tip lo r Café 't Landhu GADECO Gazet van QaKt Garage carrosserie Felix VERSTRAETEN Jaarbeurs 1983 lokt reakties uit bij oppositie symbol °I< quality IS Verhuist Amylum Grote schoenmarkt Immerzeelparochie eesler Engelse interieur JTEREN-DESMET ïstraal 26, AALST 053/21 04 19 uuiw laiiuuiiy Grote Markt, Aalst s 21 17 88 uit sympathie Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Gentsesteenweg 211 9300 AALST Tel. 70 03 59 Nieuwe en okkassiewagens carrosseriewerken p.v.b.a. O Verwarmingsapparaten O Meubelen O Witgoed De Coninckstraat 2, Molenstraat 59 AALST S 053/21 34 67 2 Nieuwe Gazet van Aalst 16 september 1983 Het was te verwachten dat de organisatie van de jongste jaarbeurs aanleiding zou geven tot voorstellen en kritiek op de gemeenteraad. Het was Gracienne Van Nieuwenborgh (SP) die als eerste, tijdens de raadszittino zelf de moaeliikheid kreea om haar standpunt weer te geven. Tij vroeg vooral aandacht voor de toestand van de expohal. In de eerste iilaats wenste zij hier dat men een degelijk ventilatiesysteem zou aan brengen, waarbij zou gezorgd worden voor nieuwe luchttoevoer. Vervolgens diende volgens haar de vei ligheid van de Keizershallen onderzocht te worden Hierbij herinnerde zij aan de schade die aangebracht werd aan een stand, door het neervallen van een stuk van het plafond. Ook bij een eventuele brand zijn de ge volgen niet te overzien. Na 21 uur is er immers slechts één uitgang open. ach teraan de spektakelzaal. Door het aan brengen van bijkomende extra-afsluitin gen van de verbruikersstanden is het ge vaar volgens de interpellate trouwens nog verhoogd. Namens het stadsbestuur antwoordde schepen van openbare werken Anny De Maght dat men aan de veiligheid van de expo-halle zal werken op basis van ver- Vervolg van blz. 1 Maar de mensen wilden meer. Men porde wereldlijke en geestelijke overheden aan om Immer zeel een eigen kapel te geven voor de zondagsmis. Een bouwtoelating werd uiteindelijk (schoorvoetend) verstrekt, maar financiële hulp of een kerkbedie- naar kwam er nog niet... Pas in 1943 zou Immerzeel echt als parochie erkend worden. Intussen zamelde een ijverig komitee de nodige fondsen in, tot op 14 april 1933 de eerste steen van de kapel gelegd kon worden. In september was de kapel klaar en Affli- gemse paters zorgden er voor de dien sten, later opgevolgd door priester leraars van het Sint-Maarteninstituut In 1936 bouwde men twee zijbeuken bij de kapel werd te klein en ten slotte, in 1943, werd de kapelame 'bevorderd' tot parochie met een eerste proost, E.H. Brijs, die opge volgd werd door E.H. Sanders. In 1965 werd de eerste pastoor aange steld, E.H Antoon Pauwels, die er nog steeds enthousiast werkzaam is Sindsdien groeide een heel net van bewegingen en gemeenschapsdien sten, parochiale lokalen, enz Niet zonder trots zegt E.H. Pauwels t Is de kleinste parochie van Aalst, maar 't is de beste Zaterdag en zondag werd het jubileum feestelijk gevierd Men verwelkomde er onder meer burgemeester Uytter- sprot, schepen De Maght, senator De Kerpel, schepen Vinck, deken De Vos, abt Dom Goetghebuer van Affligem, Maar de meeste aandacht ging, begrijpelijk, naar de missionarissen Druwé en Cobbaut, die in de parochie opgroeiden, en priesters die vroeger op Immerzeel werktenVan Cleem- putte, Tireliren, Colpaert, Vertenten, pater Van Brantegem zoon van de man die met de Lourdesgrot begon Een geconcelebreerde Eucharistievie ring met deze priesters werd gevolgd door een jubelzitting, een optreden van Vredon, het Hallelujah-koor en een feestmaaltijd waar 247 mensen aanschoven. Aan de pioniers die er nog bijwaren werd een geschenk aan geboden een ets van de kerk gete kend door dhr. Ganzeman. Met de jubeltonen van het eigen koor van St - Jan in de oren, ziet het er naar uit dat deze parochie nog mooie jaren tege moet gaat (kn) slagen van de brandweer en een erkend organisme. «Wij moeten wel het geld hebben om iets te doen» aldus de sche pen. Later op de avond kwam ook Willy Van Mossevelde) terug op de voorbereiding, organisatie en uitwerking van de voorbije jaarbeurs. In zijn interpellatie wees hij vooreerst op de verstandhouding expo santen-inrichters, die allesbehalve opti maal was ingevolge het verplaatsen van een aantal standen. Als voorbeeld wees Van Mossevelde naar een verkoper van ladders, die ingevolge de plaatswijziging in feite verplicht werd om zijn ladders met touwen aan het dak op te hangen. On danks het onderling wisselen van stan den, dienden sommige exposanten toch nog meeruitgaven te doen De centralisatie van de verbruikersstan den had anderzijds volgens de interpel- lant tot gevolg dat vele bezoekers er ble ven hangen, zodat niet alle standen be zocht werden. «Ook het sluitingsuuur van eerder genoemde standen betekende een blunder van formaat, zowel op men selijk als kommercieel vlak» aldus Van Mossevelde. Hierbij wees hij naar de standhouder in de attraktiehalle, die be reid was 5000 fr. meer te betalen dan vorig jaar, maar die pas achteraf de wijzi ging van de verbruikersstanden vernam. De stad deed door deze wijziging ook zichzelf kommercieel de das om. De prijs van het glas bier was in de spektakelzaal immers 5 fr. hoger dan in de exposanten ruimte. Volgens hem waren trouwens niet alle uitbaters van de verbruikers standen gelukkig met het late sluitings uur. zodat aan ieder van hen in de toe komst de keuze moest gelaten worden voor het al of niet aansluiten bij het cen trale deel van de Keizershallen. Spektakels Zoals zijn oppositiekollega Van Nieu wenborgh. was ook Van Mossevelde van oordeel dat er dringend iets moest ge daan worden aan de verluchting en ver warming van de zaal Het openingsuur vond hij anderzijds te vroeg daar de meeste bezoekers toch maar^vanaf 17 uur komen opdagen. Ook de toegangsprijs van 50 fr. lokte bij het raadslid kritiek uit. omdat het toch de bedoeling is de plaatselijke middenstan ders te steunen. Tal van bezoekers be zitten immers gratis kaarten, die ook toe gang geven tot de spektakelzaal. Daar om wilde Van Mossevelde de jaarbeurs en de showavonden van elkaar geschei den te zien. De showprogramma's zou den dan in een aparte tent kunnen ge houden worden, terwijl de jaarbeurs in de bestaande gebouwen kan plaatsgrijpen. itu «Men kan zich ook de vraag stellen of deze showavonden nog wel beantwoor den aan de huidige vraag» zo ging de interpellant verder. Indien men ze toch wil. zou men volgens hem toch selektie- ver moeten te werk gaan en alleen de weekends voorbehouden voor de spek takels met het inkomgeld in evenredig heid met de onkosten. Tot slot hoopte het raadslid dat de ex- posanten-komitee in de toekomst nau wer zal betrokken worden bij de organi satie van de jaarbeurs, die volgens hem dikwijls zijn doel voorbijschiet namelijk de ekonomische en kommerciëlé promotie voor de regio Aalst. (MP) 82/25/06 1w Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraa! 44/3. Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77 62 94 Burelen open van 16 lot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v.z w Aalsterse Informatie Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3. 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 Ir6 maanden 550 h 3 maanden 300 li Prijs per nummer: 25 fr. niGUCJOCL. Onafhankelijk weekblad voor Groot AalSl Een Intgave van v.: w Aalsieise minimal* JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst: Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer. Gemeente Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst Vorige donderdag gaf onze brandweer de Grote Markt een flinke schrobbing Waarschijnlijk was de stank van de smurrie onder de terrassen wat teveel aan het worden. (OJ) Vandaar dat we het bureelge bouw (dat momenteel in openbaar onderzoek is met het oog op de bouw vergunning) tegenover de parking van de Pontstraat, dus bij het Begijnhof, willen. Produktie-eenheden daarente gen komen liefst zo ver mogelijk van de woonbuurten. Amylum blijft zich dus verder uitbreiden hier InderdaadNaast de drie bouwaanvra- gen deze zomer, en de nu lopende zal er binnenkort nog een vijfde ingediend worden voor de vergroting van het waterzuiveringsstation, want dat is te klein geworden. We vernamen dat er een omschakeling inzake grondstoffen op til is. Tarwe i.p.v. maïs. Is dat juist Inderdaad. U weet dat we kommer cieel een moeilijk leven hebben, er zijn serieuze konkurrenten. Met onze 800 werknemers behoren we tot de kleinere Europese firma's en het is belangrijk onze positie minstens te verstevigen. Nu, in het kader van de Europese landbouwpolitiek worden we ertoe aangezet zoveel mogelijk Europese grondstoffen te gebruiken Aangezien Europa een tekort heeft aan maïs (wegens het klimaat) maar een overschot aan tarwe, denken wij zowel als onze konkurrenten aan om schakeling naar tarwe. Hoewel technologisch alles nog niet onder de knie is, staat Amylum nu reeds aan de spits op tarwe-gebied We willen deze voorsprong behouden. Zonder de maïsverwerking volledig op te geven (dat is niet de bedoeling) wordt tarwe de toekomst. We hopen dat onze bouwaanvragen niet te lang in de administratieve molen zullen ronddraaien, want het kan gezien de konkurrentie op drie, vier maand aankomen Tegen wanneer wil U die omschakeling gebeurd zien We hopen tegen eind '84 met de pro- duktie te kunnen starten. Zijn er gevolgen voor de werkgelegenheid Ja, maar geen sensationele. Het betreft hier een zeer kapitaalinten sieve sektor. Ondanks de investering van enige honderden miljoenen (ik zwijg liever over het juiste bedrag) zal dit maar aan een 30 tot 40 mensen werk opleveren. Maar ik herhaal het: Vervolg van blz. 1 essentieel is de beveiliging van de hui dige 800 werknemers. Hoe zit dat met de garage van Amylum Die zou afgebouwd worden... Afbouw is een lelijk woord, maar er is inderdaad een «afslanking» aan de gang. Waarom Hoewel onze produk- tie in stijgende lijn gaat, en we dus ook meer vervoeren, kunnen we o m. ten gevolge van de wetgeving niet meer konkurreren tegen vervoersmaat schappijen. Zo worden aan ons regels opgelegd (beperkte rijtijd en aantal kilometer per dag,.. die voor die maatschappijen niet gelden. Zo komen wij aan lagere kosten... Van daar dat wij kontrakten afsluiten met verscheidene transporteurs inzake ons zware vervoer (20-tonners en meer). Lichtere auto's en gewone wagens behouden we. Wat houden die kontrakten in We verkopen als het ware «wagen en chauffeur». Zij rijden voor ons, maar kopen onze wagens en nemen als de betrokken werknemer het wil natuurlijk er verplicht de chauffeur bij We willen immers de werkgelegen heid niet ingevaar brengen. Alles is trouwens uitgepraat met de vakbon den. Tegen eind dit jaar is de operatie achter de rug Over hoeveel werknemers gaat het Over twintig chauffeurs. Wie niet naar de nieuwe firma's over wil, krijgt ook dat wil ik benadrukken kans op andere tewerkstelling in Amylum zelf. Een laatste vraag tenslotte: hoe staat U tegen over het voorstel opnieuw met de Amylum- kommissie te starten We staan daar positief tegenover. Dat idee kwam trouwens vroeger (dit is in de beginperiode van schepen De Maght) van ons, al werd het op de (op ons initiatief ingerichte) hoorzitting op het stadhuis geformuleerd door Ray mond De Smedt. De dienst van schepen Doorns heeft ons trouwens een tijdje geleden dezelfde vraag gesteldGraag gaan we erop in, want tengevolge van foute en gebrekkige informatie leven er heel wat verkeerde vermoedens bij de bevolking Daarmee weet U het, lezer: Amylum wil voor taan een graantje meer meepikken op de Euro pese markt. Een nieuw hoofdstuk begint. (PD) MAZDA - AALST

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2