r. Faubourg-jaarmarkt in volle glorie te Baardegem Taal en Vrijheid. Anno 1983-84: als een Felix OP LEERKONTRAKT aanbieden na 19 u. CALLEBAUT Gouden huwelijksjubileum te Herdersem Ghislaine Van De Voorde s 053/78 56 09 Leo de Bethuneiaan 31 AALST HUIS ifA wf, mm Kom eens een kijkje nemen Persbond richt vijfde okkozjemert in DAMES KAPSALON Maquillage Manicure Quartz-zonnetunnel Specialiteit: mechen met zilverpapier bruching OP AFSPRAAK wij zoeken een modern en beleefd meisje met goed voorkomen Huwelijkslijsten vind je overal Originele huwelijkslijsten vind je zeker bij Serviezen promotie Serviezen promotie Serviezen promotie Keizerlijk Plein 36A Aalst Tel. 053/77 17 21 4 Nieuwe Gazet van Aalst 26 augustus 1983 Vijfennegentig jaar terug beslisten Pruimes Pé en zijn vrouw Melle dat ook Baardegem en zijn inwoners rijp waren om een jaarmarkt (kermis) te hebben Nu is Baardegem aan zijn 96e uitgave toe. Een twaalftal, dertiental jaar terug werd te Baardegem, de Faubourg- jaarmarkt in ere hersteld en gereno veerd. Gesterkt en gesteund door een gedeelte van een toen nogal politiek gescheurd Baardegem, wilden enkele goedmenende burgers deze kermis- jaarmarkt (op sterven na dood) in ere herstellen Te meten naar dat succes van vorige edities is men daar blijkbaar zeer goed in geslaagd. Ook nu staat er een gans feestpro gramma op het menu. Zaterdag, 27 augustus, wordt te 17 u een handelsexpo voor geopend verklaard in de parochiezaal; te 18 u. is er de prijsuitreiking van een teken wedstrijd en te 21 u. begint een «Pot- tenbal» met verkiezing van Faluinboer en Faluinboerin. Zondag, 28 augustus is er in de feest tent doorlopend discoshow Maandag, 29 augustus, is er te 15 u., voor alle gehandikapten en mensen van de derde leeftijd in Baardegem, koffietafel en ontspanning. Te 17 u. wordt langsheen de Kerkstraat een Vrijdag, 26 augustus en zondag, 28 augustus, viert men te Herdersem, op de wijk Boskant teest In de Klausstraat n' 2 is er ook een goeie reden om feest te vieren. Oscar en Elvire De Meersman zijn immers 50 jaar lang getrouwd. avondmarkt geopend; te 21 u. is er trekking van een gratis tombola op de handelsexpo en begint in de tent een doorlopende discoshow. Dinsdag, 30 augustus, gaat er te 10 u. een optocht met folkloristische en komische groepen doorheen de wij ken van de gemeente en begint de keuring van een kleinveetentoonstel- ling. Te 13 u. is er een schouwing van de verschillende groepen aan het dorps plein en prijsuitreiking in de feesttent. Hier start terug doorlopende disco show. Te 14 u. kan men terecht voor een gemeentelijke en 'gewestelijke veeprijskamp. Om 24 u. sluit men de jaarmarkt met een feestelijke taptoe in de tent. Zoals ge ziet, een ganse boterham te beleven op een zo kleine deelge meente als Baardegem. Om dergelijk programma op touw te zetten, volstaat goede wil alleen niet meer Inderdaad, de financiële kas- toestand begint hier een belangrijke rol te spelen Volgens sommige leden van het jaar- marktkomitee begint gans de organi satie hun een beetje boven het hoofd (beurs) te groeien. Het komitee betreurt in dit verband de totaal scheefgetrokken verhouding in het toekennen van stadssubsidies. Aalst-karnaval wordt met miljoenen bedeeld, zo stelt men, terwijl wij het moeten stellen met een schamele der tigduizend frank Sommige karnavalverenigingen zou den veel meer worden gesubsidieerd Misschien kan het Baardegemse lid in het schepenkollege, Robert De Pauw, financieel expert als hij is, deze zaak in een meer gunstige zin laten evolue ren In ieder geval probeert de N.G.V.A. U verder te informeren over en rond deze Faubourg-jaarmarkt, welke toch ondertussen een evenement van bete kenis is geworden (Jos) Gans de familie en de buren van den Boskant willen niets onverlet laten om Oscar en Elvire eens duchtig in de bloemen te zetten. Vrijdagavond vanaf 19 uur worden familieleden, vrienden en buren door de familie uitgenodigd om een glas te drinken ten huize van Oscar en Elvire. Op zondag 28 augustus wordt er in de kapel op den Boskant te 14u.30 een dankmis opgedragen. De celebrant is een neef van Elvire. Na de mis worden alle aanwezigen door de familie uitgenodigd op een gezellig samenzijn, met veel drank, leute en plezier. Een op den Boskant niet zo alle daagse happening welke doorgaat op het erf van Clement en Charlotte De Cock. Wij bieden aan de jubilarissen, Oscar en Elvire, onze oprechte gelukwen sen. (Jos) Als de nood het hoogst is, is de redding nabij... Taal en Vrijheid was in nood. Wij herinneren ons nog met meewarigheid het allerdiepste dieptepunt in decem ber '82, waarwij wij, als commentaar op de miskleunproduktie «Ruilen is niet altijd huilen», verwijtend de vraag stelden«waar is der ouderen fierheid gebleven Tweemaal per jaar richt de persbond van de Denderstreek een okkozjemert in. Op zaterdag 27 augustus eerstkomende is men reeds aan de vijfde editie toe. Het specifieke van deze okkozjemert is het feit dat handelaars geweigerd worden, zodat de ganse organisatie steeds haar speels karakter bewaarde, ledereen kan er na inschrijving zijn oude zolder- en kelderspullen kwijt. Af en toe worden er zelfs echte antikwiteiten te koop aangeboden, de bedoeling is wel dat de verkoper zich van een aantal over bodige spullen ontdoet, en meteen het spaarpotje wat bijvult. «Het teveel van de ene is misschien het gerief van de ande re», aldus het devies van de Aalsterse persmedewerkers. In totaal komen 25 standhouders in aan merking, die allen een gratis plaatsje krij gen in Netwerk Een klein percentage van de verkoopprijs dient afgestaan te worden aan de organiserende vereni ging. Wie niet verkoopt, betaalt ook niets. Diegenen die ditmaal te laat waren om nog een plaatsje te bekomen, hoeven met te treuren want op de laatste zater dag van maart 1984 is reeds een volgen de Okkozjemert gepland. (MP) Het bestuur van «Voor Taal en Vrijheid(OJ)) Het moet zijn dat deze retorische vraag toch een antwoord gekregen heeft. Het enige goede antwoord bre ken met het verleden; innoveren, nieuw bloed, verjongde aanpak en vooral een verantwoorde wil om het anders te gaan doen. Dat het menens is mag blijken uit de perskonferentie die het nieuwe bestuur organiseerde. Ongedwongen en zonder schroom werden er de oude fouten en zwakhe den bekend en toegelicht, maar even openhartig werd er de vernieuwing afgekondigd. Vernieuwing die vooral zal berusten op een dubbele basis: een bezielde organisatie van het ver enigingsleven en het streven naar een waardigere programmatie. Gedaan dus met improvisatie en smaakloos patronnagetoneel. Persoonlijke inzet moet de bevrijdende vervanger wor den van versteende gelatenheid. Zoals gastregisseur Fons Vinck het zegde: «Liever met jonge talenten zonder ondervinding maar met een totale inzet en een goede verstand houding dan met ondervindingrijke spelers zonder vuur». Wij denken eerlijk dat Taal en Vrijheid alle kansen heeft om te slagen in hun opzetde wil is er en de eerste resul taten zijn reeds voelbaar. De pro grammatie voor het komende seizoen liegt er niet om: vooreerst herneemt Taal en Vrijheid het gekend werk van Tennessee Williams «Glazen Speel goed» en dit op 3 september onder regie v^n Fons Vinck Beslist geen nieuwkomer (kreatie in 1943 te Bue nos Aires) maar wel één van de suc cesrijkste klassiekers uit de naoorlog se periode Een typisch middle-class, psycho-analytisch drama kenmerkend voor Williams. Een degelijk werk waar mede Taal en Vrijheid haar herople ving kan waar maken. Volgt dan in januari 1984 de kreatie voor Aalst van «Tot nut van het Algemene» een werk van de hand van Walter Van Den Broeck in een regie van Guido Klinck. Voor ons een totaal ongekend stuk waarbij al onze hoop op Taal en Vrij heid berust om het te leren kennen. Wij wensen voorzitter Bourlon en vooral de stimulerende nieuwe kracht, Patrick Ongena tesamen met de ganse, veelbelovende en enthousiaste ploeg het succes toe., der ouderen fierheid waardig (N.S.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4