NëtwërK Netwerk geen elitair kuituurcentrum Zijn dikkenekken dan toch langenekken Jeugd van Herdersemse Hardingwijk zorgde zelf voor speelplein Onder de SiQforltoren 17 september eerste Aalsterse poëzienacht Reporter 13 DEZE WEEK m TRAITEUR PROVENCE In memoriam Mevrouw Dokter André Goffaerts- Dombeken ONDER HET MOTTO: EEN LSCHTCEEN PUNTEN EREN VU EEN AANTAL ICE DESIGN BURÊEL- LAMPEN AAN GEBUISDE PRIJZEN VAN lAOO.-ToT 2400 SicnGIJSENS GUIDO ZONNESTRAAT94 AALSTQ53/775714 Nieuwe Gazet van Aalst 9 september 1983 7 Bijna de voltallige staf van Netwerk, met voorzitter Willy Geldhof op kop, was present bij voor de voorstelling van het programma 1983-1984 van Netwerk. Over dit programma leest U elders meer in dit weekblad, maar nu reeds kan gesteld worden dat het in de bekende zaal aan de Ridder straat nog nooit zo druk zal geweest zijn als in de komende 10 maanden. Naast het ongewoon zwaar beladen programma zijn er nog steeds de eigen vaste aktiviteiten zoals Kattekermis, Topdag, karnaval, enz. Hoofdzaak blijft echter een samenwerking met andere Aalsterse orga nisaties. Julien Vinck is op zijn pik getrapt en echtgenote Vinck kon het blijkbaar niet verkroppen dat de leukerds van het Feestkomitee door een ringetje werden gehaald in één van onze vorige edities. Vinck drukte er op dat elke gehandikapte gratis toegang verkrijgt (of verkreeg) tot de Jaarbeurs. Van de laaggezetene rolstoelgangers was er in het feestkomitee zelfs afgesproken dat er één begeleider-duwer mee naar binnen mocht zonder in de beurs te moeten tasten. Wanneer in de Nieuwe Gazet werd bekritiseerd dat enkele begeleiders werden geweigerd en enkele prominenten hun voorbehouden «plekkie» niet wensten af te staan was dat even een verkeerde vaststelling van de feiten. Wat gebeurde er volgens dhr. Vinck. altijd paraat en ter plaatse Enkele gehandikapten meldden zich aan met zowat een stuk of zeven begeleiders, en dat vond zelfs onze schepen meer op een «comedy-caoer» liiken. Vandaar dus de wei gering hen binnen te laten, bega VincK, wellicht meer gevoelsmens dan haar teer geliefde, werd het allemaal wat te veel, dat we haar (man) en het hele departement van Feestelijkheden van zulke asociale reflexen beschuldigen. Of hoe men een brok satire in de Nieuwe Gazet maar moeilijk apprecieert. In 1977 werd de nieuwe sociale woonwijk Harding te Herdersem in gehuldigd. In de plannen van deze wijk was de nodige plaats voorzien voor een sport- en speelplein. De vorige schepen van sport-jeugd en vrije tijd Eddy Monsieur liet korte tijd later plannen opmaken om dit speelplein uit te rusten. Het was de bedoeling dit plein meteen uit te bouwen tot het nieuwe dorpsplein van Herdersem. In 1981 scheen er definitief schot te ko men in de nieuwe plannen, toen het pro- jekt goedgekeurd werd, en de hogere overheid bereid was om de werken te subsidiëren. De financiële toestand van de stad Aalst was echter dermate katas- trofaal, dat er van enige konkrete uit werking van het speel- en sportterrein tot op heden geen sprake was. De Herdersemse jeugd nam dan zelf het initiatief in handen, en met man en macht werd het veld omgetoverd in een prachtig mim-voetbaiplein. met minidoelen en hoekschopvlaggen. De jeugd zorgt trou wens zelf voor het onderhoud. Het is nu aan het stadsbestuur van Aalst om voor de nodige akkomodatie van het speel plein te zorgen. (MP) RESERVATIE 9 -17 uur de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 NETWERK is fier U te kunnen voorstellen Het wereldberoemde FIGUREMTHEATER TRIANGEL (NI.) dat vorig jaar nog dé revelatie was, zowel op het «Wereldtheaterfestival» in New York, als op het Internationaal festival van Avignon. Zij brengen MAANDAG 12 SEPTEMBER 83 OM 20 UUR een «the best of» uit de ongeveer 130 stukjes die zij in de loop der jaren creëerden een twintigtal korte tekstloze stukjes met marionetten, maskers, stok- en handpoppen. Enkel voor volwassenen Een theatergebeuren dat alle vooroordelen t o.v. «poppentheater» doet verdwijnen Toegang 180 fr. - Leden en W 150 fr. Reservatie aanbevolen I (tussen 9 en 17 uur053-78.89.81) De onlangs rondgestuurde oelastingsaanslagen met betrekking tot de aansluiting op het rioolnet hebben ook een reukjeovertalrijk zijn de eigenaars die een betaalorder hebben ontvangen, daar waar hun eigendom nog in geen jaren is aangesloten aan het rioolnet. dat er zelfs niet ligt. Ook blijken huurders dit betaalbericht te krijgen (600 fr.), waar vroeger de eigenaar werd aangeslagen, en dit bedrag te zijne laste nam. Of krijgt de eigenaar óók nog die belasting te betalen Vele vragen, die nog eigenaardiger worden als men de agenda van de gemeen teraad van 6.9 doorneemtde vrijstellingen moeten nu nog goedgekeurd en inge voerd worden, op een ogenblik dat ieder is aangeslagen en soms al heett betaald Onwettigheid of computerspelletje (DS) De ambachtsmarkt verzacht de zeden; ook die van politiemensen (of was het de Faluintjesgenever Al zingend en zonder kepie hing een politieagent uit de rijdeur van de combi, terwijl zijn kollega in kompleet uniform, tussen twee auto's «zijn water maakte»; dit alles in nabijheid van een vrouwelijke agente, in volle centrum, op het Vredeplein, om 11 uur 's avonds, na de ambachtsmarkt En ik was nuchter... (J.L.) Volgens RALDES gaat schepen Doorns met zijn stads- en dorpsherwaardering de voorziene wettelijke procedure te buiten. Tijdens «het vijfde seizoen» op 3 sep tember in centrum Netwerk stelde sekretaris Siegfried Van Nuffel dat het on gerijmd is dat de gemeenteraad van 6 september reeds de herwaarderingsge bieden zou afbakenen, terwijl de stuurgroep (die het hele proces van a tot z begeleidt) nog niet eens opgericht is, en er (bij ontstentenis hiervan) ook binnen de leefmilieuraad nog niet over gediskussieerd werd. RALDES heeft trouwens grote vraagtekens, meer bepaald aangaande de plannen voor Aalst-linkeroever. Men zou de woonfunktie willen verbeteren, maar in de praktijk worden wel winkelstraten (Kattestraat, Nieuwstraat) opgenomen terwijl tal van verkommerde straten (Hoogstraat, Klapstraat, Watertorenwijk...) erbuiten vallen. Ook stelt de leefmilieuvereniging de vraag of het Struktuurplan voor Aalst- cenfrum wel nagevolgd wordt RALDES heeft sterke twijfel of dit (demokratisch besliste plan) wel nog bestaat, tenzij in het archief. Van de nieuwe start werd meteen ge bruik gemaakt om ook het gratis tijd schrift dat op ongeveer 2000 exemplaren verschijnt, in een nieuw kleedje te ste ken Ook de service naar de verengingen toe werd verbeterd. Zo werd de klank installatie uitgebreid met een professio nele versterker en mikro, en werden zes theaterspots aangekocht. Ook de ingang van de zaal en het foyer werden drastisch onder handen genomen. Er kwam o.a. een nieuwe bevloering, er werd gezorgd voor een informatie- en reservatiebu reau, een vestiaire en een nieuw foyer, waar zo nodig aparte vergaderingen kun nen plaats grijpen. Via de zaal en via het tijdschrift zal Netwerk ook meer informa tie bieden over wat in Aalst reilt en zeilt op kultureel vlak. Bij dit alies mag men dan nog niet verge ten dat Netwerk volledig stoelt op vrijwil ligerswerk. Financieel is het projekt haal baar via de financiële steun van onge veer 200 mensen, die maandelijks hon derd frank of meer storten op de rekening en via de opbrengst van de drankver koop. Elitair Ondanks de talrijke kulturele aktiviteiten. die reeds in Aalst plaatsgrijpen zijn de Netwerkverantwoordelijken van oordeel dat er niet genoeg initiatieven kunnen genomen worden op het kulturele vlak. Hoe ruimer het aanbod hoe selektiever het publiek een keuze doet, wat meteen de kwaliteit ten goede komt. Anderzijds werd er op de perskonferentie op gewe zen dat Netwerk een ruimer publiek aan spreekt dan dat van Aalst alleen. Gans net gebied tussen Brussel en Gent is in feite een kultureel vacuum. Door het uitgebreid aanbod en de diver siteit ervan richt Netwerk zich tot de meest diverse lagen van de bevolking en leeftijdsgroepen Men kan dus niet meer beweren dat het socio-kultureel centrum enkel door een elitair publiek aangespro ken wordt, alhoewel bekend werd dat nog niet alle Aalstenaars de netwerk drempel overwonnen hebben. Vorig jaar werd het aantal toeschouwers en bezoe kers op zowat 12000 geschat. Dit jaar hoopt men ook een beeld te hebben van wie juist het centrum bezoekt. Meteen zal men dan kunnen verder wer ken aan het wegwerken van een aantal vooroordelen, o.a. via samenwerking met andere vereniginen. Netwerk stelt zich onafhankelijk op wat soms de kritiek uitlokt dat het centrum links en progres sief zou zijn. Volgens de verantwoordelij ken is deze denkfout ondertussen reeds door het publiek afgebroken. Alle soorten verenigingen kwamen er reeds terecht. Wel is het zo dat men intussen via de ini tiatieven een eigen publiek vormde. Ook de verhouding met de nieuwe Made- Ion kwam op de perskonferentie ter spra ke. Vanaf eind september wil men hier op ongeveer dezelfde basis een zaal ter be schikking stellen voor de meest uiteenlo pende socio-kulturele manifestaties. Netwerk wijst de samenwerking niet af. maar wijst er wel op dat men volledig op vrijwil ligersbasis werkt. Anderzijds vindt men een hoger aanbod en meer kwaliteit een goede zaak voor de kultureel geïnteresseerde Aalstenaar. Volgens de Netwerkverantwoordelijken zijn er nooit te veel goede produkties, op tredens en initiatieven. Samenwerking voor grote manifestaties met de Madeion en voor afspraken inzake data ligt alles zins in de mogelijkheden. Zelfs als het kultureel centrum binnenkort haar deuren zal openen, zal er volgens Netwerk nog geen sprake zijn van een overaanbod inzake kulturele manifesta ties, omdat kuituur zich nu eenmaal uit in de meest diverse aspekten. (MP) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 3 9300 AALST 2 Tel. 053/21 49 38 Onder het thema «Kreem dela Kreem» organiseert Netwerk op 17 sep tember eerstkomende haar eerste Aalsterse poëzienacht. Zowat zeven uur lang zullen een veertigtal poëten en personaliteiten de poëzie weer van de piëdestal halen. Te oordelen naar de namen van de medewerkers aan deze poëzienacht, beloofd het programma iets fantastisch te wor den. der Willy Courteaux, Norbert De Winne, Guido Saey Koen Stassijns. De deelnemers aan de wedstrijd zijn Helena De Vetter uit Lovendegem, Ri chard Steegmans uit Bertem, Geert Van Nuffel uit Herdersem, Mich Van Caene- ghem uit Betekom, Roger Nupie uit Keer bergen, Marcel Vermeulen uit Herentals, Etienne Van Caelenberg uit Aalst, Peggy Molen uit Erembodegem. Kim Schoon- baert uit Lovendegem, Ward Mertens uit Buggenhout en Simonne Pereman uit Aalst. Om 22 uur grijpt de proklamatie plaats, waarbij Chris Borms de prijs van de stad Aalst aan de laureaat zal over handigen. De wedstrijd zelf wordt gepre senteerd door Hugo Matthieu Om alles nog meer een kreem dela kreem effekt te geven, zal een ijsroom- fabrikant aan de poëzienacht zijn mede werking verlenen. De toegangsprijs bedraagt 150 fr en slechts 120 fr. in voorverkoop. Voor meer inlichtingen en o.a. tafelreservatie kan men steeds terecht in Netwerk (053/ 78.89.81) (MP) Onderbroken door muzikale tussendoor tjes van het Trio Frans leven en Stratos- 4 en gepresenteerd door Paul Codde en Rudi Vanden Daele zullen dichters uit hun eigen werk voordragen en zullen de personaliteiten hun lievelingspoëzie voordragen. Hiertoe behoren o.a. Roel Richelieu. Walter Haesaert. Anne-Marie Van Nuffel, Hugo De Boom, Willy Cour teaux, Fli Hantko. Stratos-4, Patrick Con rad, At Work, Marcel Van Maele, Ivo Van Strijtem. Eva Zielepoot, Johan An- thierens, Norbert De Winne, Lutgard Si- moens. Koen Stassijns, Pirana en Jan Bee, minister Marc Galle, Senne Rouf- faer. Anny De Maght, Tejater 80, Betty Mellaerts, Dolf Sedeyn, Jan Caudron, Jos Gheysen, Wim Van Gansbeke, An ton Cogen, Eddy Vereycken, Karel Rin- goet, Gustaaf De Meersman. Jef Mi- chiels, Rudy De Smet, Piet Louies. Aan de hele poëziespektakelnacht gaat een poëziewedstrijd vooraf, waarvoor elf van de dertig ingeschreven debuterende dichters weerhouden werden door het zevenkoppige pré-selektiekomitee. De wedstrijd vangt om 20 uur aan. De jury zelf is samengesteld uit schepen van kui tuur Chris Borms, die voorzitter is, en ver- In 't lokaal «De rozen vinkbij Norma aan de Moorselbaan konden de meest geroutineerde vinkeniers nog iets bij leren. Reporter 13 of dhr. Albert De Vriese kwam uit Roeselare om zijn truukjes te verklappen. Hier kon men leren hoe de vogeltjes dienden te wor den verzorgd, hoe hun kooien rein worden gehouden, hoe vinken met een plaag vlug gezond worden, enz. De talrijke aanwezigen hingen werke lijk aan de lippen van deze vinkendes- kundige. Wij vernemen het overlijden op vrijdag 26 augustus, van mevrouw dokter André Goffaerts-Domken, in de leeftijd van 84 jaar. Zij stond haar man bij toen deze Aalst maakte tot een wijd gekend medisch en heelkundig centrum, dat dank zij bekwame opvolgers nog steeds een hoge faam geniet. Na het zeer voortijdig afsterven van haar man, heeft zij het aange kund acht kinderen degelijk op te voeden en de naam van Dokter andré Goffaerts te laten voortle ven. De redaktie kondoleert hierbij de familie.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7