ST.-J0RIS COMAR SPORT groot - kleinhandel Verdiende overwinning voor counterend Eendracht Nieuwerkerken Moorselbaan 78 Aalst OP LEERKONTRAKT SL ,9u. Wapens Munitie Overzicht derde provinciale D GhisSaine Van De Voorde 053/78 56 09 Leo de Bethunelaan 31 AALST AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Specialisatie Handbal Voetbal Match van de week: S.K. Aalst-Eendracht Nieuwerkerken1-3 DAMES KAPSALON Maquillage Manicure Quartz-zonnetunnei Specialiteit: mechen met zilverpapier bruching OP AFSPRAAK wij zoeken een modern en beleefd meisje met goed voorkomen Nieuwe Gazet van Aalst 9 september 1983 11 Schoolstraat 54 TenE|js 9300 Aalst Skl Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst s 053/21 25 56 Een sportzaak met ERVARING. Met S.K. Aalst en Eendracht Nieuwerkerken stonden reeds op de eerste speeldag twee serieuze titelkandidaten in derde provinciale D tegenover elkaar. Ondanks het slechte weer was er vrij veel volk komen opdagen aan de Haring. En deze mensen zullen het zich beslist niet beklaagd hebben Pas was de wedstrijd op gang geflo ten of de bezoekers leidden reeds met 0-1Bij een loeier van Peter Wellekens belandt de bal, gedragen door de wind, in de rechterbenedenhoek en doelman D'Herde is een verslagen man. S.K. Aalst is wat aangeslagen door dit vroege doelpunt en ei zo na wordt het 0-2, wanneer Peter Welle kens terug vrij mag aanleggen. Deze keer is Luc D'Herde echter paraat. Stilaan bekomt S.K. Aalst van deze opdoffer en begint meer druk uit te oefenen op de Nieuwerkerkse verde diging. Zo speelt speler-trainer Wil- fried Van Royen in de negende minuut Johan Spanoghe vrij, doch deze be sluit op de uitgelopen doelman Johnny De Naeyer. Op het kwartier krijgt S.K de mooiste kans uit de wedstrijd. Johan Spanoghe lanceert Gary De Kinder, die de buitenspelval netjes omzeilt en alleen op doelman De Naeyer afgaat. Het schot van De Kin der gaat echter voorlangs. De wed strijd blijft verder spannend. Er wordt bitsig maar niet brutaal gespeeld. Een echte derby dus. Net vóór het half uur is er een persoonlijke aktie van de jonge Piet Nijs, maar zijn schot is te zwak om doelman De Naeyer te ver ontrusten. Nieuwerkerken geraakt nog maar spo radisch aan het Aalsterse doel. Het is brengt de bal tot bij Walter Van Der Biest, die de bal vanop zo'n 20 meter hoog tegen de touwen jaagt, over een verbouwereerde doelman D'Herde: 0- 2. Net vóór rust is er nog een vrij schop door S.K. Aalst net vóór het strafschopgebied. De door Frank Luwen getrapte bal wordt moeizaam door doelman De Naeyer gestopt SK Aalst verloor van E. Nieuwerkerken. (EVdM) op de counter aangewezen. Sensatie echter in de 35ste minuut. Een slecht ontzetten door Rufin Van Den Eynde E Nieuwerkerken versloeg SK Aalst met 1 -3 cijfers. (EVdM) De tweede speelhelft begint met Peter Roeland bij S.K. Aalst in de plaats van de lichtgekwetste Duwez. S.K. Aalst zet onmiddellijk de achtervolging in. Reeds in de vierde minuut kent het succes bij een rechtstreekse vrije trap van Gary De Kinder. Het doelpunt wordt echter afgekeurd wegens voor afgaand buitenspel van Johan Span oghe. S.K. blijft Eendracht verder onder druk zetten, zonder echt gevaarlijk te zijn. Het zijn de rood-gelen die met hun snedige counters nog voor het meeste gevaar zorgen. Op het mid denveld speelt Peter Wellekens misschien wel de beste man op het veld een reuze partij. Ook de immer zwoegen de Wilfried Van Royen ver dient een pluim. S.K. Aalst ruilt dan nog Rudy De Moor voor Alain De Bruyne en ook Eendracht Nieuwerker- Een sterk counterend E. Nieuwerkerken bracht tal van gevaarlijke akties voor het Aalsterse doel. Een vrijschop van Walter Van Der Biest wordt door doelman D Herde gestopt. (EVdM) slotfase wanneer S.K. vier minuten vóór tijd tot 1-2 terug komt. De Kinder stuurt Piet Nijs gepast in het straatje, diens schot wordt door doelman De Naeyer onvoldoende gestopt en een goed gevolgde Spanoghe trapt bin nen. S.K. Aalst zet nu alles en enkel doel man D'Herde en libero De Grijse blij ven nog achteraan. Bij een ontzetten in de Nieuwerkerkse verdediging belandt de bal bij de aalvlugge Danny Steenhoudt, Danny laat de Aalsterse verdediging achter zich en trapt de bal rustig in het verlaten doel: 1-3. Met een de eindstand. Na de wedstrijd troffen we een tevre den trainer Arman Spitaels aan «onze verdediging heeft de Aalsterse spitsen schikken. Bij Eendracht Nieuwerker ken ontbraken de gekwetsten Franky Triest en Patrick De Wever. Bij S.K. Aalst dienden Karei De Jaegher en Peter Van Der Straeten wegens een schorsing vervangen te worden. Ook de gekwetste Bert Everaert was er niet bij. Bert onderging op 15 juli jl. een geslaagde liesoperaie bij Dr Decordier. Na een verblijf van tien dagen mocht hij het ziekenhuis verla ten en begon met de re-educatieoefe ningen. Sedert vorige week dinsdag hernam hij lichtjes de trainingen. Een bal komt er vooralsnog niet bij te pas. Langs deze weg wensen wij de sympathieke Bert een spoedig herstel en een snelle terugkeer in het eerste elftal van S.K. (Robby) Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8-1 2 u en 13-15u. De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST 053/77.33.77 ken brengt met Benny De Boeck nieuw bloed in. Het ziet er naar uit dat de wedstrijd op een 0-2 eindstand zal uitdraaien. Maar het wordt toch nog een spannende goed opgevangen. Vóór de wedstrijd waren we tevreden met één punt, het werden er nu twee, zoveel te beter In deze wedstrijd konden beide trai ners niet over hun beste elftal be- Dé verrassing van de eerste speeldag was natuurlijk de uitoverwinning van Eendracht Nieuwerkerken op S.K. Aalst1-3. Meer daarover in onze «match van de week» elders op cnze sportbladzijden. Een andere interessante partij was de derby Wilskracht Gijzegem tegen Wils kracht Moorsel. Het pas gepromoveerde Wilskracht Gijzegem won verdiend met 3-1Aan de rust stond de stand nog steeds 0-0, maar na enkele minuten in de tweede helft bracht Wauters de thuis ploeg op voorsprong. Groen-zwart bleef doordrukken en zo scoorde Stefaan Ver- eecken nummer twee voor Gijzegem. Ook al kwam Moorsel op een tegenaan val tot 2-1 terug, toch gaf Gijzegem de wedstrijd nooit uit handen en net vóór affluiten legde De Winne de eindcijfers vast Een goed begin dus voor het be scheiden Wilskracht van trainer Frans Roelandt S.K Herdersem verloor thuis met 1-3 van F.C. Herzele. Op slag van rust kwam S.K 0-1 achter Geen nood echter, want amper tien minuten in de tweede helft stonden de bordjes weer gelijk, met een doelpunt van De Cock. Maar dan blun derde de Herdersemse verdediging, waar trainer John Lssens nochtc.is het volste vertrouwen in had. tot Tweemaal toe. Eerst was er een flater van doelman Chris Janssens en toen ew later de achterste lijn van S.K. blunderde, liep Herzele gemakkelijk tot 1-3 uit Meteen ook de eindstand. (Robby)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11