url Meubelen ral Btvlov I1 DELENS Gazet van Qalst OPTIEK symbol of quality De «Nieuwe Madeloa» Gerechtsdeurwaarders stellen bloedzwendel vast 23 rtcUdf NIEUWSTRAAT 60 AALST OCMW overweegt verdere stappen Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst De grootmeester Engelse interieur VERCAUTEREN-DESMET Molenstraat 26, AALST 053/21 04 19 fr ïy/ 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 12 augustus 1983 Vervolg van blz. 1 De lange gang die naar de eigenlijke zaal leidt, wordt eveneens opgesmukt en zal als aparte tentoonstellingsruimte funge ren. Hiertoe wordt een passende spot verlichting voorzien. Kortom met de Bistro Wie graag nog een fotootje wil van 't Pompierken. haast zich het café wordt immers volledig afgebroken de Wood- stock-kroea verdwijnt De nieuwe «bazen» Georgette en Roel Bal(OJ) «Nieuwe Madeion» krijgt de Grote Markt er een eigen kuituur- en ontmoetings centrum In de plaats komt een gezellig en vooral helder café in onvervalste bistrostijl blanke, gestoffeerde wanden, artistieke decoratie, marmeren tafeltjes met smeedwerk, aangepaste in indirecte ver lichting enz Joebox en caféspelen vlie gen de straat op Uiteraard krijgt ook de gevel een opknapbeurt De Nieuwe Madeion zal dagelijks verse soep aanbieden en tijdens de weekends een bijzondere «sugqestie»; de markt kramers genieten een extra-service want op zaterdag zal het café reeds in de vroege ochtend openen Opening De zaal. vergaderruimten en café van de Nieuwe Madeion staan open voor ieder een voor elke organisatie. En al valt er nog heel wat te doen wie nu reeds ge ïnteresseerd mocht zijn kan terecht op het nummer 053/2111.48 en tot eind au gustus tevens op 053/21.56.04 (ant woordapparaat). Tijdens de jaarbeurs zullen de nieuwe uitbaters te vinden zijn op de verbruikersstand nr. 37 van Safir Ter gelegenheid van de eigenlijke openingop 17 september, zal een krant je worden uitgegeven waarin reeds een eerste programmatie De start van de Nieuwe Madeion zal niet onopgemerkt voorbijgaan in de stad zullen een auto karavaan. huifkar en ruiters rondtoeren en -draven om de Aalstenaar «kond te doen van het blije nieuws» Om 19 uur is er in de zaal zelf receptie met «Aalsterse Vervolg van blz. 1 Een eerste beschuldiging gold de auto matische overdracht van labo-onderzoe ken aangevraagd binnen het OCMW naar privé-labo's (vooral het eigen privé- labo in de Zonnestraat) zonder invraag- stelling of de onderzoeken in het OCMW- labo konden verricht worden Dit wordt door dr. Matthieu niet ontkend, maar gewezen wordt op onvoldoende noodzakelijke apparatuur, de geringe frekwentie van bepaalde onderzoeken (wat weinig rendabel zou zijn) en de ge brekkige kwaliteit en gemakzucht van het personeel. In de weerlegging van deze argumenten wordt vooral gewezen op het feit dat veel ineens wél mogelijk werd, sinds de schorsing van dr. Matthieu. Zo is bete kenisvol dat de omzet in het labo vorig jaar reeds gestegen is van 23 naar 37 miljoen; t.o.v. een verlies van 5 miljoen in 1981 (2,5 miljoen in '82) wordt voor '83 op winst gerekend. Hoedanook tonen de computerlistings van het privé-labo voor janurari '82 een ontvangst van 168.771 fr. via de mutualiteiten voor onderzoeken van hospitaalpatiënten Op jaarbasis komt dit op zowat 2 miljoen fr. (Dr. Mat thieu was meer dan 15 jaar diensthoofd van het OCMW-labo). De raad van het OCMW werd hier nooit van in kennis gesteld. De wacht De kontraktuele verplichting tot opdracht van 60 op alle prestaties (ook tijdens de wacht) in het OCMW-labo werd met nageleefd. Voor december '81 en januari '82 beloopt het verlies respektievelijk 109.223 fr. en 76.742 fr, (op jaarbasis ongeveer 1 miljoen fren dit vanaf 1976) Dr. Matthieu verwijst in zijn antwoord naar een akkoord, maar dit kon nergens teruggevonden worden. Ook zou hij de wacht betaald hebben, maar het bleek dat de twee personeelsleden in kwestie sinds hun aanwerving (1976) door apo theker-bioloog De Bie betaald werden, die ook het risiko van het sociaal passief draagt. Inning op eigen rekening Dr. Matthieu geeft toe dat hij rechtstreeks geld inde voor prestaties in het OCMW- labo verricht of liet storten op een privé- postrekening. Hierop geschiedden geen afdrachten naar het OCMW. Alle verant woordelijkheid wordt afgeschoven op zijn privé-sekretaresse «die haar opdrachten desbetreffende ontving van de bevoegde dienst van de COO» Hierop wordt geantwoord dat dr Mat thieu als werkgever en diensthoofd, de volledige verantwoordelijkheid draagt over zijn privé-sekretaresse en haar han delwijze diende te kontroleren en te ken nen «Een expert dient de onrechtmatig geïn de bedragen vast te stellen, die belang rijk kunnen zijn, gezien de lange peri ode», wordt gesteld Overheveling testen naar labo BTD Een eerste nieuw element betreft over heveling van testen, aangevraagd bij ziekenhuispatiënten naar het labo van de Bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis (in dit labo mogen enkel onderzoe ken worden gedaan op vrijwillige bloed gevers). Bewijzen zijn aanwezig in het gerechtelijk dossier, het OCMW-labo en in de BTD De Raad van het OCMW werd hiervan nooit in kennis gesteld. Fakturatie ge beurde in het Bloedtransfusiecentrum. Gezien het parket de noodzakelijke be wijsstukken niet ingekeken heeft, weet men momenteel niet hoe groot de «allicht belangrijke bedragen» zijn, en of dr. Mat thieu er zelf financieel voordeel bij onder vond (wat hij ontkent en door het ge rechtelijk onderzoek niet nagegaan werd). Bloedzakken Op 27 mei jl. werd een steekproef verricht op de bloedzakken die door de BTD- Aalst geleverd werden. 8 zakken op 15 werden onderzocht. Deze steekproef (we citeren) «toont grote tekorten aan voor wat betreft de geleverde hoeveel heden die absoluut niet overeenstem men met de op de zendnota's vermelde volumina. De tabel vermeld in het verslag van de zitting van 27.5.83 (n v.d.r. van de OCMW-raad). toont aan dat voor al de gevallen verschillen optraden van 50 tot 100 steeds in het nadeel van het OCMW Uit de vaststellingen gedaan door de gerechtsdeurwaaraers over een langere periode blijkt dat de tekorten op regelmatige en systematische wijze voorkwamen». Daarnaast bleek de etikettering onvolle dig en onjuist en niet in overeenstem ming met de bepalingen van hoofdstuk III - nr. 31 van het K.B. dd. 10.11.1971 (B S 5.5.1972) De maandelijkse faktuur van de BTD aan het OCMW beloopt ongeveer 500.000 fr. Verkeerde leveringen bloed Het derde element behoeft amper kom- mentaar«Het gerechtsdeurwaarders exploot dd. 20.9.1982 maakt melding van «verkeerde leveringen bloed» en van in menging van een boekhouder van de BTD in medische acten, die een recht streeks levensgevaar inhield voor de be trokken patiënt». Tenslotte wordt gewaagd van gebruik van dure apparatuur en verbruiksmate- riaal zonder melding of vergoeding, het verrichten van dure en delikate onder zoekingen (aangevraagd privé en in de polikliniek van de Christelijke Mutualitei ten, waar dr Matthieu diensthoofd was van het labo) in het OCWM-labo zonder vergoeding, een vals gebleken verklaring van aankoop van peperdure apparatuur voor het OCMW-labo en het nalaten van het maximaal benutten van het erken ningsnummer van het OCMW-labo El ders in dit blad vindt U een gesprek met de nieuwe OCMW-raadsvoorzitter, dhr. R. Goossens. (PD) Net voor het ter perse gaan van dit blad werden we te woord gestaan door voor zitter R. Goossens, sekretaris Saeys en ontvanger De Neve. Uiteraard dient alle begrip opgebracht voor de beperkingen inzake publieke mededelingen waaraan deze OCMW-verantwoordelijken zich te houden hebben. Aangekondigd werd wel dat een perskonferentie georganiseerd wordt «van zodra een duidelijke rich ting in het onderzoek kan gevonden worden», (n.v.d.r. dit werd ook reeds door de vorige raadsvoorzitter, dhr. M Vanderspeeten, in het vooruitzicht gesteld). Het OCMW-beleid als geheel zal binnen de wettelijke beperkingen trouwens een meer open karakter krijgen, aldus de voorzitter. Door het parket is de zaak geseponeerd.Wat gaat het OCMW nu doen We gaan het er in elk geval met bij laten. Er is wel nog niet beslist wat we precies zullen doen Er zijn verschillende mogelijkheden Zo kunnen we ons burgerlijke partij stellen, de zaak opnieuw doen opnemen bij het parket Waar wordt op gewacht We moeten eerst gedokumenteerd zijn Blijven de schorsingen (ook t.a.v. ziekenhuisdirekteur H. Barrez) behouden Ja, dit is indertijd opgelegd in het belang van het onderzoek, en dit blijft voor alsnog zo. Tot wanneer loopt het kontrakt met de bloedtransfusiedienst Momenteel is er geen kontrakt meer met de BTD. Hij is een gewone leverancier zoals er nog zijn Het bloed komt dus niet uitsluitend meer van de BTD Toch wel. Hoe staat U tegenover de wijze waarop het parket dit dossier onderzocht en geëvalueerd heeft Hier mogen wij geen uitspraak over doen Meent U dat het politieke lidmaatschap van dr. Matthieu een rol gespeeld heeft in de uiteindelijke seponering Daar spreek ik mij met over uit (aldus de voorzitter, die duidelijk te kennen geeft dat de raad zowel als hij persoonlijk deze zaak uitdrukkelijk buiten de politieke kontekst wil bekijken) Heeft het OCMW plannen om dergelijke gebeurtenissen (afgezien van het feit dat in dit stadium slechts van beschuldigingen en vermoedens kan gesproken worden) in de toekomst te vermijden Bv. door tegengaan van kumulatie, een centrale inmngsdienst... Het statuut van de ziekenhuisgeneesheren zou kunnen veranderen, maar daar mee willen we met gezegd heben dat het nu slecht is Aanpassingen van het beleid zijn in het verleden steeds voorgekomen, maar je moet dit niet altijd koppe len aan één zaak Er dient rekening gehouden te worden met het feit dat we een ondergeschikt bestuur zijn. Kan het een konklusie zijn dat het OCMW de zaak Matthieu niet in de doofpot wil, ondanks het aan- dnngen hiertoe vanuit bepaalde hoeken Het woord «doofpot» is nog nooit gevallen, mag nooit vallen en ik (voorzitter Goossens. n.v.d.rwil dat ook uitdrukkelijk verhinderen Het OCMW heeft steeds alle stappen gezet, die ze moest zetten (ook in de vorige raad), en zal dit blijven doen Dankuwel voor dit gesprek (RvdP, PD) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Rot;l Van de Plas Geinardsbernsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77 62 94 Burelen open van 16 tol 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v z w. Aalsterse Informatie Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1.000 fr 6 maanden 550 fr3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. attracties» en waarop ook bekende tele visiefiguren aanwezig zullen zijn, Later op de avond volgt dan een «Oilstjers Bal» Gevraagd naar de verhouding met een soortgelijk centrum in de stad, Netwerk, stellen Georgette en Roel Bal«Het is zeker niet de bedoeling een copie noch een konkurrent te zijn voor de mensen van Netwerk dat trouwens schitterend werk levert Onvermijdelijk zullen onze aktiviteiten voor een deel parallel zijn, maar we zijn er van overtuigd dat er in Aalst geen teveel is aan initiatieven als deze» (JVG) «pi* nieucoG. Onalhankelijk weekblad voor Groot-Aalst £m uitgave var iw Aaisieise minimal.? JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten- ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden n Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2