Timothy-prijzen tot 15 augustus CONFECTIEFABRIEK STAELS LAMMENS recept van appelmoes-tache Onder de Qelforttoren Dendermondsesteenweg 1A AALST s 053/21 88 19 8 Nieuwe Gazet van Aalst 1 juli 1983 DAMESKLEEDJES DAMESBLOEZEN AAN ECHTE FABRIEKSPRIJZEN Statiestraat 42, MOORSEL Tel. 053/21 89 55 VAN PONDERDAG 30 JUNI TOT EN MET ZATERDAG 2 JULI van 9 tot 19 uur, doorlopend. TIMOTHY TIMOTHY Voor vrouwen is het een gruwel, voor mannen een statussymbool als ze een stevige snor kweken. Op oude foto's lijken haast al onze grootvaders er «een neus voor gehad te hebben» om zo'n sierlijk kleinood tot zeldzame afmetingen te laten groeien. In de jaren 1980 bezit aalst nochtans nog steeds een feno meen dat zich in deze specialiteit op wereldniveau kan meten met collega-snor- mensenPierre Monsaert... Voor Piet Snor gehouden... Je kijkt wel even op wanneer je niets vermoedend café «De Appel» binnen loopt en je achter de tapkast eerst een snor van een goeie halve meter span wijdte aantreft, en dan pas Pierre, de trotse eigenaar... Zou hij «echt» zijn, en zo ja, zit er geen ijzerdraad in om de punten omhoog te houden Krijgt hij geen last wanneer met Nieuwjaar de traditionele kusjes gewisseld wor den Allemaal vragen die opduiken, en die'al tot menig weddenschap heb ben geleid. Pierre bekijkt het allemaal nuchter, al verwondert hij zich nog dagelijks over de reakties van mensen die zijn bezienswaardigheid voor 't eerst in 't oog krijgen. Snorigineel We horen hem graag vertellen over de ontelbare avonden die zijn buitenge wone snorharen hem reeds oplever den. «Ach, jong, 't is ongelooflijk wat ik daar allemaal al mee tegengekomen ben In de USA wilden ze me een kon- trakt aanbieden om als attraktie in Dis neyland te dienen, ik mocht er meteen bijven Rare jongens, die Amerika nen. Maar ook dichterbij zijn de «sto ten» ongewoon. Zo begonnen de poli tiemensen in Straatsburg plots het verkeer voor me te regelen, omdat ze me, met mijn aktentasje, vooreen hele hoge Piet hielden, terwijl ik enkel Piet Monsaert ben. Maar ja, die «mousta che», hé En foto's dat er al van mij genomen zijn Overal waar ik kom hetzelfde liedje: «meneer, mogen we een foto van u nemen met onze kinde ren erbij Mijn verbazing is vaak groot over wat ze daar voor over heb ben mooie kadoos, rijkelijke trakta ties en van een Brussels fotograaf zelfs een projektor, omdat ik hem de toestemming gaf foto's van mij in zijn uitstalraam tentoon te stellen... De begroting 1983 van de stad Aalst roept nog steeds reakties op. Zo zijn de Volksunie jongeren van oordeel dat de voorziene uitgaven schromelijk onderschat werden, waar door een beleid onmogelijk wordt. Hierbij wordt verwezen naar de posten van onderhoud voor wagenpark en de gebouwen. Anderzijds meent de VUJO Aalst dat de verhoging van de inkomsten gebeurde zonder enige visie op de toekomst noch met inachtname van overwegingen van sociale aard. Als voorbeelden citeert men de tarieven van de pendelparking, die verhoogden en de prijsverhoging van de huisvuilophaling zonder rekening te houden met bejaarden, gehandikapten, enz. De jongerengroepering hoopt dan ook dat het CBS volgend jaar «het nodige geduld aan de dag zal leggen vooraleer tot andere verbogingen over te gaan». De interventieploeg van de Aalsterse brandweer is opnieuw kampioen geworden van de beide Vlaanderen, dit in een wedstrijd die op 11.6.1983 te Moeskroen plaatshad. Daar bleven de Aalsterse pompiers.die nationaal kampioen waren in 1982 voor ploegen van Kruishoutem, Roeselare, Gavere, Oudemaarde Eeklo Poperinge, enz. Nu is men volop bezig aan de voorbereiding van de nationale wedstrijd te Landen onder leiding van Lt. Karei Ruyssinck en sportmonitor Willy Alloo. Naast deze personen maken ook Firmin Van de Velde, Leo Huylebroeck, Jaco Van Door- selaer, Roland Wymeersch, Freddy De Schrijver, Paul De Pierre, René Ringoir Luc Quintelier en Pierre Van Nuffel als ploegleider. Jaloerse tantes 'Anderzijds zijn er ook wel minder har telijke reakties. De sympathiek behaarde Aalstenaar omschrijft het aldus«Soms word je ontvangen als een clown, soms als een koning, maar soms ook heel minachtend. Zo was er eens een vrouw die me plots recht in het gezicht kwam spugen. Waar schijnlijk had die niet zo'n goede herinneringen aan «snorrende» men sen... Ook zijn er natuurlijk de lolli- gaards die me maar al te graag eens belachelijk willen maken. Ja, er waren zelfs snodaards die een stuk van mijn snorretje wilden knippen, maar geluk kig zijn zulke individuen erg zeldzaam. Maar zo zie je dat het niet altijd even snor zit met m'n snor; er zijn wel dui delijk twee kanten aan de medaille...». Een hele snorganisatie... Pierre Monsaert begon zo'n achttal jaar geleden aan de extra verzorging van zijn inmiddels beroemdgeworden lichaamskenmerk. Zijn rekordlengte bedraagt 54 cm., van punt tot punt, maar regelmatig moet de knevel bijge knipt worden natuurlijk. En elke mor gen dient zijn pronkstuk gewassen en gekamd te worden. Daarna worden de punten nog opgedraaid, en tenslotte gebruikt men nog wat bussen hair- spray Com Margaret Thatcher jaloers op te laten worden) om de «harige voelsprieten» netjes evenwichtig omhoog te houden. Bij deze hele kon- struktie is de welwillende helpende hand van vrouwtje Elise broodnodig, want alleen zou Pierre, volgens zijn zeggen, het nooit voor elkaar krijgen... Nog voor geen miljoen Toen we hem vroegen of hij ooit dicht bij het wegscheren van zijn «beschei den snorretje» stond ik een of andere situatie, antwoordde de «Appelmous- tache» kategoriek neen. «Man, je mag me hier een miljoen kontant op tafel leggen voor mij, ik zal ze nog niet weg doen. Of 't zou al moeten zijn als ik geen boterham meer heb om op te eten Nee, dat nooit, met dat ding leef ik nu al zo lang, en zonder zou ik niet echt dé Pierre Monsaert meer zijn...». Naar het wereldrekord zou hij wel graag nog eens dingen, maar zijn werk zou hem dat niet toelaten. (Pierre staat in voor het onderhoud in de HRITO-school, hij werd trouwens onlangs nog gelauwerd voor zijn 25 jaren dienst Dat wereldrekord zou volgens het Guiness Book of Records overigens toebehoren aan de Indièr Masuriya Din, met een spanwijdte van 2,59 meter, wat al geen erg handige afmeting moet zijn in het dagelijks leven. Onze Aalsterse snorremans had daar wel een bedenking bij «Jamaar, daar zijn er mannen die ongelooflijke sommen uitbetaald krij gen als ze hun snor laten verzorgen...». Barometer... Ooit wilde «Moustache» (want zo noe men zijn vrienden hem) zelfs een ver zekering voor zijn snor afsluiten... tegen brand en diefstal. Hij had er zelfs een bedrag van 50.000 fr. voor over, maar de verzekeringsmaat schappij die hij aanzocht, was er niet zo erg voor te vinden zodat Pierre het nog steeds zonder verzekering moet redden, tegen eventuele flauwe ple zante stamgasten die hem «onge vraagd een vuurtje willen aanbieden»... We wisten wel al dat paardehaar als vochtigheidsmeter kan gebruikt worden, maar ook Pierre's snor blijkt een zekere barometerkapa- citeit in zich te dragen. Naar zijn klan ten zeggen hangt het sieraad naar beneden als het wat scheef zit met vrouwtjelief. Voer voor psychologen Dezelfde bezoekers getuigen echter dat dit gelukkig niet zoveel voorvalt... Aalsterse snorrenklub De pogingen om zoals in meerdere steden een snorrenklub te lanceren zijn slechts met mate suksesvol geworden. De leerlingen van Pierre gaven de moustachenkweek maar al te gauw op wegens «te lastig», «beu», Den baas van Den Appel, gekend om zijn sierlijke snor. (JC) en «nieuw lief». Momenteel leidt de waard van «de Appel» nog één pupil op, om met hem aan internationale wedstrijden en konfrontaties deel te nemen. Krisis in het café Als herbergier van «De Appel», een café dat reeds een honderd jaar ge schiedenis heeft geschreven (bezoe kers van de toenmalige afspanning zouden o.a. Jan De Lichte en Baeke- landt zijn geweest is Pierre natuur lijk ook goed geplaatst om een situa tieschets te geven van de invloed van de krisis in het cafébedrijf. «Het gaat zeer slecht, schrijf dat maar vlakaf... Er zijn nog jaren geweest dat ik om één uur, de sluitingstijd, de politie moest gaan halen om mijn café te komen sluiten. En nu moet je dat hier eens zien 't is negen uur en ik mag al aan mijn bedje beginnen denken geen volk meer... Vorig jaar met de examentijd zat dat hier nog geregeld vol met studenten en leraars, nu blij ven ze ook meer weg. Het geld, hé... En vlak voor de vakantie gaat men lie ver wat sparen om op reis te kunnen gaan en zo. De inleveringen beginnen zich voor ons sterk te laten voelen. De klanten gaan zelf ook besparen, en blijven dan maar «goedkoper» naar televisie zitten te kijken, thuis, 't Is echt triestig gewordenJe zou er ook nogal van verschieten heoveel klanten me stiekem, als ik even naar toilet ga bijvoorbeeld, komen vragen of ik hen wat kan lenen. Dat is toch wel een zeer slecht teken, hoor Voor ons wordt het inmiddels ook niet gemakkelijker, met de stijgende aan koopprijzen... En gaan we zelf omhoog met de verkoopprijs, dan ris keren we klanten te verliezen; we staan hier nog steeds op twintig frank voor een pintje... Ook de sommen die we voor het installeren van een ter rasje moeten betalen lijken me schro melijk overdreven. En zeggen dat die stoelen rond de tafeltjes buiten nog geen enkele frank hebben opge bracht, dit seizoen.. Nee, jong, het is «koud». Kijk, vroeger was er nog een sluitingsuur, maar nu sluiten de men sen zelf... Maar 't is wel overal zo, hé, zelfs aan de kust marsjeert hpt niet meer Roos in je snor Vermeldenswaardig is ook nog de anekdote die Pierre Monsaert uit zijn politieke karrière wist op te snorren... Hij kwam namelijk vorig jaar voor op de SP-lijst (op de 23ste plaats en hij haalde meteen 488 stemmen en dat leverde voor sommige kiezers nogal wat problemen op. Achteraf kwamen ze vertellen: «Zeg. ik heb overal op die lijsten gezocht, maar ik vond geen enkele meneer De Appel, hoor...». Pierre krijgt ook vaak syndi- kale opdrachten, want hij is afgevaar digde van de vakbond in het HRITO, en bovendien werd hij onlangs verko zen tot ondervoorzitter van de sektor Aalst. Je kan ook steeds bij hem terecht als je wat richtlijnen nodig hebt i.v.m. je pensioenregeling en der gelijke. Een klant die ons interview meebeluistert, springt onmiddellijk bij«Ja, da's waar. Pierre is zeer sociaalvoelend. Hij zet zich zeer graag in ten behoeve van mensen, da's gene zever, zenne Dat dit getuigenis objektief kan beoordeeld worden blijkt ook uit het verder verloop van het ge sprek de betreffende klant blijkt «van de blaa» te zijn... Hier blijkt nog men selijke politiek te vinden te zijn, ver van de scheldpartijen in de gemeente raadszitting... Tussen neus en lippen door... Toch wel een markant figuur, deze Pierre Monsaert, een boeiend vertel ler, van alle markten thuis en steeds met een arsenaal kwinkslagen klaar om het gesprek wat te kruiden, Om maar te illustreren dat niet enkel zijn monumentale snor, een levenswerk, de moeite waard is om hem te ontmoe ten.. Maar wanneer we met onze snorfiets huiswaarts keren, flitst een bedenking over de wijde beharing van Pierre ons toch nog door het hoofd «Gelukkig hebben wij dat niet onder onze neus hangen, want anders kon er nog een verkeersboete in gezeten hebben wegens «te ver uitstekende voorwerpen langsheen het voertuig», wie weet (LDC)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8