Garage ROND PUNT - 20 Garage ROND PUNT Hoe wakker is Aalsterse jeugd CALLEBAUT HUIS Minister Poma helpt stadsbestuur Onder de Belforttoren stelt te koop 4 EX-DIREKTIEWAGENS ALS NIEUW HYUNDAI-PONY Proefrit en inlichtingen Brusselbaan 122 9300 AALST 21 68 91 - 77 72 80 Braderij Moorselbaan Rijksscholen zochten met auto Huwelijkslijsten vind je overal Originele huwelijkslijsten vind je zeker bij Keizerlijk Plein 36A Aalst Tel. 053/77 17 21 Nieuwe Gazet van Aalst 17 juni 1983 5 Jeugd neemt te weinig verantwoordelijkheid De Aalsterse jeugdverenigingen laten op zich wachten om de administratie van de nieuw op te richten jeugdraad op punt te stellen. Het stadspersoneel moet zelf de verenigingen achternahollen om alles in kan nen en kruiken te krijgen, alsof het voor de jeugd teveel is, om zelf orde op zaken te stellen. Enkele weken terug kregen al de hoofdverantwoordelijken van de Aal sterse jeugdverengiingen officiële papieren toegestuurd om hun afge vaardigde voor de jeugdraad aan te duiden. Maandag II. dienden deze door het schepenkollege besproken te worden. Vorige vrijdag waren echter de helft van de verenigingen nog met in orde. Het sekretariaat van de jeug draad heeft dan tijdens het weekend al die verenigingen opgebeld en ach terna gelopen, opdat hun papieren toch in orde zouden zijn om voor het schepenkollege te komen. Er moet op gewezen worden dat deze stadsper- soneelsleden die taak helemaal niet op zich hoefden te nemen. Zij handelden volledig uit vrije wil, zonder één ver goeding, alleen om de jeugdverenigin gen heel wat werk te besparen om nadien geen nieuwe aanvraag te moe ten richten naar het Schepenkollege. Kom eens een kijkje nemen. Porselein, kristal, kleinmeubelen, tafelbestekken... van de beroemdste en meest bekende merken. De jeugdverenigingen die ze niet heb ben kunnen bereiken en wiens papie ren niet voor maandagmiddag binnen gebracht werden op het sekretariaat zullen een nieuwe aanvraag moeten richten om erkend te worden. Bourlon tussen twee vuren Men kan zich echter vragen stellen rond gans deze problematiek. Hoe komt het dat men de verenigingen moet achterna hollen om alles in orde te krijgen Hoe komt het dat vele van die verenigingen nooit of bijna nooit aanwezig zijn op de vergadering van de jeugdraad, wat het engste officiële orgaan is om hun stem te laten horen Het is natuurlijk gemakkelijk om achter de schermen op alles en iedereen kritiek te spuiten, zonder er zelf iets aan te willen veranderen. Langs een jeugdraad om kan men heel wat voorstellen formuleren en een grote meerderheid warm maken om bij het stadsbestuur aan te dringen om sommige punten verwezenlijkt te zien. Al zou dat de eerste zes jaar kun nen bemoeilijkt worden daar de voor zitter van de jeugdraad tevens sche pen is, nl. G. Bourlon. G. Bourlon zou nog in een moeilijke situatie kunnen terecht komen, omdat hij enerzijds zijn jeugdraad moet ver dedigen en anderzijds als schepen in het kollege alles moet nuanceren en heel wat punten zal moeten afkeuren omdat het niet in hun beleidsvisie past of geen geld voorhanden is. Jeugdraad enkel voor politiekers Heel wat jeugdverenigingen verwijten de jeugdraad dat het een orgaan is volledig in handen van de politiekers. Dit kan deels waar zijn maar voor een groot deel is het de fout van die vereni gingen zelf. Mochten ze hun verantwoordelijkheid opnemen dan zouden zij een pool kun nen vormen tegen de eerder politiek- gerichte verenigingen die wel aktief deelnemen aan het jeugdbeleid langs de jeugdraad om. Als elke vereniging zijn verantwoordelijkheid opneemt is de jeugdraad een bijna perfekt plura listisch orgaan, maar als sommige strekkingen hun verantwoordelijkheid niet opnemen, wordt het geheel natuurlijk verstoord. Zo schitterden de kristelijke geïnspireerde jeugdvereni gingen zoals KSA, Chiro en Scouts steeds door hun afwezigheid, enkele uitzonderingen niet te na gesproken. Jongkommunisten-voorzitter, Jos Gavel, heeft het stadsbestuur gevraagd de jeugdraad maar in sep tember te installeren om de studenten voor geen problemen te plaatsen tij dens hun eksamens. Miguel Stas van de scouts heeft er bij de schepen op aangedrongen om de vergaderingen steeds op een vrijdag te plaatsen, om zo de studerenden die op kot zitten ook een kans te geven aanwezig te zijn op de vergaderingen. Het is van groot belang aktief deel te nemen aan de jeugdraad omdat men zo het jeugdbeleid van dichtbij kan volgen. Mocht dit beleid de jeugdper- ken te buiten gaan dan kan men in blok hiertegen protesteren. Maar nog veel positiever aan zo n jeugdraad is dat men er het jeugdbeleid mee kan helpen bepalen door heel wat posi tieve voorstellen te formuleren. Jeugd- verantwoordelijken neem uw verant woordelijkheid op, de Aalsterse jeugd kan er maar wel bij varen Joe Goert Op 10 juni 1983 was Minister van Nederlandse kuituur Poma op werk bezoek in Aalst. Via een persmededeling deelt de PW-fraktie mee dat de minister o.a. zijn goedkeuring hechtte aan de subsidiëring van 60 van de uitgaven voor het aanleggen van een nieuwe atletiekpiste in de Osbroek. Deze uitgaven worden geraamd op ongeveer 19 miljoen. De minister is ook bereid financieel tus sen te komen in de hangende dossiers tot afwerking van het Kultureel Centrum. Poma schijnt ook bereid nieuwe dossiers aangaande dit gebouwenkomplex te be spreken. Reeds op 30.6.1982 keurde Minister Poma het ontwerpdossier goed voor de aanleg van een speelplein in de wijk Har ding te Herdersem. De voorziene toelage op een raming van 5,5 miljoen, bedraagt 3.135.000 fr. Aangezien beloften van toelage normaal geldig zijn voor 1 jaar en de stad Aalst financieel deze uitgave niet in haar begroting 1983 heeft kunnen op nemen werd aan de Minister gevraagd en door hem toegezegd deze belofte van subsidie met één jaar te verlengen. Tot slot wordt vermeld dat een paar jaar Zoals bekend zal het stadspersoneel in 1983 geen eindejaarspremie ontvangen. Twee vakbonden verklaarden zich hiermee akkoord, de CCOD en de ACLVB, terwijl het ABVV zich verzette tegen deze beslissing. VU-fraktieleider Jan Caudron deed bij de bespreking van de begroting het voorstel dat de leden van het kollege van Burgemeester en Schepenen 2% van hun bruto- wedde zouden afstaan aan de stadskas. Burgemeester Uyttersprot verklaarde zich akkoord met dit voorstel en deelde mee dat deze beslissing reeds getroffen was. Om de stadstussenkomst voor het OCMW te verminderen van 92 naar 58 miljoen, zal binnenkort de dagprijs voor de rusthuizen opgetrokken worden tot de werkelijke kostprijs en zal de alimentatieplicht opnieuw ingevoerd worden. Met de verhoging van de personenbelasting tot9%en de onroerende voorheffing tot 2500 blijkt Aalst tot de duurste gemeenten van het Vlaamse land te behoren. Uit de toespraak van SP-fraktieleider Edgard Hooghuys blijkt dat er op de 308 Vlaamse gemeenten er bij 35 de opcentiemen lager zijn dan 1000, bij 77 gemeenten bedraagt de aanslagvoet tussen 1000 en 1500. bij 67 gemeenten tussen 1500 en 2000 en bij 38 gemeenten is de aanslagvoet hoger dan 2000. Aalst komt met2500 opcentiemen op de vijfde plaats Ondanks de slechte financiële toestand van de stad worden in de begroting nog altijd 100 fr. subsidie voorzien voor elke jeugdvereniging van Groot- Aalst en 229.400 fr. voor de vzw Aalsterse Jeugdorganisaties. De subsidies voor de sportverenigingen bedragen samen 292.400 fr.. terwijl het feestkomitee 187.600 fr. krijgt, samen goed voor 480.000 fr. uitgaven. Hier komen de meest mogelijke en onmogelijke namen in voor van wielertoeristenklubs. over schaakklubs tot biljartklubs en kaats- verenigingen. Alle verhoudingen in acht genomen zijn de bedragen belachelijk klein. Enkele voorbeelden om dit duidelijk te maken: Eendracht Aalst krijgt 7.420 fr. SK Aalst 4.690 fr. De wielerklubs krijgen gemiddeld 1.050 fr. en de twee biljartklubs van Aalst elk 1.330 fr. Genoeg om één rondje te betalen!!! geleden door de diensten voor Monu menten en Landschapszorg een inventa ris aanvaard werd met de vermelding van de gebouwen in het stadscentrum die voor klassering vatbaar zijn. In deze lijst is o.a. het gebouwenkomplex van het stadhuis opgenomen. Wegens de dringende aard tot het uit voeren van aanzienlijke restauratiewer ken werd aan Poma gevraagd uitzonder lijk en bij voorrang de klassering van het stadhuis voor te dragen. Ook aan deze vraag beloofde de Minister tegemoet te komen wat zou tot gevolg hebben dat de restauratiewerken in de toekomst kunnen betoelaagd worden met 60 van staatswege en 20 van de provin cie. (MP.) De braderij van de Moorselbaan lokte heel wat volk. Er was niet alleen goed weer, maar allerlei aktiviteiten waren geafficheerd Jogging, springkasteel, catch, noem maar op De zelfstandigen hadden ervoor gezorgd dat alles netjes verliep. (OJ) De Spaanse Maria Lopez won van haar Franse kollega Barberella De Rijksscholen van Groot-Aalst organiseerden i.s.m. Rijksscholen Lede vorig weekend een autozoektocht. Het zonnig weertje was van de partij en men kon rekenen op heel wat deelnemers. Het werd met een rijden tegen het uurwerk maar een leerrijke zoektocht (OJ)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5