DENDERLAND ERNSTIG GEDREIGD Het gebeurde in uw straat kan niet alles weten of kennen Ook open tijdens verlofperiode s 053/78 56 09 Leo de Bethunelaan 31 AALST Ghislaine Van De Voorde TRAITEUR PROVENCE Maquillage OP AFSPRAAK Manicure Quartz-zonnetunnel Specialiteit: mechen met zilverpapier bruching DAMES KAPSALON 4 - Nieuwe Gazet van Aalst 12 augustus 1983 Stadsbestuur akkoord met hoogspanningslijn De leefmilieuvereniging RALDES is absoluut niet te spreken over recente ont wikkelingen in het dossier «hoogspanningslijn 150 KV Dendermonde-Aalst». Deze geplande elektriciteitsleiding doorklieft meerdere waardevolle natuur- en landschapsgebieden (o.m. het Denderland te Herdersem) en zal onherstelbare schade toebrengen aan het vogelbestand. Hoewel een alternatief mogelijk is, aldus RALDES, hebben de gemeentebesturen van Dendermonde, Lebbeke én Aalst zich toen akkoord verklaard met de bouw van de lijn. Dit gebeurde res- oektievelijk op 8, 16 en 27 juni. In allerijl werd een omvangrijk schrij ven gericht naar de Provinciale Direk- tie van Stedebouw en Ruimtelijke Ordening, waarin het tal van argumen ten gevraagd werd dit dossier niet goed te keuren. Het gaat allerminst om een fait divers, meent RALDES. Maar liefst vijf nega tieve gevolgen worden aangebracht 1Het tracé doorsnijdt over de grootst mogelijke afstand het nog vrij gaaf gebleven natuur- en landschapsge- bied van het Denderland. Deze lijn realiseren betekent onherstelbare schade aan dit gebied op esthetisch en ekologisch vlak. 2. Het tracé komt niet voor op de gewestplannen Aalst en Dender monde. Er is dus geen juridische grond voor. Zo het er toch mocht komen wordt een zeer ernstige over treding van het gewestplan begaan, door de overheid dan nog wel zelf. 3. Een gedetailleerd onderzoek toont aan dat eveneens bij de inplanting van de masten geen rekening werd gehou den met ekologische waarden. Zes masten liggen in natuurgebied vol gens het gewestplan. Een mast ligt in een moerassige zone (wellicht een overblijfsel van de vroegere Dender, doch met zeer hoge ekologische waarde, o.m. als paaiplaats voor sala manders). Een andere mast schaadt een broedplaatsgebied van o.a. wiele waal, rietzanger, waterrat en slobeend (in Denderbelle-Broek). 4. Op het vlak van de rijke avifauna is de doortocht van het Denderbels broek werkelijk alarmerend. Het gaat hier om een broed- en trekpleisterge- bied van nationaal en zelfs internatio naal belang. 5. Onder meer volgende gebieden van natuurschoon zullen getroffen wor den een prachtige populierendreef te Wieze, het bos van De Wit te Herder sem en bomen op de Aart en de Kets te Herdersem. Oplossing Zo deze lijn inderdaad noodzakelijk is, stelt RALDES (al jaren trouwens) een ondergrondse aanleg voor. Tussen Dendermonde en Aalst bestaat er een unieke mogelijkheid om dit tegen een minimum aan meerkosten uit te voe ren. Bij herkalibrering van de Dender tot 1350 ton (waaromtrent zeer kon- krete plannen bestaan bij het Bestuur der Waterwegen moeten immers nieuwe en stevige dijken gebouwd worden (op openbaar domein uiter aard). Voorgesteld wordt de onder grondse aanleg te voorzien in de nieuwe oosterdijk van de Dender. Technisch is dit volstrekt mogelijk; afkoeling kan op kleine kalkstenen van Wallonië. Er dienen bovendien geen onteigeningen en kappingen van hoogstappige bomen in een omtrek van minstens 20 meter rond pylonen plaats te vinden, wat wel zo is bij De Ketshoek te Herdersem. Moet straks dit natuurgebied er ook aan geloven 7 (JC) bovengrondse hoogspanningslijnen In België is dit o.m. reeds uitgevoerd tussen Dilbeek-Grimbergen- Vilvoorde. Volgens RALDES zijn de nadelen van hoogspanningsleidingen in elk geval onvoldoende ingeschat in de voor noemde Collegebeslissingen. Men hoopt op een verantwoorder beslis sing van Stedebouw-Gent. (PD) Neem nu Leê 6 of 7 km van uw deur, maar toch een gans andere mentaliteit. Ledenaars bekijken zelden of nooit de Aalsterse reklaambladen Voor hen is er «Het Reklaamblad van Lede», al meer dan 35jaar. En wij wagen het m,et één bus over te slaan I En met Erpe, Erondegem, Oordegem, Papegem, Impe, Smetlede, Wanzele, Serskamp en Wichelen erbij zijn dat 12.000 gezinnen die ons blad doorpluizen. Ken ie «Het Reklaamblad van Lede» Wij sturen je graag een proefnummer en het voor delig advertentietarief. Of beter nog vraag net aan de reklamemannen van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Of verkoop je misschien niet graag aan Ledenaars Ons adres Nieuwstraat 19, 9310 Lede - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87. De werkers achter de scnermen bij de Vlugge Jongeren te Baardegem. Terug een massa volk lokte deze voetbalfeesten (OJ) CHALET TE HUUR Chalet in de mooie omgeving van Dur- buy. Voor weekends, week of maand. Gasverwarming en stromend water. Tel. 053/70 42 13. Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 BOSGRONDEN TE KOOP Bosgronden te koop in verschillende mooie streken in de Ardennen, Ook te bevragen tel. 053/70 42 13. Zoals elk jaar in augustus de Maria-novene aan de kapel van O. -L.-Vrouw Termuren. Elke keer stromen heel wat gelovigen samen. Het hoogtepunt blijft echter 15 au- gustus. (JC) De Snottebellen grepen voor de tweede maal in het A.K. V. Korfbaltornooi naast de titel Vorig jaar verloren ze van de Lodderoigen en dit jaar kwam Pertotal ver sterkt met de beste spelers van andere karnavalgroepen, de palmen binnenrij-

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4