v/N the best one willocx video club WEMBLEY Videofilms 100 fr./3 dagen Aanwinsten bevestigen in sterk kollektief geheel Overzicht derde provinciale D Gewogen en te licht bevonden Billijk gelijkspel Appelterre geen partij voor Eendracht Meidert De videoclub die weet wat video is AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 Alle soorten verzekeringen Pers. hyp. leningen. s Kasbons Spaarverrichtingen enz. Nieuwe Gazet van Aalst - 16 september 1983 - 15 Vervolg van blz. 1 Deroy koppelt enorme werk kracht aan een juist en precies schot, hij lag aan de basis van het tweede doelpunt en scoorde reeds op Ber- chem. Peeters bewees terug een degelijke en betrouwbare back te zijn en bereidde het eerste doelpunt voor. Een tevreden trainer Borremans stond ons te woord «Het elftal vormde een hecht blok. ledereen werkte voor iedereen. Wanneer er balverlies gele den werd verdedigden zowel de aan vallers als de verdedigers. Deroy en Ferrera leverden in dat opzicht uitste kend werk. De verdediging waarin De Bolle zijn ervaring optimaal uitbuit ving Harel- beke goed op. Uitgezonderd in de eerste minuut toen Alvarez alleen voor Horvat opdook. Voor de rest van de match hield Johan Dierickx zowel Alvarez als Diallo uit de wedstrijd. De eerste helft offerde ik Sergeant op voor Notten. Toch wel de spelbepa- lende figuur van Harelbeke. Daardoor kwamen we er offensief niet zo goed uit. Na de rust is Tjapko iets meer op Notten gaan spelen zodat Sergeant meer het spel kon verdelen. Er werd bijwijlen goed gevoetbald, de automa tismen zijn er uiteraard nog niet, maar eens de nieuwe spelers geïntrigeerd zijn zal dat wel verbeteren. Uiteraard ben ik erg tevreden over Teuben. Ik reken er op dat Geert Van Roy een schitterend seizoen gaat spelen nu hij iemand als de Fries naast hem heeft. Van Wilderode deed het terug uitste kend toen hij moest invallen voor Hor vat. Ik denk er sterk aan hem zijn kans te geven als titularis. Hij is boordevol vertrouwen, werkt hard en heeft bovendien talent». (JVL) Even nakaarten over E. Aalst-Harelbeke Tjapko Teuben: «Men bestempelde ons als degradatiekandidaat. Dat leek me toch wat overdreven. In de oefenwed strijden vlotte het niet maar u ziet nu halen we drie op vier. Trainer Borremans heeft in die oefen wedstrijden heel wat moeten experi menteren maar nu hebben we denk ik toch een goed geheel. Ik zou eigenlijk liever verdedigende middenvelder speler maar in dienst van de ploeg wil ik wel als spits fungeren. Zoals het vandaag liep was het natuurlijk reuze maar ik denk dat mijn toekomst niet in de spits ligt. Ik hoop bij Aalst twee goede seizoenen te kunnen spelen en daarna zien we dan wel. Ik word in december pas twintig en was bij Brugge de buitenlander op overschot en om op de bank te zitten had ik geen zin». Gerard Deroy: «Een geweldige sfeer is het hier wel, het publiek leeft met het CIAC ,u in.,iWm 2 -üuCjEO at Jjk. -r Vrije schop getrapt door De Roy. (E.L.) 31 52 Ml II. Teuben trapt tussen twee verdedigers voorsprong van Aalst. (E.L.) voetbal erg mee. In Charleroi waar ik twee seizoenen "speelde was de sfeer rot, eigenlijk waren dat verloren jaren. Ik heb bovendien nog twee maand salaris te goed zoals trouwens de meeste spelers van toen. Nu hebben de Karolingers terug een betere ploeg en er staat ons vast een warm onthaal te wachten. Spijtig van die tweede boeking maar door mijn manier van spelen loop ik elk seizoen gemakkelijk boekingen op. Ik moet het vooral van mijn inzet hebben». Eddy De Bolle: «Aanvankelijk liep het niet zo gesmeerd als libero. Ik debuteerde wel op Lokeren waar we toch ieder jaar een korf goals binnenkrijgen. Nu voel ik dat het vertrouwen stijgt en dat ik door mijn ervaring en mijn opstelling de bal in het doel. Hij verdubbelde zo de Gerard zal kunnen vervangen. Gerard was beter met het hoofd in de tack- lings maar was minder in zijn opstel ling en uitverdedigen. Wat ook een pluspunt is dat ik als libero een goede kijk op het spel heb en de andere jon gens op iets kan wijzen. Ik mag hen in de match iets toeroepen, ze aan vaarden dat. Er zijn natuurlijk nog zaken waarvan ik zelf ondervind die zouden moeten verbeteren maar hoe langer ik op deze plaats zal uitkomen hoe beter ik zal spelen. De omschake ling met Teuben is een uitstekende zet gebleken. Tjapko is altijd aanspeel baar en doet altijd iets zinnigs met de bal. Hij is ongetwijfeld een geweldige aanwinst». (JVL) Eendracht Nieuwerkerken heeft een verdiende zege behaald tegen Racing Bambrugge, dat op de eerste speeldag nochtans met ruime 4-1 cijfers gewonnen had van S.O.S. Schellebelle. Het duurde tot in de veertigste minuut eer Danny Steenhoudt een opening vond in de bezoekende vedediging. Bambrugge kwam echter op gelijke hoogte net vóór rust. De tweede helft nam Eendracht volledig voor zijn reke ning. Via Peter Wellekens werd het 2- 1 en even later legde Coens de 3-1 eindcijfers vast. Meteen staat Nieu werkerken met het maximum van de punten op een gedeelde eerste plaats, samen met F.C. Herzele en F.C. Vlier- zele. Minder goed vergaat het S.K. Aalst. De oranje-groenen kwamen niet ver der dan een scoreloos gelijkspel bij buur Wilskracht Moorsel. Het werd een bikkelharde wedstrijd. Dat onder vond Paul De Keghel, die met een enkelbreuk werd afgevoerd. Een wils krachtige thuisploeg beet fel van zich af, ook al werd het steeds op eigen helft teruggedrongen. Doelman Van Eekhoorn (amper zestien jaar, maar wat een talent) onderscheidde zich meerdere malen. Zo speelde hij zich in de kijker toen op het half uur S.K. Aalst een strafschop werd toegekend door scheidsrechter Van Zande. De door Johan Spanoghe getrapte straf schop werd door Van Eekhoorn uit het doel geranseld. Aalst kreeg dus de meeste kansen maar kon ze niet verzil veren. Moorsel kwam slechts enkele malen opzetten maar doelman D'Herde liet zich niet verrassen. Al bij al een verdiende puntendeling voor het jonge team van trainer Jan Mon sieur. Wilskracht Gijzegem blijft verbazen. Het speelde 1 -1 gelijk op het veld van F.C. Mere. Beide ploegen namen elk een helft voor hun rekening. In de eerste helft was Wilskracht de betere ploeg en kwam dan ook verdiend op voorsprong via De Winne. Na rust moest Gijzegem geleidelijk aan de wedstrijd uit handen geven en met een prachtig doelpunt kwam Mere op gelijke hoogte. Weer een goede pres tatie dus van de ex-vierde provincia- lerS.K. Herdersem diende na de barslechte wedstrijd van vorige week wat goed te maken. Op het veld van Panters Okegem werd een verdiend gelijkspel behaald 2-2. S.K. moest tweemaal een achterstand ophalen. Bij rust stonden de bordjes 1-1 gelijk. (Robby) UEFA-junioren S.C. Lokeren - Eendracht Aalst: 4-0 De Aalsterse U.E.F.A.'s hebben, zoals verwacht, de nederlaag op Sporting Lokeren niet kunnen ontlopen. Eendracht kwam vrijwel nooit in de wedstrijd. In de eerste helft kwam Lokeren ver diend op 1-0 met een prachtig vlucht- schot, net buiten de grote rechthoek, waartegen doelman De Sutter geen verhaal had. In de tweede helft speelden onze U.E.F.A.'s iets aanvallender zonder echter tot een serieuze doelkans te komen. Het was Lokeren dat na een goeie vijf minuten de stand verdub belde, toen een plaatselijke aanvaller de ganse Eendrachtverdediging oprolde en mooi inschoot. Halfweg de tweede helft werd het 3-0. Na een geslaagde dubbelpas en een geveinsde voorzet, trapte een Loke- rense speler de bal verrassend in de eerste hoek binnen. Uiteindelijk werd het nog 4-0, maar aan dit doelpunt hing wel een buiten spelgeurtje. De scneiasrecnier ging op het protest van de jonge Eendrach- ters echter niet in. De Eendrachters waren tegen dit Lokeren duidelijk met opgewassen. De thuisploeg combineerde beter en zat ook veel sneller op de bal. Een dracht was «te klein». Bij de wit-zwarten konden enkel Wim De Wolf en Eddy Moerman met de sterke Daknamformatie wedijveren. Morgen zaterdag, komt Cercle Brugge naar Aalst. Weer een kwade klant (Robby) De ploeg Thierry De Sutter, Chris De Waegeneer, Marc Van Oost, Wim De Wolf, Ludwig De Meersman, Chris Baeten, Eddy Moerman, Emilio Ferrera-Caro, Guy Vermeiren, Franky Van Boxtael (Chris De Saedeleer), Peter De Neve (Bart Corthals). MOORSELBAAN 86 AALST 053.212475 Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST s 053/77 13 90 Continental, Uniroyal, Michelin. J Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-12 u en13-15u30.« De specialist die zelf monteert. jnsi11 Gratis montage - de beste prijzen. ICSKïfS. Parklaan 24 - 9300 AALST a 053/77.33.77 €dn/jj^ 1 Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST Gosselies - Kamillekes Aalst 0/0 Kamillekes Aalst behaalde hun eerste punt in 's lands hoogste afdeling. Aalst was tegen Gosselies doorlopend in de aanval maar Gosselies loerde gevaarlijk op de counter en kwam een paar keer dichtbij een doelpunt, gelukkig stond er een attente Brenda Van Den Eeckhout tussen de doelpalen zodat de nul op het scorebord bleef. Op een moeilijk te bespelen terrein, de match werd acht minuten stilgelegd we gens de hevige regenval, nam Kamille kes het initiatief in handen. Zonder Greta Van Hauwermeiren, Ghisèle Ghesquière en Anne Bauduin maar met Veerle de Wint als spelverdeelster en Ann Eeck hout en Annemie Van Damme in de spits kwamen de Aalsterse meisjes een paar maql dichtbij een doelpunt. Bij de thuis ploeg speelde doelvrouw Stoppie echter terug een grandioze partij en deze hield ondermeer Ann Eeckhout en Veerle De Wint van een doelpunt. Het doorlopende Aalsterse overwicht kwam duidelijk tot uiting in de hoekschoppenverhouding die 2-8 in het voordeel van Aalst luidde Vijf minuten voor tijd wenkte de overwin ning toen Annemie Van Damme de Waalse verdediging oprolde. Stoppie in- kluis. maar toen naast de lege muit schoot. Aalst kwam niet zonder kleerscheuren uit de strijd. Hilde Daelemans moest ge kwetst vervangen worden door Marina Van Belle en is onzeker voor zaterdag. Bovendien brak Trees Van Geert haar hand en zal ze zeker voor weken onbe schikbaar zijn. Toch wel een indrukwek kende gekwetstenlijst, trainer Paul De Cremer zit meteen in de problemen voor de wedstrijd tegen Gent. Het B-elftal kreeg een 8-0 pandoering te slikken bij een overweldigend Bellem. Een normale uitslag omdat vele provin ciale speelsters nationaal dienden te spelen en Kamillekes het zonder doel vrouw moesten stellen. Colette De Wilde wou provinciaal niet aantreden zodat er een veldspeelster in het doel moest postvatten. Het jeugdelftal verloor bij C. Brugge met 7-1 cijfers Sandra De Schutter scoorde het eerreddende doelpunt. Brugge dat reeds vier jaar met een jeugdelftal uit komt staat met hun jeugd vanzelfspre kend reeds een trapje hoger dan de Ka millekes. (JVL) Programma Kamillekes 1e elftal - Gent zat. 15 u. terrein Zand berg. Provinciaal Elftal - Haasdonk zond. 15 u. Hoeilaart - Jeugdelftal zat. 13 u. Tweede provinciale b: Eendracht Meidert - Eenaracht Appelterre: 3-1 Eendracht Meidert heett een ver diende overwinning behaald tegen een moedig Appelterre, dat slechts tot net vóór rust gelijke tred kon houden met de thuisploeg. Toen scoorde Robeyns en was het liedje van de bezoekers uit. Ook na rust was Eendracht de too naangevende ploeg. Toen op het uur de thuisploeg van scheidsrechter Ver niers terecht een strafschop kreeg, schoot Van den Driessche geel-blauw op 2-0. Appelterre scoorde nog ver rassend tegen, maar net vóór affluiten legde Van den Driessche de 3-1 eind cijfers vast. Een verdiende zege van Meidert, dat nu de uitwedstrijd op Heikant met een gerust gemoed kan aanvatten (Robby)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15