NIEUW TE AALST Van den Nest Frans Luc VIVOKO 't Meiwatervat... Groen protest Sportief huwelijk Alles voor de vader-knutselaar. ANTIEK Z0MERVERK00P '83 Restauratie-atelier Johan VAN LIERDE 053/78 56 09 Leo de Bethunelaan 31 AALST Ghislaine Van De Voorde Hout- en bouwcenter Rijksweg Aalst-Dendermonde Hofstade Vrij in en uit Ruime parking RESTAURATIE-ATELIER VAN LIERDE Johan Valerius de Saedeleerstraat 38, 9300 AALST. Maquillage Manicure Zonnebank met quartzstraler OP AFSPRAAK KAPSALON VOOR DAMES 4 - Nieuwe Gazet van Aalst - 10 juni 1983 Zaterdag ging naar jaarlijkse traditie een mini-folkfestival door als meifeest in jeugdhuis Terlinden. Helaas kon deze uitgave opnieuw niet rekenen op een meiwaardig weertje, zodat de optredens binnen moesten plaatsvinden. Walter De Buck, L'express Cajun en Kristof Jan kregen het enthousiasme vrij vlug bij het publiek, en in dat opzicht kon de avond dan ook een sukses genoemd worden. Of dat de donkere onweerswolken, die boven het jeugdhuis hangen zal verdrijven, valt te betwijfelen. Er dringen zich nogal fundamentele problemen op, die een van de grootste jeugdklubs uit het Aalsterse met de ondergang bedreigen... Er werd gevreesd voor het welslagen van namiddag nog bijna at te rekenen met het meifeest, gezien de verslapte publie ke belangstelling voor een bezoekje aan Terlinden in het algemeen. Patrick Cop- pens. de permanent-verantwoordelijke (zonder krullen evenwel), kreeg in de zware pech jeugdhuis Dido had zijn po dium toen net ook nodig voor een optre den Gelukkig kon er een oplossing voor hen gevonden worden, zodat de wan- hoopsplannen om de groepen vanop het dak te laten optreden gelukkig een sar- Ook AGALEV is niet opgezet met nogal wat maatregelen die het stads bestuur trof om uit de financiële put te geraken. Tijdens een onderhoud met de burgemeester werden weliswaar alternatieven voorgesteld, maar enkel het vrijstellen van gemeentetaks op administratieve stukken voor eksamens voor werkzoekende stempelaars (sic) werd weerhouden. Niet in overweging genomen werden het niet uitvoeren van infrastruktuurwer- ken op de Osbroek (een besparing in eerste fase van 19 miljoen fr.), mogelijke inkomsten op supermarkten, bankfilia len, leegstaande woningen, en automa tische brandstofpompen (zelfbediening). Dat de tarieven op de pendelparking met 400 verhoogd worden (40 fr./dag). leidde tot een pamfletaktie, op 19 mei. Aan de parkeerders van de pendelpar king van Aalst en Erembodegem werd meegedeeld dat pendelaars, die al ver plicht zijn buiten de stad werk te zoeken, extra gestraft worden Een beroep wordt gedaan op de ACW-mandatarissen om de zgn. «moedige politieke beslissing» van de schepen van financiën ongedaan te maken. Akties worden in het vooruit zicht gesteld, tegen deze «onrechtvaar dige en asociale» belasting. Op dezelfde dinsdag werd een pamflet verspreid bij... de parkeerders op de par king van het stadhuis. Hier is het parke ren nog steeds gratis. Men stelt dan ook voor de parkeerplaatsen hier op 80 fr./ dag te brengen; elke inwoner is immers gelijk en parkeren in de omringende stra ten kost 10 fr./uur. Voor raadsleden en schepenen die met de fiets komen geeft AGALEV volgende tips hun fiets kan in het station gestald worden aan 25 fr./dag en een fietsplaat van «Groene Fietser» wordt hen gratis als aanmoediging ge schonken. (PD) Tussen een haag van twirlers (majoretten) deden de meisjes van Herdersem hun sportmakker alle eer aan. Want Nicole Pieters was een majoret van het 1 ste uur en hield dit vol tot op haar trouwdag. De majoretten van Herdersem en omstreken waren allen aanwezig om hun gebaar van sportiviteit en vriendschap te betonen. kastisch fantasietje mochten blijven. Coppens kreeg alles perfekt op z'n poot jes, en kon weer wat geruster lachten toen rond negenen dan toch eindelijk het volk begon binnen te sijpelen. De 150 dapperen die de oversteek van de plas regen trotseerden, kregen als folkliefhebbers waar voor hun geld. Or ganisatorisch zat er nog een verrassing aan vast: niet twee maar drie groepen maakten hun opwachting ook maat schappijkritische Kristof Jan kwam de af fiche aanvullen. Zonder te floppen nog wel want deze kleinkunstenaar wist via humoristische bindteksten en vlijmscher pe liedjesteksten het publiek voor hem te winnen. Walter De Buck, prototype Gen tenaar. met doedelzak, zette de opge warmde folkliefhebber verder in lichter laaie. Voorspelbaar hoogtepunt en hoog vlieger «Met mijne vlieger en zijne steert»... Een bisnummer waardig. L'ex press Cajun kreeg het grootste deel van de koek om te bakken en voor wie met onvoorwaardelijk valt voor de «Cajun» folkmuziek, zal hun Frans gewauwel wel wat van het «goede» teveel geweest zijn. Hoewel ze hun eigen achterban hadden meegebracht, werden ook wat minder positieve «toejuichingen» gehoord van wege de jongere Terlindenleden. Generatiekloof En daar wringt het schoentje nu net de laatste tijd in Terlinden. Er is de «oude garde» van «anciens», die indertijd 15 jaar terug de klub omgebouwd hebben als een stuk van hun jeugd Stilaan begint hun gemiddelde leeftijd dan ook de 30 voorbij te groeien. En dat wordt nogal zwaar aangerekend bij de nieuwe jeugd, van 17-20 jaar, die Terlinden aldus meer naar een bejaardentehuis zien evolueren dan naar een echt jeugdhuis. Tussenin schippert de huidige leiding van Terlin den die beide leeftijdsklassen wil plezie ren, maar nu stilaan nergens meer steun schijnt te krijgen voor de essentiële taken in het rondduwen van zo'n complex jeugdklubpedaaltje De klacht van de jeugd is concreet dat er teveel (andere) jeugd naar Terlinden wil komen, omdat het afschrikt om er in een jeugdhuis op een stel grijzende tooghan gers te stuiten Daartegenover oppert de «oude garde» dat het nu tijd is dat de jeugd zich aktief inzet, en dat zij «het spel niet meer moeten maken» Anderzijds moet ook gezegd dat bij spe ciaal voor jeugd georganiseerde aktivi- teiten de passiviteit van de jongeren zelf in het oog springt. Het mag dan ook geen wonder heten dat ze zich ook niet of wei nig inzetten om de bardienst te verzor gen Momenteel draait deze centraal geworden tapfunktie dan ook totaal vier kant, en dreigde er een radikale sank'tie vanuit de beheerraad nodig, wil men nei met zoveel geduld opgebouwde jeugd huis redden Het meifeest was een illustratie van de generatiekloofzeer weinig jonge leden toonden interesse (wat in feite begrijpe lijk is in het genre van de «folk») en de gemiddelde leeftijd schommelde dan ook dicht bij de 30 onder de opgekomen le den (en vooral oud-leden Een suk ses. ja maar met toekomstgericht... Er is duidelijk een andere aanpak nodig dan «de zegen van volksmuziek uit een mei watervat» om de jeugd nog te engageren in de jeugdhuiswerking of zelfs nog maar -bezoeken. Dat zowel ouderen als jonge ren hierbij water in hun vieuxken zullen moeten doen is klaarder dan het afwas- water aan de barpompbak. willen ze op St.-Anna binnen enkele maanden niet zonder jeugdhuis vallen. Een speciale inspanning vanwege de parochie kan hier ook nodig zijn. want die banden zijn sinds dreigende huurverhoging en vage beloften qua herstellingswerken sterk verslapt... Zowaar geen benijdenswaardige positie voor Patrick Coppens (P.V.), die in al de ze stormen en konflikten jeugdklub Ter linden nog steeds weet recht te houden. Hopelijk wordt zijn «zweet en tranen» be loond met een hernieuwde inzet voor «de klub» want 15 jaar is nu ook géén leeftijd om ergens mee te stoppen niet waar (LDC) Slotstraat 1, 9300 Aalst Tel. 77 94 30 vogels zaden visgerief alles voor honden en katten alle soorten koudwatervissen heeft het genoegen U uit te nodigen op de Van vrijdagnamiddag 17 uur tot en met zondag 19 juni bent U van harte welkom in ons atelier, waar U een ruime keuze wordt aange boden van meubelen, oude TUrkse en Kaukasische tapijten, por selein, tin en glaswerk. Alle meubelen dateren uit de 18e en 19B eeuw, waaronder: 18e eeuwse koffer, directoire commode, Lod. XVI canapée, Louis- Philippe commode-secretaire, wortelnoten boekenkast, vitrinekast, dressoirs in eik, kerselaar en olm, houten vergulde kroonluchter, enz... Tijdens dit week-end kunt U meteen ook de kwaliteit van ons res tauratiewerk leren kennen. U kunt dan alle gewenste inlichtingen inwinnen over restauraties die U graag aan uw eigen meubels had laten uitvoeren. Wij kunnen U helpen voor alle konstruktiewerk, fineer, marqueterie en handpolitoerwerk. Er wacht U een uiterst vriendelijk onthaal en wij besteden alle nodige tijd aan uw vragen. Deze zomerverkoop gaat door in het Vrijdag 17 juni van 14 tot 21 uur Zaterdag 18 juni van 10 tot 19 uur Zondag 19 juni van 10 tot 17u.30.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4