PRIJSVRAAG Zelfs een Aalstenaar kan niet alles weten of kennen Massale, vooral Aalsterse volkstoeloop s 053/78 56 09 Leo de Bethunelaan 31 AALST Ghislaine Van De Voorde Dender moet toeristisch gerevaliriseerd worden. Ook open tijdens verlofperiode Maquillage QP AFSPRAAK Manicure Quartz-zonnetunnel Specialiteit: mechen met zilverpapier bruching DAMES KAPSALON Vraag Waarom mocht een volksfiguur met spontane zanglust op het Pikkelingfeest niet zingen over de pastoor en zijn meid, van de organisatoren Antwoord A. Omdat op het Pikkelingpodium enkel volksliedjes thuishoren a la «kom vrien den, zit neder in de ronde B Omdat de elektriciteit plots en toevallig uitviel C. Omdat de WV Faluintjes een pluralistische organisatie is, die eerbied heeft voor eenieders geloofsovertuiging - Schiftingsvraag Hoeveel aanwezigen gaven luidkeels uiting aan hun misnoegen over deze on volkse maatregel Neem nu Leê 6 of 7 km van uw deur, maar toch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het niet één bus over te slaan I En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000 gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken je «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraag het aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87. 4 - Nieuwe Gazet van Aalst - 5 augustus 1983 ches te zien was geweest, werd uitge werkt door een hard werkende groep mensen, waaronder de burgemeester. Alles gebeurde onder de leiding van Paul Stockman. De massa aanwezigen spoedde zich in grote getalle naar de hoeve in Baardegem om er de opening van de schilderijententoonstelling mee te maken. Stadsarchivaris en lid van de WV De Faluintjes legde de vinger in de wonde wanneer hij stelde dat er tussen het goede schilderwerk ook veel pruts werk werd tentoongesteld, waar boven dien de gekste prijzen worden voor ge vraagd. Dat dit in de toekomst ten allen prijze moet worden geweerd lijkt de evi dentie zelf te zijn Ere echter aan het betere werk waarvan een schilderzicht op Meldert werd bekroond en aange kocht door de WV. De Brusselse schil der Bauwens was zichtbaar blij verrast. Op zaterdag 30 en zondag 31 juli was er het feest van het volk Het programma van de pikkeling nog altijd op hetzelfde stramien van vorige pikkelingen, doet het blijkbaar nog altijd zeer goed De aan wezigheid zaterdagavond en gedurende gans de zondag van werkelijk een zee Vervolg van blz. 1 van mensen bewijst dat de WV de fa luintjes een suksesformule heeft gevon den om de mensen gezonde, terug naar hun oorsprong, ontspanning te bieden 1 Duizenden en duizenden bezoekers ziet men er verpozen, herleven, hun kom- plexen en frustraties kwijtspelen Vele stedelingen kunnen immers niet verber gen dat zij van uit een niet zo ver verleden bindingen met de boer meedragen Het bewijst dat een gezonde en zachte ont spanning de mensen, de zwijgende meerderheid, meer aanpakt dan het gro te, harde glamourachtige, vooral com merciële gedoe uit de ontspanningsbu- siness. Het programmaPikken, binden, stui ken, dorsen, vlegelen van graan, de oogst gekopeld aan aloude kulinaire ge neugten zoals bier, worst, ovenkoeken, vlaai platte lambiek spek, jenever, alles overgoten met een sausje van romantiek en lyrieke volkskunst, samen met de zon het goed weer laat de mensen, zelfs de jeugd echt herleven In een tijd dat ge boortebeperking scheikundig wordt ge regeld zullen er te Baardegem misschien met al te veel kinderen zijn verwekt (Jos) Gezellige schafttijd, nu noemt dat pick-nick. (OJ) dervallei tussen Ninove en Geraardsber- gen Naar onze mening komen ook be langrijke landschappen tussen Dender- monde en Ninove in aanmerking om ge ïntegreerd te worden in dit landschaps park Ook andere elementen nabij de Dender kunnen volgens Quintelier toeristisch ge revaloriseerd worden zoals het jaagpad naast de rivier dat kan ingericht worden als wandel- en fietspad. De historische steden en dorpen zelf kunnen ook nog heel wat inspanningen leveren om toeristisch attraktiever te worden. Hierbij dient volgens de heer Quintelier vooral de waarde benadrukt te worden van het Middeleeuws straten- en stegenpatroon De monumenten langs heen de Dender zelf zoals oude sluizen, molens, fabrieken, kerken of kloosters kunnen bij dit alles een grote rol spelen in de toekomst. Om dit alles voor te bereiden wil de VW De Denderstreek starten met een D.A.C. projekt die zich in de eerste plaats zou bezighouden met het opmaken van een nieuwe waardevolle toeristische folder en met het opstellen van een degelijke studie over de toeristische uitbouw van de Denderstreek (MP) Ovenkoekenwat kan dat lekker zijn. (OJ) Nog zo'n oud toestel op de Pikkeling. (OJ) Een traditioneel beeldde pikker aan het werk. (OJ) Op de jongste perskonferentie van de WV De Faluintjesstreek, naar aan leiding van de 14e Pikkeling, hield Leonard Quintelier, oud-schepen van de stad Geraardsbergen en voorzitter van de WV Oe Denderstreek een opmerkelijk pleidooi voor de toeristische, herwaardering van de Dender vallei. Hierbij werd vooral het belang onder streept van de Oender zelf, die in de toe komst, en na sanering ervan, zou moeten toegankelijk gemaakt worden voor het zachte riviertoerisme. Hierbij is het dan wel noodzakelijk dat in de belangrijkste steden zoals Dendermonde, Aalst. Ni nove en Geraardsbergen aanlegplaat sen zouden voorhanden zijn voor de jachten, en pleziervaartuigen. De heer Quintelier pleitte meteen ook voor het in eer herstellen van de land schappen en meanders, die de Dender omgeven, en die zich uitstekend tot pas sieve rekreatie lenen In dit kader werd opnieuw een lans gebroken voor het uit bouwen van een landschapspark Den-

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4