Zonnige atletieknamiddag grote prijs Josse Ringoir Chrono-meter Gemeentehuizen worden verfraaid John De Croock «Tevreden dat ik gereden heb maar toch ook gelukkig dat ik gestopt ben» Het werkloze vissertje Nieuwe Gazet van Aalst 8 juli 1983 15 Atletiek Heb je zin om met de Nieuwe Gazet van Aalst mee te werken Telefoneer na 16 u. 053/77 62 94. Guido Sche'fthout en Danny Roelandt namen te Koblenzdeellaanjde«B^er der Vriendschap», waar zij de Vlaamse kleuren verdedigden Danny liep de200 m. n 21 "91 Met deze prestatie werd hij tweede. Guido Schelfthout kwam zowel uit in het discuswerpen als in het kogelstoten. Zijn discus landde 43 78 m_ver wat hem de 7e plaats opleverde. Bij het kogelstoten was hij achtste met 14,17 m. In de totaalstand behaalde Vlaanderen de tweede plaats na Rheinland. Francois Buggenhout werd in Kortrijk in het nationaal kampioenschap halve marathon van de Posterijen in zijn reeks derde. Herman Parmentier werd te Eine bij Oudenaarde, eveneens in een halve marathon, ook derde. In Zottegem won Wilfried Chiau een 5.000 meter in 17'23"0. Met deze tijd bleef hij echter ruim boven zijn eigen rekord. Vorige zaterdag hadden te Lebbeke de provinciale kampioenschappen dames plaats Inge Van der Biest was tweede in het speerwerpen voor juniores met een worp van 24 70 m. Greet De Vuyst won de 400 meter voor juniores in 65 6 voor haar clubgenote Hilde De Saedeleer. Ann Van Holsbeeck liep over de 800 rm 2'26"4 wat haar een derde plaats opleverde. Haar zuster Els liep de1500 m. m 5'19"0 Ook zij wasderde. Bij deseniores liet veterane Godelieve Roggeman z ch nog maar eens opmerkenmet 2'19"8 werd zij derde in de 800 meter. (PVB) Reeds op de milieutentoonstelling te Affligem konden de bezoekers kennis maken met de plannen van de stad Aalst om een aantal gemeentehuizen te verfraaien. Deze plannen maken deel uit van een studie, waarbij alle nodige onderhouds werken aan de gemeentehuizen werden geïnventariseerd en voorstellen werden gedaan, om o.m. met beplantingen, soms een zithoek en gelijkvormige informatie de qemeentehuizen aantrekkelijker te maken. Het Kollege van Burgemeester en Schepenen heeft het dossier principieel reeds qoedgekeurd en stelde enkele prioriteiten vast met name het herstellen van daken en uitvoering van werken, die dringend nodig zijn voor het in stand houden van de qebouwen het opfrissen van het lokaal waar de inwoners worden bediend en het verfraaien van de gevels met bloembakken. Andere maatregelen zullen later worden uitgevoerd. De studie toonde aan dat sommige gemeentehuizen tot nu toe verwaarloosd werden wat o.a. reeds gebleken was uit de interpellatie van raadslid Danny Denayer op de gemeenteraad van medio juni jl. (M.P.) Het is reeds een hele tijd geleden dat John De Croock de krantenkoppen haalde. De Croock werd indertijd eerder verrassend Kampioen van België te Metter. De Wolf, Willems, De Wilde, Colijn en Planckaert waren toen de favorieten. Deze renners behoren nu tot de voornaamste maar niet zo getalenteerde Belgische profwielrenners, terwijl John reeds jaren een punt achter zijn korte carrière zette. Over dat fameuze kampioenschap en het hoe en het waarom van het beëindigen van ziin carrière hadden we met hem. Wat bewoog je ertoe te beginnen koer sen en hoe verliepen de eerste jaren Mijn broer Luc was reeds wielrenner. Daarmee ontstond er bij mij ook interes- Ruddervoorde, Brussegem,... John De Croock nationale driekleur Of wat dacht je dat het internationale R.V.A.-hymne was Het jaarver slag van deze instelling, dat ons onder het neuriën van dit volkslied plechtig werd overhandigd, onthult enkele wetenswaardigheden over het Aalsterse doen en «niet kunnen doen» (wegens werkloosheid)... R.V.A. zelf nog niet bankroet Het drama van een faillissement is stil aan ingeburgerd als dagelijkse kost of «een ding des levens». In 1982 gingen in ons land precies 4.230 bedrijven over de kop Vergeleken met 1981 zijn er dat 97 meer. En met 1980? Liefst 1.711 meerSlik Het gewest Aalst (een wij de regio Geraardsbergen, Zottegem, Ni- nove. Denderleeuw en Aalst zelf) nam er in '82 zo'n 38 van voor haar rekening. Daarin liggen zomaar eventjes 19 bedrij ven uit Groot-Aalst besloten. De betrok ken nijverheidstakken of aktiviteiten zijn zeer uiteenlopend, maar wel valt een paar keer de naam «confectie», samen met «tuinhuisjes». Verder zijn meubelen, bloemen, schrijnwerkerij, schoenen, spijshuis, café, metaal, radiodistributie, kousen voegwerken, sierglaswerk. bin nenhuisinrichting, bakkerij, autorijschool, goederenvervoer en textiel vertegen woordigd als noodlottige takken waar de bedrijfsleider zich dat jaar met een faillis sement gekonfronteerd wist... Meestal ging het om eenmanszaken of om kleine re PVBA's. Flash-back... Met de cijfers van mei '83 op zak. kunnen we ook even vergelijken hoeveel werklo zen er op één jaar bijgekomen zijn, voor Groot-Aalst... In totaal waren er in mei '82 welgeteld 255 minder dan dit jaar In Klein-Aalst groeide de werkloosheid op precies één jaar tijd aan met 123 een heden, terwijl Erembodegem er 70 dop pers bij kreeg. Dit zijn aangroeien van respektievelijk 5 en 12 Baardegem deed het met 17 stuks absoluut gezien niet slecht, ware het niet dat dezen een toename van liefst 23 betekenden De balans valt ook niet zo goed uit voor Gijzegem (+16, ofte 15 en Herder- sem 19, ofte 13 Beter deden het Klein-Aalst dus (toch qua relatieve aan groei). en ook in Hofstade verslond het krisismonster er in één jaar «slechts» 18 werkers bij het zij 7.5 De optimis tische geluiden komen echter ontegen sprekelijk uit de hoek van Moorsel 6, of 2,2 erbij), Meldert 1een verbe tering van 0,7 nu ja een status quo dus) en top of the bill Nieuwerkerken, waar ze het klaarspeelden om tegen alle tendenzen in 13 werklozen kwijt te spe len en de werkloosheid er relatief met 3 te verminderen Afbouwen alternatieve tewerkstelling Je hoor er zoveel over zeveren, dat ze de tewerkgestelde werklozen en de BTK- ers gaan afvloeien in het kader van be sparingsmaatregelen. Dit ten voordele van de lager-geschoolden, die via het Derde Arbeidscircuit aan het werk zou den kunnen Even kijken wat daar voor evolutie van waar was in 1982... De tewerkstelling van werklozen be draagt gemiddeld 1194 eenheden, zon der veel sprongen tijdens het jaar, en dit aantal komt wel in de buurt van het cijfer voor mei '83. Werkloos alarm dus, hier Anders ligt het wel met de BTK-projek- ten, die in januari '82 nog aan 1.084 mensen werk verschaften, maar sinds dien gestaag verminderden, naar nog net 600 in december In mei van dit jaar zijn er nog 452.En dat voor heel het gewest AalstHet is dus beter om daarop je boontjes niet te hoopvol teweek te leg gen... Het Derde Arbeidscircuit gaat echter wel aan het groeien In december konden hier slechts 103 personen van genieten Welnu in de tabellen van mei '83 vinden we er al 245 terug Het verschil levert ongeveer wel het aantal op dat sindsdien aan BTK-projekten is afgevoerd. Maar tegenover januari van vorig jaar lijkt het wel een verlies van een slordige 380 al ternatieve arbeidsplaatsen (L.D.C se voor de wielersport. Mijn eerste stap pen als wielrenner zette ik als elfjarige op de piste van Erembodegem. Bij de nieu welingen verliep de aanpassing vlot en ik haalde enkele overwinningen en tal van ereplaatsen. Het hoogtepunt uit je loopbaan was on getwijfeld het behalen van de Belgische Kampioenstitel bij de juniores te Mettet. hoe heb je toen al die favorieten kunnen kloppen Dat fameuze Kampioenschap van Bel gië, dat was me wat. Ik reed gedurende bijna het gehele koersverloop achteraan in het peloton, ik liet als het ware alles aan het toeval over. Op een viertal ron den van het einde ging ik mee vooraan rijden. Plots raakten we met een twintig tal renners weg waar al de beste renners bij waren. Ik bleef rustig bij dit groepje en liet het initiatief aan de favorieten. In de laatste ronde demarreerden Leemans en Van Balen. Ik had nog niet veel kracht verspeeld en reed in één ruk naar de twee koplopers toe. In de laatste kilome ter sloeg ik de beslissende kloof en be reikte afgescheiden de eindmeet.' Er werd toen verteld dat De Croock voor het Kampioenschap bij een pendelaar ten rade geweest was en die hem de overwinning voorspeld had Ik had een hekel aan vitamines en medi camenten. Daarom ging ik bij een krui den dokter. Dat was een Belg die in Duitsland woonde die beweerde over bij zondere gaven te beschikken. Hij voor spelde me inderdaad de overwinning. Ik moest tijdens de wedstrijd aan hem denken om te kunnen zegevieren wat ik dan ook deed. Als achttienjarige geloof de ik er eigenlijk wel wat in alhoewel ik toch twijfelde. Ik reed die dag bijzonder goed en er waren heel waarschijnlijk meerdere renners aan de start versche nen die de zege voorspeld waren door een of andere waarzegger. Het jaar dat je met de driekleur reed was eerder een mislukt seizoen, waaraan schreef je dit toe Van alle uithoeken van het land kreeg ik telefoontjes om te komen koersen. Met als logisch gevolg dat ik te veel koerste. De organisatoren gaven me toen een aantrekkelijke startpremie zodat ik als het ware gedwongen werd op hoog ni veau te presteren. Die druk en het te veel rijden waren toen de oorzaak van mijn minder presteren. De fut raakte er uit en het bleek ook dat ik met het nernen van kruiden te kort kwam tegenover renners die vitaminen of ander produkten namen. Ik dacht er toen reeds aan te stoppen Heb je er nooit spijt van gehad gestopt te zijn Ik ben tevreden dat ik gereden heb maar ben toch ook gelukkig dat ik gestopt ben. Als je ziet wat een doorsnee prof amper verdient. Een renner moet zich boven dien heel wat ontzeggen en heel wat kunnen afzien Die voortdurende onze kerheid waarin ze leven of ze het volgen de seizoen aan een merk zullen geraken moet toch ook knagen aan hun moreel. Nee, geef mij maar liever een vast werk. Samen met nog drie broers werk ik thuis in de groentenzaak en daarmee voel ik mij goed. De familie De Croock was en is nog steeds bijzonder aktiefin de wielrennerij. Wat of wie is daar de oorzaak van Mijn vader zit daar ongetwijfeld voor veel tussen. Hij heeft de wielermicrobe erg te pakken. Mijn oudste broer probeerde het zelfs bij de profs maar dit werd een te genvaller. Hij had een kleine maandwed- de en hij moest daarenboven nog han delsreiziger in centrale verwarmingsin stallaties zijn De firma waar hij voor reed eiste dat. Tegenwoordig zijn er nog ploe gen in kompetitie wat ik eigenlijk toch wat schandalig vind. Hij gaf er dan ook vlug de brui aan. Mijn jongere broers Mike en Kurt zijn aktief bij de nieuwelingen en amateurs. Ze doen er wel veel voor maar de weg is nog lang en of ze het ooit tot iets zullen brengen hangt van vele omstan digheden af. Het Kampioenschap van Belgie was je mooiste ervaring, wat was je slechtste herinnering Ongetwijfeld het Wereldkampioenschap dat ik datzelfde jaar verreed Ik kwam er ten val en was meteen uitgeschakeld. Toen moest ik ook aan mijn kruidendok ter denken. Het was een van de weinige keren dat ik gevallen ben in mijn loop baan Toeval of niet maar dezelfde week overleed die kruidendokter. Tot slot John boeit het wielrennen u nu nog Mijn twee broers volg ik natuurlijk en de renners waarmee ik destijds reed volg ik op T V. ook nog wel Maar een enthou siaste wielerfan ben ik toch niet. Laten we het zo stellen dat ik het wielrennen nog wel volg maar eerder op afstand. (JVL) Jarenlang was de Grote Prijs Josse Ringoir de belangrijkste organisatie van A.C. Eendracht Aalst voor wat de pisteaktiviteiten betreft. Vorig jaar werd deze traditie onderbroken, maar in 1983 werd opnieuw aansluiting gevonden met een goede gewoonte. Deze organisatie staat nog steeds borg voor een aange name sportnamiddag in het Osbroekstadion. Hoe het met de Aalsterse piste gesteld is, weet vrijwel iedereen zodat de meeste betere atleten opteren voor wedstrijden op snellere banen. Noch tans mochten wij getuige zijn van ver schillende mooie prestaties. Sabine Van Der Hoeven werd derde in de 200 voor miniemen in 29"2. Mar- tine De Pauw, vorig jaar bij de scholie ren nog nationaal kampioen over 200 meter, was dit jaar lange tijd inaktief wegens een aanslepende blessure. Zondag deed zij haar wederoptreden met een mooie overwinning. Zij won de 200 meter met een tijd van 26"8. Belangrijk was dat zij geen hinder meer had van haar blessure zodat mag verwacht worden dat zij zich bin nenkort opnieuw op nationaal niveau zal kunnen manifesteren.Greet De Vuyst was in dezelfde wedstrijd derde in 29"3. Jos Jacobs won overtuigend de 200 meter juniores-seniores in 23" 1In deze wedstrijd zagen wij een bitsig duel tussen de Aalsterse 400 horden specialist en Yvan De Block. In de rechte lijn kon De Block de sterke Jos Jacobs niet counteren. Yvan's tijd was 23"9. Hilde Kets liep de 100 meter voor kadetten in 13"8 waardoor zij tweede werd. Bart Van Boxstael werd bij de jongens kadetten even eens tweede. Zijn tijd was 12 3. Zowel Bart De Vuyst als Luc Van Schoor liepen 11 "8 over 100 meter. Hiermee waren ze bij de scholieren tweede. Stefaan Van Der Stichelen verbeterde zijn eigen klubrekord ver springen door 7m.07 ver te springen, precies 1 cm. verder dan zijn vorige rekord. Later sprong hij ook nog 2 m. hoog waardoor hij beide springnum- mers op zijn naam schreef. Guy Van Boxstael was in het verspringen tweede met 6m.55. Dirk Ledegen sprong met de polsstok 4,20 meter hoog. Dit is een voor hem iets mindere prestatie, doch hij ver klaarde te veel last te hebben van de warmte. Inge Tackaert werd tweede in de 800 meter voor pupillen. Sandra De Nijs en An Buyle deden later het zelfde, zij het respektievelijk bij de miniemen en de scholieren. In de 800 voor scholieren jongens zag het er lang naar uit dat Johan Van Den Bossche tweede zou eindigen, doch in de laatste meters werd hij nog voorbij gelopen door een atleet van AC Pajot- tenland. Zijn tijd van 2'10"0 opent zeker perspektieven voor betere pres taties. De prestatie van de dag kwam van de Aalsterse veldloopkampioen Bart Meganck. Hij liep in de 800 meter Mart ine De Pauw de beste jaarprestatie voor kadetten. Alhoewel Bart geen tegenstand had van zijn uitzonderlijk niveau, passerde hij op 400 meter in 60"0 om te finis hen in 2'03"6. Het is duidelijk dat Meganck nog zeker niet aan het einde van zijn kunnen is zodat we dit jaar van hem zeker nog andere hoogstand jes mogen verwachten. Johan Coppens won de 800 meter voor miniemen in 2'27"6. Gilbert Bové werd tweede in het kogel stoten met een worp van 13m.14. Her man Parmentier, de dag voordien nog derde in de halve marathon te Eine, haalde in de 3000 meter eveneens de derde plaats, dit in 8'56"4. De tweede reeks was een Aalsters onderonsje, met als logische winnaar Freddy De NBoeck. Na een lange inaktiviteitspe- riode wegens geelziekte is het voor deze atleet hard werken om opnieuw aansluiting te krijgen met de betere atleten. Zondag liep hij reeds 9' 14"7. Godelieve Roggeman deed haar zoveelste soloren over 1500 meter. Met 4'49"4 was ze andermaal de snelste. Samen met de NGvA is ook Eendracht Aalst aan rusten toe. De volgende wedstrijd in Aalst heeft plaats op 29 juli. Voor de atleten worden het drukke dagen, nu de nationale en regionale kampioenschappen voor de deur staan. (PVB)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15