LOPEN Toneelgroep Hoger Op huurt toneelzaal voor 1000 fr. per jaar Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-:-plus Etenplus Eten-:-plus Eten+plus MOET ER 61 ZAAT OP? Zelfs regen en wind in promotie Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Eten-:-plus Nieuwstraat 37, Aalst Onze zorg de ganse dag U wat lekkers aan te bieden. Eten-:-plus Nieuwstraat 37,Aalst is er de ganse dag voor U MÜN VERLICHTINCS AKTIELOOPTUITDE HAND! TE EXPLOSIEVE PRU KABELLAMP... 1200. KLEMLAMP1600. BUREELLAMP. llOO.' r'lS VERKEERD, IkWEET SIGH GUIDOCIJSENS Nieuwe Gazet van Aa!?t - 16 september 1983 3 De Dekenij Kooistraat zal de editie 83 van hun zomerkarnaval niet zo snel vergeten. Het was niet de ennrme volkstoeloop, de prachtige kavalkade of een klacht wegens buren gerucht die hen zal bijblijven. Het grillige septemberweer eiste alle aandacht op zodat alle geplande activiteiten te lijden hadden van de nattigheid en de bijhorende windstoten. «September heeft nog mooie dagen de kinderen moeten weer naar school en dan is het opnieuw beter weer «Zoals zovele anderen zal men ook in de Kool straat wel enigzins deze redenering ge volgd hebben bij de planning van hun jaarlijkse festiviteiten De september maand lijkt in Vlaanderen dan ook wel dé feestmaand bij uitstek feesttenten', bar becues, parochiefeesten en zelfs een zo merkarnaval. Spijtig genoeg was de weermaker de ijverige organisatoren dit jaar niet erg welwillend. Vrijwel alle bui tenactiviteiten gingen het afgelopen weekend de mist - lees nattigheid - in Braderij Het begon allemaal reeds vrijdag met de opening van de braderij. Een gebeuren dat vooral de handelaars zelf kon boei en kraam buiten halen en opstellen, kraam bedekken met plastic, schuilen voor de regen, het kraam weer naar bin nen brengen De belangstelling van het publiek was dan ook mager. Nochtans is de Koolstraat de laatste jaren uitgegroeid defileerden een tiental Aalsterse scho nen over het podium We denken nog aan de Siamese tweeling en meer re en kreeg het wit-blauwe erelint om de weelderige boezem en dito buik. Ook hier was het weer de grote spelbreker Zelfs routinier Polle Keipernoagel prefereerde dit jaar thuis aan de haard te blijven Uok de zondag bracht weinig wijzigingen in het onvoorziene scenario De open cent. de drieling die vorig jaar met de hoofdprijs naar café mocht. Dit jaar was In de Koolstraat zijn al de geplande aktiviteiten letterlijk in het water gevallen. tot een winkelconcentratie in een typi sche woonbuurt. Men kan er vlot de da gelijkse boodschappen doen zonder al te veel oponthoud De straat wordt dan ook - in tegenstelling tot de centrumstraten - meer bezocht door klanten dan door kij kers. Podium Op zaterdag ondergingen de handelaars opnieuw de hierboven beschreven pla gerijen. en dit reeds vanaf 9 uur Je zou voor minder Armand Pien en het ganse KMI naar de duivel wensen Ook dit scheen echter niet te baten. Wel kreeg men een bijzonder toemaatje. Een door de stad geplaatst podium bleek bijzonder mobiel te zijn Op verzoek van een wind stoot ging het zelfs bijna in het uitstal raam van de tegenoverliggende voe dingswinkel plaats nemen. Dit strookte echter niet met de plannen van de Dekenij zodat het ganse zaakje deskundig opnieuw op zijn plaats kwam Het verhoog had daarmee reeds genoeg last verkocht en hield zich daarna verder koest. Voil Jeanette De verkiezing van de «Voil Jeanette van de Koolstraat» is steeds de hoofdattrac tie op zaterdagavond geweest, leder jaar de belangstelling klein slechts 4 deel nemers maakten hun opwachting met als uitblinkers de prinsen Balou en Jempi Chouchou Balou won zijn thuiswedstrijd luchtmis kreeg de begeleiding van drei gende wolken Hetzelfde lot onderging het kinderdefilee Hoe meer karnavalisten in de straat hun opwachting maakten, des te natter wer den de atmosferische omstandigheden Waren het de uitheemse pluimen uit Dendermonde en Lede die de weergo den ongunstig stemden Was het de nieuwe coalitie die de heibel veroorzaak te of waren het gewoon de engeltjes die lustig naar beneden plasten We zullen de ware toedracht wel nooit kennen, maar feit is dat de stoet na enig wachten afgelast werd De aanwezige muziekkorpsen lieten zich wel nog even horen doch ook zij konden de wolken met verjagen. Weggeefprijzenspel Het weggeefprijzenspel, met als hoofd prijs «Leef een maand op kosten van de Koolstraat» was de apotheose van een verwaterde organisatie Nadien werden de emoties en de onaangename ervarin gen weggespoeld in de lokale herbergen, want zelfs bij slecht weer kan je een bra derij nergens beter bespreken. In de Koolstraat denkt men misschien wel aan de volgende onderneming maar 1983 zullen ze waarschijnlijk niet licht vergeten. (PVB) 'K HEM AAL MEN ZAKKEN afgezocht, mor 'k hem da maneken ni gevonnen Eilaba, zeilen der allicht zeggen, wa zjievert 'n dor naa Want 'k weit het, 't er zén der veil die die echte olsjterse ooitdrikkingen nimmer 'n kennen. Wanteh mane ken in zenne zak hemmen, da wiltj zeggen, gralèk veil sjans. Da'k tift, 'k zol zeggen, hoeresjans hemmen, mor da zen woerden die 'k hier nie 'n teif schroy- ven. Da wird sertoe gezeid ba mensjen die on 't koorten woren en die gediereg schoein koort in heer fiemen kreigen. «Hè speltj meh eg maneken in zenne zak As ek ne kleine gamein was en 'k hoeirden da, tèn peisden 'k attoyd op ka- boeterkesEn godweit 'n komt da van door m Mor ver verom te kommen op moyn zakken. de lésten toyd kroyg ek reigelier azoei klodden in men brievebis woor dat er opstoot da'k ne proys gewonnen hem. Allei as 't ek moen geloeiven. 'n kaan 't nimmer op Al pertank dat er ien klein donker kantjen oon es want as ge dad allemol goe leist, tèn kejje nog mier winnen as ge doboy nog iet kommandeirt van heer klodden woor da ze tèn vanoyges reklam meh maoken. Niet zee, ge kentj winnen oeik, zonder dagge iet kom mandeirt. mor tèn moeje annen teimber op annen antwoerdbrief zelf betolen Anders meigde hem azoei mor in de bis foefelen En door es 't er iet oon da volgest moy ni katoliek 'n es. Want as ze zeer dennen brief binnekroygen, zing ze metnienen wie dat er gekomandeird heit en wie ni. En zè mor zeikes dat de die in 'n baksken appoort gedaven werren Zelfs al stoot er nen naom van nen deirweerder op, 'k peis dat dennen deirweerder toch nog ander dinges te doeng heit as aal die brieven noor te zing... Want nen deirweerder die moeje geloeiven hein. die mensjen hemmen allemol toch 'n zweer afgeleid Ver de frim hem ek toch mor da bongsken dat er oonhonk. ingevild, en verom- gestierd; ge'n kentj noeit ni weiten... mor zonder iet te kommandeiren. Kwestje van oeik ne kier in dad ander baksken te vallen En naa ben ek woorlèk ne kier krejeis wa dat er goo van in hoois kommen... Sertoe da'k op ienegste daogen verschil twie van die brieven en van dezelste firma in de bis gekreigen hem. 'k Zal der zelfs nog boy zeggen da'k noding nog iene gekreigen hem. per malheir omdat de fakteur hem misdagen hooiDa was 't er ienen ver menne gebier, mor nemna, den dienen hooit oeik al gewonnen En meh eiveveil kans op ne groeite proys as ekikke.'k Peis da'k hier in 'n stroot va sjansaars woein Nie lodj ons na ne kier serjeis zèn Aal denne kostelèkke reklam en aal die valse beloftekes van gralèkke groeite proyzen, die ge dor azoei mor kentj winnen... es da na ginne zjiever in pakskes Zol Ie ze ni beiter zèn meh heer klodden ting persént af te sloon en aal da kostelèk drikweirk af te schaffen Mor ja, de wereld wiltj bedroegen zen En 'k hoeir moy petjen nog attoyd zeggen zo kloot men Frederik En van den andere kant 'n es da nog zoei biest ni zee Want iederien peist in zen oygen 't most na toch ne kier woor zèn. En hè stiert da brifken binnen, aal of met En ver zeikes te zen zal 'n allicht nog iet komandeiren oeik. En door maoken die groeite hooizen gebrooik af 'k Zal 't ajjer weiten te zeggen PETJEN vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen Een gedeelte van het stedelijk ontspanningscentrum Beukenhof in de Langestraat, wordt sedert augustus 1979 gehuurd door de Toneelgilde Hoger Op. Tot 23.8.1982 was de verhuring kosteloos maar sinds vorig jaar dient Hoger Op 1000 fr. per jaar te betalen. Zijn oppositiegenote Dolores Baïta vroeg anderzijds de verdaging van het agenda punt gezien de gemeenteraad even later een besluit diende goed te keuren voor ingebruikgeving van gemeentelokalen Schepen voor Grondbeleid André Doorns wees op artikel 75 van de ge meentewet en herinnerde eraan dat alle huurkontrakten van de stad Aalst op dit ogenblik herzien worden. Tot vorig jaar beschikte Hoger Op nog gratis over het lokaal, maar sinds 1982 diende 1000 fr. betaald te worden Hij vroeg dit kontrakt dan ook te verlengen. Wat de andere toneelmaatschappijen betreft, beloofde hij deze te zullen helpen op het materiële vlak. Hierop volgde eerst een stemming over de vergadering, die meerderheid tegen minderheid verworpen werd. waarna alle raadsleden hun akkoord betuigden met het voorstel van het stadsbestuur. (MP) Daar het huurkontrakt vervallen was diende de gemeenteraad zich over een eventuele verlenging ervan uit te spre ken. Namens de Volksunie verzette Danny Denayer zich tegen die verhuring, maar hij vroeg toch of deze lokalen niet kunnen toegewezen worden aan andere verenigingen wanneer Hoger Op ze niet gebruikt. Tevens wenste hij te weten of de verwarming in de huurprijs inbegre pen was. CHALET TE HUUR Chalet in de mooie omgeving van Dur- buy. Voor weekends, week of maand. Gasverwarming en stromend water Tel. 053/70 42 13. Braderij en zomerkarnaval Koolstraat Miss en Mister Koolstraat 1983. (OJ) ZONNE9TRAAT 9Q AALST

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3