Krijgt elke Aalstenaar eigen pafkeerplaats Schaa gasten Douane maakt het moeilijk jyamoQE guysHflfL Koffiebranderij De Paepe Gazet YKin Qal^t kan niet alles weten of kennen HOSTE G. GALERIJ RlETER COECKE Vulcainstraat 6 (Ledebaan) AALST Tel. 053/21 11 14 HONDENSALON FRANK Koolstraat 110, AALST De Vos Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Molenstraat 77 AALST 053/21 40 66 nicucoc. TEGELBEDRIJF EREMBODEGEM I/70 10 59 2 Nieuwe Gazet van Aalst - 10 juni 1983 Vervolg van blz. 1 voor voetgangers te verwezenlijken in de nieuwe omheining van de parking aan de Kattestraat zodat men niet steeds verplicht is rond de Heilige Geestkapel te gaan. Wat voor het kliënteel van de winkeliers in het verleden niet kon, kan blijkbaar wel voor het stadspersoneel zelf. Keizeri|k Plein Een tweede maatregel, die kwaad bloed gezet heeft bij VU-raadslid Willy Alloo, is het nieuw verbodsteken, dat aangebracht Vervolg van blz. 1 jaar), naailessen, kursus Nederlands- schrijven-lezen, voetbal (een echte interland België-Turkije in Aalst filmavonden, optreden Turkse les en Islamleer, voor de jongeren. Naar bui- tenuit is de G.A.W. aktief in het deel nemen aan debatten, en aan informa tieverstrekking in scholen (helaas nog veel met een scheef oog bekeken). Het laatste vooroordeel Aalst zal wel nog lang geen Schaar beek zijn, want overdreven veel over tredingen op de wet op het racisme schijnen niet genoteerd te worden Er zijn wel gevallen geweest waar Turken de dancing niet binnen mochten, en zowel werk als huisvesting zoeken blijkt voor die mensen geen al te aan gename lijdensweg. Daar kunnen de medewerkers van de G.A.W. van getuigen als ze meegaan op die speur tochten. Kreten als «Jawel, ik verhuur mijn huis, maar 't is nog te mooi voor gastarbeiders» zijn geen zeldzaam heid. Veelal stammen dergelijke ver nederende uitlatingen uit het vooroor- deel dat een andere kuituur meteen een vuilere kuituur omhelst. Dat gast arbeiders dan uiteindelijk wel in de lelijkste huizen terechtkomen zal nie mand verwonderen. Blijkbaar ver wacht men hier dan ook nog dat ze die huisjes gaan opknappen ook, om er hen weer uit te gooien van zodra de woonsten weer «netjes genoeg» zijn voor blanke en rijkere huurders En o, wat een paniek voor kleurlingen haters aan de linkeroever van de Den der: stilaan gaat hun smadelijk «van oever den Denjer» niet meer op, want er is een migratie aan de gang... Steeds meer gastarbeiders gaan zich aan de Dirk-Martenszijde ('t is dan ook de Zwarte Man van Aalst vestigen... Merkwaardig is wel de reaktie van de Turken op de diskrete weigering van sommige café bazen «om sommige personen erin te laten». Waar een Aal stenaar juist daar nog wat extra boel zou gaan zoeken, haalt de Turk zijn schouders op, en zoekt een gelegen heid op waar hij wel gewenst wordt. Meestal komt hun zuiders tempera ment pas boven in onderlinge vetes, en helaas ook in deze met de Marok kanen, wat de eenheid onder de gas tarbeiders wel nooit ten goede zal komen Wie alles vanuit de eigen strakke nor men bekijkt, kweekt algauw vooroor delen over zij die anders zijn; de bin nenhuisinrichting, de eetgewoonten, de kledij. En wie dan zegt «jamaar, zo n kuituur hoort hier niet thuis, al mag hij er best wezen», die moet zich eens afvragen of hij zelf geen deel is van het winstnajagend raderwerk dat die kuituur juist hierheen haalde. Als het zo is dat het een schande zou zijn dat gastarbeiders hier leven, dan rust die schande op de Belgen zelf. Maar ja, nu het slechter gaat moet er toch ergens een zondebok gevonden wor den, nietwaar Dat «ze» het werk van onze eigen landgenoten afnemen, is lulkoek. Zullen zij die zo voor hun uit wijzing opkomen hun vuile werkjes gaan overnemen Zal een Aalstenaar ze willen Kom nu En politieker De Turck Tegenwerking van de zijde van het stadsbestuur heeft de G.A.W. nooit ondervonden. Ach ja, er is wel eens een verhoor geweest over de werking, door de politie, maar dat zal wel elke vereniging die het opneemt voor min derheden wel moeten meemaken, zeker Van echte medewerking kan men toch echter ook niet spreken. De verzoeken om het ter beschikking stel len van een speelplein, het gebruiken van een busje, en het goedkoop foto kopiëren werden afgeketst En de vreemdelingenlijsten werden dus «ge heimgehouden». Teveel gevraagd .l Er bestond ook ooit een adviesraad voor vreemdelingen, maar door de gebruikelijke politieke herrie omtrent de samenstelling ervan (cfr. feestko- mitee) heeft die nooit echt gefunktio- neerd. Nu zou er door schepen Chris Lievens-Borms een tweede poging worden ondernomen, 12 politici, 8 verenigingen en 4 migranten (elk aparte vertegenwoordigers van een kultuurgroep wellicht zullen in de adviesraad zetelen. We zijn benieuwd naar konkrete resulterende «advie zen»... Gasarbeiders Intussen wordt de sfeer wel meer en meer gespannen Valt net nu de bege leiding van de gastarbeiders in Aalst- weg, dan voelt de Aalsterse Turk en Marokkaan de krisis nog dubbel zo hard aan. Dan valt een brug met «de blanken» weg, die hen veel van «ons» racisme kon doen relativeren. Wat er dan gaat gebeuren valt niet te voor spellen, of toch, als we eens kijken naar Belgen die het niet meer zien zit ten en hun menswaardigheid verlie zen Gezond zullen de bijna Hitler- achtige kreten alleszins niet zijn. Want het begint hier stilaan naar gas te rui ken... (LDC Ali V.D. Wegenwacht) werd op het Keizerlijk Plein ter hoogte van het administratief centrum van de stad Aalst.,.Onder dit verbodsteken werd een uitzondering voorzien voor de leden van het scnepenkollege om er Prtin wagen te parkeren. Volgens Willy Alloo is deze be slissing onwettig en getuigt zij van machts misbruik. Volgens de geldende wetgeving mogen verkeersborden niet aangevuld worden met opschriften ten bate van parti- kuliere belangen. Enkel bepaalde katego- rieën van voertuigen mogen aangeduid worden zoals taxi's, ziekenwagens, brand weerwagens, enz. Het aanvullende regle ment moet dan nog goedgestemd worden door de gemeenteraad en voorgelegd wor den voor advies aan het Ministerie van Verkeerswezen. Ook Willy Alloo wijst erop dat op amper 100 m. van het administratief gebouw ach ter de Keizershallen een ruime parking aangelegd werd, die vele miljoenen gekost heeft. Volgens het raadslid mag iedereen alleszins parkeren op de voorbehouden plaats aan het Keizerlijk Plein, zonder dat men kan geverbaliseerd worden. Hij hoopt dan ook dat de flater van het schepenkol lege zo vlug mogelijk zal ingetrokken wor den. Pendelparking Dat de verhoging van de prijs voor het gebruik van de pendelparking achter het station op 40 fr. per dag heel wat reaktie zou uitlokken was evenmin verbazingwek kend. Door het uitdelen van een pamflet, enkele dagen na de goedkeuring van de begroting 1983, zorgde Agalev alleszins voor één van de gespreksonderwerpen bij' de Aalstenaars die dagelijks de trein nemen. Ook in Erembodegem werd het invoeren van het betalend parkeren nabij het station op heel wat kommentaar van de pendelaars onthaald. In een ander pamflet van Agalev werd, om de inkomsten van de stad te verhogen trouwens voorgesteld dat de gebruikers van de parking op de koer van het stad huis 80 fr. per dag zouden betalen, dit gezien het feit dat men al 10 fr. per uur in de omliggende straten dient te betalen om er zijn auto kwijt te geraken. Raadsleden en schepenen die met de fiets naar het stadhuis komen zouden echter een fietsplaats van de «Groene Fietsers» gratis als geschenk kunnen ontvangen. Met al deze voorbeelden werd nogmaals bewezen dat de parkeerproblematiek in Aalst nog steeds een politiek geladen onderwerp is. (M.P.) Wooninrichting Molenstraat 42-44 Aalst Vervolg van blz. 1 Dan bezocht men het oud-koncentra- tiekamp van Lamsdorf, waar in de tweede wereldoorlog 5.000 Belgen stierven. Het kamp is onmetelijk groot en volgens de gids zou er in 1943 bij een verschrikkelijke vorst op één nacht 30.000 mensen bevroren zijn in het kamp. Van hieruit ging de tocht naar het bui tenverblijf van de brandweer van Kreis Opole, dat o.a. bestaat uit een feest zaal, gymzaal, café, kampeerterrei nen, enz. Het buitenverblijf is gelegen aan een groot meer van 7 km. lang en 5 km. breed, dat nog op bevel van Adolf Hitler gegraven werd. 's Maandagsmorgens werden alle schikkingen getroffen voor de terug reis. Om 16 uur werd de reis aange vangen, voorzien van de nodige vodka. Aan de Poolse grens waren er opnieuw problemen ditmaal voor de betaling van een tol van ongeveer 400 fr. Ook aan de Belgische grens waren er nu moeilijkheden. Iedere Aal stenaar mocht 1 liter vodka behouden maar de rest moest in bewaring gege ven worden. Ondanks alles was de reis positief, maar gezien de moeilijkheden en de onbegrijpelijke akties van de Poolse douane heeft de Aalsterse brandweer beslist geen nieuwe akties meer te voeren ten bate van Polen. Slechts als men de verzekering heeft dat de hulp aan Polen op een redelijke manier kan gebeuren, is men bereid opnieuw te beginnen. Deze vierde hulpaktie kwam tot stand dank zij de samenwerking met het stadsbestuur en met de vzw Hak en Teleshop, die een groot aantal kleren gaven. (M.P Groot- en kleinhandel. Betaalbare kwaliteitsverven, bijprodukten, lijmen en glas. Verzorging van alle honden op afspraaktel. 053/78 54 67 Elke zaterdag grote keus in ras honden. 1 jaar schriftelijke waar borg bewijs en kontrole veearts. w»tr tor wwlr—t S B300 aalat tai.OB3/77.8B.4a Neem nu Leê 6 of 7 km van uw deur, maar toch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zeiden of nooit de Aalsterse reklaambladen Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het niet één bus over te slaan En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe, Smetlede, Wanzele, Serskampen Wichelen erbij zijn dat 12.000 gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraag net aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87. Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77.62.94. Burelen open van 1b tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w Aalsterse Informatie - Peter Dauwe, voorzitter, Reinaertdreef 4, Aalst Prijs abonnement: jaar 1.000 fr.. 6 maanden 550 fr3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. koffie likeuren wijn OPVOLGERWAUTERS I. Onalhankclijk weekblad vooi Groat Aalsl ipn mii,». JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153959-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst IJzeren wegstraat 11A S 0! Alle dagen open van 16 tot Zondag op afspraak. Toonzaal met kwaliteitstegels. Plaatsing en herstellingswer ken aan voordelige prijzen. t uur. Zaterdag van 9 tot 1 7 uur.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2