fSpookt het in kasteel Terlinden Afvalwaterpijp ingestapt Luizenplaag op Keizerlijk Plein 15 interpellaties opnieuw voor 15 interpellaties zorgen opnieuw voor nieucoe. VIDEO FILMS BOSCH VOOR DE OPSLAG 17, 18 en 20 juni 6e Braderij en Jacquettefeesten in de Geraardsbergsestraat Kermis Erembodegem een volle affiche Gilbert Bourlon «Vroeger zijn er beleids fouten gemaakt Tenoren in Aalsterse gemeenteraad zijn al bet Tenoren in Aalsterse gemeenteraad zijn al bekend laagste huur99 fr. elk genre grootste keusmeer dan 2.000 films elk systeem Beta, 2000, VHS. DE BISSCHOP I J -0* Komt u t f binnen llSSfa wereld 053-21 90 01 AALSTERSE DIEPVRIES CENTRALE 053/21 86 25 Koop uw MERCEDES-BENZ aan oude prijzen Garage RESIDENCE lilde Industriezone 9440 EREMBODEGEM 053/21 67 51 2e jaargang nr 24 17 juni Gazet van £)abt Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v i w Aalsterse informatie Lees blz. 7 Lees blz. 12 VARKENBMARKT Op zomerse lenteavonden kan je er de vleermuizen vrolijk zien rondfladderen. De zoveelste nieuwe poort van de naburige pétanqueklub rammelt en piept in haar scharnieren, en boven de vijver hangt een mysterieuze nevel als het mis tig wordt... Men fluistert zelfs dat hier in 1867 het Aalsters karnaval werd uit gevonden door twee gasten met een laken over hun kop... heel wat omschrijven dit typisch Aalsters historisch monument als een ideale rustgevende plaats om er bij- Maar dat alles wil nog niets verklaren van de ijver waarmee het stadsbe stuur het kasteel Terlinden per se wil verkopen. Grappenmakers hebben het zelfs over een spook dat het stads bestuur het leven zo zuur maakt dat ze uiteindelijk maar beslisten om de ge kwelde geest haar eeuwige rust te gunnen, en haar van stadszijde uit ongemoeid te laten. Gebouwenbraderij... Spoken doet het allerminst in het kas teel. Integendeel, tegenstanders van de mogelijke verkoop (en dat zijn er voorbeeld een gezelliger kultureel tref centrum (zoals «Affligem») tot haar recht te laten komen. Maar alle plan nen of dromen ten spijt, ziet het ernaar uit dat het stukje geschiedenis weiara een vrij radikale wending zou krijgen in haar funktie... Hoe zit de vork in het kasteel Momenteel is er immers een ernstige kandidaat-koper, in de vorm van het RITO (Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs, Ledebaan). Lees door blz. 2 Het zijn buizen van 1,8 meter doorsnee waardoor eerlang ons rioolwater naar het waterzuiveringsstation zal vloeien, alvorens de Dender in te stromen. Het station staat er nog niet (de eerste steen wacht alleen nog op aanbesteding), bet kollektorennet wel (een klein sluitstuk terzijde gelaten). Vrijdag 10 juni werd de eindkollektor plechtig voor geopend verklaard, en aangezien het nog wel een poosje zal duren vooraleer ons afvalwater langs hier z'n weg zal vin den, stapten politici, ambtenaren, pers en andere genodigden dan maar die buis in. Reeds jaren geleden verdwenen 2 kapotte bomen op het Keizerlijk Plein. Als het slecht gaat kan men daar over enkele jaren de ganse aanplant ver nieuwen. Een luizenplaag teistert immers de esdoorns van de «Vesten». En al zijn dat sterke bomen, die van wat bladluisjes niet kapot gaan, toch zal er moeten ingegrepen worden. De plaag is namelijk zo hevig dat sommige bomen er in juni al kaal bij staan. De bomen kunnen bespoten worden (wat nogal een pantomine zou zijn) of via de wortels met een luisdodend produkt behandeld worden. Wanneer grijpt de stad in (J L.) De nodige toespraken bij de aanvang van de werken aan de eindkollektor. (OJ) Het ontbreken van een raadszitting op het einde van de maand mei, liet zich duidelijk gevoelen op de gemeenteraad van dinsdagavond jongstleden. 57 agendapunten in de openbare vergadering, waaronder enkele belangrijke financiële en zomaar eventjes 15 interpellaties waren er het gevolg van. Meteen liep de zitting zelf tot ver na het middernachtelijk uur uit. Dat sommige raadsleden opnieuw in vorm waren, werd dadelijk bewezen door enkele tussenkomsten bij orde notie o.a. over de mogelijkheden tot inzage van de dossiers, over het over brengen van punten uit de geheimen naar de openbare zitting, enz. Adviesraden Het grof geschut bij de oppositie werd Leefbare Dender Een en ander is te situeren op de werf aan de Industrieweg te Hofstade, waar ook het waterzuiveringsstation gepland is. Burgemeester Uyttersprot (tevens eerstaanwezend adviseur bij de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschap pij, zij het momenteel niet in funktie) gaf een aantal algemene bedenkin gen, bij de beëindiging van deze fase in het Denderwaterzuiveringsprojekt. al bovengehaald toen de gemeente raad het ontwerp van statuten van de stedelijke adviesraden diende goed te keuren. Zowel bij SP als VU was er vooral kritiek op het feit dat de schepe nen zelf voorzitter zijn van hun eigen adviesraad en dat noch gemeente raadsleden noch stadsambtenaren deel mogen uitmaken van de nieuwe adviesraden. De slotsom was dat het slechts modelstatuten betrof, die mogelijks zullen gewijzigd en aange- Hij benadrukte de onmisbaarheid van water voor mens, dier en plant, als mede het beperkt volume dat onmid dellijk voor menselijke konsumptie in aanmerking komt. In het licht hiervan (en gelet op de toenemende vervuiling tengevolge de bevolkingsaanwas en ons produktiepatroon) is zuivering van water geen overbodigheid. Hij stipte aan hoe de wetgever al in 1950 een schuchter initiatief nam, dat in 1971 en in 1980 meer gestalte kreeg. Lees door blz. 2 past worden. Klassiek in Aalst zijn de ontelbare financiële agendapunten. Ditmaal betrof het vooral de goedkeuring van de rekeningen van tal van stadsre- gies, van het O.C.M.W. en van de stadsrekening zelf. Opvallend hierbij is dat de rekeningen steeds gunstiger uitvallen dan de begrotingen. De Aal sterse belastingsbetaler kan er maar goed bij varen. Lees door blz. 4 Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/78 77 88 rust uw ganse keuken uit in onze |H-:-*Jr gezellige 11 keuken- Koop nooit een keuken... zonder een «BECKERMANN» gezien te bebben. Toonzaal en studiebureel: GENTSESTRAAT 35, AALST ROOMIJS en DIEPVRIESPRODUKTEN Nestor de Tièrestraat 42 Aalst s 053/21 43 35 Open 9-12 en 14-17 u. DEALER Electro Centrale L. De Ridder-De Neve Algemene elektriciteit Alle herstellingen Alle wisselstukken Naarstigheidstraat 67-69 AALST 9300

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 1