NIEUW TE AALST DE V0S-YERNAUX Tiende Braderij Moorselbaan Tweede lustrum Voor vakantiespeelplein geen 11 juli Werklozenwerking in oprichting Natuur van en voor allemaal i niet alles weten of kennen -elna -elnapress mSSAF a 053/78 56 09 Leo de Bethunelaan 31 AALST Ghislaine Van De Voorde 4 Nieuwe Gazet van Aalst 3 juni 1983 ÈÉa Erembodegemse hopbelletjes Lewenstein naaimachines moeiteloos strijken breimachines Hoek Pontstraat en Stoofstraat 2 AALST Tel. 053/77 69 23 Maquillage Manicure Zonnebank met quartzstraler OP AFSPRAAK KAPSALON VOOR DAMES De Moorselbaan is een typische invalsweg naar het stadscentrum. Hoewel ze geen spe cifieke winkelstraat kan genoemd worden, biedt de Moorselbaan met zo'n zestig winkels een uiterst gevarieerd aanbod van kwaliteitsartikelen. 1983 is voor de dekenij een bijzon der jaar. Precies tien jaar geleden had de eerste braderij plaats. Dat deze oestuursploeg niet bang is de Willy Van Mossevelde interpelleerde De kommerciële doorbraak van de Moor selbaan kwam er in het begin van de zeventiger jaren, toen op initiatief van enkele handelaars besloten werd meer intensief te gaan samenwerken Na en kele voorbereidende vergaderingen, werd het «Handelscentrum Moorsel baan» boven de doop-vond gehouden. Er werd besloten elk jaar een braderij te houden tijdens het tweede weekend van juni. de periode rond vaderdag Gestart in 1974 is inmiddels reeds aan de tiende uitgave toe Het huidig bestuur is samengesteld uit Karei Van Heddegem, voorzitter; Miel Moens ondervoorzitter; Hugo De Gendt. Gustaaf Van Neck, Tony De Geyter, Hector Ghysbrecht Kamiel Sergant, Frans Verhulst, Frank Van Cauter, Hu- bert Willockx In zaal Netwerk kwamen een 70-tal jon gens en meisjes van het 1 ste en 2de leer jaar samen Na een kort inleidend spel werd een korte optocht gehouden naar het centrum van de stad Met als thema «De natuur is van en voor ons allemaal» en «Wij willen allen vrede». Op de Grote Markt werden een 100-tal ballons opge laten, allen voorzien van een kaartje met een kinderlijke maar opgerechte bood schap erop. Terug in zaal Netwerk werden de kinde ren vergast op een feestelijk gedekte ta fel met choco en koffiekoeken De rest van de namiddag werd opgevuld met ani matie, spel en dans Ook heel wat oudere leerlingen moraal kwamen spontaan hulp aanbieden. Hanteert het stadsbestuur een andere maat voor 11 dan voor 21 juli De vakantiespeel pleinen zijn dit jaar op 11 juli open en op 21 juli gesloten. Waarom maakt het stadsbestuur een verschil handen uit de mouwen te steken, werd vorig jaar nog bewezen Enkele weken voor de eindejaarsfeesten herstelden zij eigenhandig het zwaar gehavende weg dek van hun straat. Dit nadat de bevoeg de stadsdiensten bn gebrek aan finan ciële middelen in gebreke bleven Ook in 1983 belooft de dekenij van de Moorselbaan iets speciaals te worden Blikvanger is natuurlijk de eerste grote jogging die op zondagvoormiddag van start gaat. Op zaterdagavond is er een onvervalste catchwedstrijd met als spe ciale attraktie dames in de ring. Ook de trippenworp staat opnieuw op het pro gramma. Een harmonie zal voor de nodi ge straatanimatie zorgen Kortom op 10. r 12 en 13 juni wordt het Handelscen trum Moorselbaan opnieuw een niet te missen Aalsterse straat. (P.V.B.) Maandag 30 mei werd op een kontaktbiieenkomst tussen centrum Netwerk en «Jon geren voor Werk» princicieel beslist in het najaar te starten met een werklozenwer king. In oktober zal een dag uitgetrokken worden waar werklozen zelf massaal hun wensen en verwachtingen kunnen duidelijk stellen. De initiatiefnemers willen immers niet plannen boven de hoofden van de betrokkenen zelf maar willen integendeel ruime inspraakkansen bieden. Meteen is dit de derde keer dat in Aalst een vorm van werklozenwerking op het getouw gezet wordt. Eerder deden ook HAK en C V A. reeds een pooing daartoe. «Derde keer goede keer» wordt wellicht gedacht Het is trouwens zeer de vraag of wat in andere steden kan en noodzakelijk blijkt, in Aalst niet zou kunnen. In de beleidsverklaring van het College van Burgemeester en Schepenen werd o m ook gesteld dat aandacht dient uit te gaan naar kuituur en vrijetijdsbesteding bij werklozen De toekomst zal uitwijzen of deze intentie ook re Ie steun zal betekenen voor een initiatief, dat van privé-zijde (maar met een breed draagvlak) van de grond komt. (PD) 0p zaterdag 28 mei laatstleden organiseerde de Oudervereniging voor de Moraal, onder leiding van de leerkrachten zedenleer haar jaarlijks vrij zinnig Lentefeest voor de 6 en 7 jarigen. Deze kreatieve spelnamiddag was zo een uitstekende gelegenheid voor deze kinderen om elkaar beter te leren ken nen En hen erop te wijzen dat ondanks hun nummerieke minderheid in de klas er nog vele andere vriendjes zijn die een zelfde a-dogmatische levensbeschou wing hebben als zij Zoals de laatste zes jaar zullen ook dit jaar de vakantiespeelpleinen in onze stad plaatsvinden wat op zichzelf een lo vend initiatief is. Wat helemaal niet lo vend is, is dat de monitors en monitrices op 21 juli niet moeten aanwezig zijn - de speelpleinwerking gaat die dag immers niet door. - maar ze op 11 juli dit wel moeten doen. Hebben ze dan geen recht om hun Vlaamse feestdag te vieren Dit bestuur zou beide dagen moeten ge lijkstellen. Ofwel staan beide dagen ter beschikking van de kinderen en onrecht streeks van hun ouders, ofwel gaat de werking op geen van beide dagen door. Nu Vlaanderen langzaam maar zeker zelfstandig wordt, dient dit stadsbestuur haar Vlaamse verantwoordelijkheid te nemen Tijdens de laatste gemeenteraad inter pelleerde VU-raadslid Willy Van Mosse velde over deze zaak. Hij stelde aan het stadsbestuur de vraag waarom er op 11 juli wel en 21 juli niet moet «gewerkt» worden. Tijdens de volgende gemeente raad op 14 juni zullen ze hierop antwoor den. Na de gemeenteraad zei VU-raadslid De Nayer ons dat de speelpleinen niet nood zakelijk hoeven gesloten te zijn op 11 juli. maar dat men dan voor aangepaste akti- viteiten dient te zorgen, aangepast aan de feestdag Misschien heeft hij wel gelijk. Want Vlaanderen moet nu eenmaal geen vis a-papa de Belgique worden, Zo'n Vlaan deren kunnen we missen. Joe GEERT Zaterdag 4 juni Vanaf 15 u. schoolfeest Rijksscholen LeuvestraatJiu-jitsudemonstratie; rond 16 u. voeren de leerlingen hun «Droom- feest» op. Van 17 tot 22 u. is het restau rant open en de Weinstube ook. Om 19 u. organiseert werkgroep Derde Wereld met Juliana Staels, die begin juli weer naar Haiti vertrekt, een dia-avond over dat land. J. Staels, die een paar weken geleden in onze krant geïnter viewd werd, zal dan ook informatie geven over haar werk ginder. Dit weekend houdt zij ook een homilie in alle missen. Steun voor het «project Derac» kan u bezorgen op de Hogeweg nr. 102. Zondag 5 juni Vervolg van het schoolfeest in de Leuve straat met restaurant van 12 tot 20 uur, doorlopend café en Weinstube en vanaf 15 u. zorgt D.J. Ed Van Den Heuvel voor muziek uit «De tijd van toen». Opendeurdag ook in het Technisch Insti tuut St.-Maarten (Termurenfeesten) met bezoek aan de klassen, volksdans en - spelen, zang, diavoorstelling, tekenwed strijd en turnoefeningen. Woensdag 8 juni AA-groep Om Mekaar vergadert om 20 u. in de parochiezaal. Neem nu Leê 6 of 7 km van uw deur, maar toch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het niet één bus over te slaan En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe, Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000 gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraag net aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87. GEVRAAGD: FUNK-WAVE-GROEP «LINE» zoekt goede DRUMMER/STER. Telefone ren 053/21 12 61 Vrijzinnige kinderen in feest. (JC) Reparaties van alle merken naai- en breimachines

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4