1? ST.-J0RIS Eendracht sleept punt uit de brand in Waalse hel COMAR SPORT groot - kleinhandel i Wapens Munitie Moorselbaan 78 Aalst Match van de week SK Erembodegem - FC Doggen Saf dwingt puntendeling af bij callebaut A Kamillekes te fel gehandicapt Specialisatie Handbal Voetbal Tennis Ski AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT Nieuwe Gazet van Aalst - 23 september 1983 - 11 SP. CH AR LERO l-EEN DRACHT AALST: 0-0 Met vier punten op zes uit één thuiswedstrijd en twee aartsmoeiiijke uitwedstrij den staat Eendracht Aalst er schitterend voor. Zowel Jef Jurion ais Jet Mermans voorspelden tijdens hun Toto-prognoses een Aalsterse nederlaag. Charleroi had nog steeds het maximum der punten en heeft sinds de komst van speler-trainer Eric Van Lessen en hun nieuwe zwa'te parel Mahungu een geweldige ploeg. Om geen kopje onder te gaan bij homeploeg Charleroi moet men inderdaad over een homogeen elftal beschikken. De Aalstenaars bewezen te Mambourg niet toevallig vooraan in het klassement té staan. Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst ■s 053/21 25 56 Een sportzaak m Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8-12 u en 13-15u 30j De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 Ondanks het minder goede weer was het publiek talrijk opgekomen voor deze veelbelovende derby. En dat werd het ook. Beide ploegen vlogen erin alsof ze elkaar geen duimbreed wilden toegeven. De duels waren bitsig en werden onderling uitgevochten. Meldert - De wedstrijd werd in een verschrikke lijk hoog tempo gespeeld en beide elftallen kwamen meerdere malen dichtbij een treffer. Horvath speelde voor Aalst een reuzewedstrijd, maar fóngs de andere zijde diende een Waals verdediger een gemaakt doelpunt van Geert Van Roy in extre mis op de lijn weg te werken. Trainer Borremans loofde terug de enorme inzet waarmee zijn elftal de Karolingers partij gaven. "We haalden in Charleroi een verdiende punten- deling, dat gaven de clubdirigenten van de waalse ploeg na de match openlijk toe. Dit punt mag als een gewonnen punt beschouwd worden. Zoals de Karolingers momenteel spelen zie ik er weinig ploegen punten halen. Er werd negentig minuten lang aan een hels tempo gevoetbald en ondanks de blanco score verlieten de toeschouwers niet ontevreden het ter- De verdediging werd uitstekend geor ganiseerd door Ann Bauduin die nor maal in het middenveld uitkomt, maar door het uithalen van Van Geert achteruitgeschoven werd, Haar plaats werd ingenomen door Ann Eeckhout en Veerle De Wint speelde eveneens iets teruggetrokken, zodat Hilde De Neef en Annemie Van Damme in de spits voor enig gevaar moesten zorgen. Uit de aanval ging echter te weinig gevaar uit zodat een Aalsters doelpunt er nooit ingezeten heeft. Het was nochtans door een misver stand in de plaatselijke verdediging dat Gent op voorsprong kwam. Terwijl Ghisèle Ghesquière aan de kant ver zorgd werd profiteerde Patty Ide van een aarzeling tussen Ann Van Der El- cken en Ingrid Van Den Neucker. Na" de herneming poogde Aalst langszij te komen, maar de bezoekers bleven het gevaarlijkst. Brenda Van Den Eeckhout diende dan ook een paar maal gevat tussenbeide te komen. Toen Ingrid Van De Neucker zich kwetste aan de knie en Hilde Teirlinck vrijgeleide kreeg was de spanning meteen uit de match. Zaterdag a.s. staat de verplaatsing naar Kumtich on rein. Het duo Goretti-Mahungu be zorgde onze verdediging meer werk dan haar lief was. Ik paste de mandek king in de zone toe en liet René Peeters Mahungu schaduwen. Hij deed het gewoonweg grandioos. We liepen geen enkele boeking op, wat meteen onze correcte en faire aanpak onderstreepte. Wel mag de uitsteken de leiding van scheidsrechter Jeuris- sen aangestipt worden. Hij floot voor de eerste maal in tweede en deed het uitstekend, wat door de thuisploeg eveneens toegegeven werd. Horvath hield ons recht en met Teuben alleen in de spits en Ferreraen Van Roy iets teruggetrokken op de flanken zorgden we voor een besten dig doelgevaar. Ferrera, die voor de match kloeg in de lies, heb ik tijdens de tweede helft vervangen door Cornelis. Gerard Deroy kwam aanvankelijk moeilijk in de wedstrijd, door een staking van het stadsperso- neel. Gewoon de sleutel overhandigen van de kleedkamers was te veel voor de heren van het stadspersoneel. Het werk zouden de Kamillekes zelf willen opknappen hebben, toch wel een erg triestige mentaliteit. Het provinciaal elftal bood fel weer stand tegen het sterk aangeschreven Haasdonk. De Aalsterse verdediging hield stand tot 20 min. na de rust toen scoorde Marina Van Belle ongelukkig tegen eigen ploeg. Hilde De Neef trapte in de slotfase nog een vrijschop tegen de paal, maar het bezoekend elftal won uiteindelijk toch verdiend. Het jeugdelftal liet zijn eerste zege optekenen. Caskia Molly scoorde het eerste doelpunt. Hoeilaart kwam nog voor de rest langszij. Na de herneming was het echter al Aalst wat de klok sloeg en Pascale Van Damme, Sandra Van Wayenberg, Mady Van Den Bos sche, Sylvia Van Damme en Iris Hubrecht zorgden voor een afgete kende score. (JVL) Programma Kumtich - eerste elftal (zat. 15 u.) Gent - Provinciaal elftal Zultse - jeugdzaal (zat. 13u.30) maar naarmate de match vorderde be hoorde Gerard tot de beste acteurs op het veld. Het spreekt vanzelf dat hij na de match een van ;de gelukkigste spelers van het elftal was. Tegen zijn oude club mocht tyij inderdaad op een uitstekende partij terugblikken. Men mag vooral niet vergeten dat hij vier weken stilgelegen heeft tijdens de voorbereidingsperiode. De verstandhouding tussen De Bolle en Van Kemseke verliep .eveneens uitstekend. Ik mag wél stellen dat mijn verdediging zich uiterst betrouwbaar toonde in de voorbije drie kompetitie wedstrijden. We moesten amper twee goals slikken in drie matchen en Char leroi, dat over een van de beste voorlijnen van tweede beschikt, kwam niet eens tot scoren. Nu maar hopen dat tegen Sint-Truiden de positieve lijn wordt doorgetrokken". (JVL) Zondag aanstaande: EENDRACHT AALST-S.T.VV. Zondag geeft Eendracht de kanaries .partij, vanzelfsprekend wordt er met dezelfde elf begonnen als tegen Char leroi en hoopt men op een tweede thuisoverwinning. Teuben en Ferrera waren wel licht gekwetst maar ze zullen tegen Sint-Truiden waarschijn lijk kunnen aantreden. Bij S.T.V.V. is Van Moer onzeker en heeft men problemen met de voorhoede. De ploeg draait niet slecht maar komt moeilijk tot scoren. 4e provinciale G SK kombineerde echter beter en dit leverde meteen een reuzekans voor Luc Buggenhoudt op. Hij besloot nipt naast. De bezoekers waren gewaarschuwd. Maar SK kwam desondanks toch op voorsprong. Een terugspeelbal van libero Veldeman naar keeper Demaret kwam tekort en Degreef was er als de pinken bij om in doel te besluiten 1-0. De bezoekers waren net als hun aan hangers opgehitst en gingen nu ook mee voetballen; alhoewel de afwer king te wensen overliet. In het laatste kwartier werd het spel weer ruwer en van voetbal kwam niet veel meer in huis. Scheidsrechter Van Zande deelde boekingen uit aan Karasu en Veldeman voor de bezoekende ploeg en aan Dupont en Du Song voor SK. Doelman Demaret stopte tussendoor nog schoten van Buggenhoudt en Dupont. Men kon dus gaan rusten met een 1 -0 stand. Na de herneming bleek het alsof de Doggen een bolwassing gekregen hadden van de trainer. SK werd wer kelijk overspeeld. Maar de bezoekers kenden geen afwerking. Van Nieu wen hove schoot mijlen over en Van Voorde deed hem knap na. Callebaut knalde nipt naast. De SK-aanhangers bleven er stil bij. De thuisploeg specu leerde op de counter en kwam er een paar keer aardig uit. Een aktie van Buggenhoudt-Du Pont strandde net naast en De Greef vond doelman Demaret op zijn weg. De bezoekers kregen nog een paar kan sen maar Parmentier belette dat de eindstand een draw werd. Op basis van de eerste helft verdien den de gastheren de twee punten, zodat ze nu de kop van de rangschik king aanvoeren. FC Doggen had in de tweede periode het speloverwicht maar zouden op training wat moeten werken aan de afwerking. Nu zijn ze met lege handen naar «huis» gegaan... (PVDS) SK Erembodeg.èm'-: Parmentier, D'Hoe, Arijs, Van' Der Véken, De Greve, Van Leide, De Song, DeGïreve, Buggenhoudt, Dupont. FC Doggen: Demaret, Veldeman, Vanderburght, Deh Dauw, Goetvinck, Van Nieuwenhove, Van Hoorde, Calle baut J., Callebaut N., Vanderbiest, Karasu. - ScheidsrechterVan Zaride. Doelpunten 13® min.Degreve Toeschouwers: 250. Terjoden - Outer 5-2 Bij de rust had Terjoden reeds een 5-0 voorsprong opgebouwd. Rombouts (2) en Hendrix en Van Der Hagen had den er voor gezorgd. Na de rust was er bij de thuisploeg geen koncentratie meer zodat Outer de stand nog kon milderen tot 5-2. (PVDS) Hofstade - Opdorp 7-1 Reeds in de 8e min. opende Be Muiïck de stand. Opdorp kon nog gelijkma ken maar kwam er dan met meer bij te pas. Het werd eenrichtingsvoetbal en Hofstade scoorde nog via De Backer (3), Verheylen, Van Cauwenbergh en Daelemans. (PVDS) Doggen Erembodegem (EVDM) ERVARING. Appels 4-2 Appels kwam op voorsprong en behield deze stand tot de rust. Nadien was de thuisploeg de betere en kon dit omzetten in vier doelpunten. Appels kon nog milderen maar Meldert bleef het spel van deze aantrekkelijke partij bepalen. (PVDS) Edixvelde - Wetteren 1-3 Een zwak Edixvelde kwam te kort om Wetteren echt te bedreigen. Bij de rust was de stand 0-1 Nadien werd het 0-3 en Edixvelde kon toch de eer redden. Wetteren miste zelfs nog een penalty maar in deze omstandigheden was dit niet zo erg. (PVDS) Bedrijfsvoetbal Drie ploegen delen de leiding. Callebaut A verloor hun eerste punt thuis tegen Saf en moet daardoor Bouw, dat verrassend sterk voor de dag komt en Honda naast zich in de klassering dulden. Saf was met de intentie een punt weg te kapen bij Callebaut aan de wedstrijd be gonnen. Callebaut was de betere ploeg maar kon niet tot scoren komen. Doel man Ledegen speelde voor Saf een reuzewedstrijd en hield zijn netten dan ook ongeschonden Post herpakte zich flink na de nederlaag tegen Callebaut. Amylum kwam nochtans op voorsprong langs Huvet maar vijf minuten na het openingsdoelpunt lukte Callebaut de ge lijkmaker Kiekens zou na de rust de zege voor Post vastleggen. Honda klopte VVTTA met forfaitcijfers Lambrechts, Bosman tweemaal en Van der Vuyst tweemaal scoorden de doel punten. Bouw klopte Somati in eigen vesting De Jonghe en Van Dep Steen zetten de be zoekers op rozen Moerenhout'bracht de spanning terug in de match maar Van den Bremt trapte even later'de Somati- dromen stuk. Desatex tracteerde Calle baut B op een half dozijn doelpunten. De kampioenen van vorig seizoen zullen ook dit jaar de te kloppen ploeg zijn (JVL) AMYLUM/POST 1/2 HONDA/VVTTA 5/0 SOMATI/BOUW 1/3 CALLEBAUT A/SAF 0/0 CALLEBAUT B/DESATEX 0/6 Programma voor 24/9 BOUW/INTERCOM POST/HONDA DESATEX/SOMATI SAF/AMYLUM VVTTA/CALLEBAUT B SK Erembodegem (EVDM) Kamillekes Aalst - T. St. Amandsberg0-2 Zonder het sluitstuk van de verdediging Trees Van Geert die wegens handbreuk forfait moest geven, speelde Kamillekes Aalst tegen Gent wel een verdienstelijke wedstrijd, maar puntenwinst zat er toch nooit in. Gent was de betere ploeg en de thuisploeg kon de Gentse portierster zelden in gevaar brengen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11