mm PEUGEOT SERGANT SPORT C0MAR SPORT groot - kleinhandel O.C.M.W. wint eigen mini-voetbaltornooi Autobedrijf w W Etienne Van den Bossche Specialiteit MERCEDES EN OLD TIMERS Aalst neemt de benen Sportkalender AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Vishandel Hydra ykWfeHA Geraardsbergsestraat 98 de beste Europese Fiets Fietsen PEUGEOT Bromfietsen Moorselbaan 107-113 9300 AALST; Tel. 053/21 1 8 65 Specialisatie Steenweg op Dendermonde 36 Hofstade-Aalst 053-77 01 69 Nieuwe Gazet van Aalst 17 juni 1983 11 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-12 u. en 13-1 5u.30j De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 9300 AALST 053/77.33.77 I Bill LI 1 1 n Aalct -c nR3/7ft fi.1 - Aalst - 053/78 63 18 of 77 41 54 Zelfbereide slaatjes en visschotels te bekomen. Te verkrijgen bij Handbal Voetbal Koolstraat 159 Tennjs Schoolstraat 54 9300 Aalst s 053/21 25 56 Een sportzaak met ERVARING. al aan verlengingen begon te denken, gebeurde dan het onwaarschijnlijke: Renaat Gits drong door op rechts, centerde voor doel, doch Johnny Van Goethem kon de bal wegwerken. Hij belandde opnieuw in de voeten van Renaat Gits; deze trok voor, tot bij de goedgevolgde Herman Van De Sype, die knap binnenschoof3-2 De laat ste minuut hielden de O.C.M.W.-ers de bal rustig in eigen rangen, zodat zij het tornooi toch nog in extremis won nen. De uitslagen: 7de en 8ste plaats Rijkswacht - Gerechterlijke Politie 2-4 ruststand1 -0 5de en 6de plaats O.C.M.W. B - Politie Erpe-Mere 6-3 ruststand2-0 3de en 4de plaats Stad Aalst - A.S.L.K. 3-4 ruststand 0-3 1 ste en 2de plaats O.C.M.W. A - V.K. Post 3-2 ruststand0-0 ROBBY Vorige vrijdag eindigde het mini-voetbaltornooi van het O.C.M.W. met de finale tussen de A-ploeg van het O.C.M.W. en V.K. Post. Het werd een knalwedstrijd die door een talrijk opgekomen publiek werd bijgewoond. De O.C.M.W. A»-ploeg Istaande) wist zich na een spannende wedstrijd tegen V.K. Post tot winnaar van het eigen tornooi te kronen. (OCMW "A.. 3 - V.K. Post 2). Het stadspersoneel (gehurkt) behaalde een verdienstelijke vierde plaats in zijn duel tegen het ASLK-team (Stadspersoneel 3 - ASLK 4). De finale werd gespeeld over 4x13 minuten. Al van in het begin van de wedstrijd eiste V.K. Post het initiatief op, wat leidde tot enkele gevaarlijke standjes voor het O.C.M.W.-doel. Tegen dit overwicht kon het O.C.M.W. maar weinig inbrengen. Enkele schaarse tegenaanvallen brachten niets op. Het O.C.M.W. mocht zich gelukkig achter dat het vóór de rust geen doelpunt incasseerde. Freddy De Backer trof nl. de dwarsligger in de tweede periode en even later, bij een strafcorner, kopte diezelfde De Bac ker nogmaals op de deklat na aange ven van Johnny Van Goethem. Rust stand 0-0 en hiermee kwamen de plaatselijken goed weg. De tweede speelhelft begon erg spec taculair. Er waren amper twee minu ten gespeeld of het O.C.M.W. kwam op voorsprong via Geert De Bisschop. De O.C.M.W.-spelers verkeerden nog in een euforische stemming toen geen minuut later V.K. Post op gelijke hoogte kwam; dit na een schitterende kopbal van Freddy De Backer. Nauwe lijks was de secondenwijzer rond of V.K. Post klom op voorsprong: een aangeven van Alain Merckx tot bij Freddy De Backer caprioleerde via de voet van Guy Noliet in eigen doel: 1- 2 Het zag er toen niet bepaald rooskleu rig uit voor de O.C.M.W.-ers, die de goedsluitende V.K. Postverdediging, o.l.v. Johnny Van Goethem, niet kon ontwrichten. Bij het ingaan van de laatste 13 minu ten verplaatste coach Laurent De Win ter enkele pionnen. Gunther Bomon werd in de spits uitgespeeld en Renaat Gits schoof een plaatsje ach teruit. Nadat Freddy De Backer nog een strafcorner onbenut had gelaten en meteen ook de kans om de wed strijd definitief te beslissen trok het O.C.M.W. eindelijk alle registers open. Met een mooie omhaal bediende Renaat Gits Gunther Bomon. die vóór de aanstormende Alain Merckx inknikte. Toen iedereen Zondag 12 juni werd voor Aalst en omgeving een hoogdag, want af wie zichzelf sportief durft te noemen nam de benen voor een gezondheids- loopje door onze ajuinenstad. Voor deze jogging, de eerste in Aalst, kon de organiserende Moorselbaan rekenen op een 600-tal deelnemers, waarbij de speciale medewerking van de weermaker dient onderstreept. Kaatsen 19.6 Welleweg - Nieuwerkerken, 15 u. Steven Moorsel - Hoké Erembode- gem, 15 u. Herdersem - Kastel, 15 u. De Heuvel Erembodegem - St. Anna, 15 u. Waterpolo 18.6, Bergen - ZN Aalst, 19 u. Wachtend voor de start, groot en klein, oud en jong. (OJ) Gustaaf De Luyck, oudste deelnemer Zelden was er in het stadscentrum, en vooral in de omgeving van de Moorsel baan zoveel beweging op een zondag voormiddag, als vorige week. Daar waar de meeste Aalstenaars gewoonlijk nog tussen de lakens vertoeven, was het reeds om 9 uur vrij druk in de omgeving van de start van de jogging. In de tent waar de inschrijvingen gebeurden, had den de organisatoren de handen vol om de stroom deelnemers te verwerken. Daardoor werd de start, misschien wel naar Aalsterse gewoonte, een tiental mi nuutjes verlaat. Bijna 600 joggers waren immers present voor deze eersteling. Nadat Erik Coppens, secretaris van Een dracht Aalst A C., het startschot gegeven had, ging de kleurrijke groep op pad. Voor vele debutanten werd het een echt avontuur, zodat de volgende dag waar schijnlijk heel wat pijnlijke spieren kon den genoteerd worden. Voor anderen, zoals de atleten van Eendracht Aalst was het een unieke gelegenheid om er een rustige trainmgstocht van te maken An deren liepen voor de uitdaging, om de weddenschap maar één zaak stond als een paal boven water in de brandende zon deelnemen was voor vrijwel ieder een het belangrijkste. Na een tochtje door het centrum van de stad, ging het richting Zwarte Hoekbrug, vanwaar de 7 km -lopers terug naar de Moorselbaan gingen. De anderen trokken resoluut richting Herdersem doch in de omgeving van het voetbalstadion was nog een split sing voorzien Wie voor 14 km. geop teerd had bleef in klein-Aalst. De overi gen en dat waren er zo'n 150 gingen via Ht-rdorsem naar Moorsel om daarna te rug te keren naar Aalst en de 21 km volte maken. Op deze omloop bleek de helling te Moorsel met in de kleren te kruipen. Gdukkig waren her en der bevoorra- dingsposten voorzien Andere toe schouwers hadden spontaan met em mers en spons voor enige verfrissing ge zorgd. Gezien de grote warmte was dit wel noodzakelijk Jog-happening In de namiddag had in de feesttent een zgn. jog-happening plaats. Terwijl de big-band «Chain» voor de muzikale om lijsting zorgde, werden de deelnemers vergast op een gratis tombola waarbij waardevolle prijzen te winnen waren. De organisatie had het element wedstrijd niet helemaal willen uitschakelen Van de deelnemers van de 21 km. werd een klassement opgemaakt, wat duidelijk in de competitierichting gaat. Zowel de heer Burgemeester als de schepenen Bour- lon, Doorns en waren aanwezig om de 3 snelste halve-marathonlopers te voor zien van enkele bekers Jean-Marie Lelon die de afstand afhas pelde in 1 uur 7 minuten liep van start tot aankomst aan de leiding Michel Stal- janssens die lange tijd volgde in tweede stelling werd nog voorbij gelopen door Peter Van der Eist Deze laatste had een trage start genomen maar was geleide lijk overgeschakeld naar een hogere ver snelling Lieve Daghuyt was de eerste dame. waardoor zij in de bloemen gezet werd De inrichters hadden ook een spe ciale attentie voor Gustaaf De Luyck de oudste deelnemer Samen met zijn hond wandelde deze 74-jarige de omloop in 3 uur Voor beiden een aardige prestatie De start van een klassieker Het deed ons eigenaardig aan dat men na een jogging een uitslag in handen ge stopt krijgt Was het oorspronkelijke mot to van de joggers niet«ban de competi tie» Nochtans is het juist deze competitie die voor de toeschouwers voor spektakel zorgt. Misschien kan men volgend jaar de joggers en de wedstrijdatleten schei den door de inrichters van een officiële wegwedstrijd, in de vorm van een halve marathon zoals die ook elders in Vlaan deren razend populair zijn. We durven echter verder te dromen naar de totale 42 km. Wordt ook de Berchemmarathon niet door een braderij geloodsd Misschien een hint voor het handelscentrum Moor selbaan om over na te denken. Wij hopen dat zij het zullen aandurven dit schitterende debuut op de ingeslagen weg verder te zetten. Het enige waar meer aandacht voor nodig is, is de weg- beveiliging. Zo verlieten sommige, mis schien toevallig jeugdige verkeersrege laars hun post Ook viel een spijtig ver keersongeluk te betreuren, waarbij een jogger het slachtoffer werd van een roe keloze automobilist Jaren na andere grote steden is ook Aalst zijn massaloop rijker Hopelijk is een nieuwe traditie geboren. (PVB) De grote groep passeert de Grote Markt. Uiterst links herkennen we Peter Van Der Eist, Patrick Van Boxstael en Franpois Buggenhout. (OJ) Het erepodium met winnaars van de jogging. (OJ)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11