a 3.999BF voor een HP-10C. Eenprijs om niet langer bij na te denken. BLANCQUAERT PALLIETERPOP POP OP NIVEAU Danny Denayer hield acht interpellaties Onder de Gelforttoren HEWLETT' PACKARD 3 S,S 5 1,8 3 p| M m\~m ts) m: nn!;ogifpi|!p§j i: m m) m m m -m rut cÉi'cB m' m m' i 38 :d s 30] Kantoor inrichting Vrijheidsstraat 41-43 053/2140 82 AALST 12 Nieuwe Gazet van Aalst - 16 september 1983 Pallieterpop-5 zit erop. Van een regelrecht succes kan men wel niet direkt gewag maken, maar de naam en de eer zijn zeker hoog gehouden. Want hoe je het draait of keert, Pailieterpop heeft voldoende capaciteiten om het rijtje top- festivals dat Vlaanderen (België) rijk is, aan te vullen. Het was geen verloren tijd om vorige zondag, 11 september, de Belgische (subpop aan het werk te zien: Tube Screamer en Cinq Chevaux vertegenwoordigden de plaatselijke sceen, the Schmutz, 2 (lees: vijf) Belgen, Red Zebra, Luna Twist en De Kreu- ners toonden hoe de Belgische rock het maakte. Ondanks een puike organisatie en een evenwichtige affiche, bleven de Kei- zershallen te groot, te kil en te vochtig, aerder gericht op massa's met han delsinstincten dan op muziekliefheb bers die een gezellig concert willen doormaken. Voor de meesten kon dit de pret echter niet drukken en men nam er de ongemakken dan maar bij. Op dit ogenblik moeten Tube Srea- mer, die als eerste aantreden, over afgewerkte demo's beschikken die binnen onafzienbare tijd de aanleiding moeten geven tot platen werk. Vorige zondag bewezen ze nog maar eens duidelijk te weten hoe degelijke rock en new-wave moet klinken Een boeiende set en een eigen originele muziekkleur, wars van invloeden, beloven het beste voor de toekomst. Wij bevelen ze je warm aan, Tube Screamer, een naam die je gerust mag koesteren Hun kracht en direktheid vonden we ook in The Schmutz terug. Enig nadeel bij deze groep was dat de meeste nummers wel op dezelfde leest geschoeid zijn en dan ook weinig verrassingen meer te bieden hebben Toch kunnen ze op een podium danig uit de voeten, spelen bezield en over tuigd Hun sterkste nummer was, is en zal waarschijnlijk ook wel «Straight from the hart» blijven, dat gemakkelijk de bewondering van een ganse huis kring kan wegdragen 5 CV was duidelijk niet in zijn beste doen Ondanks een paar (maar ook niet meer) nieuwe sterke nummers, het voorzichtig en grotendeels ge slaagd uitproberen van bijkomende percussie, kreeg de groep weinig vat op het publiek Dit doet echter niets af aan hun kwaliteiten en mogelijkheden. Twee Belgen, die moet je én gezien én gehoord hebben, Op Pailieterpop waren zij (alweer) de smaakmakers, zowel wat hun muziek als het showas- pekt betreft. Waar men hen slechts als tweede rangschikte in de voorbije Rockrally, omdat men hen een beperkte muzikale toekomst aanmat, blijkt nu dat zij terecht tot de top zijn gaan behoren en gestadig de eigen gelederen versterken, wat hen alleen maar ten goede komt Gestart als weinig originele punk band, bekleedt Red Zebra momenteel een vooraanstaande plaats in de ver nieuwende, alternatieve rock, en dit dankzij hun eigen, originele sound die gestoeld is op een flink, stevig ritme, een aparte gitaarklank en een boeiend stemgeluid Ondanks een min of meer geflopte LP «Maquis», konden zij toch blijkbaar ook in Aalst over een fer vente aanhang beschikken. Nummers als «Beauty of the Beast» en «Mice and Men» laten een indruk na wegens hun duistere en sombere impact Red Zebra speelt koel en berekend, zon der al te veel aandacht voor een publiek. Muzikaal hebben zij echter zeer sterke troeven in de hand. Luna Twist is zonder twijfel de top van de Belgische sceen (enkele anderen met te na gesproken) Hun act is clean, soepel, perfekt afgewerkt, begeesterd en bovenal swingend Zowel hun oudere als meer recentere nummers slaan in bij een publiek, dat voor hen aandacht en sympathie in overvloed heeft. Luna Twist, tien op tien en zeker verdiend. Top of the bill en hekkensluiters, de Krounersdat zij bij de besten van België mogen gerekend worden, zal door niemand aangevochten worden, toch zegt hun huidige muziek met veel in vergelijking met vroeger, alhoewel er toen ook al een stijgende lijn van commercièle inslag waar te nemen was. De Kreuners moeten het vooral hebben van een jong publiek en een maal daarbuiten wordt het steeds moeilijker om hun prestaties te blijven appreciëren. Voor sommigen kan het misschien een opluchting betekenen, maar het komend jaar zullen de parochiezalen het zonder de Kreuners moeten rooien een jaar rust dus om de voor bije perikelen in ogenschouw te nemen en de mogelijkheid voor ieder lid om aan eigen projekten te werken. Maar eer het zover is, gaan deze pien tere lieden nogmaals Vlaanderen doortrekken met wat tot nu toe de grootste tournee moet worden die ooit op touw werd gezet in onze streken en dit gekoppeld aan een grootse door- breekcampagne voor CJP of Cultureel Jongeren Paspoort. De exacte data vindt je zeker terug in Joepie en aan verwante bladen. Het belooft wel iets aparts te wordener komt een spe ciaal uitgekiende lichtshow aan te pas, zelfs Gustaaf De Coster laat de BRT-studio's voor wat ze zijn en zal vóór en na elk optreden de Belgische jeugd eindelijk diets maken wat nu eigenlijk dansbare muziek is. Om het geheel naar je streek te krijgen moet je 90.000 fr. neertellen, wat voor jeugdklubs en dergelijke een gezonde, lucratieve investering zal worden. Ondertussen is er ook een nieuwe, eerder zwakke single «Doe het gevecht» voorhanden, die de voor bode wordt van een 3e LP De Kreu ners, zeker niet slecht maar ook niet het beste; als wij kiezen moeten tus sen begin en einde van Pailieterpop dan houden we 't bij 't begin, Tube Screamer, weet je wel.. PBB. Volksunie-raadslid Danny Denayer is niet de ijverigste tijdens de be spreking van de agendapunten van de gemeenteraad zelf, maar toonde zich op 6 september jl. ook de aktiefste inzake het indienen van inter pellaties en het stellen van vragen. Of iedere interpellatie even veel gewicht had laten wij aan het oordeel van de lezer van dit artikel over. De leeszaal van de hoofdbibliotheek in de Kattestraat bevat sinds kort ook een volledig exemplaar van de meest recente én van de toekomstige kiezerslijsten. Wie over zichzelf wil lezen, of het beroep van zijn buurman wil kennen... allen daarheen. Mogelijks wordt Aalst in december bezocht door gemeentelijke ambtenaren en voorlichters. Het projekt De Wakkere Burger richt immers samen met de Vereni ging van Voorlichtingsambtenaren een reeks studiebezoeken in vooral naar Nederlandse gemeenten. Afhankelijk van de keuze van de deelnemers wordt in december Brugge. Aalst of Leuven aangedaan. Het bestuur van het Verbond Dekenijen Aalst ziet er sinds 30 augustus wat anders uit. Uittredend voorzitter Pol De Paepe wordt opgevolgd door Albert Schollaert. Gommaar De Wit is eerste ondervoorzitter, Antoine Van Der Heyden tweede ondervoorzitter. Sekretaris-schatbewaarder wordt Luc Van Dorpe. Beheerders zijn verder Herman Ver doodt, Jozef Raspoet en Louis Podevijn. Eerstdaags wordt een onderhoud aangevraagd bij het Kollege van Burgemeester en Schepenen en zal de huldiging plaatsvinden van uittredend voorzitter De Paepe en sekretaris Van Haute. Wij beperken ons eenvoudig tot het op sommen en kort schetsen van de pro blemen die door het oppositieraadslid aan bod gebracht werden. Vooreerst vroeg Denayer uitleg over het vervangen van de kaft van de toeristische folder van de stad Aalst. Over deze problematiek hadden wij het reeds uitgebreid in dit weekblad. Vervolgens wenste hij een toelichting te hebben over het feit dat de huisbewaar der van de kinderkrib aangemaand werd zijn woning te verlaten, wat volgens De nayer trouwens een immorele daad was. Als derde interpellatie vroeg hij naar de toestand van de rioolkolken in onze stad. Ook onder het vorig bestuur werden door de toenmalige CVP-oppositie hierover ontelbare malen vragen gesteld. Het verharden van een buurtweg nabij het Fonteinbos te Erembodegem lokte bij Denayer de vraag uit wat de bedoeling was van deze fraaie verharding of deze werken pasten in een ruime planning ter zake. Vervolgens wenste de Volksuniër te we ten of het waar was dat het Schepenkol lege plannen heeft om de mobiele briga de van Nieuwerkerken over te brengen naar de Kapellestraat. Naar zijn mening is de huidige inplanting verkeerstech nisch zeker beter dan de geplande. Het overbrengen zou daarenboven veel kos ten meebrengen bij het inrichten van de nieuwe lokalen. Nog maar onlangs were er trouwens een donkere kamer uitge bouwd te Nieuwerkerken. Vervolgens wilde Denayer weten welke maatregelen het schepenkollege wenste te nemen om de wekelijkse verkeershin der in de Pontstraat weg te werken. Elke vrijdag tijdens het schooljaar verhinderer een drietal autobussen er immers dat he verkeer een normaal verloop zou ken nen. Het betreft hier autobussen die de leerlingen vervoeren van het Sint-Jo zefskollege. Als voorlaatste vraag informeerde De nayer naar de toestand van de geklas seerde beukeboom aan het oud-hospi taal. Ook hier verschafte dit weekblad als eerste informatie over het afsterven er van. De interpellant wenste de maatre gelen te kennen van het stadsbestuur om te verhinderen dat «dit sieraad van de middenstad» zou verdwijnen. «Welke maatregel zal het Schepenkolle ge nemen om te verhinderen dat zware takken op mensen of gebouwen zouden neerkomen» zo vroeg hij zich tevens af. Tot slot wilde Denayer vergelijkende cij fers krijgen omtrent het aantal abonne menten en losse gebruikers van de pen delparking tijdens de laatste maanden. De omgeving van deze parking en van het station blijken trouwens problemen te bieden wat betreft het verkeerd parkeren (MP) SI |T) S3 t n S Si 3 J v«\ .V g MEWL€Y?'«*ACKA8i Je houdt het niet voor mogelijk hoe verstandig zo een "HP-calculator voor studenten" is. Met één enkele toets lost hij al je wiskundige problemen opvan goniometrie en logaritme tot statistieken, alles in voorgeprogrammeerde funkties. En voor nog ingewikkelder vraagstukken kan je hem zelf ook programmeren, want hij heeft een geheugen- register. Reken maar dat je wiskundige cijfers erop vooruit zullen gaan. Nu kan je de HP- IOC kopen voor 3.999 BF*. een prijsje om het nieuwe jaar in te luiden. Waarom zou je dan nog urenlang je hersens pijnigen? Loop snel even langs. Liefst vóór eind november, dan krijg je bij elke HP- IOC ook nog een mooi sweat-shirt k^-lo. *BTW inbegrepen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12