerden. Chris Philips, Luc Samijn, Luc Lambertin, Lorent De Roock en Hugo Dooremond droegen in elk geval de goedkeuring van het publiek weg. (PVB) De finalestrijd met handicaps kende eveneens een spannend ve loop. Hierbij trad de lokale man Daniel Ydiers op de voorgrond Alvorens de laatste twee games te betwisten elimineerde Ydiers Albert Schaeken met 195 tegen 186 pins De ultieme hindernis op de weg naar de eindzege bleek net iets té moeilijk. Pas cal Scherpereel (BC Sapinière Knokke) nam in de eerste game een voorsprong van tien kegels en deze «handicap» was voor het fel aangemoedigde plaatselijk idool onoverbrugbaar. Met 391 tegen 375 pins behaalde de jonge Westvlaming een verdiende overwinning. Bij het op maken van het klassement kaapte BC Speelberg (Gevaert, De Cuyper, Croo nen) de eerste plaats weg voor Nachte gaal 3 en Wagon Wheel. Bij de overhandiging van de talriike tro fee' n sprak bondsvoorzitter Hugo Lefe- ver de wens uit dat ook de volgende edi tie tot een spektakel zou mogen uitgroe ien. (R.G.) poortere Vrije ingang. Openma. tot en met do.9 tot 19 uur vr. 9 tot 20 uur zo. 9 tot 18 uur

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12