VAN MOL Ambitieus VK Aalst beoogt de titel Schitterend De Pluim zet Blauw Wit een hak VAN LIERDE Rode Roos onderstreept titelambities Callebaut A klasse te sterk voor Post Katholieke sportfederatie Cosmos Aalst 4 - Corthals Ninove 2 VAN MOL Huis De Schutter bij CHRIS A Felix De Hertstraat 10 Tel. 21 76 77 Wasserij Nieuwkuis V; Leuvenstraat 43 9440 Erembodegem Tel. 053/21 39 99 77 98 03 Voetbal, 4e provinciale Provinciale voetbalkalender zondag 18 september '83 MTSA-uitslagen 16 Nieuwe Gazet van Aalst 16 september 1983 Setok Zowel in reeks A als reeks B totaliseren nog twee ploegen het maximum der punten. In reeks A komt A2 '77 zoals verwacht sterk voor de dag en bewijst De Pluim dat het geen meelopertje meer is zoals de vorige seizoenen. Apostelken zal de twee punten bij Opwijk langs de groene tafel halen en won nu met zware cijfers van Wembley. Bekerhouder Snas won overtuigend van Opwijk. Voor De Pluim speelden Johan Tembuyser en Luc Lefèvre de pannen van het dak. Precies twee ex-Blauw-wit- ters die bij hun vroegere club moeilijk aan de bak kwamen. Luc Lefèvre knalde eerst raak en Jean-Pierre De Backer scoorde de twee overige doelpunten. Deze zege werd in het laatste kwartier vastgelegd, toen werd Blauw Wit werke lijk van het kastje naar de muur gespeeld Az '77 had weinig problemen met Dres- sel Dooremont(2) Redant (2). Cornand en Meert maakten het verschil. Voor Dressel maakt Patrick Ceupens het eerreddende doelpunt. Groen Wit versloeg op verdiende wijze O.C. Aalst O.C. was nochtans langs Van Lysebeth uit strafschop op voorsprong gekomen, net voor de rust kwam Groen Wit langszij De Grom. Temmerman en Lievens (2) legden na de rust de zege vast. Bruyland scoorde nog voor O.C. Aalst. Leeuwerik versloeg Moorselbaan in eigen vesting. Stammeleer, Van Caelenbergh, Matthijs, Korte en een own-goal van een Moorsel- baanverdediger lagen aan de basis van hengelsportartikelen (oud huis De Meyst g zelfde uitbaatster) 5 pvba St.-Jozefstraat 26 AALST s 053/21 48 42 sedert 1934 43, Lauvenstraat 9440 EREMBODEGEM Ramen Deuren in kunststof of in aluminium Poorten Veranda's Glaswerken Rolluiken met volledige afwerking de Moorselbaannederlaag Van Geyt Jo han (2) en Hugo Tas lukten de goals voor de thuisploeg Tijl Snas is terug in bijzonder goede doen. Opwijk werd deze maal met zware cijfers huiswaarts gestuurd Hélin was de grote bewerker van de Snaszege, hij scoorde de eerste vier goals. Eelbode en Roelandt maakten het half dozijn vol. Claes scoorde tegen voor Opwijk. Doel man Christiaens voorkwam voor Molen boys nog zwaardere cijfers. (JVL) Uitslagen Az '77 - Dressel Groen Wit - De Pluim Groen Wit - O.C. Aalst Moorselbaan - Leeuwerik Tijl Snas - Opwijk Wembley - Apostelken Programma voor 17-9 O.C. Aalst - Blauw Wit De Pluim - AZ '77 Dressel - Groen Wit 6/1 0/3 4/2 3/5 6/1 11/0 Outer-Erembodegem SK: 0-1 Op een moeilijk bespeelbaar veld kon geen van beide ploegen overtuigen. Aan het half uur trapte Van Lierde een hoekschop rechtstreeks binnen voor SK. Mede dankzij de wind ^ond SK met de rust voor. Na de ko' ileef het bij een paar schaarsf .en voor beide teams, zodat d° eindstand 0-1 bleef. PVDS Doggen-Hofstade: 1-2 Een zeer vlugge start van Hofstade leverde meteen een eerste goal op. De Doggen lieten echter niet begaan en maakten nog voor het kwartier gelijk. De wedstrijd bleef evenwichtig verlo pen doch de bezoekers scoorden op een van hun snedige akties. Bij de herneming had Hofstade wind mee maar ze speelden op veiligheid om hun voorsprong te behouden waar ze dan ook aardig ingeslaagd zijn. PVDS Lebbeke-Moorsel2-0 Voor de rust viel er niets te beleven. In de 2e helft moest de scheidsrechter een penalty geven aan de thuisploeg om op voorsprong te komen. Moorsel, dat behoorlijk meespeelde, met 7 nieuwelingen, moest 10 minuten voor het einde nog een tweede goal inkas- seren. PVDS Lebeke-Baardegem1-1 Baardegem kwam op voorsprong langs Jacobs in de 15G minuut Lebeke creeërde enkele gevaarlijke kansen maar kon niet scoren Naarmate de wedstrijd vorderde werd Lebeke gevaarlijker en kon door een penalty nog langszijkomen. PVDS Terjoden-Meldert0-0 Flauwe match van beide ploegen De eindstand verraadt eigenlijk alles. Het bleef dan ook bij een paar schaarse kansen en enkele bitsige duels die werden uitgevochten, doch tot scoren was geen van beiden in staat. PVDS Hillegem - Edixvelde: 2-3 Edixvelde beukte meteen met alle mid delen in de verdediging van de thuis ploeg en stond met het halfuur reeds 0-3 voor Twee goals van Sonck en een van De Bruyn. Hillegem, dat aardig bleef voetballen, kon nog voor de rust de stand milde ren tot 2-3. Maar bij de herneming kwam het te kort om Edixvelde nog te bedreigen. PVDS U.E.F.A.-juniores Eendracht Aalst,- C S Brugge (zaterdag 17 september, om 15 u., terrein S K Aalst) Tweede provinciale B Heikant Zele - Eendracht Meldert Derde provinciale D S.K Aalst - F C. Mere Eendracht Nieuwerkerken - Wils kracht Moorsel S.K. Herdersem - F C Vlierzele Wilskracht Gijzegem - F C. Herzele Vierde provinciale F F C Edixvelde - Olympia Wetteren Vierde provinciale G S.K. Erembodegem - Doggen Erem bodegem S.K. Terjoden - S V. Outer Schroevers Moorsel - Iddergem Wilskracht Hofstade - Opdorp T K. Meldert - Sparta Appels (Robby) Zaterdagafdelingen 1e afdeling Melckenbeeckvr. - Giwo 6-1 Onder den Toren - Bartan 2-1 Rode Duivels - Tinne Boys 5-0 FF Lada Boys - Camu 0-3 Cobila's - Rayo Espanol 1 -1 Boterhoek - Endoka 0-2 Heizijde - Blauwe Vlam 3-0 2e afdeling Leeuwerik - De Kroon 1 -1 Den Hertvrij Heipias - 't Walleken 1-0 Breughels - Excelsior 1-1 Jong Timarcha - GMIC 6-1 't Kloksken - Apostelken 6-0 Musica - Royal Sportief 5-0 FF zondagsreeks Adelaars - Ooievaars 3-2 Gipak - Sportief 81 0-3 Sunset - Rode Roos 0-2 Sportkring - Star Boys 1 -3 Amapola - Timarcha 4-1 IJsboerke - Koszen 1-0 Nieuwe Wijk - Real Familial 1-1 't Duifken - Pano 2-1 Programma voor 17/9 en 18/9 1e afdeling Bartan - Melckenbeeckvr. Garcia Ond.d.Toren - Rode Duivels V. Belle Camuvrij Rayo Espanol - Lada Boys Dalschaert Endoka - Cobila's Meert Blauwe Vlam - Boterhoek D'Herde Giwo - Heizijde Floris 2e afdeling Leeuwerik - Den Hert Coppens Breughels - Heipias DeSwaef GMIC - Excelsior V. Schuylenbergh Jong Timarcha - 't Kloksken Degrieck Apostelken - Royal Sportief Stadsfeldt De Kroon - Musica Roels Zondagsreeks Sportief 81 - Adelaars Garcia Rode Roos - Gipak De Sutter Star Boys - Sunset Dalschaert Timarcha - Sportkring D'Herde Koszen - Amapola Van Campenhout Nieuwe Wijk - IJsboerke Meert Real Familial - Pano Van Belle Ooievaars - 't Duifken V.D. Veken MTSA Kampioen Sunset leed zijn eerste nederlaag van het seizoen tegen titelkandidaat Rode Roos. In een vrij aantrekkelijke partij vormde Rode Roos een sterker kollektief geheel en won dan ook verdiend. IJsboerke blijft vriend en tegenstander verbazen, het prijkt samen met Rode Roos aan de leiding. Koszen werd weliswaar met het kleinste verschil verslagen, maar met zes op zes heeft de klub van Frans Melckebeeck toch een flinke start genomen. Luc Van Hauwermeiren scoorde de winninggoal In de hoogste afdeling van de zater dagkompetitie loste Rayo Espanol de rol, het kwam niet verder dan een gelijkspel tegen Cobila's. Melckenbeeckvrienden, dat Giwo met zware cijfers klopte, prijkt samen met nieuwkomer Onder Den Toren aan de leiding. Lada Boys had pech toen Geert Van Den Eede wegens kwetsuur aan de wenkbrauw na de rust uitviel.Met tien tegen elf kon het dan ook voor weinig tegenstand zorgen tegen Camu. Tinne Boys geeft forfait voor de rest van het seizoen zodat Rode Duivels vrij was. Na de tuchtmaatregel die het MTSA-bestuur nam geven de kam pioenen van vorig jaar er de brui aan. 't Kloksken steekt momenteel in de tweede afdeling boven alle tegenstan ders uit. Nu werd Apostelken ingeblikt met zware 6-0 cijfers. 't Walleken ging uit verliezen bij Hei- plas. Breughels en Excelsior deelden de punten. Buyle scoorde voor de thuisploeg en De Brucker voor de gas ten. (JVL) Bedrijfsvoetbal Callebaut A meldt zich dit seizoen als voornaamste concurrent van Desatex voor de titel. Bij Post Erembodegem speelden de Wiezenaars een voortreffelijke partij. Voor de rust scoorde Paul Thoen en André Van De Steen en na de herneming lukten Van Vaerenbergh en terug Paul Thoen de goals. Post probeerde wel nog een tegengoal te scoren maar reëel doel- gevaar kon het amper scheppen. Desatex stond aan de rust met 1 -0 in het krijt bij Bouw. Na de koffie konden de kampioenen de stand in evenwicht bren gen, maar meer dan een puntendeling zat er niet in Honda en Amylum de beide teams die vorige week tegen elkaar ge lijkspeelden wonnen overtuigend van respectievelijk Callebaut B en V.V.T.T.A. Intercom lijkt terug het zwakke broertje van de reeks te zullen worden. Het ging deze maal de boot in tegen Saf (JVL) Uitslagen Bouw - Desatex Honda - Callebaut B V.T.T A. - Amylum Post - Callebaut A Saf - Intercom Programma voor 17-9 Amylum - Post Honda - VVTTA Somati - Bouw Callebaut A/Saf Callebaut B/Desatex 1/1 6/0 0/7 0/4 4/0 Hoké Erembodegem won uit bij Elene. Na tien minuten spel lukte Christiaens een eerste treffer voor de Erembodegemnaars. Elene ging resoluut in de aanval maar Hoké counterde gevat. Na de herneming liep het dan ook ver der uit langs Steylemans. Elene scoorde nog wel tegen maar de zege kwam niet meer in gevaar. Patro Herdersem kwam niet verder dan een blanco gelijkspel tegen Nei- gem Neigem verdiende immers ruim schoots dit punt. Beide elftallen schie pen wel enkele reële doelkansen maar de goals bleven uit. Het B-elftal speelde een voortreffelijke eerste helft bij Lebbeke en leidde met 0-1 cijfers. Cocquyt reageerde gevat toen een Lebbeekse verdediger slecht naar zijn doelman terugspeelde. Na de herneming was het al Lebbeke wat de klok sloeg en Herdersem moest nog vijf goals slikken, waarvan het tweede wel in buitenspelpositie ge scoord werd Doelman Dierickx behoedde zijn ploeg nog van een gro tere pil. (JVL) Zaalvoetbal I Provinciaal Na hun verbluffende zege vorige week op Raspoutin Gent (1-9), was het terug juichen voor Cosmos. Reeds na 40 sec. spel kwam De Kinder na hoekschop alleen voor de doelwach ter van Corthals Ninove Met een harde loeier was deze nochtans niet te ver slaan Het was echter 10' wachten voor aleer De Kinder een eigen nummertje op voerde. bija iedereen uitschakelde en mooi Arts bediende welke de thuisploeg op 1 -0 bracht De stekjesmannen steeds in gevaarlijke aanvallen en doelschoten konden in de 17e minuut de gelijkmaker benutten door de steeds attente Oscar De Bruck. Een op loer liggende De Kinder, maakte gebruik van een misver stand in de verdediging en na 20' wezt.i de bordjes 2-1. Pas afgetrapt en beide ploegen stonden weer gelijk. De ploeg Corthals steeds meer in de aanval in het 2de wedstrijdgedeeite konden maar met tot scoren komen. Een best spelende De Kinder verhoogde terug de voorsprong voor de thuisploeg. Met een mooie combinatie Moreel-De Kinder, brachten deze, net voor het af fluiten de eindstand op 4-2. (A M.) Volleybal Zaterdag a.s. gaat de nieuwe volleybalkompetitie van start. Een ideale gelegenheid dus om het «new-look» V.K. Aalst aan onze lezers voor te stellen. Op de transfermarkt hield V.K. zich bijzonder rustig Het wierf enkel de routinerijke Raymond De Geyndt aan. Deze ex-VK-speler was vorig seizoen nog aktief bij eerste nationaler Sint- Niklaas, maar door omstandigheden wenste hij de verre verplaatsingen niet meer te maken en dichter bij huis te spelen. Enkel Raf Sterck verliet de club voor Sint-Jan Hemelveerdegem. V.K doet ook dit jaar verder met de eigen jeugd Het eindigde vorig sei zoen vierde en toen ook kreeg het eigen talent ruimschoots de kans om zich tot vaste titularissen op te wer ken V K Aalst koestert dit jaar duidelijk titelambities Promoveren is zowat een «must», want financieel heeft de club het net zoals de meeste clubs zeker niet breed 1 Ook dit jaar blijft V.K. Aalst verder doen met trainer Paskiewitz Hij zal nog enkel invallen wanneer de ploeg moeilijke momenten meemaakt in een wedstrijd om meer rust te brengen. Paskiewitz beschikt over volgende talentrijke kernLieven De Schrijver (een klasbak, die vorig seizoen in VK- kringen werd uigeroepen tot speler van het jaar), diens broers Jan en Guido, Chris lemants, Paul Philips (éen van de betere speler die na een polsbreuk aan een stevige come-back heeft gewerkt), zijn neef Mare Philips (eveneens een erg goeie speler, die helaas het spelen en trainen maar moeilijk kan kombineren met zijn beroep als brandweerman), de twee «passeurs» Wilfried Doorns (een echte clubspeler en de achttienjarige Pascal Boeykens en tenslotte ook nog spek takelman Raymond De Geyndt. Als «supersub» is er dan nog Ronny Lau- wers, die nog eens inspringt als hem erom gevraagd wordt. Dit jaar organi seert V.K. een jubileumwedstrijd voor Ronny, die aan zijn twintigste seizoen als aktief lid van V.K begint In de beker van België werd V.K. vorige week verrassend uitgeschakeld in de tweede ronde Nadat het eerst Moeskroen met 2-3 had uitgescha keld, diende V.K Aalst uit te komen tegen eerste provincialer Zoersel Aalst( zonder Marc Philips, Raymond De Geyndt en Wilfried Doorns) verloor thuis met 2-3 (setstanden 15-2, 13- 15, 15-13, 14-16 en 14-16), maar in V.K -middens werd aan deze neder laag nfet al te zwaar getild, fc.ikel de kompetitie is van primordiaal belang. De kompetitie begint voor V.K. met een thuismatch tegen Veurne. Aanvang 16u.45 in de sporthal Ten Rozen. In deze eerste wedstrijd wil V.K zich revancheren voorde neder laag van vorig seizoen (eveneens de openingswedstrijd toen), wanneer met 2-3 werd verloren na voor te heb ben gestaan met 2-0 en 13-8 in de derde set. De belangrijkste konkur- renten dit jaar worden hoogstwaar schijnlijk Whit Star Sint-Amandsberg, Lichtervelde en Merelbeke. Naast de eerste ploeg, de beloften (vroegere juniores), de scholieren en de kadet- ten heeft onze vierde nationaler nu ook een damesploeg. Er was zoveel vraag naar een damesploeg, dat V.K het er maar op gewaagd heeft. Vooral door het volleybal in de scholen te aktualiseren, is er bij de Aalsterse meisjes een grotere vraag naar kom petitiewedstrijden gekomen. Er zijn 25 meisjes aangesloten Het zal dus hjrd knokken worden om een plaatsje te verwerven in het basisteam Trainer is Lieven De Schrijver De meisjes sta. - ten in vierde provinciale Hun thuiswed strijden worden op hetzelfde uur ge speeld als die van de eerste ploeg, eveneens in de sporthal Ten Rozen (Robby)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16