aaletei»» Amylum doet belangrijkste investering sinds jaren Mode Germaine l Nelis-Wn Liedekerke H 'li Geraardsbergsestraat 74 A Erembodegem-T erj oden Tel. 053/21 85 50 WIJ ZIJN AANWEZIG OP DE JAARBEURS Dode tijd 't Koerken verfraaid FONTEINEN TUINDIENST DE LEEUW KUNSTPARADIJS Waar zal dit eindigen TUINDIENST Albert Lienartstraat,15 AALST Voor het komende herfst- en winterseizoen, kozen wij een pracht van een kollektie... I grandiose kreaties in dameskledingvan de nieuwste prêt-a-porter tot het elegante klassiek. exclusieve kollekties. voor de jeugd: wekelijks de spiksplinternieuwste modetendenzen. i voor herengecoördineerde kollekties voor smaakvol gecombi neerde kleding. een hartveroverende avond- en suitekollektie. en nog zovéél meer... Kom dit alles vrijblijvend bekijken... We zijn vertegenwoordigd op de jaarbeurs te Aalst, stand nr 22. Ons adres maandag gesloten oV (fr Nieuwe Gazet van Aalst - 12 augustus 1983 - 5 Langs de Aalsterse straten kuierend ontmoet je steeds minder gekende gezichten tijdens de vakantiemaanden. Het geeft ején gevoel van hulpeloosheid. Zelfs oud burgemeester De Bisschop loop je in de centrumstraten niet meer tegen het lijf. Telkens je ze tijdelijk moet missen besef je hoeveel al die vertrouwde kennissen eigenlijk waard zijn. Je kon ze de laatste weken enkel gaan opzoeken op een of andere Pikkeling. Op die Pikkeling waren vorig jaar nog tientallen overgewaaid die zich twee maand vóór de verkiezingen reeds schepen waanden, en lustig het bier bij beken lieten stromen. Dit jaar vielen daar geen stemmen te hengelen, zodat er tientallen afwezigen waren en de glimlach er des te spontaner was. Wie er even vriendelijk bijliep was burgemeester Uyttersprot die noch zijn boerenhalsdoek verloochende, noch zijn eigenhandse deelneming aan het jaarlijkse bloementapijt aan anderen had overgelaten. Als hij nu ook de vuurproef van zijn eerste Jaarbeurs met glans doorstaat zal geen enkele klein-Aalstenaar hem zijn «boerenafkomst» nog durven verwijten. Die Jaarbeurs wordt onze eerstvolgende grote ontmoetingsplaats. Vanuit Brazilië zal een zekere schepen De Pauw misschien aan de eerbetuigingen denken die hij in de Keizershallen had kunnen oogsten voor zijn voorbereidend werk, maar zijn afwezigheid zal wel gehekeld worden met aalsterse humor, waar de Schepen eindelijk begint aan te wennen. Het personeel van zijn ekonomische dienst gaat hem intussen kloppen wat de verre-afstands-reizen betreft. Vadertje Honda heeft inderdaad zijn dankbaar spleetoog op Aalst laten vallen voor een trip (nou ja) naar het land van de rijzende yen. In deze dode tijd stapte ik lukraak in een plaatselijk eethuis binnen waar ik vroeger wel eens kwam. De nieuwe baas slaagde erin mij éénmaal te doen schrikken en twéémaal te doen lachen. Zo sprak hij vreemde klanten in plat aalsters aan, zo had hij in een retro-oprisping de oude spijskaarten een franse vertaling aangesmeerd, en zo had hij bovendien in die franse tekst ook nog drie taalfouten gemaakt. De kuituur is in Aalst wel degelijk aan 't afglijden. Zulks ondanks Tuur Van Den Brulle. Tuur heeft er in eigen toneelkring al achtenvijftig regies opzitten en trad reeds in vierenzestig toneelstukken op om de streekgenoten eeq beetje schoon heid en kuituur bij te brengen. Nu hij onlangs zestig jaar werd vond ik dit rubriekje een mooie gelegenheid om mijn schijnwerper eens even op hem te richten. De Panoramist Ook 't Koerken (de «kafee» van H.A.K.) wendde de vakantie aan om te «werken». Nadat in het voorjaar reeds de inforuimte in een nieuw aantrekkelijk kleedje ge stopt werd, kreeg nu de achterste zaal (lange tijd het stiefkind qua interieur) een beurt. Een podium werd geïnstalleerd met tal van kulfurele en café-chantant-aktivitei- ten in het vooruitzicht (reeds de tweede septemberzaterdag met de Westvlaam- se groep Kampher). Over de vergeelde muren ging de verf- borstel, en plantjes zijn op komst. Sinds deze week is 't Koerken trouwens weer open overdag. (Sint-Martensplein 2)(P.D.) voor vijvers of binnenhuis 12 modellen in het water te zetten, vanaf 1.890 fr. Alb. Lienartstraat 15, Aalst c 3 7'W\\V-'-.'AW\VW Gentsestraat 155, Aalst Tel. 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde Tel. 02/251 81 66 DOORLOPENDE TENTOONSTELLING van schilderijen, etsen, litto R. Bekaert, N. Verheyden, J. Verulpen, M. Mellebaut, Bévort, Brouwer... e.a. Alle inlijstingen op maat; ook aluminium. Op dit ogenblik is er een zeer belangrijke bouwaanvraag van de N.V. Amylum in openbaar onderzoek. Uit de aanvraag, die op dit ogenblik aan de voorgevel van het stadhuis uithangt, kan opgemaakt worden dat Amylum zomaar eventjes vier verschillende nieuwe industriegebouwen wil oprichten. Vooreerst wil men op de Van Wambekekaai zelf een industriegebouw oprichten voor de kristallisatie van de zogenaamde nFructamyl». Dit industriegebouw is 19 meter breed, 13 meter lang en 22 meter hoog. Voor zover men vanop de andere oever van de Dender kan merken, is de bouw van dit komplex blijkbaar reeds aangevangen en bijna volledig beëindigd. Betekent dit dat Amylum voor de zoveelste maal de politiek van de «voldongen feiten» huldigde In de Burchtstraat wil Amylum een bestaand bureelgebouw en magazijn afbreken en vervangen door een nieuw bureelgebouw met een breedte van 29,25 meter, een lengte van 40 meter en een hoogte van 21 meter. Hoogstwaarschijnlijk betreft het hier de sloping van de vroegere Sasa-ge- bouwen omdat deze niet meer groot genoeg zijn om alle bureaus van Amy lum in onder te brengen. In dezelfde Burchtstraat wil Amylum anderzijds een nieuw industriege bouw oprichten dat zal dienen voor het opdrijven van de tarweverwer- kingskapaciteit. Hier zijn de afmetin gen respektievelijk 24 x 47 x 21 meters. Of dit alles niet voldoende is wil Amy lum in de Eilandstraat zelf eveneens een nieuw industriegebouw oprichten, dat dient om de zetmeelraffinagekapa- citeit te verhogen, alsook de stokage ervan. Hier zijn de afmetingen, zoals vermeld in de bouwaanvraag, respek tievelijk 14 m. x 24 m. x 36 meters. In normale omstandigheden zou men zich moeten en kunnen verheugen in dergelijke investeringen van het grootste bedrijf van Aalst, dat werk verschaft aan meer dan 800 mensen, ware het niet dat de ligging van Amy lum in volle stadscentrum en de aan houdende milieuhinder (vooral reuk hinder, lawaaihinder en waterbezoe deling) een aanhoudende bron van ergernis zijn voor ontelbare Aalste- naars. Jaren geleden werd onder het vorig bestuur een speciale werkgroep opgericht die zich specifiek met Amy lum zou bezighouden. Maar deze werkgroep stierf een stille dood, en het stinkt in Aalst nog evenveel, zoniet meer, dan vroeger. In dit verband herinneren wij ons een enquête van de Socialistische Partij van Aalst enkele jaren geleden waaruit bleek dat de milieuhinder één van de grote oor zaken was van de ontvolking van onze stad. EXCLUSIEVE WIJNEN Tm Groothandel Importeur wijnen Stationsstraat 23, Haaltert Tel. 053/21.48.17

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5