JJF Installatievergadering Jeugdraad in losse sfeer ACV stuurde open brief naar gemeentebesturen Zo gezegd... Ambachtsmarkt Wf Streekkalender Hofstade TRAITEUR PROVENCE 4 Nieuwe Gazet van Aalst 9 september 1983 Gi] ziet onder een tentzeil den lachenden burgemeester staan, maar zijn zon nig gelaat kan het sombere weder niet keren... Op slag en stond wil de massa naar binnen, de edele kunsten tegemoet Het regent, giet, pletst en stroomt, en met het water mede broe- belt het Vlaamsche volk altegader het belfort binnen. De zoete kinders der poppenspel gevaren en de grote men- schen, met blikken wazig van adoratie en verbazing, starend naar de teken en verfkonsten der akademiekers Hunne schone dozen en kisten, waar in zij de roerselen hunner kunste naarszielen verpakken, kon men er langdurig bewonderen. Gij spoelt dan weer naar buiten met de andere men- schen, en ziet dat de ambachtslieden onder de groten regenval nog steeds neringdoende zijn. Warempel, zij heb ben couragie. Langs den Hopmarkt spoedt gij U huiswaarts en uw ogen worden aldaar nog getroffen door de volksspellekens waar het nu al veel te nat voor is. Uw paard briest en dampt en gij bestijgt het, terwijl een schone gedachte uwe hersenpan doorklieft: «Volgend jaar, als 't God en 't zonneken belieft, keren wij zeker weer (Ambrosius) De smid: een legendarisch beroep. CJC) «De Vaderlandereen nieuwe kreatie van de Draeckemeren. (JC) Een klompenmaker, verwezen naar de folklore (JC) Volksspelen hoefijzerwerpen. Niet zo makkelijk. (JC) Maandagavond had in het Stadhuis de installatievergadering plaats van de Aalsterse Jeugdraad, en dat in een erg gemoedelijke stemming. Schepen Bourlon, die ook vrije tijd en jeugdwerk onder zijn bevoegdheid heeft en ook voorzitter is van deze jeugd- en adviesraad, schetste in het kort de struk- tuur van de raad. De Aalsterse vlaaiengiide steiae de ajuintaart voor uc) Hij wees ook erg kort op de statutaire doelstellingen van dit adviesorgaan, dat als coördinatie- en overlegcentrum zou moeten dienen voor gans het jeugdbeleid in Aalst. Na een oproep tot de vertegenwoordi gers van de verschillende jeugdgroe- peringen, omdat er bij enkele van hen nog niet voldoende kandidaturen bin nen waren, ging men over tot de stem ming. Er moesten immers, naast de 12 bestuursleden die reeds door de gemeenteraad werden aangeduid, ook nog 12 bestuursleden uit de ver schillende jeugdverenigingen worden gedistilleerd. De verenigingen werden verspreid in de zaal en op de trappen, naargelang de overtuiging en strek king waartoe zij behoorden en de stemming kon plaats grijpen. Van de kristelijk georiënteerde verenigingen werden Merckx, Heireman, Blende man en Stas gekozen. Voor de niet- gebondenen waren dat Verschoris, Van Gijsegem, Van Boxtael en De Schrijver. De andere groeperingen zouden slechts 1 bestuurslid kiezen. Voor de Vlaams-Nationalistische groe peringen werd het De Smet en voor het Socialistisch Jeugdwerk verkoos men Ringoir Het liberaal jeugdwerk delegeerde Dirk Van Liedekerke als bestuurslid en de Kommunistisch gerichte jeugdverenigingen vaardig den Jos Gavel af. zij vormen, samen met de door de gemeenteraad gekozen bestuursleden het voltallig bestuur. De verkiezing door de gemeenteraad gebeurt trouwens per partij. De CVP verkoos 4 vertegenwoordigers (Van Der Borght, De Gijzenaar, Van De Winckel en Van Landuyt), de PVV en de SP elk 3, respektievelijk De Boeck, Schevernels en Jansens aan de ene kant en Van Malderen, Tijdeman en De Meyer aan de andere. Voor de VU werd Renaat Gits verkozen. Schepen Bourlon maakte tenslotte bekend dat Vera Van der Borght als ondervoorzitter zou fungeren en Guido Moens als sekretaris. Voorzitter wordt Schepen Bourlon zelf. Bourlon wijdde tenslotte nog even uit over de beleidsvisie van het stadsbe stuur in verband met jeugdwerk. De jeugdraad moet volgens hem een advies- en informatieverstrekkende rol vervullen. Voor werkloze jongeren zou men meer omscholingskursussen plannen maar inzake de vakantie speelpleinen gaat men verder op de ingeslagen weg, met weliswaar meer aandacht voor de opleiding tot moni tor. Tot slot drukte Bourlon erop dat de jeugdraad geen klachtenbank mag zijn, maar een werkelijke partner van het gemeentebestuur. Burgemeester Uyttersprot, die de nieuwe bestuursleden feliciteerde en zich aansloot bij de woorden van zijn schepen, benadrukte dat het stadsbe stuur geen betuttelende rol wenste te spelen maar volledig sympatiseerde met de jeugdraad. Die niet-bevoeg- dende rol kan volgens de burgervader zelfs verkregen worden ondanks zijn aanwezigheid en die van de schepen (waar overigens, naast Bourlon ook Doorns mee werd bedoeld, die er ook bij «zat»). De burgemeester stelde dat het de bedoeling is een zelfstandige jeugdraad te kreêren. Wandelzoektocht: de sportraad van de Kleuter- en Lagere Meisjesschool van Hofstade wil op zondag 11 september 1-983 het gehele dorp op de been brengen voor een wandelzoektocht door Hofstade. Vertrek tussen 14u.15 en 14u.45 op de speelplaats van de school in de Leopoldstraat. 20 fr. per deelnemersformulier, gratis drank inbegrepen. Alle deelnemers beneden de 14 jaar ontvangen een verrassing. Voor de best gerangschikten zijn waardevolle prijzen voorzien. Gelegenheid tot eten en drinken. Informatieavond schoolleven Op 13 september (voor de ouders van de kleuters) en op 20 september (voor de ouders van de lagere school-leer- lingen) wordt om 20 uur een informa tieavond gegeven met diareportage over «Het schoolleven» in de Vrije Kleuter- en Lagere Meisjesschool te Hofstade. Tot slot van de vergadering nam de nieuwe sekretaris, dhr. Guido Moens, het woord. Hij probeerde wat meer klaarheid te scheppen in de wirwar van jeugdorganisaties en in de inge wikkelde jeugdwerking in de stad. Na een kleine opsomming van de diverse doelstellingen, schetste hij de weg die wordt gevolgd bij het tot standkomen en uitvoeren van de beslissingen, waarbij vooral de centrale rol van de jeugdraad werd belicht. Tenslotte haalde de sekretaris uit de verschil lende werkingspunten van de jeugd raad er één punt uit: de ontwikke lingssamenwerking met de 11.11.11- aktie. Hij overliep de evolutie die de aktie in Aalst kende, met het diepte punt in '79 maar een bevredigend 1982. Voor 1983 werden 2 projekten voor ogen genomenéén in Rwanda, net zoals vorig jaar met daarnaast een nieuw projekt voor een visserscoöpe ratie in het (ook politiek) geteisterde Sri Lanka. Hiermee werd deze vergadering beëindigd. De eerstvolgende vergade ring werd vastgesteld op 28 septem ber in he trefcentrum in de Drie Sleu telstraat. (KUDE) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) i 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 BOSGRONDEN TE KOOP Bosgronden te koop in verschillende mooie streken in de Ardennen. Ook te bevragen tel. 053/70 42 13 CHALET TE HUUR Chalet in de mooie omgeving van Dur- buy. Voor weekends, week of maand. Gasverwarming en stromend water. Tel. 053/70 42 13. Afgelopen week stuurde het Aalsters ACV-verbond een open brief naar alle burgemeesters en schepenen van het arrondissement Aalst. In deze brief wordt gewezen op de steeds maar stijgende werkloosheid in het arrondissement, waaronder vele jongeren. Op 30.6.1983 telde ons arron dissement aldus 15.862 werklozen. Het ACV wijst de gemeentebesturen op de mogelijkheid voor gemeenten en OCMW's om langdurige werklozen te werk te stellen in het Derde Arbeidscir cuit. Gevraagd werd dat de gemeenten op dit vlak daadwerkelijke inspanningen zou den leveren, en de mogelijkheden gebo den door het Derde Arbeidscircuit zou den worden aangewend voor extra-te werkstelling en niet voor het vervangen van tewerkgestelde werklozen of BTK'ers. Het ACV publiceerde in dit verband een interessante tabel waarin de tewerkstel ling van werklozen medio augustus 1983 vermeld wordt. Voor gans het arrondis sement komt men aldus tot 547 BTK'ers en DAC's in de gemeentebesturen en OCMW's samen. De stad Aalst neemt hiervan alleen reeds 122 voor haar reke ning zijnde 39 BTK'ers en 29 DAC'ers bij het gemeentebestuur en 54 DAC'ers bij het OCMW. waar verrassend genoeg op dit ogenblik geen enkele BTK'er meer werkt. (MP) In de plannen voor het nieuw zwembad aan de Albrechtlaan bleek de kassa zomaar vergeten. Toen dit punt op de jongste gemeenteraad ter sprake kwam, maakte De Nayer (VU) het college er alvast op attent dat bij de eigenlijke opening van het bassin, er normaal gezien ook water in de kuip moet zijn. Diezelfde Denayer vond het passend om Schepen van Openbare Werken De Maght (PVV), te feliciteren voor de verzorgde staat van haar dienstgebouwen en voor de welberedeneerde stock-aankopen. Fractieleider Hooghuys (SP) daarentegen had bloemetjes over voor de oppositie, voor zichzelf dus, «omdat vele leningen nu ook door de oppositie worden goedgekeurd, terwijl dit in het verleden met het geval was» De renovatie van de Keizershallen. en van de spektakelzaal in 't bijzonder, deed flink wat stof opwaaien. Zo vroeg SP-raadslid Van Nieuwenborgh of de inrichting van deze «reuze-Sauna» nu naar Braziliaans model zou gebeuren. Middenstand-schepen De Pauw, schrok even (wakker) maar zweeg... Vaste interpellatie-klant Denayer vroeg zich af of bij de herstelling van het dak van de spektakelzaal, niet kon overwogen worden om de vrije hoogte op te trekken tot 7 m. zodat ook sportmanifestaties tot de gebruiksmogelijkheden zouden behoren Bourlon (PVV), de sportieve schepen, meende echter «dat de bestaande sportinfrastruk- tuur (lees sporthallen) zeker niet is overbelast en dat een extra-accomodatie in de Keizershallen volstrekt zonder nut is». Bourlon dacht hiermee het college en vooral «Baas» Uyttersprot naar de mond te hebben gepraat Jammer genoeg zou de bur gemeester, aansluitend bij tussenkomsten van Monsieur (SP) en Van Mossevelde (VU) de schepen corrigeren er is dus wel degelijk een enorm gebrek aan polyvalente sportzalen in Aalst. Waarvan akte. Agendapunt 35 behandelde het asfalteren van het Keizerlijk Plein in stadhuiswoor den heet dit «het aanbrengen van een KWS-verharding». Hooghuys wou weten waarvoor dit letterwoord eigenlijk stond «Betekent dit Kranig Werkende Schepen in 't enkelvoud of Karig Werkende Schepenen, in 't meervoud vroeg olijke Edgard zich af Ook de bepaling van de voorwaarden bij de uitbating van de cafetaria van het nieuw zwembad kwam ter sprake. Denayer hoopte uit de grond van zijn hart dat het college zou verhinderen dat «Spacemakers» (n.vdv een ons onbekend video-spelletje), frietautomaten en casino-toestanden, de geesten van onze Aalsterse jongens en meisjes zouden vergiftigen «Maak van de cafetaria geen speelhol, a u b.», zo besloot Danny-de-doorduwer. Toen de burgemeester het 58ste agendapunt voorlas, stak Denayer (hij weer), reeds bij voorbaat een vingertje in de lucht, waarschijnlijk uit vrees niet aan bod te komen». «Is er iets. mijnheer Denayer», vroeg Uyttersprot beleefd. «Nee. ik wil gewoon op tijd zijn», repliceerde Dany. «Geen probleem, ik kijk toch altijd eerst uw richting uit», besloot de burgervader En nog een keerDenayer Dit vlijtig raadslid kantte zich tegen de inplanting van een fitness-center naast het nieuw zwembad aan de Albrechtlaan. Het voorziene perceel zou trouwens te klein zijn «'t Kan er met op», zei Denayer «en men voorziet daarnaast een voor het zwembassin (konkurrerend) cafetaria en een kleine Shop. Later vergeet men dan wel het adjectief «klein», en maakt men plaats voor een volwassener sportzaak». «Men moet niet komen aandraven met het argument dat het fitness center en het zwembad een completaire functie gaan vervullen, in dit geval gaat men in Aalst het vierkantig wiel uitvinden», zo eindigde DD, die zich nu ook als meetkunde-knobbel manifesteerde «Laat die initiatiefnemer van een dergelijk fitness-center naar een andere bestem ming uitkijken, het oud zwembad bijvoorbeeld», adviseerde Denayer nog. «Zou men daar met kunnen in vallen vroeg hij enigszins dubbelzinnig En of dat kan. Tot slotwe denken er sterk aan de titel van onze kroniek in de toekomst lichtjes te wijzigen. Wat dacht u van «Alzo sprak Denayer», i.p.v. «Zogezegd» (JVG) Oude muziekinstrumenten worden gekopieerd. (JC) Vlechten een oeroude techniek maar nog steeds mooi. (JC)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4