Verbazend Garage ROND PUNT GARAGE ROND PUNT 2 nieuwe raadsleden SUZUKI SUZUKI Zeer interessant maar kortlopend initiatief van voor SUZUKI ALTO Wordt feestkomitee buiten schut gezet VAKA richt huis aan huis aktie in Roger D'Hondt en Herman Goossens Wie een Suzuki Alto koopt vóór 15 oktober, krijgt 1extra lage prijs 2. 1 jaar gratis onderhoud 3. mits superminimale toeslag omniumverzekering 4. zeer speciale voorwaarden voor financiering Niemand kan U deze UNIEKE VOORWAARDEN aanbieden Waag uw kans Tel. 053177 72 80 Netwerk-Chili 4 Nieuwe Gazet van Aalst 16 september 1983 Het was te verwachten dat, naar aanleiding van de perikelen met de jaarbeurs het feestkomitee nog maar eens ter sprake zou komen op de gemeenteraad. Dit gebeurde dan ook bij monde van het socialistische raadslid Gracienne Van Nieuwenborgh, die samen met Hooghuys, Baita en De Smet één van de meest aktieve raadsleden van haar fraktie is. Haar interpellatie was gericht aan Bur gemeester Uyttersprot himself, omdat deze laatste als toenmalig oppositielid in september 1981 de werking van het Aal- sters feestkomitee zwaar onder schut genomen had. Indertijd stelde Uytter sprot reeds dat het langer openblijven van de bierstanden de verkoop in de hal- le zelf nadelig beïnvloedde. Nu zie'n we echter, aldus Van Nieuwenborgh dat de ze standen onbeperkt open blijven Reeds in 1981 vroeg de huidige burge meester zich af waar de bezoekers van de jaarbeurs hun wagen moesten laten. «We konden nu vaststellen dat ook aan dat probleem door U geen oplossing kon gegeven worden» aldus het oppositie raadslid. Maar haar tussenkomst betrof in de eerste plaats de werking van het feestkomitee zelf. Gracienne Van Nieuwenborgh was van mening dat daar waar vroeger de advie zen van het komitee naar het CBS gin gen, er nu nog alleen voldongen feiten door het schepenkollege aan het komitee worden meegedeeld. «Waarom dan een adviesorgaan in het leven roepen zo vroeg zij zich af. In dit verband verwees zij naar het herschikken der standen, waar noch het komitee noch de exposan ten enigé inspraak bij hadden Voor sommigen, zoals de Bodega en het res taurant in de spektakelzaal vond zij dit onverantwoord. Volgens de interpellate was dit een soort vervalsing van de voor waarden van een «aanbesteding». Ook het feit dat een bepaalde exposant, on danks de herschikking van de standen, rustig kon blijven waar hij was om po litieke redenen werd door haar op de kor rel genomen Het feestkomitee heeft zich hiertegen verzet, maar vond geen ge hoor bij het stadsbestuur Ook de recepties kwamen in de tussen komst ter sprake Schepen Vinck zou al dus medegedeeld hebben dat om bespa ringsredenen er alleen nog een receptie op het stadhuis gehouden werd. Op de opening volgden er echter nog twee in de Keizershallen zelf. Vroeger werd alle briefwisseling i.v.m. exposanten, prijsbepalingen e.d. ter in formatie aan het feestkomitee doorge speeld. Nu verdwijnt alles in de adminis tratie, zodat het komitee geen enkel in zicht meer heeft. Dit leidt volgens Van Nieuwenborgh tot rare en scheve toe standen, zoals bij de aanbesteding van de geluidsinstallatie Vroeger werd een brede waaier van firma's aangeschre ven Dit jaar beperkte men zich tot vier firma's Achteraf kwam er plots een an dere bij die heel toevallig de goedkoopste bleek te zijn en volgens een door de ad ministratie geraadpleegde expert de beste. Wie die expert was, werd echter nooit medegedeeld Gracienne Van Nieuwenborgh verklaar de vervolgens dat er ook bij het toeken nen der standen scheve situaties beston den. Aanvragen, die tijdig binnen waren werden terzijde gelegd, terwijl andere, die later binnen kwamen, wel aanvaard werden. Waarom waren er nu 10 mensen nodig om het jaarbeurssekretariaat te doen. daar waar het werk vroeger door drie per sonen geregeld werd zo vroeg de inter pellate zich vervolgens af Ook de ver antwoordelijkheidsverschuiving tussen de schepenen van middenstand en fees telijkheden enerzijds en tussen de sche pen en de administratie anderzijds werd aan de kaak gesteld Van Nieuwenborgh had er haar twijfels over dat de Burge meester degelijk voorgelicht werd. en dat alle voorstellen en beslissingen van het feestkomitee tot bij hem kwamen in de vorm dat ze gedaan werden. Het feest komitee zou daarom in kennis moeten gesteld wofden van wat aan Raymond Uyttersprot voorgelegd werd door de ad ministratie. «Geeft het komitee de echte inspraak waar het recht op heeft» zo ging het op positieraadslid verder. De leden ervan mochten niet enkel goedkope werk krachten zijn tijdens de jaarbeurs, en par tijpolitieke vriendjespolitiek diende afge keurd te worden. Tot slot herinnerde Gracienne Van Nieuwenborgh er nogmaals aan dat de vroegere voorzitter van het komitee Frans Wauters door niemand bedankt werd voor de bewezen diensten, en dit ondanks het feit dat hij samen met Gas ton Van den Hauwe en Victor Steenhaut 25 jaar lid is van de bekendste van de Aalsterse adv:esraden. (MP) Op zaterdag 17 september richt het VAKA-Aalst een grote Huis aan Huis aktie in over het grondgebied van geheel Aalst-stad. Verschillende tien tallen vredesmilitanten zullen van huis tot huis de bevolking aanspreken over de grote betoging tegen de kernrakketten te Brussel op 23 oktober. De aktie heeft een dubbele bedoeling. ciële ondersteuning van de aktie tegen Ingevolge het ontslag van Eddy Dierick en Henri Van der Veken die beiden tot OCMW raadslid verkozen werden, konden twee nieuwe raadsleden hun intrede doen in de Aalsterse gemeenteraad De SP-rangen worden aldus versterkt door Roger D'Hondt, ex-voorzitter van de Jong Socialisten en politiek sekretaris van de socialistische partij van Groot-Aalst Aan de overzijde bn de CVP, was dat Her man Goossens uit Hofstade, die plaats mocht nemen naast zijn fraktieleider Willems Even was er verwarring, vóór de nieuwe raadsleden de grondwettelijke eed konden afleggen, toen SP-fraktieleider Edgard Hooghuys erop wees dat in te genstelling met wat de agenda vermeldde Roger D'Hondt eerst de eed moest ifleggen voor Herman Goossens Zijn voorganger Dierick had immers enkele dagen vroeger dan Henri Van der Veken zijn ontslag ingediend als gemeente raadslid Ook de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden dienden onderzocht te worden Hierop maakte Ghis Willems (CVP) zich kwaad en verweet Hooghuys een overdreven formalisme, wat de raadszittingen nodeloos rekte. Dit werd niet in dank afgenomen, doch door Hooghuys zelf noch door VU-fraktieleider Jan Cau- dron die de opmerking van Willems ongegrond vonden. Anders zou de eedaf legging immers onwettelijk geweest zijn en zou zij later kunnen vernietigd ge worden zijn. (MP) Ten eerste zullen zowel grote als kleine mobilisatie-affiches aangeboden worden om voor de vensters te hangen. Men wil aldus bekomen dat in elke Aalsterse straat affiches voor 23 oktober deel uit maken van het straatbeeld. Het tweede luik van de aktie betreft de centen Door de verkoop van speciaal voor de gelegenheid aangemaakte speldjes aan de prijs van 50 fr (waarvan 35 fr. voor VAKA Nationaal en 15 fr. voor VAKA Aalst) wilt men zorgen voor finan- de raketten en voor de vrede. Het VAKA-Aalst roept dan ook elke or ganisatie en elke privé-persoon, die overtuigt is van de plicht de kernrakket ten hier buiten te houden op, om aktief en daadwerkelijk deel te nemen aan deze aktie. Wie wil meehelpen kan terecht op het VAKA-sekretariaat, Hopmarkt 11 te Aalst op zaterdag 17 september vanaf 10 uur en vanaf 13 uur. De instrukties, het materiaal en de te bestrijken wijk worden ter plaatse verdeeld. (MP) Om de solidariteit met de Chilenen aan te tonen werd vorige zaterdag in Netwerk een avond ingericht René De Wolf (midden) vertaalde de uiteenzetting van Pedro Castro (rechts) van de «Centrale Unique des Travailleurs du Chili-lut» en van Sebastien Assandon (links) van de «Front Chilien de Solidarité». SUZUKI Alto 3-deurs: 133.350 BF 25 BTW Deze nieuwe kompakte 3-of 4- deurs steekt zo boordevol pientere ideeen, dat hij u meteen in de ver leiding brengt Vooreerst is er zijn verhouding komfort/afmetingen: ruime plaatsen voor 4 personen op minder dan 3,30 m! Verder is er het uitzonderlijk rendement van zijn dwarsgeplaatste motor en voorwielaandrijving. Een bijzonder vernuftig uitgedachte, robuuste en kompakte 800 cc motor. En zeer eenvoudig. Resultaat: minder onkosten, minder onderhoud en meer kilometers per liter benzine. En tenslotte een pittige lijn, een verfijnde uitrusting en veel punch.. Werkelijk alles om u in de verlei ding te brengen Is ook verkrijgbaar met automa tische versnellingsbak

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4