UNIVERSITAIR AFGESTUDEERDE ffUIcKï lüööïf Standplaatsen op jaarbeurs, hoofdbrok stedelijke perskonferentie inRitHiinc Starten BELANGRIJKE FIRMA GEVESTIGDTE EREMBODEGEM zoekt MOET ER 61 ZAAT OP? CUVELIER Barbecue Nieuwe Gazet van Aalst 1 juli 1983 3 of equivalente opleiding bij voorkeur vrouwelijke kandidate (licentiate handelswetenschappen) leeftijdmaximum 30 jaar (zelfs beginnelingen) Funktie gehele verantwoordelijkheid van de op komputer gezette boekhouding-opdrachten in het administratief beheer. Talenkennis Uitstekend Nederlands Zeer goede kennis Engels-Duits Basiskennis Frans Aantrekkelijke bezoldiging. Gelieve schriftelijke kandidatuurstellingen en C.V. te sturen ónder ref. CD YW A.B.83 naar «EDIA SELECTION, Sint-Michielslaan 97,1040 BRUSSEL. Alle inlichtingen zullen met de meeste diskretie behandeld worden. Jeanneken Geraardsbergseslraal 74 VRIJ IN UI 1 MOLENSTRAAT 70 AALST 21 76 08 Op de maandelijkse perskonferentie van het schepenkollege van dinsdag jongstleden, was er opnieuw een massa nieuws op te raoen. Hoofdbrok van de avond was ongetwijfeio de intormaue rond He herrie tussen net komnee van exposanten van de Jaarbeurs enerzijds en het stadsbestuur anderzijds. Het feit dat feestkomiteevoorzitter Albert Cornand en feestkomiteesekretaris en stads- personeelslid Jacques Spitaels op de perskonferentie aanwezig waren, wees er trouwens op dat men op het stadhuis aan het recente incident zwaar tilt. Zoals te verwachten verdedigde het Sport stadsbestuur, bij monde van schepen Robert De Pauw, haar standpunt met vuur. Hierbij werd gesteld dat de her schikking van de standen in de Jaar beurs, waar de exposanten zwaar aan tillen, noodzakelijk was ingevolge groepering van de verbruikersstanden (nabij de ingang van de feesthalle). Naar schepen De Pauw en met hem feestleider Albert Cornand verklaar den waren de exposanten hiervan vooraf op de hoogte gesteld, en was er maksimale inspraak geweest. In spraak was trouwens het woord dat bij herhaling uitgesproken werd, ook toen gewezen werd op het feit dat de leden van het feestkomitee zich met deze herschikking unaniem akkoord verklaarden. Naar schepen De Pauw verklaarde was alles te reduceren tot persoonlijke vetes en heibel van een klein aantal individuele misnoegde exposanten. Ook {net het jaarbeursreglement zelf, dat deze exposanten enkele maanden vooraf moeten tekenen hebben, werd te pas en te onpas geschermd. Het feit dat de middenstanders op de bevoegde stadhuisdiensten slecht zouden onthaald geworden zijn werd o.a. door de heer Spitaels met klem tegengesproken. Bij de diskussie bleek achteraf wel dat de middenstanders in feite op voor hand niet verwittigd waren van hun nieuwe standplaats, en dat deze nieuwe standplaats nog steeds kan gewijzigd worden en reeds gewijzigd werd voor een aantal firma's. Ook de kritiek van het exposantenkomitee dat tussen de verbruikersstanden één plaats voorbehouden werd voor Simon D'Hondt (PVV-er en kandidaat onder voorzitter van het feestkomitee) bleek juist te zijn. Ons besluit was nogmaals dat men heel wat herrie kon vermeden hebben indien men de middenstanders vooraf duidelijk verwittigd had van de her schikking van de standen en indien men daarbij aan hen maksimale in spraak verleend had. Nu werd alles maar binnenskamers uitgedokterd door drie personen, die de jaarbeurs touwtjes blijkbaar in handen hebben. De bovenvermelde manier van hande len stond in schril kontrast met de manier waarop een aantai anuwc schepenen en burgemeester Uytter- sprot himself beslissingen nemen. Voor het bepalen van de openingsda tum van het nieuwe zwembad, de exploitatie hiervan, het probleem van het leerlingenvervoer en de bestem ming van het oude zwembad werd aldus door schepen van sport, Bour- lon, een aparte werkgroep opgericht, die reeds heel wat studiewerk ver richtte. Deze studie zal dan achteraf besproken worden in de verkeerskom- missie en de sportraad, waarna pas het schepenkollege zelf een defini tieve beslissing zal nemen. De ope ning van het nieuwe zwembad mag alleszins niet verwacht worden vóór het einde van dit jaar. Ook voor andere voorstellen in ver band met sport en de jeugd wordt eerst heel wat studie- en inspraakwerk verricht. Hierbij kan gedacht worden aan de plannen tot verbetering van het Eendracht Aalst-stadion waarover in de jongste gemeenteraad geïnterpel leerd werd en aan de plannen tot ver nieuwing van het sport- en speelplein nabij de St. Annastraat te Hofstade, dat eveneens op 14 juni ter sprake kwam. Ook aan de verdeling van de subsidies aan de sportverenigingen zal in de'toekomst gewerkt worden na ruim overleg met de betrokken par tijen. Openbare werken Over bepaalde projekten, inzonder heid deze die onder de bevoegdheid vallen van schepen van openbare wer ken, Anny De Maght, is nu éénmaal weinig inspraak mogelijk. Aldus werd gemeld dat binnenkort gestart wordt met de restauratie van de Borse van Amsterdam en met de restauratie van de St. Jobkapel. Gezien het hier twee geklasseerde gebouwen betreft moet de stad steeds 10 van de herstel lingskosten voor haar rekening nemen. Ook aan vonnissen van rechtbanken valt weinig te veranderen. De schade die bij de bouw van het kultureel cen trum aan een aanpalend winkelpand aangebracht werd zal aldus aan de stad Aalst, 1,3 miljoen kosten, terwijl de onteigening voor uitbreiding van het kerkhof van Mocrsel de stadskas 13 miljoen armer zal maken. L.P. Boonmonument Over het onder het vorig stadsbestuur druk besproken monument ter ere van wijlen L.P. Boon bleef het schepenkol lege aan de oppervlakte. Het monu ment mag er komen, mits het aan de stad niets kost. Dit betekent konkreet dat de vzw, die het monument wil oprichten zelf moet instaan voor 2 mil joen uitgaven, terwijl de staat de ove rige 3 miljoen zal moeten betalen. Ge zien dergelijke uitgaven weinig haal baar blijken zal het monument er dus blijkbaar nooit komen. Toch werd de 5 miljoen opnieuw^op de begroting inge schreven. Voor de rest werd nog een aantal praktische informatie aan de pers doorgespeeld en werd bondig door de betrokken schepenen herhaald wat men op de jongste gemeenteraad na 12 uur 's nachts aan de interpellanten van de oppositie antwoordde. Daar waar deze informatie vorige maand schriftelijk werd bezorgd, via de notu len van de gemeenteraad zelf, kon dit blijkbaar nu niet langer, omdat deze notulen «nog officieel niet goedge keurd zijn». Over deze en andere zaken die op de perskonferentie ter sprake kwamen kan U volgende week meer lezen in dit weekblad. De schoolpoorten zijn al dicht... Vrijdag 1 juli 20 u. in Netwerk: kwis. 19u.30 in stadspark: volksdansgelegen- heid tot 22 u. (Volksdanscentrale voor Vlaanderen). 20 u. in Jebron +18-werking: wat naar 't volgend werkjaar toe Zaterdag 2 juli 18u.30 in Begijnhofkerk: viering vanuit Apokalyps «de nieuwe stad». 20 u.Grote Markt: kermiskoncert door KoninklHarm. «Al groeiend bloeiend». vanaf 19 uur in kafee «De Industrie vrienden», Ninovesteenweg 237, Erembodegem smullen en vieren met JL 't was toch al verschillege joren lein hein, dammen makanderen nog iensj gezing of toch gesproeken hooin 'k Weit het nog goed, da was lein, ja vanas anne maan begraoven es... en dad es eh ghiel poeisken En op dienen dag honken der zuveii rond as, echte vrinjen, valse vrinjen en nog ander die peisden van heer domei interessant te maoken, da 'k liever 'n betjen op nen afstand gebleiven ben. Meh 't gedacht'k zal heer tèn loter wel ne kier gon bezoeken... Mor ja, binsjt dennen toyd es 't er verom al zuveii gebeird... En oeik 'k weit hoe dat da gootin 't begin komt allemaan afgedraven. Zugezeid ver a te troeisten, mor sertoe ooit krejeizeghèd. En sommegste zelfs ver te zing of dat er niet te ratten 'n valt... En dorom Jeanneken, hem ek ik zu lank gewacht. Mor 't es toch langer geworren as da 'k vazin was. Mor onlangs, ja, tèn es 't er va gekommen. 'k Hem den tellefong gepakt en 'k hem a opgebeldj. En k kaan geloeiven dagge der va verschoet da'k nog op aa peisden. 'k Hem den otto ingespannen en 'k ben a kommen holen. Ge stond al geried on de deir en doroon allien ëal kost ek zing dagge wel 'n betjen kontent wordj dagge der ne kier ooitkost. Want den toyd van den oeverloeip van de krejeizeneizen es al lank verboy. Ze klappen nog wel onderien ne kier oever anne maan, mor Jeanneken zen ze vergeiten... Wajjer ni. En ghiel den aoved dagge ba ons gezeiten hetj, hemmen geklapt en gelek as ze zeggen, veil aa koeien ooit de grècht gholdj. En 't er wird al ne kier gelachen en 't er wird al ne kier eh klein trontjen weggefoefeld... Da goot azoeiEn wajjer vonten va makanderen dammen wel veraverd woren, mor in de grond toch nog 't zelde gebleiven. En da ni 't best' azoei Joot zeikes hein 'k Zag da 't a deigd dei dagge ne kier a hert kost ooitstérten en dad hejje gedoon oeik. Dat da verlies van anne maan ne vrie klop geweist heid, door zal der nimmani on twoyfelen. Mor 'k hem toch on aa gezing dagge nog attoyd de zelde Jeanneken wordj, da'k binsjt den oerlog liere kennen hem. En die toch noeit heer korozje ni lote zakken heit. Binsjt dagge doboy ten nog most zérgen ver ne sikkelechtege maan - zen maog speldjen hem pèrten - en most probeiren van zoyn morool oeik 'n betjen op te krikken. 't Gein dagge in die joren getoeindj hetj, dad hem ek naa, noor zoeiveil joren, verom gevonne in aa Eh karakter En 't weirk van anne maan, woor da ze naa nog attoyd zuveii meh te koeip loeipen, en meh recht en reiden, door zoate goy ver eh groeit diel tissen... Want 'n schoein blomme hei vantoyd oeik ne kier eh simpel, mor steirk stoksken vandoeng ver heer recht f haven In 't loot hemmen a tegoor verom nor aa hoois gebracht. En wajjer hemmen ma kanderen beloefd van naa zu lank nimmer te wachten ver nog ne kier ba ien te kommen. En 'k zal der ver zergen. Ien dingen beklaog ek meh as men ba aan binne kwampen - en ik zag dad alles dor nog attoyd was gelèk as 't ek meh van de leste kier nog rappeleirden, hem ek - stommerik da'k ben - zonder eirg lotèn ontgoon Jeanneken, woor es Lowie hé PETJEN Even aanlopen, geen weer, altiji vanzelfsprekend aan de zoutstraatpoort weer of d welkom ook op zon- en feestdagen 4 de RAL. MenuGarnaalkroketten in groentenkrans (120 fr.) Brochetten in groentenkrans (140 fr.). tombola met veel prijzen OrganisatieRevolutionaire Arbei dersliga, Sint-Annalaan 121b10, Aalst. Maandag 4 juli 7 u, aan Koningin Astrid, Keizerlijk Pleinvertrek V.V.a.k. kermisreis met geleid bezoek aan Thorn, het witte stadje; stadswandeling in Maastricht en grottenbezoek aan St.-Pietersberg. 500 fr. (Limburgse koffietafel inbegre pen en busreis, niet middag- en avondmaal). Inschrijving: Frans Slag mulder: 053/21 91 36. IJZERWAREN H. Hartlaan 54 AALST Tel. 21 11 19 83/66 HuwalIJkslIJstan Qa>ch«nk«n Zaterdag jongstleden organiseerde het wijkkomitee Ronsevaal te Erembode- IIr-ii,-.;: i./aar on Hnnr Hp rfpmnkratl- LalBI uay JUI lyoucuci i UI yai novvi uv .w .j gem haar eerste barbecue. Dankzij het zomerse weer en door de demokrati- sche prijzen die van de deelnemers gevraagd werden, groeide deze barbe cue uit tot een groots sukses. Meer dan 100 buurtbewoners en sympatisan- ten beleefden een prettige avond die tot in de vroege uurtjes uitliep. Ook de talrijke kinderen uit de wijk kwamen in de verkeersvrije Ronsevaalweg via allerlei spelletjes ruimschoots aan hun trekken. Het bestuur van het wijkkomitee, bestaande uit Erny De Winne, Luc Cardon en Luk Van Der Helst en de grote namen achter de schermen en achter het barbecuevuur, Willy De Neef en Emiel Van Cauwenberghe beloofden alles- zino het niet bii dit ene eetfestijn te laten. (M.P.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3