m m PEUGEOT OPTIEK DEVIJLDER Autobedrijf Etienne Van den Bossche C0MAR SPORT groot - kleinhandel SERGANT SPORT Transfernieuwsjes Bezuinigingen doen zich geweldig gevoelen in basketwereld Pre-miniemen op stadhuis Specialiteit MERCEDES EN OLD TIMERS Aluminiumbedrijf Marcoen zn Rudy Haleydt keert terug naar de oude stal Sportkalender autobanden BEN0IT DE SMEDT Nieuwe Gazet van Aalst 1 juli 1983 11 Basketbal BRILLEN ZONNEBRILLEN Pontstraat 14 AALST Tel. 21 24 09 Steenweg op Dendermonde 36 Hofstade-Aalst 053-77 01 69 BOUW ZELF UW VERANDA mn/tm Specialisatie de beste Europese Fiets Fietsen peugeot Bromfietsen Moorselbaan 107-113 9300 AALST; Tel. 053/21 18 65 Heb je zin om met de Nieuwe Gazet van Aalst mee te werken Telefoneer na 16 u. 053/77 62 94. Na een seizoen, waarin basketbal duidelijk aan belangstelling ingeboet heeft, waren de verwachtingen dan ook zeer laag in verband met trans- ferts van grote namen. De top-vijf van België schuimde zowat alles af wat te krijgen was, zodat de spelers van het inaktieve Racing Antwerp voor vele miljoenen een bekomst kregen. Ook de heren van de nationale kommisies vonden het al welletjes met het omspringen van geld, en beslisten opnieuw voor één amerikaan. Deze trend werd enigszins gevolgd door verschillende andere klubs, waaronder ook Okapi Aalst, ledereen werd op de transfertlijst geplaatst. De ene al iets ho ger gekwoteerd dan de andere. Uiteinde lijk blijft alles zoals het was. Van afne mers was weinig of geen spraak. De enige twee kanshebbers waren Mare Elias, die in vergevorderde handelingen was met Castors Brakel, de ploeg van Celle Van de Keere, en met landskam pioen Sunair Oostende. De eerste viel weg omdat er geen overeenkomst tot stand kwam met Okapi Aalst. De tweede vergde te veel tijd voor vier oefenstonden in de week en één of twee wedstrijden per week. Het beroep van Mare Elias, als krantenventer aan de Sint Annabrug, zou hem uiteindelijk voor Okapi doen beslis sen De tweede Okapiër. waar vraag naar was, is Luc Famaey. Dit apart geval is zowat op een zijspoor afgehandeld, zodat weinigen iets afwisten van onder handelingen. Kortrijk, de kandidaat, zal het dan ook bij navraag laten tenzij er de laatste dagen nog wat uit de bus komt Het GEVAL SCHORREEL dateerde reeds van vorig seizoen, en Danny heeft dan ook zijn ontslag bij de bondsinstan- ties ingediend. Broer Edwin Schorreel. die vorig seizoen in het liefhebbersver- bond grote zwier maakte, werd opge merkt door de brabantse eerste provin- cialer Asse, en werd voor één seizoen getransfereerd. Beloftespeler, Yvan De pré-miniemen van E. Aalst werden verdiend gehuldigd voor hun vijf opeenvol gende overwinningen in de «Beker Het Volk». (JC) Thijs, werd voor één jaar overgemaakt aan BBC. The Tower, dat hiermee, zijn pivotprobleem zal pogen op te lossen. Nieuwe gezichten En dan de nieuwe gezichten, de grote vraag was wie zal het duo Troch-Van Driessche als trainers opvolgen De keus hierover is reeds een paar weken bekend, doch alvorens Dirk Bracke, die vorig seizoen Cabrita Zele van vierde naar derde nationale bracht, tekende, wilden de Okapileiders niets vrijgeven. Dirk Bracke, is een bekend trainer, die zich inlaat met provinciale en nationale jeugdploegen. Bij Okapi wordt stil ge hoopt dat hij de gouden vogel zal worden, die de toch hoog gekwoteerde Okapi- jeugd zal inleiden en opleiden als vol waardige eerste ploegspelers, die bin nen de eerste paar jaren Okapi terug zal brengen vanwaar het vorig seizoen kwam Ook in de leiding komt er een nieuw gezicht opdagen. Reeds verschil lende keren werd de Okapileiding met de vinger gewezen wanneer er wat mis ging. Dan hoorde men van de ene kant een mening, en van de andere kant een totaal andere mening. Van samen aan tafel zitten, was nooit sprake, en meer maals werd dan ook het idee naar voor gebracht van een «manager». Verschil lende bestuursleden drongen aan op de aanwerving van zo een persoon. De keu ze viel uiteindelijk op Mare Cornelis. Een zeer goede keuze, als men het ons vraagt. Marc is immers een vooraan staand trainer-coach geworden, nadat hij zijn sporen verdiende bij Okapi als spe ler. Hij staat nog dagelijks met zijn twee voeten in de sport, en weet dus waar de klubproblematiek moet bijgeschaafd worden. Als tussenpersoon tussen spe lers, trainers en bestuur zal hij meer dan waarschijnlijk de gepaste man zijn. Wij hopen dat hij ons vertrouwen beves tigt En dan tenslotte het nieuwe gezicht op spelersvlak. Naast het bestaande poten tieel met Mare Minnebo, Herman Van den Broeck. Mare Elias, Patrick Van den Bossche, Luc Famaey, Ludwig Lievens. Phlips en de beloftespelers Dirk De Ne ve. Dirk Schellinck. Cornand, Patrick Van Impe. Luc Van den Driessche e.a. zal een ander talentvol en jeugdig element de Okapikern komen versterken. De keus viel op Schmid een dubbele meter van Beveren, die zowel op provinciaal als op nationaal vlak de selektieheren reeds van zijn kunnen overtuigde. Aan voorspellingen wagen wij ons voor alsnog niet, want met Okapi weet men nooit. Trainer-coach Bracke wil echter de jeugd integreren en zulks horen wij maar al te graag. Want zulks betekent dat Okapi tracht van op langere termijn op nieuw de grote ploeg te worden van weleer. (AVH) Ongeëvenaarde keus. U die een bril draagt, denk aan gekleurde zonglazen in uw dioptrie of snelreagerende colormatic glazen die aanpas sen aan de lichtsterkte. Kouterbaan 68 HERDERSEM Tel. 053/21 64 05 Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag: 8-12 u. en 13-15U.30 De specialist die zelf monteert. i Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 9300 AALST 053/77.33.77 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst 053/21 25 56 Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. Te verkrijgen bij VoetbalEendracht Aalst De binnenlandse transfermarkt werd dinsdagmiddag afgesloten. Zoals de meeste Belgische klubs bewoog Eendracht Aalst zich eerder voorzichtig op de transfermarkt. In laatste instanties werd nog wel de Gijzegemnaar Rudy Haleydt aangeworven. Rudy werd destijds toen Eendracht in derde nog speelde van de hand gedaan naar S.V. Waregem. Bij Waregem kende hij enkele fantastische seizoen toen hij samen met Koudijzer en Delesie de Westviaamse voorhoede vormde. De laatste twee seizoenen kwam hij voor C. Brugge uit waar hij niet zo veel aan de bak kwam. Haleydt werd in februari 32 jaar en speelt nu iets meer teruggetrokken achter de spitsen. De optie van Mare Steyaert werd niet gelicht en Desanghere kreeg een vrije transfer naar Denderhoutem. Om dit centrale duo te vervangen werden Teuben (Cl. Brugge), De Rijcke CLiedekerke), Schets (Grimbergen), Peeters (Anderlecht) en Suares (Crossing) aangeworven. Teuben kan als voorstopper, laatste man of verdedigende middenvelder worden uitgespeeld. De Rijcke en Schets zijn beiden stoppers. Peetrs kan als back of als middenvelder uitkomen en Suares is een back. De Roy (Anderlecht) is een aan valler. Men is eveneens in onderhandeling met een Engelse spits die tussen 16 juli en 22 juli mee komt trainen en spelen in de Beker van Vlaanderen. Glazer keert terug naar Hongarije en het kontrakt van Groenendijck zal niet hernieuwd wor den. Met de Zaïrezen Kingambo en Yangara wordt er nog onderhandeld over een nieuw kontrakt terwijl De Bolle en Stailaert met het Eendrachtbestuur nog moeten onderhandelen over een hernieuwing van hun kontrakt. (JVL) Bij T.K. Meldert Trainer Jean De Meyer, die ook vol gend seizoen aan het roer blijft, kreeg 4 nieuwe spelers bij Marc Spinnoy (S.K. Sint-Pauwels Opwijk) Roger de Leener (S.K. Sint-Pau wels Opwijk) Patrick Hanselaer (S.K. Herder- sem). William T'Sas (V.C. Asse-ter-Heide). Verder keerden o.a. Alain Spaens (Eendracht Meldert) en Po! Arijs (S.K. Terjoden) terug naar de oude stal. Is T.K. hiermee voldoende gewapend om de promotie naar derde terug af te dwingen Volgende beloftevolle jeugdspelers werden door T.K. Meldert afgestaan Johan Van Stichel (eerstejaars scholier) voor 4 jaar naar S.C. Loke ren. Arie De Smet (kadet) naar H.O. Merfchtem. Bruno Cooman (scholier) naar Een dracht Aalst. Bij Eendracht Aalst De wit-zwarten lieten dit jaar verschil lende jongeren (vooral reservespe lers) naar een andere klub vertrekken. Zo onder andere Michel Van Gerven voor 1 jaar naar Edixvelde. Francky Triest voor 2 jaar naar Eendracht Nieuwerkerken. Bart De Bruyn naar Winnik. Geert Cammu voor 1 jaar naar Sint- Lievens-Houtem. Karei De Greve voor 1 jaar naar Doggen Erembodegem. Alain Merckx naar S.K. Aalst. Rudy De Wolf naar Wilskracht Moorsel. De Smedt naar Bambrugge. ROBBY Atletiek 3.7, de grote prijs Jossé Ringoir in het Osbroekstadion. Aanvang te 14u.30. Kaatsen 3.7, Baardegem - Durmen, 15 u Herdersem - Baasrode, 15 u. Motorcross 3.7, BLB motorcross te Hofstade.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11