Man zwaargewond door messteken woon inRUHTinc SERAV De kasteelbrug over troebel water... «Angels» kloppen rijkswachter naar A.Z. MOET EB 61 ZAAT OP? s Ook open tijdens verlofperiode Ghislaine Van De Voorde s 053/78 56 09 Leo de Bethunelaan 31 AALST Eten-:-plus Eten-i-plus Eten-i-plus Eten-I-plus Nieuwstraat 37, Aalst Eten-;-plus Nieuwstraat 37,Aalst Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-i-plus Nieuwe Gazet van Aalst - 8 juli 1983 3 oever 'n weik of twie DAMES KAPSALON Maquillage Manicure Quartz-zonnetunnel Specialiteit: mechen met zilverpapier bruching OP AFSPRAAK GALERIJ PlETER COECKE MOLENSTRAAT 70 AALST 21 76 08 co 0 Pd Onze zorg de ganse dag U wat lekkers aan te bieden. is er de ganse dag voor U 83/74 R) co In feite zou deze titel als vervolg op «Spookt het in Kasteel Terlinden misschien beter «Lekt het in Kasteel Ter Linden luiden. Maar dan zou het zo klaar als water geleken hebben dat het antwoord ook neen zou zijn, dus... Wat voorafging in de vele geruchten die over de eventuele verkoop van kasteel Terlinden de ronde doen. bleek één feit korrektberoepsschool RITO, Ledebaan zou er reeds uitgetekende plannen heb ben om er een koksschool van te maken. Ook het geld zou voorhanden zijn, maar de beslissing tot verdere onderhandelin gen met het stadsbestuur moest van mi nister Coens komen. Zuivere koffie Nu is er echter de bevestiging dat een tweede kandidaat-koper zich officieel kwam melden voor een kijkje «in de pot ten van het kasteel» (die dus nog geen kookpotten zijn) Het gaat om de «Water zuiveringsmaatschappij», die interesse vertoont om kasteel Terlinden als haar bureelcentrum in te richten. (Momenteel zitten zij nog in Gent). Doch het zijn nog maar de eerste kontakten beraadsla gen of het gebouw wel geschikt is, en welke kosten nodig zullen zijn voor de installatie. Deze maatschappij scheen wel liefst zoveel mogelijk authenticiteit van het historische gebouw t^tvillen be waren. Via welingelichte bron vernamen we echter ook dat een eerste blik door heen het kasteelplan hun indruk wekte van «ziet er wel groot uit vanbuiten, maar er valt te vrezen dat het voor ons wel te klein is». Wagenpark Wel werd duidelijk gesteld dat zij bij de verkoop zeker ook de bijgebouwen (waar dus nu de clubs «Jonger dan je denkt», «Apollo» en VVKS «Jins» aktief zijn) erbij willen hebben. -Dit zou betekenen dat honderden stadsgenoten hun vrije tijd ergens anders moeten gaan besteden... Nog erger dreigt ook de verkoop van het park zelf, dat a.h.w. misschien met het badwater zou kunnen weggegoten wor den De hotelschool stelde hierin geen expliciete belangstelling, maar de «Wa terzuiveringsmaatschappij» schijnt dat duidelijk wel te doen. Om onverklaarbare redenen trouwens, want ze zouden het wel nog opstellen voor het publiek... Wat voor zin heeft een koop danals je het zelf nog zal moeten gaan onderhouden Af wachten dus maar... Vissen op troebel water Leuk is anders wel het toeval dat hier juist de «Waterzuiveringsmaatschappij» zou komen Want vorige lente (en in feite reeds de winter daarvoor) zorgde de ver waarloosde vervuiling op de vijver van kasteel Terlinden immers voor heel wat heibel in de pers en in de raadszaal Een aanklacht van Jeugdhuis Terlinden aan het adres van schepen van Leefmi lieu De Maght bleef immers een half jaar lang onbeantwoord en dit euvel leverde in de gemeenteraad een ware rel op tus sen de «boezemvrienden» De Maght en Bogaert Misschien is dit dan de uitge dokterde oplossing voor het vervuilings probleem van de Terlindenvijver (die rond het kasteel ligt) Zou schepen De Maght haar burgervader Uyttersprot (die zelf in die «Waterzuiveringsmaatschap pij» een heel hoge Piet, excuseer Ray mond is) dit koopje in het oor gefluisterd hebben Ach neen, dat zal wel niet, maar 't zal de invloed van «Dallas» zijn dat we op zo'n anekdotes stuiten Water in de hotelwijn Intussen blijft het alleszins een raadsel wie nu uiteindelijk aan het langste eind zal trekken De officiële schatter is inmid dels ter plaatse geweest, en zijn cijfer- werk zal misschien weldra al uitwijzen dat de koop waarschijnlijk niet voor een dopper haalbaar zal zijn. Vanuit de hotel school blijft het stil. en misschien zijn de plannen voor Terlinden wat opzijgescho ven omdat men er elders reeds bouw werken te verwezenlijken heeft. En mis schien komt dan die «Waterzuiverings maatschappij» nog roet in het eten gooien of water in de wijn van de leer ling-koks.. Naast deze twee officiële kandidaatkopers worden ook geruchten gehoord als zou een privé-persoon (Van- dergucht van de ASLK soms en brou werij De Gheest belangstelling koeste ren Doch hiervan is dan toch nog niets officieels vernomen praatjes dus Verboden te wateren Afwachten blijft de boodschap dus Doch het is stilaan niet denkbeeldig dat het bordje «verboden te fietsen» in het park weldra zal vervangen worden door eentje met het opschrift «Verboden te wateren» Vanwege de Waterzuiveringsmaat schappij dus (LDC) Zondagmorgen rond 2u.30 riepen bewoners van de Bremtstraat te Nieuwerker- ken de rijkswacht. Herberg «Tonneken» in hogervernoemde straat was pas geopend en mannen met zware motoren en zwarte lederen jekkers maakten het nogal bont. Niet alleen het nachtelijk lawaai hinderde de buurtbewoners. De lederjassen vonden het nodig in brievenbussen te urineren en de huisgevels te beschadigen. Een ploeg rijkswachters van de bri gade Aalst werden ter plaatse ge stuurd. Tijdens de vaststellingen hadden een paar schermutselingen plaats maar werden vlug opgelost. Toen de wacht meesters Malfait en Dua de cafébaas hadden verhoord, werden ze bij de uit gang door een paar «Angels» opge wacht. Beide rijkswachters werden uitgenodigd hun wapen te verwijderen om nadien eens een robbertje te vech.- ten. De man die zo nodig wou vechten werd verzocht zijn identiteitskaart te laten zien. Bij het naar de combi bren gen van de onrustzaaier werden beide wachtmeesters langs achtereb door de motorbende aangevallen. Wacht meester Michel Malfait wérd (wellicht door een bierglas) zeer zwaar aan het hoofd gewond. Terwijl hij bewusteloos bleef liggen pakten de zware jongens zijn kollega Dua aan. Burgers moes ten tussenbeide komen, ontzetten de rijkswachter, zodat hij versterking kon oproepen. Natuurlijk zochten de vech tersbazen met hun moto's het haze- pad. Wachtmeester Malflait werd naar het O.L.-Vrouwziekenhuis overgebracht waar men een hersentrauma vaststel de. Door de ernst van de kwetsuren werd geoordeeld het slachtoffer eff- ciënter in het A.Z. te Gent te kunnen ben ek er ne kier op ooitgetrokken 't Was domei dat er tèn gie zaat nimmer in 't baksken 'n was hier op deis plosj, zé, domei wedje't. 'k Ben, gelèk as t'miestendiel, nog ne kier nor Frankerèk geweist. Worom Ja, 'k zol 't zelf ni kenne zeggen, mor 'k vin meh door 't best op meh gemak. En 'k begin da geer al 'n betjen te kennen Ja, 'k weit wel dat dat ajjer gin rotte sjik 'n kaan schillen woor da'k ik mén vakanse gon deirbringen, mor 'k zal hier toch probeiren van ajjer 't ien en 't ander woys te maoken, da viltj oeik plosjAzoei kwamp ek geer iveranst binnen woor d'k oever twie joor geweist hooi. En of dagge 't na geloeift of ni. mor de garsong door. den diene kost meh nog. Hè komt ba moy en milledjie, hè sprekt meh in 't vloms oon. 'k Wist ni woor da't ek hooi. 'k Zeg teigen hem awei benk wad es meh da na Va wannier kejje goy na vloms klappen - Jommer menier, zeit 'n, mor tèn in 't frans hein, 't er kommen hier va langsom mier keeskoppen, allei. hollanders, nortoe. En domei newoor, ben ekik mor begost meh da te lieren. Godweit 'n geive ze meh tèn oeik insj ni 'n halffrangsken drinkgeldj... - 'kZeg allei. dad es straf zee. En 'k hem pertank attoyd hoeire zeggen da ne fransmaan zoei moeielèk 'n ander tooi kaan lieren... Verdoeng te zing dat'n hoy da wel kost. gink 'n verom voesj in 't vloms. «Kijk monsieur, zoy 'n, ik leer elke dag dertig woorden uit het woordenboek en die onthoud ik dan. Die zitten nu allemaal (en doboy klopt 'n meh zenne woysvinger op zé veirhoeid)... hier in mijn kont Van 't verschieten hem ek hem ne frang drinkgeldj gegeiven... Mor door was 'n hoy ten oeik verom va verschoeten en domei verteldjen hè meh eh vortjen (joyeux anniversaire) Nie'k. zeg ek, lodj insj hoeiren Awei, zeit 'n, 'n ier 'n half ver iest in den diksjoneer op te zoeken hoe dat da geschreive werd. En tèn nog 'n dik ier ver te probeiren va da geval in zeh schroyfmasjing te drooin... 'k Mandjen der iest ne kier goe meh te lachen, mor 'k haafden meh in 'k Peisden in iene kier, oh denne kleine godomme Godweit 'n verteltj 'n meiren 't zelde ni teigen nen hollandermonsieur, wedje goy hoeveil toyd da nen belsj noeideg heit... En 'k ben voesj gegoon. En 'k ben verom gon zing nor de zwollemen. Want 't er vloegen dor gralèk veil van die voegelkes en ze loyn meh jongskes. En 'k hooi def men bejaogen in van die gooi te sloon. Ne ghielen dag. van as 't kleer wird tot oon den donkeren worden die bizjekes in de weer ver eiten oon t' holen ver heer jongskes. En 'k peisden azoe ja, bizjekes, drooi gajjer mor ajjer kas af... Binnen'n weik of twie, werren die jongskes ooitgelidj... ze vliegen 'n toerken of twie rond en ze zèn debie. Moejeren vooirzen bedankt, mor nog insj nor heer omzing, dad es 't er nimmer boy. Mor ongezing da'k na toch in vakanse was ver 'n betjen men zinnen te verzetten, 'n hem ek dor ni voejer op noogepeisd. Ge zodj a anders gon beginnen af te vraogen ofdat da ba de mensjen oeik azoei es.PETJEN behandelen. De rijkswacht tilt heel zwaar aan deze zaak. Motorbenden die de laatste tijd de streek onveilig maken blijven best uit de buurt van de overheid. Het is trouwens nodig dat men harder optreedt tegen dergelijke groepen. (R.V.d.P.) Zaterdagochtend (omstreeks 6u.30) kreeg een ruzie tussen William A. (32) en Magda V.D.B. (30) erge afmetingen. Beiden woonden reeds geruime tijd samen in de Wellekensstraat 7. Uit angst zonder bestaansmiddelen op straat gezet te worden, nam Magda V.D.B. plots een groot vleesmes en bracht baar vriend hiermee twee steken toe. Zij verwittigde evenwel, zelf de hulp diensten zodat de zwaargewonde Wil liam A. nog naar het O.L. Vrouwzie kenhuis kon overgebracht worden, waar zijn toestand gunstig evo lueerde. Magda V.D.B. werd aange houden; reeds zaterdagnamiddag vond een rekonstruktie van de feiten plaats. De laatste maanden boterde het tus sen beiden niet zo goed meer; meer maals kwam het tot hoogoplopende ruzies, meestal omtrent de benarde financiële toestand. Beiden waren bovendien erg jaloers. Vrijdagavond waren ze op kroegen tocht door Aalst getrokken, waarna het thuis tot een hevige twist kwam. Toen de man er op een ogenblik mee dreigde de vrouw aan de deur te zet ten, greep zij plots een groot slagers mes waarmee ze William A. in de buik Wooninrichting Molenstraat 42-44 Aalst stak en vervolgens in de rug. Toen ze een derde steek wou toebrengen, trachtte de man haar te ontwapenen. Hierbij werd hij ernstig gewond aan een hand. De vrouw geraakte toen in paniek en begon luidkeels om hulp te roepen. Uiteindelijk belde ze zelf .de hulpdiensten op, die de man naar de kliniek overbrachten. Het parket van Dendermonde kwam zaterdagnamiddag ter plaatse. De vrouw deed gewillig mee aan de rekonstruktie in het bijzijn van de gerechtelijke politie van Aalst, onder zoeksrechter Serrus en prokureur De Waele. Na ondervraging in het gerechtshof van Dendermonde, door de onderzoeksrechter, werd ze aan- gehouderf Huwelijkslijsten Geschenken -i- CD L.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3