yishanS Ambitieus Okapi geveld door eigen faalangst op Runxter Ronny Hendrickx loodst Osiris naar ruime zege BBC The Tower Aalst zeer sterk tegen BBC Moerzeke Jeugd troef bij Dames B.C. Aalst Eigen falen van de thuisploeg oorzaak van verlies met één puntje Eerste lustrum U.F.0. 78 Aalst Sportcomité opnieuw in startblokken Aalst kwistig met kwissen Streekrenners deden het uitstekend in Ronde van Brabant RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO p.v.b.a. B0CQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels 1 Nieuwe Gazel van Aalst - 16 sfntember 1983 - 17 De overwinning lag voor het grijpen, maar de Aalsterse afwerking faalde volledig met 33 shotgemiddelde. Daarbij kwam nog dat de arbitrage zeer streng was met een totaal van 55 fouten voor beide ploegen samen. De ruststand was 35-25 met een sublie me spelverdeler Reekmans van R. Has selt Daarom opteerde coach Bracke voor een combinatieverdediging op Reekmans gedurende de tweede helft, maar een verjongd Aalst strandde op drie punten 59-56 Desondanks is het de bedoeling van Okapi om met een ver jongde ploeg met drie nationale juniores nl. Smit. Schellinck en Corman nog dit jaar naar eerste klasse te promoveren en Met de komst van R.C. Brussel, een der betere ploegen uit de reeks, lag een goede, spannende en sportieve wedstrijd in de lijn der verwachtingen. Onder impuls van een zeer goede Ronny Hendrickx, die samen met Lievens voor 2 jaar werd overgenomen van Okapi Aalst bewerkten Guy Lagring, Ongenaet, Temmerman en in mindere mate o.a Paul De Geest (snelle foutenlast) een ruime 93-76 overwinning tegen een sterke tegenstander. Na vorig seizoen te zijn geteisterd door een mislukt transferbeleid, problemen in het bestuur, problemen tussen de spe lers en bovendien nog een coach wissel, Formidabele wedstrijd met een overdonderend meesterschap van de Aalstenaars, die ondanks de afwezigheid van twee basisspelers, aan de rust reeds met 50-10 (ongelooflijk maar waar) de leiding hadden. Zeer goed werk dus van de trainer, die weldra naast Danny D'Hert (meniscus letsel) en Ludwig Van der Borght (nog 4 weken gips na scheuring van de enkel banden) nog Dirk De Schaepdrijver zal moeten missen, die op 19-9-'83 te Asse een meniscusoperatie moet ondergaan De ploeg die een 92-49 eindstand verwe zenlijkte tegen een weliswaar zwak Moerzeke bestond uit de motor van de ploeg Luc De Troyer Patrick De Smet Met eigen mensen bouwen aan een succesrijke toekomst, is momenteel het motto bij D.B.C. Aalst. Met voornamelijk speelsters uit de streek heeft Geert Bocqué, als ervaren trainer een kern opgebouwd van gemiddeld 19 jaar oud. Op het tornooi van Orchies in Frankrijk, waar o.a. een Franse selektie erv het Ne derlandse Den Bosch van de partij wa ren, werden prachtige resultaten ge speeld Winst tegen Den Bosch en het Franse chauvinisme kennende verlies met 6 puntjes tegen de organiserende ploeg van Orchies. Dit alles ondanks de transfers van 2 oudere speelsters nl De Wandeieer naar Monceau en Van Doo- ren naar Pitzenburg. Verder heeft men niet alleen een jonge oloeg en een nieu we trainer, maar ook een nieuwe spon sor. Mijnheer en Mevrouw De Saeger van boetiek Androos zullen zich dit sei zoen en misschien ook volgende seizoe nen inzetten om de jeugdige speelsters krachten te helpen bundelen, met een financieel ruggesteuntje, teneinde de dit seizoen redelijke verwachtingen in te lossen (VSTV) Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la car,e aan mati9e P"izen- Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 BBC Erembodegem - White Star Gent zoniet dan toch volgend jaar naar de titel te streven Een grote aderlating is even wel het heengaan van Danny Schoreel, maar met ervaren mannen als Minnebo Flias en Van den Broeck moet iedere thuismatch twee punten opleveren Wanneer bij uitwedstrijden dan nog hier en daar een paar punten gesprokkeld worden, dan mag men bij Okapi een ge rechtvaardigd optimisme tentoon èprei- den. Voor-il indien men de faalangst kan overwinnen (VSTV) In een uiterst zwakke wedstrijd, waarin beide ploegen ieder een helft minder slecht waren, heeft Erembodegem in de eigen sporthal de duimen moeten leggen met het kleinste verschil 57-58 (ruststand 25-12). Bovendiend moet men nog steeds de diensten missen van de talentrijke Eddy De Wolf die eind vorig seizoen een Achillespees scheuring opliep. De aan werving van een drietal nieuwe spelers nl. Benny Nevens (Vlierzele), Peter Praet (Osiris) en Patrick Barré (ex Okap jeugd maar nu vrij na twee jaar inaktiviteit) en diverse omstandigheden hebben er ech ter voor gezorgd dat de voltallige ploeg nog maar een paar maal samen kon oefenen. Bijgevolg heeft speler-trainer Gerrit Marcoen (ex-speler-trainer bij Vlierzele) nog heel wat werk voor de boeg, voornamelijk op gebied van het op punt zetten van enkele systemen. Eén slechte wedstrijd is echter geen verloren seizoen en gezien de aangeworven ver sterking ligt een plaats in de sub-top bin nen de mogelijkheden. Afspraak aan staande zondag om 18 uur in de Erem- bodegemse sporthal voor de volgende confrontatie (VSTV) Volleybal Het eerste lustrum van U.F.0. 78 Aalst is niet hét succes geworden dat de organisatoren ervan hadden verwacht. In totaal kwamen slechts tien ploegen opdagen voor dit groots opgezette tornooi. Er waren vijf liefhebbersploegen en vijf competitieploegen. hoop men dit jaar met een versterkte ploeg onder leiding van trainer Jozef Piron die o.a Panters Baasrode van 2e provinciale naar 4e nationale bracht, heel wat beter te doen zoniet de kop van de rangschikking te betrachten. Na ver plaatsingen de eerstvolgende weken naar Athlon leper en Geranimo Bornem zal men waarschijnlijk reeds meer weten, maar optimisme is momenteel wel ge rechtvaardigd bij Osiris Denderleeuw. (VSTV) J-P Heyvaert, hogergenoemde Dirk De Schaepdrijver en de 22 jarige en 1.96 meter grote belofte Guy Thys, die van Okapi Aalst werd overgenomen. Als men dan nog kan beschikken over een bank met o.a Urbain Lenoir en Guy Van den Brempt, dan mag The Tower een goede, zoniet zeer goede rangschik king verwachten, ondanks tegenslagen met gekwetste spelers aldus voorzitter Remy Wauters. (V.S.T.V.) Volleybalklub UFO Aalst eindigde derde In hun reeks. (EVdM) Eén van de organisatoren wist ons te vertellen dat de reden van het klein aan tal deelnemende ploegen dient gezocht te worden bij het feit dat er rond dit tijdstip erg veel tornooien plaatsvinden De con currentie is dus enorm. Verder wensen de clubs geen te verre verplaatsingen te maken (de financiële toestand van de meeste clubs laat dit niet toe). Een derde belangrijke factor is dat in het Aalsterse bitter weinig liefhebbersploegen zijn. En ook het slechte weer van vorige zondag zal beslist nog enkele ploegen thuis ge houden hebben Erg jammer voor volley balvrienden van U.F.O. 78 Aalst De uitslagen Liefhebbersploegen 1Verhasselt Londerzeel 2. Volleyvrienden Grimbergen 3. Volley Spaanse Kroon 4. Heros Deinze 5. Singh Merchtem In de finale versloeg Londerzeel Grim bergen met 2-0. Spaanse Kroon versloeg Deinze even eens met 2-0 in de wedstrijd voor de der de en vierde plaats Competitieploegen 1Stevoc Steenhuffel 2. K.W.B. Brussel C 3.UFO 78 Aalst 4. V.K. Affligem 5 Alcazar Nieuwerkerken In de finale versloeg Steenhuffel Brussel C met 2-0. U F.O. won eveneens met 2-0 setstan den van V.K. Affligem in de strijd voor de derde en vierde plaats (Robby) 0p donderdag 15 september zal het Stedelijk Sportcomité plechtig geïn stalleerd worden. Meteen kan een belangrijk adviesorgaan van start gaan. Het blijft echter een open vraag of het new-look sportcomité er zal in slagen een even dynamische koers te varen als zijn voorganger. De nieuwe bestuurscoalitie heeft reeds eerder zijn stempel gedrukt op het Aal- sters beleid ledereen herinnert zich nog levendig het krakeel rond het feestcomité en de meer recente jaarbeursperikelen Ook het sportcomité zal er in de toekomst ietwat anders uitzien Daar waar voor dien in het dagelijks bestuur zowel tien vertegenwoordigers van de sportclubs ils tien afgevaardigden van de politieke frakties zetelden zullen nu twee maal twaalf personen het dagelijks bestuur vormen Ook aan de leiding van het co mité werd gesleuteld in tegenstelling tot vroeger zal de Schepen van Sport, dhr G. Bourlon himself, de vergaderingen voorzitten De sportclubs zullen niet meer beschikken over een eigen onder voorzitter zoals voordien het geval was De enige ondervoorzitter is Dhr. Willy Coen terwijl dhr. André Van Hove reeds als secretaris aangeduid werd. De politici hebben dus ook binnen het sportcomité de touwtjes strak in handen. Het valt echter te betwijfelen of hun aan wezigheid de werking zal ten goede ko men Tijdens zijn rede ter gelegenheid van de verkiezing van de sportlaureaat van de stad Aalst betreurde de toenmalige voor zitter, dhr. Tavernier, deze gang van za ken Terrecht stelde hij de vraag hoe het sportcomité als statutair adviesorgaan aan het College van Burgemeester en Schepenen weloverwogen adviezen kan formuleren terwijl de Schepen van Spon er zelf lid van is. M.a.w de Schepen van Sport zal zichzelf moeten adviseren Daarnaast is het voor dhr Bourlon een uitdaging om dezelfde actieve rol ais zijn voorganger te kunnen opeisen Onder leiding van dhr Tavernier. was men er in geslaagd enkele nieuwe initi atieven te ontwikkelen zoals de super starcompetitie. de wijksportraden de uit breiding van de sportlaureaat naar de re creatiesport enz Om dit alles te realise ren was meer nodig dan het in de statuten voorgeschreven minimum van 3 verga deringen per jaar. Een gewezen onder voorzitter verzekerde ons dat het vooral de politici waren die bij de vergaderingen van het dagelijks bestuur afwezig waren G Bourlon en zijn team hebben een mooi voorbeeld achter zich Getuigend van een zeker idealisme heeft het vorige sportcomité zich meer dan behoorlijk van zijn taak gekweten al was Eddy Mon sieur zeker met de ideale gesprekspart ner Hopelijk kan de nieuwe ploeg bewijzen dat de vernieuwingen ook de sportieve situatie van Aalst zullen ten goede ko men (PVB) Ook in Aalst schijnt men gebeten door de kwismikrobe. Na de Netwerkkwis, de Walter Capiaukwis en de Willem Ruisshow wordt in bet kader van de «Week voor de vrijetijdsbesteding» een sportkwis georganiseerd. Met het op touw zetten van een sport kwis is de stedelijke dienst 'sport en 'rekreatie' niet aan zijn proefstuk toe. Ook twee jaar geleden werd een der- sgelijk initiatief genomen. De sportkwis die op zondag 25 sep tember om 20 uur plaats heeft in de Keizershallen, omvat zowel praktische als theoretische proeven. De theoreti sche vragen behandelen o.a. sportre- glementering en sportechnische ken nis, sportaktiviteiten en sportvaria Alle belangstellenden van Groot-Aalst die aan dat initiatief hun medewerking wensen te verlenen, kunnen een team van 6 personen afvaardigen. Zowel dames, heren als gemengde ploegen komen in aanmerking. Aangezien er voor de sportkwis slechts 6 oloeqen kunnen deelnemen zal er bij een hoger aantal inschrijvin gen een preselektie van theoretische aard ingeschakeld worden. Deze zal plaats hebben op zondag 18 septem ber om 20 uur. De teams die aan de sportkwis wen sen deel te nemen, dienen voor 10 september kontakt op te nerr. n met de dienst 'Sport en Rekreatie'. Grote Markt 3. 9300 Aalst. tel. 053/ 77 11 11. toestel 282. (PVB) Wielrennen alinateurs De streekrenners Jean-Paul Van Der Straeten, Jean-Marie De Nil en Roger Van den Bossche reden een erg verdienstelijke Ronde van Brabant. Jean-Paul Van Der Straeten was in de eerste rit in lijn reeds de grote animator van de wedstrijd. Hij deed er meteen een uitstekende zaak voor de eindoverwinning Jean- Paul ging er toen metGorris. Van Der Haegen en Van Weverbergh aan de haal. Van Der Haegen klopte hem ech ter in de spurt. Jean-Paul Van Der Straeten fietste een ganse ronde erg sterk en beoogde de eerste plaats in het eind klassement. In de laatste rit ondernam hij nog een offensief maar Rudy Van Der Haegen hield stand en telde nog amper zestien seconden voorsprong. Toch wel een eervolle tweede plaats voor de Erem- bodegemnaar die een uitstekend sei zoen achter de rug heeft. Naast Van Der Straeten kwam de beloftevolle. Jean-Marie De Nil even eens op het voorplan. Nadat hij zich in de eerste rit laten verrassen had. behaalde hij achtereenvolgens een vierde, een eerste en een derde plaats. Jean-Marie won in Betekom zijn tweede palm van het seizoen. Nadat hij reeds van bij het begin betrokken was bij een ontsnapping waar ondermeer Debremaeker. Meeu- wissen. Renders. Gorris en Lafère in betrokken waren, ging hij in de finale aan de haal met Van Straeten, Van Den Bossche. Verstreepen. Debre maeker en Meeuwissen.Na een erg spannende spurt haalde De Nil het tenslotte van een verdienstelijke Roger Van den Bossche die knap tweede werd. (JVL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 17