ürl Meubelen ral Steler AALST Rijksleergangen voor Technisch Onderwijs Gazet van cjafet Zal kumulatie verdwijnen In OCMW Starten M symbol of quality VERZEKERINGEN MEERT Personeelsbeleid... Ook hospitaaldirekteur blijft geschorst Önafbanlelijk weekblad voor Groot-Aalst Stationsstraat 1, Aalst Tel. 053/21 22 02-70 00 15, UW PARTNER IN VOOR- en TEGENSPOED, De grootmeester Engelse interieur VERCAUTEREN-DESMET Molenstraat 26, AALST s 053/21 04 19 TECHNISCH ATHENEUM LEDEBAAN, 101 .TEL.053 21.99.76 Ledebaan 101, AALST Tel. 21 99 77 Avondlessen HOTEL HAARTOOI KLEDING kreatie en verkoop Inschrijvingen: maandag, dins dag, woensdag en donderdag van 18 tot 20 uur, of onder de dagles- sen. Het K.T.A. de schooi voor moderne beroepen 2 Nieuwe Gazet van Aalst 9 september 1983 Zondag 11 september 15u.30 in St.-MartinuskerkPeter Pieters (Leuven) geeft orgelrecital. Maandag 12 september 20-21 u.turnklub De Gazellen start opnieuw (in Brandweerkazerne, Vrij heidstraat) Behalve dat dit de tijd is om vliersiroop te bereiden, is er ook dit Vrijdag 9 september 18-21 u aanvang volleybal-fit-klub met drie ploegen (jongeren vanaf 16 jaar, gevorderden, ouders). Org.B.G.J.G. (21 16 91). Zaterdag 10 september 20 u, in 't Koerken (St.-Martensplein 2)optreden van folk-blues-groep Kasper (WK 60, ingang 80 CJP-reduktie) 8u.30 aan Square J. Geerinckx (Bou- dewijnlaan)vertrek plantenwerkgroep De Wielewaal naar Daal (Denderhou- tem). (org.De Wielewaal). 14u.30: openluchtanimatie op grote Markt met klown Dokus en jeugdateliers Arend, Klakson en Joepie. Gratis toe gang. 13 u. aan St.-Annakerkvertrek naar Molenbeekvallei te Mere (org.Jeugd bond voor Natuurstudie en Milieube scherming, afd. Denderland). 13u.30 aan Sted. Trefcentrum, Drie- sleutelstraat 51 geleide natuurwandeling te Weert-Bornem. Org.A.T.B, De Natuurvrienden. Vervolg van blz. 1 Tijdens een vergadering in de stadsschool aan de Binnenstraat werd op 30 augustus aan alle leerkrach ten de beslissingen van het CBS meege deeld - Algemene verslagenheidDat het spel zo grof zou gespeeld worden had men echt niet verwacht. Het was namelijk nog nooit gebeurd dat tijdelijken in een openstaande betrekking na jaren goede dienst de laan werden uitge stuurd. Het vorig bestuur van PVV, SP, VU, dat. wij herhalen het, ook niet vies was van politieke benoemingen heeft het bij haar aantreden in 1977 dan toch wat fatsoen lijker gespeeld, althans in het onderwijs De fusiewet gebood wel de overname door de nieuwe gemeentebesturen van alle personeelsleden in de hoedanig heden waarin zij zich bevonden. In openstaande betrekkingen werden de leerkrachten behouden Het vorig be stuur heeft de anciënniteit geëerbiedigd Al wie nog niet vast benoemd was werd zonder problemen overgenomen hoewel de meeste, vooral die in de deelgemeen ten, CVP-steun genoten, de partij die in 1977 in de oppositie belandde Hoewel de fusiewet het niet verplichtte heeft de vorige gemeenteraad negen be noemingen gedaan in vast verband na melijk alle leerkrachten die aan de wette lijke voorwaarden voldeden onafgezien de politieke kleur (overwegend CVP) Verrassende Wending Na de consternatie van 30 augustus be gint de loopmarkt van de getroffen slachtoffers en gaan de politieke poppen aan het dansen. Oppositieleider Jan Caudron (VU) schiet zich in een Franse coleire op 1 septem ber te 8.30 u. naar de burgemeester met een interpellatieverzoek voor de ge meenteraad van 6 september Ook de inspecteur weet met zijn veront waardiging geen blijf en laat langs een omweg aan het College weten dat indien het stadsbestuur de teloorgang van het gemeentelijk onderwijs nastreeft, dit dan maar beter vandaag gebeurt dan mor gen. Een strenge telling van de leerlingen zou menig gewoon klasje hangend ma ken en hangende klassen doen vallen. Voorwaar geen rooskleurig vooruitzicht voor onze stadsscholen en de nieuw- aangestelde leerkrachten Het moet zijn dat het kordate optreden van Jan Caudron en van de inspecteur wel indruk heeft gemaakt op de burge meester die voelde dat er stront aan de knikker zat Diezelfde dag, op 1 septem ber, roept hij in ijltempo zijn College bij een, ditmaal voor de vierde keer over dezelfde materie. Na een woelige zitting wordt besloten dat de vroegere leer krachten die in een vacature stonden, gehandhaafd zouden worden De vreze Gods is het begin van de wijs heid Een bijkomende en zeer vervelen de moeilijkheid was wel dat op 1 sep tember de nieuw-aangestelde leerkrach ten reeds in hun klas stonden en dat deze op 2 september reeds hun schup konden afkuisen voor de oudgedienden Voorwaar geen stichtende geschiedenis die voor het nieuwe stadsbestuur een les zou moeten zijn Maar wij maken ons geen illusies, lezer Morgen gaan de politieke benoemingen weer het oude gangetje alsof er mets aan de hand is (R.v d P.) gen op deze ontvangsten». Zowel dhr. Vinck als dhr. De Neve (ontvanger van het OCMW) ontkennen dit ten stellig ste. Opvallend is dat dhr. Barrez reeds (volgens eigen verklaringen) sedert juni '81 op de hoogte van deze toe stand was, maar de Raad slechts in kennis hiervan gesteld heeft op 28 juni '82, zijnde de dag van zijn schor sing M.a.w. dhr. Barrez kende deze feiten en wist dat dit ontoelaatbaar was. Kontrakten bleven geheim De tweede beschuldiging luidt als volgt«Dhr. Barrez, welke geen enkele bevoegdheid, opdracht of vol macht van de Raad van het OCMW ge kregen heeft om kontrakten af te slui ten heeft ten persoonlijke titel en gebruik makend van zijn funktie als direkteur, kontrakten afgesloten met de firma ANALIS welke het OCMW financieel benadelen, d.w.z. het opdrijven van de uitgaven door de aankoop van reagentia op o.m. een toestel welke eigendom is van het OCMW Het afsluiten van deze kon trakten werd voor de Raad van het OCMW verborgen gehouden». Ook deze tenlaste gelegde feiten werden toegegeven. Ter excuus wordt wel ingebracht dat hij bij zijn benoeming als administra tief direkteur (op 25.1.80 met ingang van 1.2.80) niet in kennis werd ge steld van de bevoegdheden van die funktie, tenzij op officieuze wijze (via de syllabus «Taakomschrijving»). Wat de genoemde kontrakten betreft stelt dhr. Barrez dat hij «bij de onder tekening (hiervan) in volle vertrouwen handelde en deze zelfs niet gelezen heeft». Hij stelt er wel kennis van gehad te hebben «dat de prijzen van de reagen tia verhoogden ingevolge het afsluiten van deze kontrakten, doch dat hierbij niet gezegd werd dat de eenheidsprij zen in sommige gevallen stegen tot het viervoud van de vroegere normale eenheidsprijzen». Hoewel hij besefte dat dit een meeruitgave betekende voor het OCMW, stonden hiertegen over aldus dhr. Barrez «de mogelijkheden tot uitvoering van meer en verder doorgedreven onderzoe ken», m.a.w. een inkomstenverhoging van het OCMW-labo. Het blijkt evenwel een feit aldus de nota dat i.p.v. «mogelijke meerop brengsten» een nog groter verlies geleden werd. «Niet alleen werden nieuwe kontrakten afgesloten, bijko mend werden ook «huurkontrakten» of «reagentiakontrakten» afgesloten op toestellen die reeds volledig eigen dom van het OCMW waren Honoraria dr. Matthieu Ten derde wordt dhr. Barrez tenlaste gelegd nagelaten te hebben «de Raad van het OCMW en de ontvanger van het OCMW in kennis gesteld te heben van het feit dat dr Matthieu niet afdroeg op bepaalde honoraria. In funktie van zijn bevoegdheid als admi nistratief direkteur was dhr. Barrez in kennis van het niet afdragen van deze honoraria. Ook hier werd het OCMW financieel benadeeld» In zijn antwoord verlegt dhr. Barrez de verantwoordelijkheid bij gewezen direkteur Vinck, als zou deze indertijd beslist hebben geen afdrachten te vra- Aankoop bij «hoogdringendheid» Ten vierde wordt dhr. Barrez ervan beschuldigd nagelaten te hebben de Raad erop te wijzen -dat er reeds een automatische bloedcelteller in het labo aanwezig was sinds 2.4.80 zodat «een aankoop bij hoogdringendheid van een automatische bloedcelteller» dus buiten de normale procedure, zodat de voorziene administratieve kontrole uitgesloten was niet nodig was. Zowel dhr. Barrez als dr. Mat thieu weerleggen de tenlaste gelegde feiten niet. Nieuwe elementen Naast deze aanvankelijke tenlasteleg gingen werden twee nieuwe elemen ten aan het dossier toegevoegd. Deze dienen wel los van «de zaak Matthieu» bekeken te worden. Zo zou dhr. Barrez zonder medeweten van de Raad, zonder enige opdracht en in strijd met de belangen van het OCMW toegangskaarten tot de eigen dommen en parking van het OCMW hebben besteld. Daarnaast blijkt een belangrijke faktuur van de N.V. Bell Telephone Manufacturing Company (van 7.12.81) niet tijdig betaald te zijn. Deze faktuur werd (na de schorsing) in het bureel van de direkteur terugge vonden. Het naderhand betaalde bedrag (op 24.12.82) is 1.694.949 fr. i.p.v. 1.642.729 fr., als gevolg van die verwijltijd van zowat één jaar. Politiek Tenslotte dient met de nodige omzichtigheid ingegaan te worden op de stelling (eind augustus in het dagblad Het Volk geponeerd) als zou in de zaak «Matthieu» veel opge schroefd zijn, en zou men vanuit socialistische zijde de zaak partijpoli tiek aan het uitbuiten zijn. (Nvdr. dr. Matthieu was CVP-kandidaat bij de jongste gemeenteraadsverkiezingen). Ons inziens zijn er tot dusver absoluut geen aanwijzigingen om dit staande te houden. Ook omgekeerd is er (even eens tot dusver) geen reden om te twijfelen aan de plichtsgetrouwheid van de huidige CVP-raadsleden. Het is inderdaad best deze zaak niet partij politiek te benaderen, zeker niet met verdachtmakingen en loze bewerin gen. (PD) Kumulatie heeft zo zijn nadelen, ook in de ziekenhuiswereld. Behalve de begrijpelijke protesten van jonge dokters kan vooral de ondoorzichtigheid aangestipt worden, die er het gevolg van is. Als een OCMW-patiënt in de privé-praktijk behandeld wordt, dan is daar amper kontrole op mogelijk. Bevoordeling van het ene ziekenhuis boven het andere wordt mogelijk, bv via aankoop van moderne apparatuur. Het absenteïsme wordt soms zeer groot. Financiële kontrole (wat gebeurt waar en wordt waar betaald wordt moeilijk zoniet onmogelijk... Hoewel kumulatie uiteraard niet nood zakelijk leidt tot strafbare feiten, wor den die er wel een stuk gemakkelijker door. Vandaar dat het toe te juichen is dat het OCMW op 30.3.83 in een brief aan het medisch personeel en de kon- traktueel aangestelden, deze ertoe verzocht een kumulatieverklaring aan de sekretaris over te maken. Deze verklaring moet het bijzonder komité voor het ziekenhuis in staat stellen na te gaan of eventuele kumulaties ver enigbaar zijn met de beroepsaktivitei- ten binnen het OCMW. Hier blijkt evenwel nog maar weinig antwoord op gekomen te zijn. Ter illustratie van de lengte die zo'n Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas. Geraardsberasestraat 44/3. Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel 053/77 62 94 Burelen open van 1b tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v z w Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr.. 3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. kumulatielijst kan aannemen, kan dr. Matthieu als voorbeeld genomen wor den. Ten tijde van zijn schorsing als diensthoofd van het OCMW-labo was deze ook hoofd van zijn privé-labo, diensthoofd in het labo van de C.M. in Aalst, hoofdgeneesheer van het Bloedtransfusiecentrum van het Rode Kruis te Aalst met afdelingen in het OCMW, de Zonnestraat, het Keizerlijk Plein, Jette en Geraardsbergen, hoofdgeneesheer van het Plasmafere- secentrum van Opwijk en voorzitter van het Komitee Veiligheid en Gezond heid in het OCMW. Daarnaast was hij betrokken bij de N.V. Yzex (firma voor aankoop en verkoop van reagentia en apparatuur) en een Firma voor ver koop van apparatuur voor het zuiveren van water met vertegenwoordiging in gans Belgiè (zetel te Aalst in de Zon nestraat). Tot 1980 was hij bovendien deeltijds lesgever in het technisch onderwijs te Aalst. (PD) niGUCOG- OnathankelijK weekblad voor Groot-Aalst - Een ü>taa JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten..." Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; O 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit Naam en voornaam Adres: Postnummer: Gemeente: Handtekening. (O schrappen wat niet past) Terugsturen naar; Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2