MS =4 ALLES AAN -50 Stadsschool Binnenstraat aan herstelling toe Eerste week-end van juli staan te Herdersem grootse «Jubel feesten» te beleven Reis Tenerife molenstraat 21 aalst 053/77 53 47 Nieuwe Gazet van Aalst 1 juli 1983 5 Molenstraat 1, Aalst .„H IfietuMtnaAt 23 AajUf 4^ anne marie beretta closed basic mix and match new dakota callagan chiwitt armani byblos seeler myrtil d'eloye Christine vogdt ugo correani valentino la matta malgari allegri kander ruffo heeft het genoegen U uit te nodigen tot onze uitvertcoop, om U de gelegenheid te geven er de beste koopjes te doen aan de soldenprijzen vóór de soldenperiode. voor over hebben om van aan de Leo- poldlaan op eigen kosten de stoomlei- ding door te trekken» merkte de spreker terlooDS oo. Binneninrichting Ook wat de binneninrichting betrof had Denayer tal van opmerkingen. Zo is er vólgens het Nationaal Werk voor Kinder welzijn dringend een kinderbad nodig. Op 3.3.1982 werd aan de stad Aalst de vraag gesteld om dringend kasten aan te brengen rond de radiatoren in de gang van de kleinste kinderen. Dit gebeurde echter nog steeds niet. In de keuken is volgens Denayer de dampafzuiging onvoldoende zodat het personeel in deze kleine ruimte moet werken in een broeiige hitte. Het kon- denswater druipt daarenboven van de vette zoldering terug in het eten. Volgens de Volkuniër zouden de keuken en de Vóór de gemeenteraad van 14 juni jl. had raadslid Danny Denayer (VU) blijkbaar zijn ronde gedaan langs een aantal stadsgebouwe Zo inter pelleerde hij niet alleen over het dienstcentrum van Erembodegem maar ook over de toestand van de stadsschool aan de Binnenstraat. Volgens Denayer dient het dak van deze school nagezien te worden daar enkele pannen weggeschoven zijn. De dakgo ten lekken trouwens op verscheidene plaatsen, terwijl ook enkele aflopen ver stopt zijn. Wat de verwarming betreft wees het raadslid op de hoofdverwarming, die ver zorgd wordt door twee grote stookolie ketels. Eén van beide is reeds lang de- fekt, terwijl de aanvoerleiding van de an dere verstopt raakt. Iets voor Nieuwjaar 1983 werd deze leiding voorlopig vervan gen door een totaal onwettige plastic- aanvoerslang. Aan de brander zelf lekt de stookolie bestendig. Deze stookolie wordt eerst opgevangen in een bekken, overgegoten in een emmer en vervol gens overgebracht in een groot plastic- vat, wat gevaar oplevert voor brand. «Wanneer tijdens de winterperiode deze laatste brander zou uitvallen, zullen de radiatoren bevriezen» aldus Denayer. Een derde brander, die moet zorgen voor warm water in de stortbaden is eveneens stuk door gebrek aan onderhoud. Ook de ketel van een brander die in de kelder onder de keuken staat heeft dringend on derhoud nodig. Ook de ontkalkingsma chine is stuk en een onderhoudsattest ontbreekt totaal, omdat zulks nog nooit gebeurde. Mét al deze details bewees Denayer een chauffagekenner te zijn. Hij heeft trou wens gedurende enkele jaren een avond kursus in deze materie gevolgd. Het op positieraadslid wees er vervolgens op dat bij het branden dikwijls witte walmen met onverbrande gassen en zwavel op het speelplein en de Binnenstraat neer slagen. In de school is ook een kinderdagverblijf. Omdat het verwarmingswater ver afge koeld is als deze lokalen bereikt worden, moet de hele verwarming op volle toeren draaien, en ook tijdens de verlofdagen brandt de verwarming verder. «Daaren boven is er gewoon geen verwarming in de Zomerklas en de toiletten van de aller kleinsten» zo ging de interpellant verder. Volgens de firma die de ganse intallatie aanlegde kan aan het meeste echter reeds verholpen worden voor 50.000 fr. «Deze som staat in schril kontrast met de miljoenen die het huidige CBS er zou refter ook eens grondig ontsmet dienen te worden. Door een verstopping van de riolen is immers onheil geschied. «Waarschijnlijk hierdoor is geeizucni op deze school endemisch aanwezig» zo ging hij verder. Tot slot wees het raadslid nog op de grote koffiezetmachine in de refter die reeds jaren stuk is en op allerlei afgedankt en stuk materiaal dat in de kel ders staat en dat eveneens naar het schroot mag. Danny Denayer meende dan ook dat het prachtig schoolgebouwenkomplex aan de Binnenstraat door verwaarlozing op vitale punten afgetakeld is, en dat er dringend dient aan gewerkt te worden In haar kort antwoord gaf schepen van openbare werken De Maght toe dat er werk voor de boeg is aan de school. Zij beloofde de noodzakelijke werken uit te voeren voorzover de financiën het toe laten. Nadat zij nog gemeld had dat ook de nieuwe schepen van onderwijs Mevr. Borms op de toestand gewezen had, be loofde zij dat zii «haar best zou doen» M.P. Vrijdag 1 juli, zaterdag 2 juli, zondag 3 juli en maandag 4 juli, beloven te Herdersem dag aan dag, feestdagen van groot kaliber te worden De traditionele muziekfeesten van de harmonie «Concordia et Docilitas» te Herdersem krijgen dit jaar een zeer speciale aandacht. De muziek vereniging bestaat immers 200 jaar De huidige schepen is de vroegere voorzitter niet, dus, exposanten, als u hem tijdens de jaarbeurs niet ziet weet dan dat de schepen toch aan u denkt, terwijl hij zichzelf een ver buitenlands reisje schenkt. Want ja, de schepen gaat dan met vakantie, zo heeft hij immers de garantie, dat niemand het hem dan lastig maakt, hij heeft immers nu al over uw belangen gewaakt De standen heeft hij netjes dooreen gesmeten. En zeg nu niet dat daarbij met twee maten werd gemeten Ga nu ook niet over inspraak zeuren, dat kan alleen maar in een kiesperiode gebeuren. Ja, het zit u, exposanten, echt niet mee: nu li werlost bent van een voorzitter uit de SP die echter toch maar zijn vakantie spaarae vour die dagen kan je toch moeilijk hetzelfde van een Land-van-Riem-man vragen. Zoals u weet bekommeren die zich enkel om mensen aan de top, en ze hebben dus heel wat anders aan hun kop, dan zich ook voor u te interesseren, u zal het misschien tóch eens bij een andere partij moeten proberen Om dit unieke jaar in het Herdersemse verenigingsleven te doorspekken met al lerhande «Jubelactiviteiten» werd een «Huldecomite» opgericht. Dit «Huldeco- mite 200» heeft samen met de muziek vereniging de bedoeling om de muziek feesten 1983 tot een hoogtepunt in dit jubeljaar te laten uitgroeien. Hiertoe werd dit jaar de benaming «Muziekfeesten» vervangen door de meer toepasselijke naam «Jubelfeesten» en werd niets on verlet gelaten om een zo ruim en aan trekkelijk mogelijk programma te maken Plaats van het gebeuren is een reuzegro- te tent, opgesteld op het Hardingplein te Herdersem. Alle mensen van Herdersem en alle mu ziekliefhebbers uit de streek, worden door voorzitter Antoine Muylaert van het huidecomité en door voorzitter Gustaaf Lambrecht van de muziekvereniging gre tig uitgenodigd met de jarige vereniging te komen feesten. - Op vrijdag 1 juli gaat er vanaf 18 uur aan het Hardingplein een feestelijke avond- markt door. 's Avonds om 20 uur is er de prijsuitrei king van de speciale autozoektocht, in gericht ter gelegenheid van het 200 jarig bestaan van «Concordia et Docilitas», het orkest «Gebroeders Mathijs» speelt vanaf 20 uur ten dans. - Op zaterdag 2 juli begint er te 17 uur een muziekfestival met gewestelijke- en be vriende fanfares, harmonies, majorette- groepen en drumbands. 's Avonds vanaf 20 uur wordt de jeugd vergast op een bonte avond met radio «Expans» en rockgroep «Cancer». 83/141 w Snacks op elk uur van de dag - Op zondag 3 juli zijn er al vanaf 10.30 uur allerhande zeer interessante oude ambachten te beleven. Vanaf 11.30 u. zijn er familiemaaltijden te nuttigen in de tent. Om 15 uur is er doorheen Herdersem een optreden van een fietsend trompet- terscorps. Om 16 uur wordt er een prachtig muziek- concert ten beste gegeven door de mu ziekmaatschappij Ste Cecilia uit Appels (ere-afdeling) dit allemaal in opdracht van de culturele diensten van de gouver neur van Oost-Vlaanderen. Om 20 uur wordt als grote gastvedette Will Tura met zijn orkest verwacht - Op maandag 4 juli vertrekt er van op het Hardingplein een bemande luchtbalon, dit te 17 uur. Te 18 uur begint er een vinkenzetting en vanaf 20 uur zorgt radio «V.A.R.O.» voor de slotontspanning op deze feesten. De organisatoren hopen op goed zomer weer en een massale volkstoeloop. G.v.Aalst zal zeker van de partij zijn (J-L.) In lokaal «Sint-Martinus», Korte Zoutstraat, werd na de voorbije tombola door A.K.V. Kartasj drie hoofdprijzen verloot met als blikvanger de eenpersoonsreis voor acht dagen Tenerife (Ten-Bel). 75 genummerde loten kwamen vóór deze prijzen in aanmerking. Vooraleer naar de trekking over te gaan bood deze karna- valgroep aan alle honderd aanwezigen een kleine drink aan. Een diamontage over wat was, is en zal zijn over Kartasj. De eerste twee prijzen waren voor het kersverse lidJo De Vos. Deze laatste werd onmiddellijk terug in de schaal geworpen en gewonnen door Mevrouw Jeannine Philips (weekend Londen). De derde prijs, een uurwerk, nieuwe eigenaars de heer Joseph De Four. (OJ) 83/142 mmm.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5