A WEMBLEY Snoepertje-Kerkvliet slechts nipt verslagen door organiserend Sint-Antoon VAN MOL V.J. Baardegem met ruime kern nieuw seizoen tegemoet BBC. Osiris kende basket- «Hoogdag» Uitslagen beker van de Denderstreek van zondag 14 augustus 1983 BBC. Osiris nu met volle overgave l VAN MOL *1 irt li Leuvenstraat 43 9440 Erembodegem Tel. 053/21 39 99 77 98 03 RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO Nieuwe Gazet van Aalst 19 augustus 1983 - 17 Vierde provinciale V.J. Baardegem eindigde vorig seizoen ver achterin de rangschikking. Het bestuur van de Vlugge Jongeren wil dit seizoen echter heel wat beter presteren. Geen direkte titelambities, maar meedraaien met de top om dan na Nieuwjaar eventueel mee te dingen naar de titel. Om dit te verwezenlijken werd de kern als speler-trainer om er John Lissens op ruimschoots uitgebreid. Liefst acht nieu we spelers komen de blauw-witte club versterken. Vooreerst is er Fons Van Der Straeten. Hij werd door Baardegem aangetrokken te volgen. Van Der Straeten trad vorig seizoen aan voor S.K. Opwijk. Samen met hem kwamen ook Gilbert De Koster en Eric De Mey van Opwijk over. Vervolgens is er Luc Van Holsbeeck, een Basketbal De tornooienwals van het Aalsters Basketliefhebbersverbond is van wal gesto ken. BBC. Sint Antoon opende de rij met een hoog gekwoteerde affiche. Een tornooi met acht ploegen is immers qua organisatie geen kleintje. Spijtig voor de inrichters liet één van de deelnemers het onmiddellijk afweten. Olfit verscheen slechts met 4 spelers op het ochtendappel, zodat Snoeper tje-Kerkvliet al zeker een plaats tussen de eerste vier haalde. Ondertussen had een «volledig» Sint-Antoon, met Meuleman, Segers en Corthals als nieuwelingen Cockpit-Di Roma reeds van de kaart geveegd. Kampioen De Hoorn zonder dubbele meter Herman Van Keer, gekwetst in een oefenwed strijd, had al evenmin problemen met de fusieploeg Paco Milou, Car Ser vice, het vroegere Torenhof, plaatste zich eveneens tussen de beste vier door Diversi te verslaan. Hoofd brok van de namiddag was ongetwijfeld het duel der grotenSint-Antoon-De Hoorn. Sint-Antoon, nu zonder Meule man, haalde gemakkelijk het laken naar zijn kant. De Hoorn, kon de ge- staltehandikap niet goedmaken, en legde zich bij de zaken neer. Verrassend was wel dat op het andere terrein Car Service moest inbinden tegen de jeugdige coming-ploeg van Snoepertje-Kerkvliet, dat met Yves van Langenhove en Umberto Ravijts, voorzeker een te duchten team zullen vormen. In het duel van de verliezers haalde Cockpit-Di Roma zijn eerste seizoenzege, door Paco Milou gemak kelijk te verslaan. Olfit, normaal al veroordeeld voor de achtste en laatste plaats, gezien hun forfait in de schiftingswedstrijd, speel den een vriendenwedstrijd en wonnen gezwind van Diversi. Wat intussen gebeurde zal waarschijnlijk niemand weten, doch Olfit speelde wel de wed strijd voor de laatste twee plaatsen, won van Paco Milou en stak de zevende plaats op zak. Cockpit-Di Roma liet zijn nieuw materiaal de volle kans tegen Diversi en overtuigde door afgetekend te winnen, en de vijfde plaats te halen. Hoe Car Service ook probeerde de afwezigheid van Her man van Keer uit te buiten; het slaagde er niet in om De Hoorn van een verdiende derde plaats te houden. De finale tenslotte bracht veel meer dan er kon van verwacht worden. Voor Sint Antoon moest het normaliter een walk-over worden tegen het «zwakke broertje» Snoepertje-Kerkvliet. Bij de aanvang lagen de zaken echter anders. Sint-Antoon moest het opnieuw zonder Walter Meuleman stellen, en ook Lieven Segers bleef afwezig. Dit gaf aan het jonge Snoe pertje-Kerkvliet de nodige impulsen, om voor een heftig verweer te zorgen. Meer nog Snoepertje-Kerkvliet slaagde er in, om gedurende ruim de helft van de wedstrijd op het score bord de leiding te houden. Dit vooral onder onverdroten ijver van hun nieuwkomers, Umberto Ravijts en Yves Van Langenhove. Toen Sint-An toon echter langs Corthals, Bieseman en Schelfthout de leiding overnamen, ging Snoepertje-Kerkvliet door de knieën, zeker toen het Arne Kerkvliet voor foutenlast verloor. Een echt goede prestatie alleszins van de Snoe- perkens, die zeker de giant-killer wor den van de komende kompetitie. (AVH) Eindstand tornooi: 1Sint Antoon; 2. Snoepertje-Kerkvliet; 3. De Hoorn; 4. Car Service; 5. Cockpit-Di Roma; 6. Diversi; 7. Olfit; 8. Paco Milou. BBC. Osiris was voor éénmaal van zijn traditioneel tornooi afgestapt, en bereikte met zijn sporthoogdag, zulkdanig peil, dat voor vólgend jaar eenzelfde idee vooropgesteld wordt. Alle sportgroepen van Osiris kwamen aan beurt, zodat ieder zijn keus kreeg, en de totale publieke belangstelling was dan ook hoger te noemen dan ooit voorheen het geval was. Reeds vroeg in de ochtend, ontmoetten de miniemen van Osiris deze van Erpe Mere. Na een gelijkopgaande wedstrijd, 22-19 aan de rust, konden de jeugdige groen-witten hun voorsprong uitbouwen tot 50-42 bij het eindsignaal. Dan kwa men de reserven aan de beurt. Ruim een kwartier kon Osiris gelijke tred houden 22-23, doch naar de rust toe, kon Erem- bodegem, de sparring-partner, langs Pe ter Praet, die tegen zijn ex-team schitte rde en Marcoen een lichte kloof slaan 30-41. Geruime tijd hield Osiris stand, doch Willy De Mangeleer gaf op het ein de de doorslag 55-69. In de namiddag kwam het volleybal aan de beurt. Osiris nam het op tegen Avo Wemmei. Het gro te publiek genoot werkelijk van deze wedstrijd, die spijtig genoeg voortijdig diende afgesloten bij een 2-2 setstand, daar de Osiris-dames hun basketwed strijd dienden te beginnen tegen Stars Destelbergen. Osiris-dames, pas gepro moveerd naar nationale afdeling, deed meer dan zich verdedigen tegen de ge degradeerde uit eerste nationale Stars Gent. Tot bij de rust kon Osiris stilaan voordeel nemen 44-32. Stars sloeg ech ter terug tot 46-40, doch een ultieme aanvaller, die ettelijke jaren bij de reser ven van S.K. Aalst speelde alsook met Patro Herdersem (K.V.S.) actief was. Van Eendracht Meldert komt Guy Putte- man over. Louis Van Pulver van Meis broek, Mare Wouters van Schroevers Moorsel en André De Maeght van Dog gen Erembodegem zijn de overige aan winsten. Van de kern verliet niemand de club. Enkel drie jeugdspelers werden getrans fereerd - Gunther De Zutter naar R.W.D. Molen beek - Dirk D'Hauwer naar Eendracht Aalst - Gunther Van Malderen naar S.K. Lon- derzeel V.J. Baardegem heeft ondertussen reeds twee wedstrijden in het kader van de Beker van de Denderstreek achter de rug. De eerste wedstrijd werd aan huis gewonnen tegen derde provincialer S.K. Herdersem 2-1Maar vorige zondag werd blauw-wit ingeblikt door tweede provincialer Eendracht Meldert. Er is dus nog werk aan de winkel voor speler-trai ner Fons Van Der Straeten (Robby) S.K Aalst - F.C. Doggen Erembodegem Eendracht Meldert - Vlugge Jongeren Baardegem Verbroedering Denderhouten - T.K Meldert Schroevers Moorsel - R.C. Haaltert S.K Gijzegem - Sparta Appels Wilskracht Hofstade - S.K. Erembodegem S.K Herdersem - F.C. Denderleeuw Wilskracht Moorsel - Sporting Heldergem Op de tweede speeldag van de Beker van de Denderstreek behaalde S.K. Aalst weer een opvallende overwinning. Na vorig weekend verrassend van R.C. Haal tert te hebben gewonnen, walste het nu ook over Doggen Erembodegem. Dat deed ook Eendracht Meldert, dat nooit verontrust werd door V.J. Baardegem. T.K. Meldert gaat blijkbaar een goed seizoen tegemoet. Een fraaie uitoverwinning op Denderhoutem tegen het reservenelftal van Verbroedering. Schroevers Moorsel wiste de 9-0 pandoering van vorige week weg met een overwinning tegen R.C. Haaltert, ook al het reservenelftal. S.K. Gijzegem behaal de zijn tweede overwinning, zij het met niet zo'n overtuigende cijfers als vorig weekend. Wilskracht Hofstade gunde de Erembodegemse doelschutters geen doelpunten- kermis zoals tegen Schroevers Moorsel. Het liet S.K. geen schijn van kans. Het Herdersem van John Lissens speelde voor de tweede opeen volgende maal 1-1 gelijk. Nu tegen de reserven van F.C. Denderleeuw. En dan is er nog Wils kracht Moorsel. de enige club uit Groot-Aalst dat nog geen punt behaalde. Geluk kig is de competitie nog niet begonnen (Robby) 6/1 6/0 0/2 3/1 3/1 4/1 1/1 0/1 Basketbal Een persvoorstelling, zoals alleen de klubleiders van BBC. Osiris het kunnen; prevelden de mannen van de geschreven pers. Werkelijk alles was opnieuw tot in de puntjes verzorgd. Na de verwelkoming door voor zitter André Lootens, was het public-relation Hubert Van Vaerenbergh, die de nabeschouwingen deed van het voorbije seizoen. Hij betitelde het als een krisisjaar zonder voorgaande krisis in de ploeg, krisis op trainersvlak en krisis in het bestuur. Ge lukkig kon men in ultieme instantie nog een Tony Borgers aanwerven, die door een paar zeer goede wedstrijden het be houd wist te verzekeren. Voor het ko mend seizoen wil BBC. Osiris vooral in spelen op de eis van zijn supporters betere resultaten. Ondanks de financiële krisis, die elke sportklub bedreigd, heeft BBC. Osiris toch weten de gepaste trans- ferts te doen. Coach Willy Ivens, alleen zijn naam al was te duur. werd vervangen door een bescheidener, doch daarom zeker niet minder indrukwekkende figuur Jozef Piron. Deze oud-speler van Den- dermonde, Grembergen en Baasrode, trok de ogen van de Osiris-bestuurslui op zich, door zijn goede staat van dienst als trainer-coach bij verschillende ploegen. Hij coachte Grembergen en Baasrode vier jaar en leidde ondertussen één jaar Lokeren. Met Panters Baasrode speelde hij kampioen. Na zijn aanwerving werd het spelerspotentieel aangevuld. Jo Van Hulle (Laarne), die verleden seizoen een goede helft maakte, werd opnieuw voor één jaar aangetrokken. Bij gebuur Okapi Aalst werd Ronny Hendrickx en Ludwig Lievens éénjarig aangeworven. Daar naast begroet men de terugkeer van Lagring en Van de Weeën, die na een zeer wisselvallig seizoen, gezien hun le gerdienst, nu volop terug zich met basket kunnen bezighouden. Beiden konden ook direkt aan de slag in hun job, zodat ook van die zijde geen problemen zijn. Met de aanwerving van genoemde na men, is ook de goede verstandhouding in de klub teruggekeerd Trainer-coach Pi ron was echt opgetogen, over de menta liteit, die er nu heerst, ledereen werkt voor iedereen op de trainingen. Kunnen wij dit volhouden, dan zit er een roos kleurig seizoen in. Ook in bestuurskrin- gen is Osiris degelijk verstevigd. Mannen als André Cooman en Lucien Verbeeck keerden naar de schaapsstal terug, na dat over het verleden een spons werd geveegd. Ook twee nieuwelingen met ex-speler Eric Lybaert en Dirk Wellekens Sponsor «Seven-Up» verlengde ander maal zijn kontrakt, zodat de donkere wol ken van boven de sporthal weggetrokken zijn Voornaamste blikvanger in het voor seizoen-programma is de sport hoogdag. die doorgaat op maandag 15 augustus 1983. Om 9.30 u. spelen de Osirisminiemen (heren) tegen deze van Erpe-Mere. Om 11 u. spelen de Osiris- reserven tegen Erembodegem. Te 13.30 u. komt volley-bal aan bod met Osiris- Avo Wemmei. Om 15.30 u. begint de hoofdbrok van deze hoogstaande na middag met Osiris dames tegen Stars Destelbergen Daarna om 17.30 u Osi ris-Okapi en tot slot om 19.30 u de pro- pagandawedstrijd tussen de twee naar eerste gepromoveerde ploeg en Mac- cabi Etterbeek en Melda Gent. Deze sportdag wordt ingericht met medewer king van het Gemeentebestuur, die ter plaatse de genodigden een stadsplakket zal komen overhandigen. Een gemeen tebestuur, die ons nog aangenaam ver raste, doch de uitbreiding, die aan de gang is, achter de Osiriszaal. Een pro- jekt, die de Aalsterse stadsbestuurders zeker zal doen watertanden, doch hier blijft het alleen bij beloften. (AVH) t i 1 H \J i MaUal- «n •lumlnlumconitructka Tel, 053/21 39 99 - 77 98 03 L—43. Leuvenstr aat 9440 EREMBODEGEM Ramen Deuren in kunststof of in aluminium Poorten Veranda's Glaswerken Rolluiken met volledige afwerking pressing bracht hen niet verder dan een 56-51 eindstand. Een nokvolle zaal was er voor de apoteose van deze sporthoog dag BBC. Osiris-Okapi werd zowat een herhaling van voor 14 dagen tijdens de heenwedstrijd te Aalst. Beide ploegen verdedigden zich hardnekkig, en nadat Osiris een 8-2 voorsprong had bijeen ge speeld, kwam Okapi langs Famaey op 10-12 voorsprong. De inbreng van Lag ring deed de kansen opnieuw keren, wat Osiris toeliet steeds nipt te leiden tot de rust 30-29. Schellinck liet even Okapi ho pen 32-33, doch langs De Geest-Onge- naet-Lagring-Temmerman-Hendrickx sloeg Osiris in amper 5' de definitieve kloof 54-42. De foutenlast begon door te wegen. Bij Okapi verdween Schmitt en Van den Broeck met 5 fouten. Bij Osiris diende Hendrickx de aftocht te blazen bij een 69-49 voorsprong. In de slotfaze stond Minnebo echter te eenzaam om Osiris nog te verontrusten. Eindstand 78-68. Opnieuw een schitterende pres tatie van Osiris, dat in de voorbije week Sgolba Aalter al in eigen nest met ruime cijfers ging verslaan Okapi, vénzijn kant, kon wel de afwezigheid van Pat Van den Bosch aanbrengen. Maar de voornaam ste reden was ongetwijfeld de wedstrijd van de avond voordien bij Melda Gent. die slechts op het nippertje verloren ging, na een echt spannende partij. Okapi supporters, van de vroegere dagen, ware echt opgetogen, ondanks het verlies van hun klub. door de grote inzet, die de Okapi-jeugd tentoon spreidt. Tot slot van de sporthoogdag, stond het duel van de pas gepromoveerden naar eerste natio nale geprogrammeerd tussen Maccabi Etterbeek en Melda Gent. Opnieuw en zeer gelijkopgaande wedstrijd, waar de nadruk lag op de verdediging. Na een 31-33 ruststand, kon Melda Gent bij wie reus Acke een zeer goede indruk liet een lichte kloof slaan 52-58. Rhone, liet ech ter niet begaan, en bracht 2' voor tijd zijn ploeg terug tot 60-61In de slotfaze be wees testspeler Davies zijn klasse, en verzekerde meteen de Gentse overwin ning. 61-66. Al bij al een zeer mooie sporthoogdag, waar de massa van genoten heeft, en die zeker navolging zal kennen. Osiris sup porters, zondag a.s. kan men nog eens gemoedelijk nakaarten over deze sport hoogdag, tijdens het jaarlijkse barbecue- feest, die doorgaat in de Osiris-zaal. (AVH) Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 230 (r. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la carte Mn mati9e P"izen- Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST 053/77 13 90

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 17