vanaf 29 juni Ickerlyc - 20 QH 0/ fieraardsbergsestraat 44 OU /O crni n/ AALST 70 14 41 ÖU U/0 Ritmiek en expressie Stadsgebouwen Erembodegem worden opgeknapt Bouwfeesten «Meisjesschool Dorp» Hofstade WLA protesteert tegen 12 Uren van Aalst N.v. RING MOTORS - AALST Doe een proefrit en vergelijk de prijs... wedden dat u kiest voor Ford Fiesta Vakantieprijzen vanaf 149-900 Nieuwe Gazet van Aalst - 1 juli 1983 - 7 een Wilt U sportieve pijlsnelle, krijgshaftige XR-2 geen nood... we hebben FIESTA QUARTZ. ECHTE LUXE,OPTIES INBEGREPEN. Garage LINTHOUT Gustaaf Garage COBBAUT Maria Albrechtlaan 50, 9300 AALST 053/70 23 15 - 70 23 16 Schoolfeest Damkouter Op zondag 26 juni nad op de Damkouter in Gijzegem het einde jaarsfeest plaats van de aldaar gevestigde Gemeentelijke Lagere School. Het was meteen het laatste in de reeks. Het opvoeren van een musical door de leerlingen behoort bijna evenzeer tot de gebruiken, als het feest zelf, ongetwijfeld omdat de leerlingen dan de mogelijkheid hebben zich van hun beste kant te laten zien. üe kinuermusioai «Dokter rompeimoes» bracht kort samengevat het verhaal van een groenteboer die verklikt wordt omdat hij geen vergunning heeft. Hij belandt uit eindelijk bij de dokter en na heel wat avonturen wordt hij de held van het ver haal. vol gekke situaties, een gekke auto en gekke patiënten, üe ene acteur was al wat beter bij stem dan de andere, maar de teksten zelf waren allemaal even geestig en gevat. Juffrouw Marie-Rose, zanglerares die voor de piano-begelei ding zorgde, heeft samen met de opvoer- ders een knappe prestatie geleverd. Di- zij begrip voor de slechte financiële toe stand van de stad en voor het feit dat men op enkele maanden niet alle problemen kan oplossen. Haar kollega van kuituur Chris Borms (CVP) verduidelijkte van haar kant dat de stad hoopt in het kader van een Derde Arbeidscircuit een oplossing te vinden voor het archief, dat op één bepaalde plaats zou ondergebracht worden. Zij vond de huidige toestand, zoals aange klaagd door Denayer alleszins schanda- lig. Burgemeester Uyttersprot besloot zelf het debat door erop te wijzen dat op an dere plaatsen in Groot-Aalst verouderde gebouwen aanwezig zijn. Hij meende dat in deze legislatuur minstens het behoud ervan moet kunnen gerealiseerd worden. M.P. Op de gemeenteraad van medio juni hadden twee agendapunten betrek king op de stadsgebouwen, die in Erembodegem gelegen zijn. Vooreerst werd het dossier besproken van de levering en plaatsing van gasra- diatoren in het plaatselijk dienstencen trum. Dit dossier voorziet in het plaatsen van een nieuwe verwarming in de ge meenteschool, het dienstcentrum zelf en in het politiebureel van Erembodegem. Deze gebouwen wil men in de toekomst verwarmen door middel van individuele gasradiatoren per lokaal, ter vervanging van oude mazoutkachels enerzijds en een dure elektrische verwarming ander zijds. Meteen wordt gebruik gemaakt van het plaatselijk aardgasnet, wat onrecht streeks via Intergem Aalst eveneens ten goede komt. Wegens het verscnmenae georuiK van u« vermelde lokalen, leek de voorgestelde verwarmingswijze de meest aangewe zene. Bovendien is het rendement van gasverwarming hoger dan en goedko per in verbruik dan gewone centrale ver warming. Aan het stadspersoneel zal al leszins gevraagd worden om met de nieuwe verwarming zuinig om te sprin gen. Het gasleidingsnet wordt onder de speelplaats gelegd, en voor het maken en vullen van de sleuf wordt stadsper soneel ingezet, dit om de kosten te druk ken. De afbraak van de oude installatie gebeurt eveneens door het stadsperso neel. De overige werken blijkbaar door een privé-aannemer. De kostprijs van dit alles wordt geraamd op 999.116 fr. BTW inbegrepen. Archief "Gans deze problematiek Kwam in Tene nogmaals ter sprake bii een interpellatie van VU-raadslid Danny Denayer over de toestand van de Erembodegemse stads gebouwen Bij een bezoek ter plaatse had Denayer gemerkt dat het oud-ge- meentehuis in een bedroevende toe stand verkeert. Het dak lekt, de lokalen zijn vervuild, het toilet laat te wensen over, enz. Bij het aanzetten van de oud mazoutkachels ontstaan soms ontplof fingen waardoor reeds menig perso neelslid kledijschade opliep. Het ergste vond het raadslid nog dat het archief van Erembodegem, dat op zolder ligt onderhevig is aan vocht en hitte. Aan de Gaston de Schepperstraat bevin den zich anderzijds de refter van de ge meenteschool, het lokaal voor de stem- pelkontrole en de lokalen van de jeugd beweging. Ook hier diende volgens De nayer het dak hersteld. De refter en de keuken hebben ander zijds volgens hem een doordringende schimmelgeur en zijn daarenboven te klein voor het aantal kinderen. «Het eetgerei is hopeloos verouderd, het wasbekken ontoereikend en de kasten verouderd» zo ging Denayer verder Bovendien is volgens hem het geheel niet te verwarmen met een verouderde oliekachel en door de kieren van deuren en ramen. Naar zijn mening stammen de toiletten, rechtstreeks uit de middel eeuwen. «Werkelijk een toeristische uit stap waard» zo besloot hij zijn interpel latie. Schepen van Openbare Werken De Maght (PW) gaf de geschetste toestand toe door te stellen dat er reeds een in ventaris van de nodige werken opge maakt werd. Zij verwees meteen naar het vroeger op de avond besproken agenda punt in verband met een nieuwe verwar ming in het dienstcentrum. Tot slot vroeg recteur Paridaens liet na afloop niet na de pedagogische waarde van een dergelijke opvoering te benadrukken. Zo bijvoor beeld is het voor de leerlingen een erva ring om voor het eerst een publiek tege moet te treden. Vredon De expressiegroep Vredon, bekend- in binnen- en buitenland bracht een uur du rend spektakel van dans, choreografie, volksdans, jazz-bajlet en vlaqqenspel. De meer dan vijftig deelnemers vergast ten de toeschouwers op een optreden dat bijzonder gewaardeerd werd. Vrije educatieve ontspanning wil Vredon brengen, door middel van verbale en in strumentale expressie. De talrijke kleur rijke kostuums van de verschillende nummers vormden een bijkomend ele ment om de vertoning tot een aantrekke lijk geheel te maken. De leerlingen zelf stonden nog in voor een aantal ritmische oefeningen, veel vuldig gefotografeerd door hun ouders, om het nadien nog eens te kunnen bele ven. (A.D.B.) Om de verdere afwerking van het patronage mogelijk te maken organiseerde men een driedaagse tentoonstelling van schilderijen, akwarellen en keramiek waren te bewonderen, alsook een luchtkasteel waar de kleinsten prettige uurtjes aan beleefden. Het geheel werd opgeluisterd door volksdans en de Vendeliersgroep «De Karrekiet». (OJ) De politiekers zijn voor één keer de leefmilieuverenigingen voorgeweest. In het jongste Info-blad van de Werkgroep Leefmilieu Aalst wordt immers krachtig geprotesteerd tegen de autorally «De 12 uren van Aalst» die op 5 juni jl. plaatshad. Het is duidelijk dat dit artikel geschreven werd vóór Burgemeester Uyttersprot zijn persnota bekend maakte, waarin hijmede deelde dat hij in de toekomst geen toelating meer zou verlenen voor de organisatie van deze autorally. Zoals de burgemeester wijst ook WLA op het oorverdovend lawaai dat de rallyrij ders produceerden, evenals op de scha de, die aangebracht werd aan het weg dek. aan landerijen en afsluitingen enz. Ook het feit dat de rally ditmaal niet meer aan de Haring maar op de Hopmarkt startte en arriveerde wordt door WLA aangeklaagd. De centrumstraten van Aalst werden hierdoor op hun beurt in crosscentrum veranderd. Verwijzend naar de beleidsnota van het nieuwe stadsbestuur, waarin o.a. vermeld is dat elk storend element inzake leeimmeu zal worden opgespoord en be streden, en waarbij tevens staat dat zo nodig via de milieupolitie repressief zal worden opgetreden, vraagt WLA zich af waar de milieupolitie op 5 juni jl. geluids metingen verrichte en welke strijd er ge voerd werd tegen het rallyrijden in Groot- Aalst. Het artikel eindigt met de waarscnuwing dat indien de stad zelf geen strijd voert, WLA het dan maar zal doen. Met alle mogelijke middelen wou deze vereniging beletten dat er volgend jaar nog een nieuwe 12 uren van Aalst verreden zou worden. M.P. m Brusseibaan 48A, 9440 EREMBODEGEM 053/21 84 11 Geraardsbergsesteenweg 2, 9440 EREMBODEGEM 053/21 39 83. Laat 'm niet ontsnappen, die beruchte Fiesta Quartz. Want Quartz betaalt zijn opties niet Opties zoals: speciale sierstrips en profielbanden serie 7 0. En 'n ruitewisser-wasser op de derde deur. Binnenin werd 'n centrale console ingebouwd met uurwerk Daarboven zit het 4-spakig stuurwiel in Ghia design. Natuurlijk is er 'n radio en de Econo- lite. Al die opties zijn dus gratis. Heel eenvoudig is dat: voor 168.995* bezit je 'n echt juweeltje. En bij Ford blijft ook de Fiesta Quartz trouw aan z'n prijs want Prijs bij Aankoop Prijs bij Levering *+2 5% BTW op katalogusprijs.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7