the best one uuillocx video club WEMBLEY PEUGEOT Eendracht Aalst kampioen Mare Macharis duldt geen tegenstand Blamont klasse sterker Videofilms 100 fr./3 dagen SERGANT SPORT «De Jonge Voetballer» STANDPUNT Redaktie Renaat Gits Geert Eberaert verdienstelijk derde 18de grote prijs Henri Lempereur De videoclub die weet wat video is Sportkalender Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR de beste Europese Fiets Fietsen peuceot Bromfietsen Moorselbaan 1 07-11 3 9300 AALST Tel. 053/21 18 65 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Alain Merckx hard maar sportief Kaatsen een miljoenendans Nieuwe Gazet van Aalst 10 juni 1983 - 9 Atletiek Interclub Veteranen Het Putbosstadion te Vlierzele heeft, evenals de club zelf, veel van zijn charmes verlo ren. Nochtans had hier vorige zaterdag de finalematch van de tweede afdeling plaats. Na een zeer spannende wedstrijd slaagden de Aalsterse veteranen erin de kampioensti tel te veroveren. Samen met Beerschot promoveren zij naar de eerste afdeling. Eén zaak heb ben zij volgend jaar echter tegen stuk voor stuk worden ze een jaartje ouder. Ten zij het hen vergaat zoals de wij n Begeleid door een druilerige regen bekampten Vlierzele, Beerschot, Leb- beke, Izegem, Landen en Aalst elkaar om de twee felbegeerde promotietic kets te verdelen. Erik Coppens, trainer-secretaris en duivel-doe-al, liep de 100 m. Met 13"7 werd hij vijfde. In de 400 meter waren wij getuige van een overduidelijke valse start. De starter van dienst merkte deze onregelmatigheid echter niet. Bovendien was de utslag even eens dubieus. Ondanks alles werd Jozef De Roock tweede in 58"4. René Mievis zorgde voor een vijfde plaats door in het hoogspringen 1m.30 te halen. De 1500 m. werd een tactische wedstrijd die uitliep op een snelle laatste ronde. Jozef Lauwerijs kwam snelheid te kort zodat hij met 4'51 "4 vijfde eindigde. Pol Van Den Abbeel werd in het speer werpen derde met een worp van 33m.38. De 3000 m. leverde even eens een derde plaats. Iwein Backaert liep over deze afstand 9'41 "6. Het kogelstoten zorgde voor de enige indi viduele Aalsterse overwinning. Gus- taaf Ledegen werd met 11m,09 de beste kogelstoter. In de 5000 m. liep Jan Marcelis een zeer regelmatige wedstrijd. Met 1 7' 13"4 was hij derde. Fons Schelfthout stond lange tijd aan de leiding in het discuswerpen. André Matthijs van Lebbeke deed echter iets beter. De 33m.64 benaderen echter opnieuw Fons' beste prestatie. Het verspringen en de 4 x 400 m. waren bepalend voor de einduitslag. Op dat moment hadden vrijwel alle ploegen nog kans op de overwinning. Francois Cornelis sprong bij zijn laatste poging 5m.14 wat hem op de tweede plaats bracht. Hierdoor kwam Aalst alleen aan de leiding van het klassement. De 4 x 400 m., gelopen onder een neergutsende regen, zorgde nog voor heel wat sensatie. Jozef Lauwerijs en Iwein Backaert acteerden in derde stelling. Jozef De Roock ging echter in één ruk naar de leiding die hij kon bewaren tot de stokwisseling. Francois Cornelis moest het opnemen tegen de ongelooflijk sterke Van Onselen van Beerschot. Dit bleek een onmogelijke taak, doch hij kon de fel aandringende Noèl Vervaet wel achter zich houden. Met 4'03"0 werd Aalst tweede. Meteen konden de Aalsterse vetera nen aan hun ereronde beginnen. Alhoewel zij na vier proeven op de laatste plaats vertoefden, werden ze eindoverwinnaar van de interclub. De eindstand 1Eendracht Aalst 45 punten 2. Beerschot 43 punten 3. Lebbeke 42 punten 4. Vlierzele 41 punten 5. Izegem 39 punten 6. Landen 32 punten In tegenstelling tot de voorgaande wielerwedstrijden die dit seizoen reeds verreden werden te Moorsel lag deze maal het deelnemersveld vrij vlug uit elkaar. De beslissende ont snapping viel eveneens vroeg te noteren. De uitstekend op dreef zijnde Christian De Saeger de Nederlander Charles De Caluwé, de Waaslander Mare Macharis, plaatselijk renner Geert Eberaert en Jean Braem sloegen de handen in elkaar en hadden vlug meer dan één minuut voorsprong. Vooral De Saeger viel op door de enorme werkkracht die hij aan boord legde. Het peloton liet echter niet begaan en er kwam reactie van Mare Verhasselt, Fran cois Coene en Jeanick Van Sterthem Dit drietal maakte wel wat van hun achter stand goed maar de koplopers werden niet verontrust. Wanneer het op een spurt zou uitdraaien maakte plaatselijk idool Geert Eberaert een kans maar er werd voor gevreesd dat de Nederlander De Caluwé op de solotoer zou gaan. Het was echter Mare Macharis die voor het ingaan van de laatste ronde demarreer de. Een korte aarzeling bij de overige medevluchters was meteen voldoende om te zegevieren. Mare Macharis die het uitstekend doet in de ster der juniores was aan zijn tweede zege toe Een win naarstype is hij eigenlijk niet omdat hij niet zo snel is in de spurt. De spurt voor de tweede plaats verliep erg spannend. Geert Eberaert begon van heel ver en moest zich gewonnen geven tegen De Saeqer Toch een flinke prestatie van Geert. Mare Verhasselt versloeg Van Sterthem en Coene voor de vijfde plaats. (JVL) De eerste wedstrijd tussen Jurbise, de vertegenwoordiger van Hene gouwen en Blamont, de vertegenwoordiger van Brabant, werd eenjutte van hoogstaande kwaliteit. De Brabanders liepen snel uit tot 4-0. Jurbise kwam terug in de wedstrijd maar Blamont zegevierde uiteindelijk met 7-4 cijfers. Hoké Erembodegem diende het nipt af te leggen tegen Leignon, de vertegenwoor diger van Namen. Geert Vinck en Willy Stylemans speelden nochtans een voor treffelijke lutte. Voor de derde en de vier de plaats toonde Jurbise zich de sterkste van de thuisploeg. De jeugd in het Frans talig landsgedeelte blijkt wel erg sterk te zijn. De kaatssport is er ook populairder dan hier. De grote finale werd in een recordtempo afgehaspeld. Blamont liep onmiddellijk uit tot 4-0. Toen haaldeLeignon een eerreddend spel maar daar bleef het dan ook bij. Blamont stak er werkelijk met kop en schouders bovenuit. (JVL) MOORSELBAAN 86 AALST 053.212475 Atletiek 10.6, Te 18u.30 is er een open avond meeting in het Osbroekstadion. 12.6, Aalst blijft niet achterwege in de jogging ragewij zetten vandaag onze eerste schreden. Minivoetbal 10.6, Op de Hovingen van het OCMW worden de grote finales gespeeld. Te 18u.30, st^dspersoneel-ASLK Te 19u.45, OCMW A-Post Waterpolo 12.6, Zwemclub Aalst - Luik in het Stedelijk Zwembad op de Kapucijnen laan. Kaatsen 12.6, Herdersem - Terjoden, 15 u. Hoké Erembodegem - Lois, 15 u. Baardegem - Brussegem, 15 u. Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Zaal Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat78, AALST 053/77 13 90 83/19 Te verkrijgen bij Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag: 8-12 u en 13-15u.30 De specialist die zelf monteert. JfMBJl Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 9300 AALST s 053/77.33.77 Niet alleen de miljoenentransfers van Gerets. Coeck en andere sterren moeten dagelijks in het nieuws komen. Onder de titel «De jonge voetballer» biedt deze sportredaktie de kans om de jeugdige (provinciale) speler een plaats onder de voetbalzon te laten verwerven. Eén daarvan is Alain Merckx. Hij versleet zijn eerste paar voetbalshoes bij Wilskracht Moorsel. Aan deze club is hij trouwens nog steeds verbonden. Maar dat het deze negentienjarige niet aan talent ontbrak bewees zijn tweejarig verblijf bij Eendracht Aalst. Daar maakte hij de seizoenen vol als UEFA junior. Tijdens de afgelopen competitie werd Merckx ook herhaaldelijk opgeroepen om de rangen van de reserven te versterken. Niet zonder succes trouwens. Deze robuuste voorstopper acht nu de tijd rijp om in het fanionelftal van een provincialer aan te treden. De voornaamste kanshebber om hem aan de haak te slaan is momenteel Sk. Aalst. In de oranje-groene kern zou de hardwerkende Moorselnaar zeker en vast niet misstaan. Een vaste hand en scherpe blik, twee onontbeerlijke facetten voor het hand- boogschieten. Ook de vrouwen bezit ten deze gave. (JC) Het zal zowat 35 jaar geleden zijn dat Aalst de nationale kaatstitel in de wacht sleepte. Het was meteen de laatste Vlaamse na-oorlogse vertegen woordiger op deze overwegend Waals getinte erelijst. De tijd dat de Grote Markt volliep om de vedetten van toen aan het werk te zien behoort eveneens tot het verleden. Slechts één maal per jaar wil men zich nog wel eens aan deze traditierijke «cafésport» verga pen. Dit naar aanleiding van het toch wel succesvolle tornooi. Wij halen ons misschien de banblik sems op het hoofd door het kaatsen als «cafésport» te veroordelen. Afgaande op de bedragen die er momenteel betaald worden om een sterspeler in te lijven moet er inder daad al heel wat omzet in de taverne zijn. Dus ook deze illusie van de gezel lige vriendenkring die meer bij elkaar komt om wedstrijden aan de toog te spelen dan op het terrein is vervlogen. Reglementen allerhande hebben er immers voor gezorgd dat de speler aan helanoriikhpiri wint Zowel wat de techniek, het haarscherpe beooroe- lingsvermogen als de onontbeerlijke kracht betreft. Dat maakt van de hui dige «klassebakken» dan ook een gewild miljoenenobjekt. Transferprij- zen rijzen, net zoals in het voetbal, ook hier de pan uit. Dit is een rechtstreeks gevolg van de «grote sponsoring». Tal van vooraanstaande ploegen, en om het in het Vlaamse gewest te hou den denken we hier aan Tollembeek en Buizingen, dragen op hun truien de naam van grote banken of onderne mingen. In het eerste geval vermelden we de Generale Bankmaatschappij; in het tweede Nashua Copiers Op regionaal niveau alhoewel het hier dan toch gaat over bevordering en lagere 1 en 2 is de sponsorstrijd nog niet in alle hevigheid losgebar sten. De interesse van pers en publiek stijgt slechts in evenredigheid met de afdeling waarin men het kampioen schap betwist. De vicieuze cirkel is kompleet rond als men dan ook weet dat de meeste geldschieters nerveuze mensen zijn die onmiddellijk waar voor hun geld willen. Dus moeten de kleint jes de kruimels maar verdelen. Nochtans is de inzet en de kampgeest van Steven Moorsel, Hoké Erembode gem, Terjoden, Nieuwerkerken, Her dersem, De Heuvel Erembodegem, Baardegem, Kerksken en Gijzegem even groot als die van Tollembeek, Ninove en Point-a-Celles. Ook eerstgenoemden zullen een dubieuze scheidsrechterlijke beslis sing aanvechten. Ook zij willen hoger op en zullen daarvoor duurder en betere spelers aantrekken. Het is misschien geen toeval dat vele voetballers de kaatssport tijdens hun zomerreces als uitstekend voor de lenigheid en de geldbeugel beschou wen. «Transfer» is voor hen immers een niet onbekend in de oren klinkend woord Kaatsen: is de miljoenendans ook hier begonnen (Renaat GITS)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9